Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Silence-uri nu am te-as ajuta cu placere dar am complimente pt moto :) faina faina!!!

 

 

Pe dracu. Cazan mai mare ca asta n-am vazut.

 

 

Ma...nu fi rau ca-i jmecher utilaju'

 

 

Motoreta de tigani

 

:lies:

de cand s`au reprofilat pe manele baietii astia, li s`a instalat invidia in organism :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu esti acolo tot degeaba....vb de oricine ....atmosfera e woooaauuu... :))))))

laasa ma ca nu e bai, unii dintre noi au participat la "monta-smonta" ;) eu va urez distractie placuta in timp ce ma zgarii pe ochi ca nu sunt acolo. poate va faceti pomana si cu mine sa imi aduceti un magnet de frigider :) asteptam poze si impresii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut sper sa nu deranjez pe nimeni dar am si eu o problema ...detin un ducati monster de 620 din 2003 si am nevoie de rezervor in principal cu tot cu plutitorul acela care indica cand raman pe rezerva daca ma puteti ajuta cumva as ramane recunoscator. Fostul proprietar a cazut cu ea si a sudat rezervorul dar nu mai imi arata cand raman pe rezerva are plutitorul acela rupt si mai si umezeste cu benzina pe unde este sudat ...va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti idee in ce consta limitatorul de putere la un M600, tocmai am aflat ca motorul este limitat la 24kw fata de 38 kw cat ar trebui sa aiba. unii zic ca ar fi o piesa mecanica montata pe carburator...stie cineva despre ce ar fi vorba mai exact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gazul merge tras de tot, motorul se tureaza, doar ca dupa 100 km/h se simte lipsa poneilor, si undeva pe la 130-140km/h se cam opreste, initial am crezut ca am gresit eu ceva cand am schimbat curelele de distributie, dar am observat ca in cartea si talon e trecut ca avand 24 kw. Pe ebay am vazut ca se gasesc niste limitatoare ce se monteaza pe carburator. Pe afara am vazut ca nu poti termina scoala moto si sa conduci din start un motor cu o putere prea mare, si de aceea pentru anumite motociclete se pot pune limitatoare de putere. Nimeni de aici nu a cumparat ducati cu limitator montat care sa il fi dat jos?


» Post actualizat in 04 Aug 2014 18:53

am gasit pe net o informatie pentru posesorii care au M620 si gasesc pe carte sau talon ca au 24 kw, limitatorul din fabrica arata cam asa . piesa are cod-ul ZDM-R13

post-57041-0-47075900-1407178353_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gazul merge tras de tot, motorul se tureaza, doar ca dupa 100 km/h se simte lipsa poneilor, si undeva pe la 130-140km/h se cam opreste,

Nu ai nicio limitare, asta e ce poate mobra cu caii din fabrica. Singurul lucru ce-i poti face ca viteza maxima sa creasca e sa-i pui pe spate o foaie pe spate de 40, dar va fi ceva mai lenesa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...