Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ti-am vazut motorul la Victoriei vineri seara. Am vrut sa te salut dar erai cu multa lume acolo. Asa ca am ramas pe langa motoreta ta sa ma holbez la ea! Foarte tare! Sa o stapanesti sanatos!

data viitoare lasa-i niste zgarieturi pe rezervor. potii sa ii scrii. I'm good kat.

sau puteai sa arunci cu un bolovan dupa el, ca te baga el in seama dupa aia :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Talentati baietii :D

 

:cheers:

 

 

post-20029-0-86146000-1347274669_thumb.jpg post-20029-0-94685500-1347274694_thumb.jpg

 

daca intereseaza pe cineva .... tura de Grecia de weekend-ul acesta - /index.php?/topic/683812-weekend-grecesc/

ofofof mama cu mijlocul gol:))))

in alta ordine de idei...am vazut si eu filmuletul WDW foarte frumos felicitari celor care sau ocupat cu asta si ms de surpriza de la inceput:))...ne vedem maine la academie:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai cat imi place Bucurestiul asta...dau sa ma opresc la stop, pun piciorul drept jos si nimeresc fix intr-o groapa de 10cm, logic ca m-am dus cu motor cu tot intr-o parte :grinbandit: Nu am atins asfaltul cu mobra dar eu da, ceilalti din spate se prapadeau de ras :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inteleg ca ti-ai pus tot echilibru in picioru ala si ochii nu i-ai aruncat deloc spre asfalt.

eu mai patesc chestii similare cand dau cu spatele si trag de mobra si nimeresc direct pe nisip cu piciorul. simti cam juma de secunda cum esti aproape de a trage mobra peste tine pe jos. foarte neplacut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare am revenit cu ducati al meu. poi am ajuns undeva la 1000 lei cu totul dar e ok. s-a desfacut un surubel in motor ce tot trancanea ingrozitor( am sesizat la timp) am luat un nou senzor de presiune si o granitura la motor ( cea care ddintre partile de la blocul motor) si un filtru+ulei. motorul a fost desfacut complect si refacut e super ok am sincronizat si carburatoarele ma inspaimanta cum poate trage acuma:X a da am uitat un pinion daca asa se numeste din treapta a 3-a era dus adica cand bagam imi sarea direct in a 4-a.

Editat de Lucas LS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alea le poti face si tu, sau daca cunosti un meserias cu CNC sau strung, care sa iti faca niste distantiere din aluminiu.

 

Pai era piciorul meu intre asfalt si mobra, monsterul din fericire nu este asa greu, ca altfel ma trezeam cu el rupt, puteam sa dau in judecata primaria si imi luam un Panigale :banana:

da da. eu cand am rupt anu trecut rotile si cauciucurile, cand am intrebat intali au dat vina din poponeata primariei in ADP apoi mi se zice: da, ar trebui sa te judeci cativa ani, si daca ai norocul, dar numai daca ai norocul, vei fi despagubit. dar peste multi ani, cand esti plictisit de procese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Procesul il castigi dupa ceva timp, nu asta e problema, problema e ca dupa ce ai castigat nu-ti dau aia banii nici d-ai dracu` :))

PS: si eu tre sa schimb garnitura la motor si sa reglez carburatoarele dar la primavara.. vineri imi expira asigurarea si nu o mai reinnoiesc, garnitura e cea de la cilindrul de sus, transpira ulei, acum ca nu mai iese pe la sonda de presiune iese pe la garnitura, e ducati.. pe undeva trebuie sa iasa :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Procesul il castigi dupa ceva timp, nu asta e problema, problema e ca dupa ce ai castigat nu-ti dau aia banii nici d-ai dracu` :))

PS: si eu tre sa schimb garnitura la motor si sa reglez carburatoarele dar la primavara.. vineri imi expira asigurarea si nu o mai reinnoiesc, garnitura e cea de la cilindrul de sus, transpira ulei, acum ca nu mai iese pe la sonda de presiune iese pe la garnitura, e ducati.. pe undeva trebuie sa iasa :))

aceiasi problema o am si eu cu cilindrul de sus. si ma seaca chestia asta cand la cateva zile vad ulei acolo. ma dispera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceiasi problema o am si eu cu cilindrul de sus. si ma seaca chestia asta cand la cateva zile vad ulei acolo. ma dispera.

Cred ca e doar o latura a ei.. sa transpire ulei pe undeva.. are personalitate, o muncesc, trebuie sa transpire pe undeva.. ma tot gandesc daca umblu acolo sa vopsesc si motorul. Vad la primavara ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Procesul il castigi dupa ceva timp, nu asta e problema, problema e ca dupa ce ai castigat nu-ti dau aia banii nici d-ai dracu` :))

PS: si eu tre sa schimb garnitura la motor si sa reglez carburatoarele dar la primavara.. vineri imi expira asigurarea si nu o mai reinnoiesc, garnitura e cea de la cilindrul de sus, transpira ulei, acum ca nu mai iese pe la sonda de presiune iese pe la garnitura, e ducati.. pe undeva trebuie sa iasa :))

 

Inceteaza sa mai spui ca este de la Ducati problema cu uleiul, schimba garniturile odata la 4-5 ani (sau cand este nevoie) si nu o sa mai ai probleme,

Vino la noi, nu costa mare lucru si nu te mai seaca.

Uitea-te aici sa vezi cum arata garnituta care din 4 in 4 ani mai trebuie schimbata

 

http://dafway.ro/duc...3-14-15-16.html

 

Noi avem 4 mobre Ducati si nu curge ulei pe nicaieri, tot Ducati suntbiggrinbounce2.gif

Editat de DAFWAY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inceteaza sa mai spui ca este de la Ducati problema cu uleiul, schimba garniturile odata la 4-5 ani (sau cand este nevoie) si nu o sa mai ai probleme,

Vino la noi, nu costa mare lucru si nu te mai seaca.

Uitea-te aici sa vezi cum arata garnituta care din 4 in 4 ani mai trebuie schimbata

 

http://dafway.ro/duc...3-14-15-16.html

 

Noi avem 4 mobre Ducati si nu curge ulei pe nicaieri, tot Ducati suntbiggrinbounce2.gif

nu stiam ca garniturile de chiulasa si cilindru se schimba din 4 in 4 ani :blink: !!!!! multumesc de info....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inceteaza sa mai spui ca este de la Ducati problema cu uleiul, schimba garniturile odata la 4-5 ani (sau cand este nevoie) si nu o sa mai ai probleme,

Vino la noi, nu costa mare lucru si nu te mai seaca.

Uitea-te aici sa vezi cum arata garnituta care din 4 in 4 ani mai trebuie schimbata

 

http://dafway.ro/duc...3-14-15-16.html

 

Noi avem 4 mobre Ducati si nu curge ulei pe nicaieri, tot Ducati suntbiggrinbounce2.gif

Era o gluma, nu ma plangeam..

GLĂMĂ1, glume, s. f. Scurtă poveste plină de haz (și cu un final neașteptat), care provoacă râs și veselie. V. anecdotă. ◊ Loc. adv. În glumă = fără nici o intenție serioasă, fără răutate. Fără glumă = în mod serios. Nu glumă! = cu adevărat, serios. ◊ Expr. A se întrece (sau a merge prea departe) cu gluma = a-și permite prea mult, a întrece limita admisă în atitudini, comportare. A lăsa gluma (la o parte) = a vorbi serios. A lua (ceva) în glumă = a nu lua (ceva) în serios, a nu da importanță; a subestima. A nu ști (sau a nu înțelege) de glumă, se spune (ca reproș) despre cineva care se supără când glumești cu el. A nu-i arde (cuiva) de glumă = a fi indispus, supărat, necăjit. Nu-i (de) glumă = e lucru serios, îngrijorător. Faptă hazlie; păcăleală.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...