Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cine a zis ca Ducati Metrotehnica livreaza greu? Au venit filtrele de benzina si sonda de presiune - 6 zile lucratoare - :rock:

M-am hotarat, merg si eu pe 4-5 aug la drumetie :moto:

eu am zis :bounce: ...oaaaaaau asta da minune ce sa zic enjoy the moment eu cand am comandat ceva a durat cu mult mai mult decat mi sa spus...poate le aveau deja si teau pacalit pe tine :crack: (glumesc)...de curiozitate cat tea costat sonda de presiune?

@Alexdimi...hehe o sa perii motorul acela ori de cate ori am ocazia si asta am facut si decand lam vazut prima oara adica in 2008 am eu o sensibilitate ptr s4 acela...apropo MADA te superi daca ii fac un frate :)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa te corectez, pretul unei sonde de ulei este de 30 euro la noi, tu ai cerut soda de benzina noua costa 150 euro, noi o avem la 100 euro si dam 1 an garantie, daca vrei sonda de ulei nu ezita sa ne contactezi la 0764872999 Alex

Pentru garantie trebuie sa vi la noi cand o montam

si

Intre timp am dat mail unde trebuia la ducati, la vanzari, nu la service si am primit raspuns in cateva ore.

 

"Buna ziua,

Costul celor doua repere este mentionat mai jos:

 

Filtru de benzina - 6.85 euro

Sonda - 28 euro

 

Preturi cu TVA. Nu contin manopera de instalare.

 

Va rog sa-mi spuneti daca doriti sa le comandati."

 

Da va rog. :rock:

Eu zic ca e un pret decent.. la Ducati :smoke:

Nu le aveau pe stoc, au venit aseara si mi-au zis ca joi dupa-amiza se proceseaza transportul si astazi (vineri) pot veni sa le iau.

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preluat de pe fb: "O Domnisoara cu Porsche B-12-ECD a dat cu spatele fix in motor.Evident ca a plecat.Daca aveti prieteni motociclisti dati share poate ajunge si la propietar. Piata Romana langa Ase."

post-60573-0-09201100-1343377119_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preluat de pe fb: "O Domnisoara cu Porsche B-12-ECD a dat cu spatele fix in motor.Evident ca a plecat.Daca aveti prieteni motociclisti dati share poate ajunge si la propietar. Piata Romana langa Ase."

 

Tot ce știu este că nu e vorba de Alexa. Dacă știe cineva mai mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preluat de la Mada - WP1ZZZ9PZALA21118 - Seria de sasiu. B12ECD 24.09.2009 24.09.2009 Consulting Expert Concept SRL J40/ 8870/ 2009

 

 

informatiile puse de Icsu sunt ale domnitei cu Porche-ul.....

 

Acum, am aflat ca monstruletul nu este al Alexei, este fostul motor al lui Alex MIlitaru...asa ca daca il stiti si aveti numarul de telefon, hai sa facem o treaba si sa dam de actualul proprietar( Alex l-a vandut)....si mai ales sa plateasca cine are de platit.....pt ca asa ceva nu se face!!!

 

informatiile puse de Icsu sunt ale domnitei cu Porche-ul.....

 

Acum, am aflat ca monstruletul nu este al Alexei, este fostul motor al lui Alex MIlitaru...asa ca daca il stiti si aveti numarul de telefon, hai sa facem o treaba si sa dam de actualul proprietar( Alex l-a vandut)....si mai ales sa plateasca cine are de platit.....pt ca asa ceva nu se face!!!

 

 

IDENTIFICAT!!!!....

 

preluare de pe Facebook "Adrian Mangu: Nu este al unei gacici, este al unui prieten de-al meu...s-a dus deja lapolitie sa faca plangere.."

 

preluare facebook:

Adrian Mangu Damage report: semnalizator fata stanga, rezervor infundat stanga, maneta ambreiaj rupta, ghidon strambat, controale stanga, cric strambat, schimbator strambat, pedala frana stramba, maneta frana rupta, evacuare stanga zgariata, si alte zgarieturi...mda...a facut treaba buna fatuca, dar se putea si mai rau...se repara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde imi iau si eu niste arcuri pentru ambreiaj? Azi, maine. Aurii :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua as avea cateva intrebari despre comportamentul unui monster. Al meu de din 2000 de 750. Este normal sa se incalzeasca partile laterale ale motorului ma refer acolo unde scrie ducai si cealalalta parte iesita in evidenta?. A doua cum e cu intinsul lantului? Niveelul de ulei se verifica cu motocicleta dreapta sau cand sta pe cric? Multumesc anticipat. Sunt incepator si nu stiu oate chestile astea si fiind in doua pistoane asa suna ca un tractoras la relanti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul e racit pe aer, e normal sa se incinga ca dracu mai ales pe caldurile astea. Lantul trebuie sa aiba o cursa de 20-30mm pe verticala (scrie pe bascula si in manual), nivelul de ulei se verifica cu motocicleta dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

informatiile puse de Icsu sunt ale domnitei cu Porche-ul.....

 

Acum, am aflat ca monstruletul nu este al Alexei, este fostul motor al lui Alex MIlitaru...asa ca daca il stiti si aveti numarul de telefon, hai sa facem o treaba si sa dam de actualul proprietar( Alex l-a vandut)....si mai ales sa plateasca cine are de platit.....pt ca asa ceva nu se face!!!

 

 

 

 

IDENTIFICAT!!!!....

 

preluare de pe Facebook "Adrian Mangu: Nu este al unei gacici, este al unui prieten de-al meu...s-a dus deja lapolitie sa faca plangere.."

 

preluare facebook:

Adrian Mangu Damage report: semnalizator fata stanga, rezervor infundat stanga, maneta ambreiaj rupta, ghidon strambat, controale stanga, cric strambat, schimbator strambat, pedala frana stramba, maneta frana rupta, evacuare stanga zgariata, si alte zgarieturi...mda...a facut treaba buna fatuca, dar se putea si mai rau...se repara...

 

nu va mai agitati atat, problema este in curs de rezolvare

 

Nu e nevoie de matori. Masina cu pricina era condusa de mama si a mai revenit in zona dar nu a gasit proprietarul . Va rog sa nu ne lasam la injuraturi si alte cele. Va rog frumos sa imi dati un mesaj privat cu numarul persoanei care detine motorul pentru a rezolva problema cat mai rapid.

Multumesc mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha ce buna e asta.. nu putea sa lase un nr de telefon sau ce, are prosche dar nu are carti de vizita.. saraca ;) ? A sperat ca scapa si apoi a dat-o la intors cand ai vazut ca s-a aflat.. auzi gluma "Masina cu pricina era condusa de mama si a mai revenit in zona dar nu a gasit proprietarul". Mama ta nu stie sa conduca iar tu ne minti ca pe prosti.. sanchi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi, putea pleaca bine mersi fara sa o intereseze sau sa plateasca vreo dauna :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde imi iau si eu niste arcuri pentru ambreiaj? Azi, maine. Aurii :rolleyes:

 

Arcuri aurii? Până mâine?!? Singura soluție e să le vopsești pe ale tale.

 

Mai bine te mulțumești cu piulițele din vârf colorate, alea se găsesc mai ușor.

 

Dacă vrei musai arcuri colorate, găsești doar afară: USA sau Germania.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va mai agitati atat, problema este in curs de rezolvare

 

 

Crede-ne ca nici nu ne-am agitat prea mult....Postarea ta este la mai bine de 2 ore dupa ce noi deja il gasisem pe proprietar, iar ulterior el s-a dus la politie pentru declaratii si deviz de reparatie.

Ne pare sincer rau daca va deranjeaza faptul ca suntem uniti si ne "agitam atat"cand e vorba de unul de-al nostru...astia suntem noi.....ne place sa facem valuri :D

Oricum, eu personal, apreciez gestul baiatului(care am vazut ca e biker) dar si al mamei sale de a-si recunoaste greseala, e un gest omenesc si demn de respect! Multumim inca o data! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In locul tau as solicita statutul de membra, nickul, dar mai ales logoreea ma indeptatesc sa te suspectez de fofoloanca.

 

Cat despre

Postarea ta este la mai bine de 2 ore dupa ce noi deja il gasisem pe proprietar

 

afla ca eu am postat la 3:11 PM iar la 3:34PM, dupa cum reiese aici, proprietarul inca nu fusese descoperit

@Dan Popescu - nu am dat de propietar inca dar sper sa dau si sa rezolvam problema.

 

De-abia pe la 4 si ceva PM apare postul asta

@all - am gasit propietarul si am virbit cu el. Deja a fost la politie asa ca si mama se duce sa dea declatie si sa duc copia dupa asigurare.

 

:cheers:

Editat de Batranu`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/681484-vand-ducati-monster-620-ie-negru-mat-din-2002/

 

Se vine Ducati Monster 620 i.e. negru mat din 2002 (modelul pe injectie si 2 discuri de frana fata)

 

Monstru e in stare perfecta, unul dintre cele mai bune 620-uri din Bucuresti (colegii ducatisti care ma/il cunosc pot confirma).

 

Mi se rupe inima sa-l dau pentru ca a devenit parte din mine si m-a dus fara probleme pe atatea drumuri faine .. dar mi-a ramas mica, si dupa 5 ani m-am hotarat sa trec la nivelul urmator :)

 

Detalii:

 

39.500 Km (luata la 14.500 din Italia chiar de mine in August 2007)

 

Motocicleta a fost luata de la o tipa, era stock si efectiv noua ..

 

Toate modificarile si reviziile au fost facute doar la Andu (pentru necunoscatori, este cel mai bun mecanic Ducati din tara ..)

 

Motocicleta arata si functioneaza impecabil, este ideala pentru incepatori si nu numai, a fost tinuta doar in garaj subteran cu husa (temperatura constanta vara/iarna) nu are nici o problema, aproape totul este nou pe ea, 2 ani de acum incolo doar uleiul si poate placutele de frana vor trebui eventual schimbate (in functie de stilul de mers :) )

 

 

Aditii:

 

- tobe Mivv Titan High Mount (600 EUR) + card omologare EU + silencere + tobele stock

- Rizoma Grips Sport Line (GR205B BLACK) (50 EUR)

- Rizoma Handlebar, Ø 22 mm (MA001B BLACK) (90 EUR)

- Rizoma Handlebar caps (MA502B BLACK) (30 EUR)

- Oglinzi Ducati Performance "Rubber-Coated Black Rear View Mirror" (130 EUR)

- alarma Scorpio SRi600 + pager (800m) (170 EUR)

- filtru aer (BMC race)

- baterie Toplite Yuasa YT 12B-BS (2010, tinuta iarna la temperatura camerei incarcata la redresor special moto in toamna si primavara)

- Bujii Champion Ducati

- Pinion 14 (optional pentru cine vrea o diferenta de rapoarte .. eu am mers si cu 15 si cu 14, acum depinde de gusturi)

 

Revizie 35.000 Km (27.04.2012)

 

- Cauciucuri Dunlop Qualifier 2 (feedback personal foarte bun, review-uri pozitive)

- Filtru benzina

- Placute frana spate

- Placute frana fata - verificat - OK

- Ulei Bel-Ray 10W50 syntetic + filtru

- Inlocuit lichid de frana fata/spate Motul dot3-4

- Inlocuit lichid pompa ambreiaj

- Inlocuit curele distributie

- Reglat cursa ghidon

- Reglat strangere rulmenti jug

- Reglat, gresat lant

- O-ring rezervor

- Mason schimbator viteze

- Verificat ambreiaj - OK

- Verificat amortizoare - OK

 

39.000 km (05.07.2012)

 

- Completat ulei Bel-Ray 10W50 syntetic

- Reglat / gresat lant

 

39.500 km (18.07.2012)

 

- Kit lant DID (Foaie + pinion 15 + lant)

- Inlocuit codita spate

 

Am facturi pentru tot ce s-a schimbat.

 

Am setul original de chei (2 negre + 1 rosie de service) + code card-ul cu electronic code, mechanical code, serial number and stuff .. + cartile originale + trusa de scule originala.

 

ITP: 19.08.2013

 

Pret: 3100 EUR, usor negociabil

Contact: Doru, 0745800152, doru.sandu@gmail.com

Locatie: Bucuresti, Drumul Taberei

 

P.S. In poze sunt cauciucurile vechi.

post-19995-0-58674800-1343398035_thumb.jpg

post-19995-0-17406600-1343398038_thumb.jpg

post-19995-0-38593800-1343398040_thumb.jpg

post-19995-0-06463400-1343398043_thumb.jpg

post-19995-0-40840600-1343398045_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In locul tau as solicita statutul de membra, nickul, dar mai ales logoreea ma indeptatesc sa te suspectez de fofoloanca.

 

 

1. E bine ca ma suspectezi de "fofoloanca" exact din aia detin!!!!

2. Nu e vina mea ca forumul este atat de bine adimintrat incat nu raspunde la solicitarile membrilor....eu personal, am solicitat in 2 randuri, o data in februarie si alta data in iunie!!!(verifica sa te convingi)

3. Chiar crezi ca trebuie sa-mi dovedesti ca detii altceva in loc de fofoloanca......prin limbajul folosit????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Bullseye

 

2. Te cred pe cuvant

 

3. Nu trebuie sa-ti dovedesc nimic, a fost o exprimare forumistica care nu ar trebui considerata vulgara.

:cheers:

 

P.S. nu mi-ai explicat cum ie cu alea doua ore de forensic adventures

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut urmatorul anunt pe facebook:

post-19995-0-40633900-1343402052_thumb.jpg

 

Domnisoara cu Porsche b12ecd a dat cu spatele fix in motor.Evident ca a plecat.Daca aveti prieteni motociclisti dati share poate ajunge si la propietar. Piata Romana langa Ase.

 

Acum am vazut urmatorul anunt pe facebook:

post-19995-0-40633900-1343402052_thumb.jpg

 

Domnisoara cu Porsche b12ecd a dat cu spatele fix in motor.Evident ca a plecat.Daca aveti prieteni motociclisti dati share poate ajunge si la propietar. Piata Romana langa Ase.

 

Si debia acum am vazut ca deja subiectul e discutat, rasdiscutat si ingropat :) scuze de spam :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subiectul nu e ingropat.. nu inca.. pe mine ma scarbeste tupeul cu care se posteaza aici si faptul ca ne jigneste cu replici "s-a intors la fata locului". Femeia a plecat poate fara sa-si dea seama ce s-a intamplat, nu m-ar mira, nu conteaza, conteaza ca a incercat sa scape basma curata plecand de la fata locului fara sa lase un nr de tel/contact. Probabil fiul a vazut intamplarea pe net si a vrut sa indrepte lucrurile.. cam tarziu dar mai bine mai tarziu decat niciodata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat sa vand bicicleta :

Ducati Monster M600

*fabricatie 10.2001

*600 cmc

*31 200 km-reali

*anvelope fata-spate-set BridgeStone Battlax, schimbate recent-uzura 10% -DOT 2010 fata si DOT 2011 spate

*furtune ambreiaj+frana racing

*ulei Motul 5100+filtru aer+filtru ulei schimbate la 05.07.2012(ofer factura de schimb)

*accept orice proba/test autorizat

*Adusa personal din italia la data de 15.03.2012

*Detin toate actele necesare inmatricularii,se pot lua numere rosii,trebuie traduse doar actele.

Pret 1350 E usor negociabil !

 

M-am hotarat sa vand bicicleta :

Ducati Monster M600

*fabricatie 10.2001

*600 cmc

*31 200 km-reali

*anvelope fata-spate-set BridgeStone Battlax, schimbate recent-uzura 10% -DOT 2010 fata si DOT 2011 spate

*furtune ambreiaj+frana racing

*sistem franare "brembo" fata -spate

*ulei Motul 5100+filtru aer+filtru ulei schimbate la 05.07.2012(ofer factura de schimb)

*accept orice proba/test autorizat

*Adusa personal din italia la data de 15.03.2012

*Detin toate actele necesare inmatricularii,se pot lua numere rosii,trebuie traduse doar actele.

Pret 1350 E usor negociabil !

 

Poze de azi 28.07.2012 :

post-68471-0-80223500-1343496368_thumb.jpg

post-68471-0-42537200-1343496546_thumb.jpg

post-68471-0-08358300-1343496642_thumb.jpg

post-68471-0-16152400-1343496742_thumb.jpg

post-68471-0-35522000-1343496909_thumb.jpg

post-68471-0-88899500-1343497069_thumb.jpg

post-68471-0-75060300-1343497329_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...