Sari la conținut

Accident 24 Aprilie.padurea Bogatii....brasov


soso-bum
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 605
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

o noua forma de expresie luxurianta a diferentei dintre om si maimutza

 

 

ar trebui sa ne spui si noua cum e sa nu fi om..............

vad ca ti-ai trecut un ventilator la motocicleta,,,,,,

merge bine?.......ai ceva km de 2 ore ....... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exactly. vreti sa-mi fac upgrade la o hayabusa ?

sa-mi ziceti cand simtiti nevoia.

cert e ca voi erati cu jucareaua-n nisip pe vremea cand eu calaream rebela asta pe ulitele satului.

totusi nici o clipa nu am avut senzatia ca a merge pe 2 roti e o chestie de categoria "rocket science".

pana si beutorii satului reuseau sa se tina pe 2 roti la iesirea din "biblioteca" satului.

Editat de charlie_root
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

don profesor de mare viteza, permiteti sa raspund tot eu: nu se intampla mai nimic. pen'ce ?

pen'ca toti de acolo merg cu viteze f mici penca nu se afla acolo pt spart in figuri pe drumu public ca multi dintre venerabilii de p'acilea.

Editat de charlie_root
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soso, te invit cu placere sa dai ignore la cel putin doi "motociclisti" de aici, urmand astfel sfatul lui bibi. Are dreptate, au foarte mult timp la dispozitie si o sa spuna orice doar de dragul flame-ului.

Si, cum ziceai ca te mai simti? Durerile sunt suportabile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

don profesor de mare viteza, permiteti sa raspund tot eu: nu se intampla mai nimic. pen'ce ?

pen'ca toti de acolo merg cu viteze f mici penca nu se afla acolo pt spart in figuri pe drumu public ca multi dintre venerabilii de p'acilea.

OFF TOPIC

nu ma pot abtine......am rezistat pana la post-ul asta :laugh: ... charlie, eu iti doresc sa te intalnesti fata-n fata la vreo intrunire cu cei de pe aici, in care ai cam aruncat cu cacao.

 

ONTOPIC

soso, viata lunga, ca bulan ai :)

 

insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma pot abtine......am rezistat pana la post-ul asta :laugh: ... charlie, eu iti doresc sa te intalnesti fata-n fata la vreo intrunire cu cei de pe aici, in care ai cam aruncat cu cacao.

 

"Arguments are to be avoided; they are always vulgar and often convincing." - Oscar Wilde

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Arguments are to be avoided; they are always vulgar and often convincing." - Oscar Wilde

 

"Plictisitoare este persoana care vorbeste cand ai vrea sa te asculte." - Murphy

 

dar vad ca deja deviem de la subiect....hai pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum eu imi cunosc limitele asa ca daca cu masina rar depasesc 80km/h va dati seama ca cu mobra rar voi avea tupeul sa merg cu mai mult de 50-60km/h pe drum public cu trafic.

 

off topic:

 

Dom' profesor in afara de mici plimbari prin oras, ai condus vreodata pe un drum national, european, autostrada? Daca raspunsul este da, spune-mi te rog cate zile faci de la Cluj la Bucuresti si cat te costa cu tot cu cazare si masa? Daca raspunsul este nu, fa intr-un fel si du-te pe drumul dintre Brasov si Sighisoara si cred ca o sa te schimbi.

No offence, dar nu poti declara niste cifre numai pentru ca aceste cifre se incadreaza perfect in regulamentul rutier si odata cu acesta declaratie sa treci drept superior celorlalti.

 

on topic:

 

Imi pare rau de accidentul pe care l-ai avut Soso, insa ma bucur ca ai supravietuit si sa dea Dumnezeu sa te refaci 100%.

 

Am facut drumul ala de vreo 5 ori (Buc-Sighisoara si retur) si intr-adevar sunt unele zone unde, oricat de cu capul pe umeri esti, te lasi coplesit de frumusetea curbelor si a liniilor drepte si poti sari calul bine de tot...in sensul ca nu te mai uiti in vitezometru...daca tot se cramponeaza lumea p'aici de viteza. Mie imi plac mai mult acele ace de par (unele chiar cu 2 benzi pe sens) unde poti duce cauciucul pana la capat si genunchii pe asfalt, in cea mai mare siguranta BINE'NTELES DACA TE PRICEPI.

Eu cred ca cine isi cumpera un SS trebuie sa aiba si un stil de condus mai sportiv, asta nu inseamna ca trebuie sa dea 300 tot timpul, normal. Motoreta SS te "obliga", datorita pozitiei, puterii samd sa mergi mai sportiv.

Bine'nteles ca treaba asta cu condusul sportiv se reduce la individ si intr-adevar unii sunt inconstienti, altii vor sa impresioneze iar cate unii pur si simplu au ghinion...Nu-l cunosc pe Soso, deci nu trebuie sa ma suspectati ca ii tin partea, dar din cate am citit pe acest topic el se incadreaza in a 3-a categorie.

Ati observat ca nu am folosit cuvantul "PILOTAJ" , pentru ca asta e alta mancare de peste si oricum NU SE FACE STRADA!!!

 

Dupa umila mea parere, cei care nu conduc SS nu ar trebui sa dea sfaturi referitoare la condusul sportiv pentru ca pur si simplu motoretele pe care ei le calaresc - enduro, naked, cruiser samd - nu sunt construite pentru condus sportiv. De exemplu, virajul pe care-l tragi cu un cruiser cu 80 in siguranta, poti sa-l tragi cu SS-ul cu 120 la fel de sigur. Pentru ca SS-ul iti permite sa faci asta. Deci nu mai vorbiti prostii va rog!!!

 

Parerea mea!

 

Soso sanatate!

 

PS: astept sa dati cu paru'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol ... ai început să eviți ce nu-ți convine :laugh:

Dupa cum iti explicam, comentariile legate de altceva/altcineva decat actiunile motociclistului nu ar trebui postate. Chiar nu esti in masura sa tragi tu concluzii de cine este vinovat si cine nu ... asta o sa decida organele de cercetare. Ti-am explicat doar ca daca te-ai pune in locul dubistului si ai sta un pic sa cugeti la toata actiunea, ai vedea totusi ca a procedat RELATIV corect. E adevarat ca s-a bagat in banda motociclistului, motiv pentru care, din nou, va fi cercetat. La revedere cu el. Pe cei care citesc acest forum ar trebui sa-i intereseze urmatoarele:

 

1. Daca are vreun fel de vina motociclistul (morala sau legala)

2. Daca s-ar fi putut evita accidentul din punctul de vedere al motociclistului.

3. Ce trebuie sa retina noii motociclisti (in afara de faptul ca esita dubisti care, vor reduce viteza, vor da semnal, si vor incepe manevrele de schimbare a directiei de mers).

 

Restul NU CONTEAZA!

 

cît despre charlie_root, terapia cu Ignore List face minuni ... mai răzbate cîte un ecou prin citatele voastre :) ... nu mi se pare normal să recurgeți la amenințări Âşi injurii ... omul se plictiseÂşte Âşi scrie orice, oricît, ca să vă enerveze ..

 

Absolut, este dreptul vostru sa-i dati ignore etc. Daca un admin considera ca mai sus numitul trebuie sanctionat, sa dispuna penalizarea acestuia ...Then again, este o lume libera, si un forum pus la dispozitie gratuit.

 

Mesajele de genul: "insanatosire grabnica" ar trebui trimise ca mesaje private, nu ofera informatii despre subiect & co. Sustinerea motociclistului prin astfel de mesaje nu vor aduce insanatosirea lui. Simtiti nevoia sa-i fiti aproape, va invit sa mergeti la el la spital si sa stati cu el ...dar asta e alta poveste, daca nu mai e prin forum, nu mai are nici un haz. Parerea mea i-am comunicat-o personal ca sa nu ma inteleaga gresit (desi am observat ca a facut-o).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@charlie_root

nu stiu daca pana acum ai intrebat cumva cum ii merge lui soso, cat mai are de stat in spital, cum se simte....

totusi e un topic la accidente, unde cineva, pe care nu il cunosti, a patit ceea ce ai putea pati oricand si tu, independent de cunostintele teortice pe care le detii

ma deranjeaza ca ai intrat in polemici cu cine si cum ai crezut de cuviinta, pentru simplul motiv ca unii au ales sa mearga cu mai mult de 15 km/h si nu ai inteles ca ideea de baza a celor care au ales sa mearga pe doua roti este tocmai aceea de libertate in a alege cum isi traiesc viata

daca vrei sa fii respectat, incearca sa ii respecti si tu pe ceilalti, indiferent daca ideile lor concorda sau nu cu ale tale

personal, am un virago si merg destul de moderat (parerea mea), dar asta nu ma face sa le impun celorlalti sa vada viata de la aceeasi viteza cu mine

te rog, incearca sa te abtii de la remarcile caustice si fii mai tolerant cu membrii "clubului carne de tun", poate asta te va salva sa mai cazi in ridicol

Editat de panzerseba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dom' profesor in afara de mici plimbari prin oras, ai condus vreodata pe un drum national, european, autostrada? Daca raspunsul este da, spune-mi te rog cate zile faci de la Cluj la Bucuresti si cat te costa cu tot cu cazare si masa? Daca raspunsul este nu, fa intr-un fel si du-te pe drumul dintre Brasov si Sighisoara si cred ca o sa te schimbi.

No offence, dar nu poti declara niste cifre numai pentru ca aceste cifre se incadreaza perfect in regulamentul rutier si odata cu acesta declaratie sa treci drept superior celorlalti.

 

Cu offence, fara offence, legea e lege. Pot sa-ti fac dovada ca se poate merge cu limita maxima admisa de lege, Bucuresti - Cluj, FARA SA TE CAZEZI...la fel si cu Brasov - Sighisoara. Nu sunt cifre scoase din burta, sunt cifre care asigura intr-un numar impresionant de mare, cazurile in care vei scapa cu viata si vei putea sa eviti MAJORITATEA accidentelor, produse din vina tau sa a altora.

 

Imi pare rau de accidentul pe care l-ai avut Soso, insa ma bucur ca ai supravietuit si sa dea Dumnezeu sa te refaci 100%.

 

Nici unul din nou NU AM ZIS CA NE BUCURAM pentru soarta lui Soso. Este pacat ca s-a accidentat, este pacat ca trece prin dureri & co. Noi doar am sustinut ideea ca are o parte din vina (morala ce-i drept). Asta nu inseamna ca ne bucuram pentru el, ci doar ii explicam faptul ca acel moment nu a fost unul prielnic pentru a alerga mobra aia.

 

Am facut drumul ala de vreo 5 ori (Buc-Sighisoara si retur) si intr-adevar sunt unele zone unde, oricat de cu capul pe umeri esti, te lasi coplesit de frumusetea curbelor si a liniilor drepte si poti sari calul bine de tot...in sensul ca nu te mai uiti in vitezometru...daca tot se cramponeaza lumea p'aici de viteza. Mie imi plac mai mult acele ace de par (unele chiar cu 2 benzi pe sens) unde poti duce cauciucul pana la capat si genunchii pe asfalt, in cea mai mare siguranta BINE'NTELES DACA TE PRICEPI.

 

Exact, este decizia ta cu ce viteza sa rulezi, si tine de fiecare, insa, in momentul in care nu mai respecti legea, te faci la randul tau, vinovat moral pentru ceea ce ti se poate intampla tie sau celor din jurul tau. Daca stii ca sunt momente in care nu te poti abtine de la gaz, iti recomand sa nu te urci pe mobra, ca s-ar putea sa ai ghinionul ca atunci sa reduca duba viteza, sa dea semnal si sa inceapa manevra de schimbare a directiei de mers.

 

Eu cred ca cine isi cumpera un SS trebuie sa aiba si un stil de condus mai sportiv, asta nu inseamna ca trebuie sa dea 300 tot timpul, normal. Motoreta SS te "obliga", datorita pozitiei, puterii samd sa mergi mai sportiv.

Bine'nteles ca treaba asta cu condusul sportiv se reduce la individ si intr-adevar unii sunt inconstienti, altii vor sa impresioneze iar cate unii pur si simplu au ghinion...Nu-l cunosc pe Soso, deci nu trebuie sa ma suspectati ca ii tin partea, dar din cate am citit pe acest topic el se incadreaza in a 3-a categorie.

Ati observat ca nu am folosit cuvantul "PILOTAJ" , pentru ca asta e alta mancare de peste si oricum NU SE FACE STRADA!!!

 

Din ce s-a scris pe forum, nu reiese nimic despre mersul lui si despre tendintele lui in trafic. Nici eu nu-l cunosc, dar nici nu consider ca ar trebui baga in nu stiu ce categorie de ghinionisti. Dupa filmare as spune ca a avut mare noroc ...sincer. Primele cuvinte pe care le-am avut dupa vizionare au fost: "praf s-a facut asta". Deci, de data asta a avut zile...daca o sa continue asa, nu se stie ce-i rezerva viitorul, cu SS sau fara :laugh:

 

Dupa umila mea parere, cei care nu conduc SS nu ar trebui sa dea sfaturi referitoare la condusul sportiv pentru ca pur si simplu motoretele pe care ei le calaresc - enduro, naked, cruiser samd - nu sunt construite pentru condus sportiv. De exemplu, virajul pe care-l tragi cu un cruiser cu 80 in siguranta, poti sa-l tragi cu SS-ul cu 120 la fel de sigur. Pentru ca SS-ul iti permite sa faci asta. Deci nu mai vorbiti prostii va rog!!!

 

Nu s-au dat sfaturi referitoare la condusul sportiv. Condusul sportiv ar trebui scos din ecuatie. Exista condus si atat. Daca vrei sportiv exista spatii special amenajate, pentru SS, pentru Enduro ...dirttrack etc. Acolo se discuta tipurile de condus. Pe strazile tarii te limitezi la condusul preventiv.

 

Parerea mea!

Pentru care nimeni nu ti-a dat in cap, si nici nu te-a amenintat :)

 

Soso sanatate!

Si el s-a facut bine ...

 

 

@charlie_root

nu stiu daca pana acum ai intrebat cumva cum ii merge lui soso, cat mai are de stat in spital, cum se simte....

Asta pentru ca probabil nu ai acces la mesageria privata a lui Soso...

 

totusi e un topic la accidente, unde cineva, pe care nu il cunosti, a patit ceea ce ai putea pati oricand si tu, independent de cunostintele teortice pe care le detii

 

Absolut, el la randul lui din acest accident va trage niste concluzii, care ar trebui sa-l pregateasca pentru posibilele situatii pe care le-ar putea intalni pe drumurile publice. Mai departe vom comenta cand si daca va fi cazul.

 

ma deranjeaza ca ai intrat in polemici cu cine si cum ai crezut de cuviinta, pentru simplul motiv ca unii au ales sa mearga cu mai mult de 15 km/h si nu ai inteles ca ideea de baza a celor care au ales sa mearga pe doua roti este tocmai aceea de libertate in a alege cum isi traiesc viata

daca vrei sa fii respectat, incearca sa ii respecti si tu pe ceilalti, indiferent daca ideile lor concorda sau nu cu ale tale

personal, am un virago si merg destul de moderat (parerea mea), dar asta nu ma face sa le impun celorlalti sa vada viata de la aceeasi viteza cu mine

te rog, incearca sa te abtii de la remarcile caustice si fii mai tolerant cu membrii "clubului carne de tun", poate asta te va salva sa mai cazi in ridicol

 

Nu le-a impus nimeni sa mearga cu nici o viteza. Asta o face constitutia Romaniei. El a oferit niste sugestii referitoare la posibilele greseli ale lui Soso. Nu exista o lista cu persoanele cu care ar trebui sa intram in polemici si persoanele cu care nu ar trebui sa intram in polemici. Avem tot dreptul sa ne expunem punctul de vedere. Este un forum gratuit si partial nemoderat. In legatura cu libertatea prost inteleasa iar, e problema fiecaruia cu ce viteza ruleaza, atata timp cat respecta legea. Vrea Soso sa testeze capabilitatile mobrei lui pe drumurile publice, n-are decat; vrea dubistul sa se grabeasca la efectuarea manevrei neasigurandu-se mai bine, sa fie sanatos ...problema se pune daca si ce putea face motociclistul pentru a evita accidentul inaintea producerii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am explicat doar ca daca te-ai pune in locul dubistului si ai sta un pic sa cugeti la toata actiunea, ai vedea totusi ca a procedat RELATIV corect.

 

Pe scurt, Âşi cu asta închei, m-am pus în locul dubistului Âşi am recunoscut că nu mă uitam în față (deloc). Chestie pe care tu nu poți / nu vrei să o înțelegi (admiți). Restul discuțiilor despre manevra lui nu mai au rost.

 

În loc să admiți această evidență, umpli posturi Âşi posturi la rînd cu fel de fel de speculații ...

 

În opinia ta, forumul ăsta există doar pentru a posta impresii despre vina motocicliÂştilor, nu ? Cred că, mai degrabă, blogul tău este locul potrivit.

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene acolo era linie continua da? cand faci o manevra ca asta, adik neregulamentara, belesti ochii de 10 ori...mai ales ca se invarteau motoare pe acolo in draci. NU mai gasiti scuze soferului de duba, ca nu are nici una. In locul motociclistului teai pus? sa vezi lucrurile de pe motor? asa au murit si 2 prieteni de-ai mei..tot din cauza unui retardat care intoarce pe linia continua. Sanatate maxima man!! am vazut si eu filmuletul..si m-am ingrozit pur si simplu..cretinul nu tia dat nici o sansa, putea macar sa astepte sa treci..sau sa vada ce intentie ai..dupa care sa faca imprudenta care a facuto. Nu e un topic numai pentru schimb de pareri intre motociclisti..e un topic pt ca macar unii sa invete cva din greselile altora..cam asa vad eu lucrurile..dar unii vad doar la stanga si la dreapta=)). sanatate maxima inca o data!! si recuperare rapida!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@virilu:

nu era linie continua tocma asta e. era sfarsitu liniei continue.

 

daca observati primul meu post vizavi de accidentu asta a fost f decent.

pana cand am aflat ca soso se afla acolo in curba aia pt a 3-a-4-a oara in ziua aia pt filmare.

din momentu ala am incetat sa-l mai consider un biet ghinionist. din momentu ala pt mine a devenit un teribilist la fel de tembel ca ala care a dat coltzu in caransebes acu cateva zile. m-am uitat la profilul lui soso si nu pare din categoria carne de tun macra totusi nu poti sa nu ramai efectiv inlemnit cand auzi ca un veteran ca el se sparge in figuri pe drumu public. as fi inteles daca era acolo la viteza aia "furat de frumusetea peisajului" insa sa fii acolo pt spart in figuri in fata camerei asta zau nu mai pot intelege mai ales de la unu care nu e chiar din categoria de tulburati hormonal ca ala din caransebes.

in fine treaba fiecaruia ce face cu viata lui insa spartu in figuri pe drum public e o chestie care implica mult mai multe vieti decat a ghost riderului oricare ar fi numele lui. n-am nimic de zis chiar admir spartu in figuri pe motor in spatii amenajate da nu pe artera nationala.

si masina mea poate 150km/h, chiar am mers cu ea la viteza asta intre brasov si sibiu pe vremea cand drumu era bun. dar am fost singur pe drum, era linie dreapta si am riscat. si asa singur pe drum puteam s-o patesc din cine stie ce cauze tehnice, la viteza aia efectiv nu mai poti face nimic daca se intampla ceva. aia care ocazional scapa din accidente la viteze de astea scapa numa din pricina interventiei divine. buniteles ca ei o numesc dibacie personala dar adevarul vizavi de chestia asta vine din directia opusa, a relatiei cu ingeru pazitor.

d'aia vezi eu merg prin romania cu 80km/h nu cu 150 cat poate masina. aveti voie sa rideti cat vreti mai ales don soso cu gti-ul si vitezanele lui numai ca cine ride la urma ride mai bine. absolut fara exceptie.

 

m-as fi interesat de starea lui soso daca ar fi zis ceva de genu: bai o fi fost vina lu ala cu duba dar si eu am fost un mega dobitoc ca eram acolo pt spart in figuri. atat vreme cat a ajuns "cazat" din vina lui morala 100% n-are cum sa ma intereseze soarta unuia ca el. nu e cu nimic mai sus decat bucatile alea de carne macra din caransebes.

Editat de charlie_root
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...] Ti-am explicat doar ca daca te-ai pune in locul dubistului si ai sta un pic sa cugeti la toata actiunea, ai vedea totusi ca a procedat RELATIV corect. E adevarat ca s-a bagat in banda motociclistului, motiv pentru care, din nou, va fi cercetat.

 

Si eu, la fel ca bibi, am reusit sa ma pun in locul dubarului. Si daca te uiti cu cateva pagini in urma, o sa vezi post-ul 239: "Daca nu esti in stare sa virezi stanga si sa intri in parcare inainte ca cineva sa vina si sa intre in tine, NU VIRA STANGA, chiar daca marcajul iti permite asta. Du-te pana unde vezi 3 km in fata, n-ai nicio curba, intoarce si intra in parcarea in care vroiai sa stai."

 

 

 

[...] problema se pune daca si ce putea face motociclistul pentru a evita accidentul inaintea producerii...

 

Ce putea face motociclistul?! :laugh: Problema se pune daca si-a luat dubarul examenul psihologic si oftalmologic pe bune.

Iti reamintesc, DACA dubarul NU INTRA PE BANDA LUI SOSO, cu siguranta el nu ar fi avut parte de acel "cross session" prin sant. "Restul, e can-can.", vorba cuiva de aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bon, ies din thread ca am inteles ca am gresit. Va astept la charlie_root la ghiseu, inca se fac inscrieri.

 

Soso, te rog, spune-ne deznodamantul povestii asteia, cel de la politie. Care au fost declaratiile, ce a zis Cioaca (in afara de faptul ca nu aveai viteza), cum a ramas momentan situatia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bon, ies din thread ca am inteles ca am gresit. Va astept la charlie_root la ghiseu, inca se fac inscrieri.

 

Soso, te rog, spune-ne deznodamantul povestii asteia, cel de la politie. Care au fost declaratiile, ce a zis Cioaca (in afara de faptul ca nu aveai viteza), cum a ramas momentan situatia?

ink nu e deznodamant.........dubarul si-a recunoscut vina......

toate cele 4 declaratii au fost reale si sper eu relevante pt a rezulta cea ce sa intamplat cu adevarat....

am primit 50 zile de la legist,,,pt a putea sa ma impak cu dubaru,,,,,k isi exprima dorinta de a ne intelege,,,,

sunt ok....nu ma doare nimik....mai am 2 sapt cu gipsurile.....si 40 de zile de stat la orizontala,,,,,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ink nu e deznodamant.........dubarul si-a recunoscut vina......

toate cele 4 declaratii au fost reale si sper eu relevante pt a rezulta cea ce sa intamplat cu adevarat....

am primit 50 zile de la legist,,,pt a putea sa ma impak cu dubaru,,,,,k isi exprima dorinta de a ne intelege,,,,

sunt ok....nu ma doare nimik....mai am 2 sapt cu gipsurile.....si 40 de zile de stat la orizontala,,,,,,,

iata ca tonul topicului a devenit mai normal

sper sa va intelegeti si sa rezolvati amiabil situatia

nu ai zis nimic de coloana, ca aia e cea mai importanta

bafta cu gipsul si mai ales cu statul la orizontala, dar mai ales cu recuperarea (asta o sa doara, cu muschi atrofiati si ligamente nemiscate)

Editat de gabimaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@virilu:

nu era linie continua tocma asta e. era sfarsitu liniei continue.

 

Sfarsitul liniei continue cica nu se considera linie continua :laugh:

 

In fine... nu mai stau sa-ti explic nimic !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

revin si imi exprim punctul de vedere asupra incidentului de data asta caci cu topicul e clar.

 

Dubistu nu a acordat prioritate si asta este foarte clar.

In schimb motoristul nu a condus preventiv. Poti conduce preventiv si daca conduci tare sau te dai pe curbe, nu asociati condusul preventiv cu mersul incet.

In opinia mea avea sansa sa scape daca in momentul in care a vazut duba semnalizand, oprindu-se si calcand linia continua ar fi redus viteza.

Dar nu toti au acel puternic instinct de conservare, unii plutesc, e normal, e firesc, dar instinctul de conservare ne tine pe 2 roti. Si instinctul de conservare se manifesta sub foarte multe forme!

 

Insanatosire grabnica soso si sa iti fie invatare de minte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...