Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

FOARTE FRUMOASE POZELE, BRAVO, TREBUIE SA MA IMPRIETENESC CU FOTOGRAFUL, CE DORESTI NENE FOTOGRAF IN SCHIMBUL UNEI SEDINTE FOTO?

 

Salut,

 

:)

 

Ne imprietenim si fara sedinta foto. Momentan o fac din pasiune, posibil ca in viitor sa fie mai mult decat atat.

 

Iti pot recomanda unul dintre baietii cu care lucrez eu ca sa-ti faca un shooting profesionist daca ai nevoie. Va intelegeti la detalii / bani.

 

Te-as ajuta eu cu mare placere dar 1 - mai am de invatat :) si 2 - timpul nu prea imi permite.

 

Maxim cand mai ajung data viitoare la academie, eventual pe la un 7 cand e lumina mai buna pot trage cateva cadre.... dar iarasi... timpul nu prea imi permite :)

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumoase pozele Andrei :) Neaparat sa-l iei cu tine in excursie din weekend. Apropo, +2 persoane, doar drum, cazarea am rezolvat-o in Sibiu.

 

Era cat pe acii sa nu mai pot sa va insotesc in calatoria din weekend, deoarece acu 2 zile, cand sa plec dupa ploaia de la amiaza, mi s-a aprins martorul de ulei si nu a mai vrut sa se stinga. Drept pentru care, l-am sunat pe Cristi, a venit omu intr-un suflet cu o sonda de presiune de la o alta motocicleta si ne-am linistit, am gasit imediat cauza. Ca sa remediez cat mai repede, l-am rugat pe Cristi sa se intereseze de unde as putea sa cumpar. A sunat la Dafway, sa intrebe daca are si la ce pret. Am ramas socat sa aud ca o sonda de presiune ulei pentru un Monster de la dezmembrari, piesa SH (!!!), costa nici mai mult, nici mai putin de : 45 EURO !!!! A doua zi dimineata, am sunat la Metrotehnica si am intrebat de piesa respectiva, mi s-a spus ca exista pe stoc, costa 25 euro cu tot cu TVA. Asa ca oameni buni, cu incredere va recomand Ducati Metrotehnica, am mai auzit povesti in care Dafway a fost implicat, tot asa, cu preturi astronomice pentru niste piese dar mi-a venit greu sa cred. Acum, m-am convins! Iar cea mai amuzanta faza e ca si-au argumentat pretul cu : "Domneeeee, asta e pretul pe ebay". Ca sa nu mor prost, cand am ajuns acasa, am inceput sa caut pe net, pe ebay.com, pe ebay.co.uk, pe ebay.de, pe ebay.it si toate se invart intre 20 si maxim 25 euro. Probabil ca oamenii s-au gandit sa adauge si 20 de euro transportul, la modu : "pai da frate, dar daca si-o comanda de acolo, nu trebuia sa plateasca si transportul?" Romania, tara tuturor posibilitatilor...

E aceasi poveste cu sonda in cazul meu 4-5 pagini in urma. - /index.php?/topic/204258-monster-lounge/page__view__findpost__p__3181065

In alta ordine de idei, merg si eu sambata dar nu stiu nimic de cazare, unde, ce si cum. Vbm la fata locului. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E aceasi poveste cu sonda in cazul meu 4-5 pagini in urma. - /index.php?/topic/204258-monster-lounge/page__view__findpost__p__3181065

In alta ordine de idei, merg si eu sambata dar nu stiu nimic de cazare, unde, ce si cum. Vbm la fata locului. :D

 

 

Salut,

 

Te poti combina cu paulynos, merge si el - veti lua camera dubla libera deoarece 2 prieteni de-ai lui feli nu mai vin.

 

Este ok?

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă schimbi poza de la avatar, oricând.

happy.gif

miai furat postul adica ai fost mai rapid :)))

urez bien venue noului venit :))))

sa aveti plimbare placuta in weekend baieti...si eu ma duc in plimbare in weekend destinatia amsterdam...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

senzational asa ceva nu am mai vazuut.....misto dorule lai depasit pe bayliss asta da intamplare :crack:

nu, doru era cu un tur in urma. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa aveti plimbare placuta in weekend baieti...si eu ma duc in plimbare in weekend destinatia amsterdam...bafta

 

Multam fain Buggy si tie asfalt uscat si ai grija sa nu te afumi prea tare :P

 

 

nu, doru era cu un tur in urma. :crack:

 

Invidia .. roade cauciucurile :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain Buggy si tie asfalt uscat si ai grija sa nu te afumi prea tare :P

 

 

 

 

Invidia .. roade cauciucurile :))

sa afum tobele sau ce...:)))...tu sa te plimbi frumos cum am mai zis ca ai frumusete de motoreta ...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Mai primiti in comunitate un monsterel?

Ai luat bacu' ?

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Tocmai am luat permisul si sunt in cautare de un motor pentru incepatori.

25 ani , 1.84 , 84 kg.

Ma atrage monsterul foarte mult ca aspect iar puterea mi se pare exact cat e nevoie, nici prea mult nici prea putin. Am o intrebare in schimb pentru posesorii de monster.

 

Pozitia pasagerului pare destul de incomoda (va rog sa confirmati), se pot face modificari ? adaugare de manere sau orice altceva care ar putea ajuta pasagerul sa se tina mai bine ?

Editat de cobalt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu e sa lasi pasagerul la inceput eu tocmai ce m-am imprastiat aseara cu pasager cu tot cu monsterica :hurt:. E posibil sa ti se para micuta la inaltime, eu am 1.80 si 75 kg imi vine ca o manusa, dar deja cand esti mai maricel arati caraghios si nu te poti tine cu genunchi de rezervor, vorba aia probeaza si vei vedea :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozitia pasagerului pe monsterica poate fi putin incomoda, mai ales la drumuri lungi. Din cate am invatat, pasagerul trebuie sa se tina de tine sau sa se sprijine de rezervor. Nu cred sa se poata monta manere suplimentare, poate doar un dispozitiv deasupra rezervorului in care sa-si propteasca pasagerul palmele, insa nu sunt sigur. Iti voi spune eu dupa weekend cum s-a simtit pasagera la intoarcere de pe Transalpina Transfagarasean etc, aprox 900 km :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozitia pasagerului pare destul de incomoda (va rog sa confirmati), se pot face modificari ? adaugare de manere sau orice altceva care ar putea ajuta pasagerul sa se tina mai bine ?

 

R: Honda Goldwin. :)

 

Nu am de gand sa iau pasager la inceput, dar trebuie sa ma gandesc si pentru viitor.

 

Mai bine te-ai gandi la benzina.. nu la pasager.

 

Pozitia pasagerului pe monsterica poate fi putin incomoda, mai ales la drumuri lungi. Din cate am invatat, pasagerul trebuie sa se tina de tine sau sa se sprijine de rezervor. Nu cred sa se poata monta manere suplimentare, poate doar un dispozitiv deasupra rezervorului in care sa-si propteasca pasagerul palmele, insa nu sunt sigur. Iti voi spune eu dupa weekend cum s-a simtit pasagera la intoarcere de pe Transalpina Transfagarasean etc, aprox 900 km :)

 

Pe genu : Daca n-ai greutati.. iti cumperi :D

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monster-ul nu e mobră de plimbat pasager. E motocicletă de egoist. Dai scărițele de pasager jos, pui capac monopost și ai scăpat de o grijă.

 

Nu am intrebat asta dar mersi pentru raspuns, este de un real ajutor moron.gif

 

 

 

 

R: Honda Goldwin. :)

 

 

 

Mai bine te-ai gandi la benzina.. nu la pasager.

 

 

 

Pe genu : Daca n-ai greutati.. iti cumperi :D

 

Nu am inteles nimic... ce treaba are benzina ? goldwin ? in fine .... moron.gif

 

Pozitia pasagerului pe monsterica poate fi putin incomoda, mai ales la drumuri lungi. Din cate am invatat, pasagerul trebuie sa se tina de tine sau sa se sprijine de rezervor. Nu cred sa se poata monta manere suplimentare, poate doar un dispozitiv deasupra rezervorului in care sa-si propteasca pasagerul palmele, insa nu sunt sigur. Iti voi spune eu dupa weekend cum s-a simtit pasagera la intoarcere de pe Transalpina Transfagarasean etc, aprox 900 km :)

 

Ms pentru raspuns, drum bun si astept pareri la intoarcere :D

Editat de cobalt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Tocmai am luat permisul si sunt in cautare de un motor pentru incepatori.

25 ani , 1.84 , 84 kg.

Ma atrage monsterul foarte mult ca aspect iar puterea mi se pare exact cat e nevoie, nici prea mult nici prea putin. Am o intrebare in schimb pentru posesorii de monster.

 

Pozitia pasagerului pare destul de incomoda (va rog sa confirmati), se pot face modificari ? adaugare de manere sau orice altceva care ar putea ajuta pasagerul sa se tina mai bine ?

 

Astea ar fi o varianta link

 

Don't feed the trolls.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ cobalt - Zair probabil se referea la Goldwin, in sensu ca daca vrei ceva confortabil etc sa treci la un Goldwin, nu la Monster. In ce priveste egoismul monsterului, ii dau dreptate lu PzKpfW :) Dar pt o plimbare scurta de genu Bucuresti - Cheia si inapoi e ok .

 

@ Zair - in ceea ce priveste greutatile, sunt obisnuit cu ele, si alea fizice de ridicat si impins, si alea ale vietii :D Iar daca vine vorba de asemanarea greutate = femeie, pe alea nu voi da bani in viata vietilor, amin :))

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am intrebat asta dar mersi pentru raspuns, este de un real ajutor moron.gif

(...)

 

Gigele, ce nu înțelegi? Nu e mobră de cărat pasageri.

 

Dacă vrei să plimbi 3.14zde ai greșit: pune mâna și ia-ți un touring.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

angele eÂşti bhou dacă eÂşti de părere că pizhdele preferă touringuri

 

Bă da' i-o phizdă să mă gândesc ce le place lor și ce nu? Eu am vorbit din perspectiva rider-ului.

 

Sau tu mergi în spate de obicei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...