Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:cheers:

 

Enjoy!

 

 

 

 

Foarte misto treaba asta,

Bravo celor care fac cunoscute asemenea evenimente in Romania si in comunitatea Ducati din Romania

Bravo inca o data, foarte misto, la urmatoarea voi participa si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ZYB ...da chiar GOODKAT tia dat o varianta f simpla si codul il poti gasi pe site la ducati (daca mai ee ca nu mam mai uitat )manualul cu codurile de piese inclusiv cel de vopsea...

ba ce mau enervat astia cu drepturile lor de nu pot sa vad si eu filmuletul...si ca sa ma laud in imaginea cu care incepe filmuletul(paia pot sa o vad:))in aceea seara am dat mana cu Carlos Checa si am zis ca nu ma mai spal pe mana :))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu si cand ai dat mana cu mine erai fericit,:haha:

 

ba spre exemplu de cand am revenit in Danemarca adica de 2 saptamani,ma duc doar in tricou la munca. e cald, e temperatura foarte usor de acceptat noaptea.

de bagat m-as fi bagat si eu cu motoru,doar ca astia nu-mi dau voie cu el aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@crazy devil...pai clar da ai vazut ca tie iti zic legenda lu ala ii zic pe nume nu ii zic legenda carlos checa...:))))

da e ok da de la tine pana la nordkapp mai sunt vreo 3000km si temperatura scade simtitor pe masura ce urci...si inca ceva nus cat de ok ar fi daca ai merge pe 916 e cam incomod sa bagi cu el o tura de 6000 si ceva de km in fine...

@cosmin ccp...hehe da f bine pai usor usor tre sa inceopem sa conturam planul...astpet de la tipul care abea sa intors un mail cu costurile de ferry si drmurile si tot planul lui si costuri ne auzim...

excursia sar chema Desmoriders la PolulNord suna bine nu...:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de "potenta" mea pe 916 nu ma plange. nu sunt asa multi, problema se pune ca eu nu prea pot merge in regin de turing. ma plictisesc pe a mea. mai ales in Danemarca unde trebuie mers numai si numai legal, si adica incet. altfel prostii suna la politie.(patit)

apoi eu nu am voie sa conduc masina/motor cu numere straine, ca daca ma prind, mi-l confisca si iau amenda frumoasa(am auzit cazuri)

dar daca treceti pe la mine, e mai mult decat ok..... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna si extensia aia la aripa fata...

 

mie imi sarise in ochi aparatoarea de pe spate prinsa cumva astfel incat sa o dai repede jos :) no... daca am codita taiata... :(

numai ca s-ar potrivi cam ca nuca in perete

Editat de silvik1313
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce ar murii carburatia mai repede la altitudini mari ? Nu intra tot acelasi aer in ambele motoare ? :unsure:

 

Pai cred ca injectia isi regleaza amestecul sonda lamda debitmetru.. pe cand carburatia nope..

 

Daca gresesc va rog da-ti cu pietre.

 

 

Na, m-am mai gandit.... raman la hornetel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZYB, cu cat creste altitudinea, cu atat aerul se rarefiaza, ceea ce duce la un ameste mai sarac la cele pe carburatie, la cele pe injectie au debitmetru de aer si sonda lambda, care calculeaza si ajuta la optimizarea amestelui pt o functionare optima. intearca sa te duci pe la cota 2-3.000metri sa vezi cum se comporta carburatia, incepe sa se simta lesinata motoreta. dar asta tine si de multi factori meteorologici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca sunt anumiti senzori de oxigen dar nu toate motoarele cu injectie au sonde lambda, ce te faci ca unii si le scot? Eu banuiesc (poate gresit, dar banuiesc) faptul ca modalitatea in sine de a baga amestecul carburant in camerele de ardere este cea care face diferenta: una e prin aspiratie, alta e prin injectare la inalta presiune.

 

Din ce stiu eu, daca scoti sonda lambda (senzorul de O2) de pe un motor cu injectie, se intra automat pe harta de injectie de avarie, mai exact amestec puternic imbogatit, arderi proaste (pt ca se ineaca motorul )=> consum mare, putere scazuta. In teorie, un motor pe injectie, ar trebui sa se comporte la fel, indiferent de concentratia aerului sau presiunea atmosferica. in practica, exista o perioada de cateva cicluri in care ECU are nevoie sa recalculeze injectia cand intampina conditii schimbatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dus si eu motorul la baietii de la Dafway. Avand in vedere ca am vazut cateva pareri negative pe aici m-am gandit sa adaug si experienta mea.

Profesionisti , rapizi, saritori. Plata in rate (nu am mai auzit asa ceva pana acum). Mai avea sa le mai dau aproximativ 1 mil juma dar am fost nevoit sa plec din tara o perioada iar ca un taran ce sunt am uitat sa ii anunt... cand am revenit, nu am avut discutii , baieti de nota 10.

Motorul arata bine se aude total diferit fata de cum l-am luat si cel mai important merge bine, am avut nevoie si de o sudura la suportul de scarita, acum cand ma uit nici nu stiu unde a fost rupta.

Preturile mi se par decente si am ramas cu impresia ca daca gasesc in alta parte mai ieftin pot sa vin cu piesele mele.

 

Per total am avut experienta pozitiva cu ei si ii recomand.friday.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dus si eu motorul la baietii de la Dafway. Avand in vedere ca am vazut cateva pareri negative pe aici m-am gandit sa adaug si experienta mea.

Profesionisti , rapizi, saritori. Plata in rate (nu am mai auzit asa ceva pana acum). Mai avea sa le mai dau aproximativ 1 mil juma dar am fost nevoit sa plec din tara o perioada iar ca un taran ce sunt am uitat sa ii anunt... cand am revenit, nu am avut discutii , baieti de nota 10.

Motorul arata bine se aude total diferit fata de cum l-am luat si cel mai important merge bine, am avut nevoie si de o sudura la suportul de scarita, acum cand ma uit nici nu stiu unde a fost rupta.

Preturile mi se par decente si am ramas cu impresia ca daca gasesc in alta parte mai ieftin pot sa vin cu piesele mele.

 

Per total am avut experienta pozitiva cu ei si ii recomand.friday.gif

 

 

Iti multumim pentru vorbele frumoase,

Speram sa inteleaga si cei care vorbesc urat despre no,i fara sa ne cunoasca personal, Ca noi venim in intampinarea celor cu probleme, avem soluti si stim ce facem!

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decontare directa cu firmele de asigurari pentru marca Ducati

Atelierul DAFWAY, este autorizat RAR pentru marca Ducati si are contract cu firmele de asigurari, noi ne ocupam de tot. De la ridicatul mobrei dupa accident pana la livratul ei la client.Daca dosarul este complet, la o avarie de nivel mediu, motoreta este livrata in 7 zile lucratoare, piesele sunt pe stoc.<Acest servicu este exclusiv pentru posesori de DUCATI.

tel : 0764872999 Alex

email: support@dafway.ro

exemplu de lucrare efectuata in 7 zile lucratoare

http://dafway.ro/ducati/lucrari-dafway/ducati-749-en-2.html

Editat de DAFWAY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...