Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

e frumos ca vati organizat da oricum daca tot vb de siguranta la 7 hmm se cam destrama siguranta da voi va stiti mai bine ideea e sa va bucurati de drum...si totusi revin la intrebare CINE MAI MERGE PE MOTO LA MISANO IN AFARA DE CEI 7 ??? va rog anuntati va ptr a pune la cale un traseu eventual ...parca vad ca plec singur :)))))) totusi imi pun sperantele in zair vedem...

PS:Cum il cheama pe forum pe baitul cu s2r 800 care a cazut cu Mada vreau ceva de la moto a lui :)

PSS:Ceva info despre ferry poti sa ne dai te rog

PSS:acum intreb ipotetic vorbind daca chiar nu o sa am cu cine sa merg si o sa pot sa merg cu voi ma primiti la 2 km in spatele plutonului :))) sau o sa fim 8 si ne spargem in 2 grupruri repet asta teoretic vorbind bafta

Eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hmmm ...eu vreau sa plec pe motor si la intoarcere eu o iau spre germania nu ma intorc in tara :)...da pe minme nu ma intereseaza neaprat cazarea ca o sa am cortu la mine ideea era sa impart cu cineva drumul daca e posibil daca nu nu si aia e oricum maai vvb bafta:)

daca o iei prin germania eu m-as fi alaturat. vreau sa vizitez Autobahn...(stii de ce) chestia e ca nu vrea sa vin singur dupa aia, si nici sa fac 5zile. pt ca e limitat concediul. daca ma gandeam din timp, imi luat 3saptamani si o ardeam de nebun prin europa. dar..... totusi nu e tarziu sa-mi iau 3 saptamani, desi ar insemna sa incurc niste planuri. asa ca raman la voia sortii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e frumos ca vati organizat da oricum daca tot vb de siguranta la 7 hmm se cam destrama siguranta da voi va stiti mai bine ideea e sa va bucurati de drum...si totusi revin la intrebare CINE MAI MERGE PE MOTO LA MISANO IN AFARA DE CEI 7 ??? va rog anuntati va ptr a pune la cale un traseu eventual ...parca vad ca plec singur :)))))) totusi imi pun sperantele in zair vedem...

PS:Cum il cheama pe forum pe baitul cu s2r 800 care a cazut cu Mada vreau ceva de la moto a lui :)

PSS:Ceva info despre ferry poti sa ne dai te rog

PSS:acum intreb ipotetic vorbind daca chiar nu o sa am cu cine sa merg si o sa pot sa merg cu voi ma primiti la 2 km in spatele plutonului :))) sau o sa fim 8 si ne spargem in 2 grupruri repet asta teoretic vorbind bafta

 

Salut Buggy,

 

Pt ferry nu m-am ocupat eu. Stiu doar ca am platit 93 euro biletul. Include transport moto plus dormit pe fotoliu inclinabil. Se merge de luni noapte si se ajunge marti de dimineata. Stiu ca mai este unul miercuri noapte. O sa intreb si iti trimit link-ul de unde s-au facut rezervarile.

 

Ne intindem aiurea la povesti aici. Hai mai bine sa povestim mai multe miercuri la academie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Buggy,

 

Pt ferry nu m-am ocupat eu. Stiu doar ca am platit 93 euro biletul. Include transport moto plus dormit pe fotoliu inclinabil. Se merge de luni noapte si se ajunge marti de dimineata. Stiu ca mai este unul miercuri noapte. O sa intreb si iti trimit link-ul de unde s-au facut rezervarile.

 

Ne intindem aiurea la povesti aici. Hai mai bine sa povestim mai multe miercuri la academie.

ok mersi mult ne vedem bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt posesor de Ducati (era cat pe ce sa devin in 2008)dar n-am putut sa nu impartasesc motocicleta asta cu voi! http://www.motographite.com/2012/05/ducati-monster-696-sss-conversion-by.html

da, da da da, frumoasaaaaa jucaria asta. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar in poza asta are alte capace la distributie sau nu inteleg eu ceva?

http://1.bp.blogspot...nversion-13.jpg

 

Da, sunt capace transparente la distribuție. Dacă te uiți la succesiunea de poze, pe lângă capace, la un moment dat apar schimbate și etrierele pe față (ori le-a schimbat, ori le-a vopsit în roșu).

Dacă te gândești să-ți pui, să știi că nu faci treabă bună cu capacele alea: se crapă în timp de la vibrații.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lipsa capacelor e misto. sa se vada acolo ca ceva functioneaza si se invarte.

 

farul intradevar nu e cel potrivit pt un cafe racer. dar poate asta a fost gandul sau placerea omului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...) Ala este un far de MT-03 daca nu ma insel. Totusi, nu vine chiar asa urat...se potriveste cumva...pare asa din viitor fara capacele de la ambreiaj si distributie.

 

Nu e de MT-03:

 

223-110.jpg

 

E rotund. E de Brutale:

122_0608_01_z_2006_ducati_monster_challenge_stev.jpg

Mă rog, nici de Brutale original nu cred că e. Probabil e o chinezărie de pe net. Am văzut farul ăsta și la alte așa-zise "streetighter-e" de prin București. Yuck!

În rest, very nice. Mai ales la nivel de galerii de evacuare, care sunt făcute custom. Muncă de artist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu modelul asta de far pe multe motoare facute street fighter

 

 

app daca vreti pt monster masca aia de far cafe racer, vazusem undeva una la vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

vreo codita de monster care sa va incurce prin garaj aveti? am si eu nevoie pt baiatul meu :D. Ms

 

Am eu una, dar:

 

- Nu am semnalele (sunt la Horia)

- Una dintre prinderi este deteriorată

- O împrumut dar nu o vând smile.gif

 

Să-mi spui dacă te interesează.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu una, dar:

 

- Nu am semnalele (sunt la Horia)

- Una dintre prinderi este deteriorată

- O împrumut dar nu o vând smile.gif

 

Să-mi spui dacă te interesează.

 

Ms mult Angel, dar am nevoie de ea "de tot" nu doar "cu imprumut". Eu aveam in intentie sa tai codita, indiferent daca ma stropeam pana pe casca :crack:.... partea proasta e alta :unsure: ......evacuarile la S4 sunt mari si vor depasii spatele(daca nu mai are codita)ceea ce ca design sigur nu o sa-mi placa :(+ ca nici numarul nu intra intre evacuari(am verificat cu Andu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms mult Angel, dar am nevoie de ea "de tot" nu doar "cu imprumut". Eu aveam in intentie sa tai codita, indiferent daca ma stropeam pana pe casca :crack:.... partea proasta e alta :unsure: ......evacuarile la S4 sunt mari si vor depasii spatele(daca nu mai are codita)ceea ce ca design sigur nu o sa-mi placa :(+ ca nici numarul nu intra intre evacuari(am verificat cu Andu)

pai scurteaza evacuarile daca ies mult. nu stiu ce tobe ai tu, dar in general se pot scurta toate. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Sunt fericitul posesor al unui Monster 796 din 2011 si m-ar interesa un set de tobe Termignoni pentru el la un pret mai rezonabil. Profit de ocazie sa va intreb daca aveti idee de vreun loc de parcare contra cost pentru motor in zona Sebastian si a intersectiei Caii Ferentari cu Calea Rahovei. Multzam fain si anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai scurteaza evacuarile daca ies mult. nu stiu ce tobe ai tu, dar in general se pot scurta toate. :makeout:

ba "crazy", esti nebun? mai bine o sfatuiai sa taie numarul, sau sa mearga fara el decat sa taie frumusete de tobe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze baietii da nu stiu ce tobe are Mada pe ea. adica pe motor. si daca le scurteaza(depinde cat) ce are pana la urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba "crazy", esti nebun? mai bine o sfatuiai sa taie numarul, sau sa mearga fara el decat sa taie frumusete de tobe...

 

stai linistit ca nu fac asa ceva nici in 1000 de ani....cum sa tai frumusete de evacuari la minunatie de baiat????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze baietii da nu stiu ce tobe are Mada pe ea. adica pe motor. si daca le scurteaza(depinde cat) ce are pana la urma.

cum nu stii ma ce evacuari are mada??!!?? sunt faimoase aici pe forum, s-a discutat cateva pagini bune in urma despre asta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...