Sari la conținut

Accident 24 Aprilie.padurea Bogatii....brasov


soso-bum
 Share

Postări Recomandate

Pakard bell si charlie, in ultimele 2 posturi ati depasit limita bunului simt. Da, putea sa conduca mai easy, insa a mers tare si legal, sunteti caterincosi voi pe seama accidentului baiatului! Asa ca s-o dau in becali putin "la voi si la toata antena voastra 1" multaaa m....... cum se zice...... aaa... manevrabilitate motoarelor voastre ! Marii zmei din spatele tastaturii care se joaca Moto GP pe calculator si se dau mari motociclisti.

 

Am parcurs posturile lui PB si majoritatea sunt polemici, pai corditule, cand iti spune un forum intreg ca esti prost pai taci din gura, ce motociclist te dai tu cand iei la misto necazul unui baiat. Uite ca sa fiu si eu glumet cu tine, am vazut ca te-ai luat si cu rados si din intamplare stai si in drumul taberei. Ei bine afla ca suntem baieti prosti noi, avem cefe late si "pumnii nostrii minte nu are", nu ne intalnim la Rosu la dr tab 34 la un suc si tu o bere sa dezbatem pe tema acestui forum?

sa ma anunti k mai trimit si eu ceva baieti de prin romana si kogalniceanu sa va ajute la tratament

nensimtiti drak..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 605
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sa ma anunti k mai trimit si eu ceva baieti de prin romana si kogalniceanu sa va ajute la tratament

nensimtiti drak..........

 

Nu e nevoie decat de 1 maxim doi daca vine si cu "brigada", de ce sa deranjam baietii de prin Romana/Kogalniceanu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mai numa ca soso era in sesiune de filmari caci a mers de 3-4 ori prin curba aia inainte s-o pateasca(asa zicea cineva pe aici). asta penca aia de pe margine trebuia sa-l prinda cu camera in pozitia don rossi carpatin cu genunchiu pe asfalt. si tot a repetat manevra ca nu-i reusea. de unde sa mai aiba timp sa dea atentie beculetzelor instinctului de conservare care erau aprinse de cand lumea. lui trebia sa-i iasa faza cu genunchiu or aia nu iese la 50-60 la ora. a dreaku ghinion ala cu duba nu stia ca acolo se trage o dubla la un videoclip cu don rossi carpatinu si hop si el cu duba-n cadru.

nu stiu daca un conservar ca tine.....fara motoreta....care-si da drumu k papucu pe feleac in jos.......si roker pervers......are dreptul si bunul simt sa jigneasca un vitezist .......rossi carpatin cica......conservar pletos.......intra pe autovit si dati cu parerea

eu nu am cerut la nimeni pareri daca citest bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mai numa ca soso era in sesiune de filmari caci a mers de 3-4 ori prin curba aia inainte s-o pateasca(asa zicea cineva pe aici). asta penca aia de pe margine trebuia sa-l prinda cu camera in pozitia don rossi carpatin cu genunchiu pe asfalt. si tot a repetat manevra ca nu-i reusea. de unde sa mai aiba timp sa dea atentie beculetzelor instinctului de conservare care erau aprinse de cand lumea. lui trebia sa-i iasa faza cu genunchiu or aia nu iese la 50-60 la ora. a dreaku ghinion ala cu duba nu stia ca acolo se trage o dubla la un videoclip cu don rossi carpatinu si hop si el cu duba-n cadru.

usor e sa judeci ciberneticule...ia sa te vad cu ai fi procedat tu in situatia lui.

acum o sa zici ca tu nu ai fi mers asa cum merge el... si cui ii pasa cum mergi tu?fiecare merge cum vrea, pe riscul lui.

Bine ca a reusit sa evite, reflexe de pilot si sange rece.RAR asa reflexe.

hai charlie mai fa un post. ca imediat esti road capitan si apoi facem plecaciuni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma ca toti stiu sa spuna cum ar fi mers ei mai bine, sunt experti la situatii ipotetice. ignore them ca se plictisesc la un moment dat. atata despicat firu-n patru pentru un accident. daca tot sunteti asa pasionati de clubul carne de tun, hai fuguta pe topicul accidentului din Caransebes, ca acolo n-ati starnit nici un flame. faceti-va si acolo de lucru :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma ca toti stiu sa spuna cum ar fi mers ei mai bine, sunt experti la situatii ipotetice. ignore them ca se plictisesc la un moment dat. atata despicat firu-n patru pentru un accident. daca tot sunteti asa pasionati de clubul carne de tun, hai fuguta pe topicul accidentului din Caransebes, ca acolo n-ati starnit nici un flame. faceti-va si acolo de lucru :laugh:

nu le mai da ideii, ca doar aici stiau sa dea click, acum invata sa dea click si in alte topicuri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bon, hai ca se trece la amenintari & co...voi astia cu zmeii din Kogalniceanu & co ...sa nu va raniti, aveti "grije". Pentru restul "manelistilor" pe doua roti (echivalenti ai B.M.W-istilor si Audi-istilor), descrierea rubricii "Accidente" este urmatoarea:

 

Sa invatam din greselile altora ...

 

Chiar nu ma intereseaza greseala celui cu duba, care, din nou, este o tara libera si-mi pot sustine punctul de vedere, a procedat relativ corect date fiind circumstantele. Mai departe LEGEA va decide gradul lui de vina in accident, nicidecum un forumist care sta in casa si tasteaza pe forum :laugh:

 

Mai departe, ar trebui sa VA intereseze GRESELILE lui Soso. Noi, astia "razvratitii" consideram ca Soso ar fi putut avea o conduita preventiva si ca o consecinta, O VITEZA REDUSA.

 

Acum, puteti considera ca Soso mergea absolut legal si regulamentar si deci, nu aveti nimic de invatat din accest accident, sau puteti considera ca viteza lui Soso nu a fost cea a unei conduite preventive. Aveti grija ca dubisti mai sunt, este datoria voastra sa va paziti ca nimeni altcineva nu o va face.

 

Hai sa inchidem totusi subiectul, parerile s-au spus, mai departe asteptam de la Soso finalitatea formalitatilor legale precum si deciziile organelor abilitate fata de caz.

 

Cu respect pentru toti motociclistii care, inainte de toate, RESPECTA LEGEA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da devine din ce in ce mai interesant poate va impartiti in doua tabere unii sa-i ridicati statuie lui soso si alti lu ala cu duba si dupa ce le ridicati va intalniti cu "brigazile" dupa voi si vedeti care are ceafa mai lata si mai putina minte in pumn ca in cap nu cred ca se pune problema :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si invatam din greselile altora si anume a celui cu dubita care trece peste linia continua ! Pe intelesul tau, asta ne face sa nu o incalcam si sa ne asiguram cand efecuam manevra de intoarcere sau intrare pe drum lateral prin intersectarea benzii opuse.

 

Da devine din ce in ce mai interesant poate va impartiti in doua tabere unii sa-i ridicati statuie lui soso si alti lu ala cu duba si dupa ce le ridicati va intalniti cu "brigazile" dupa voi si vedeti care are ceafa mai lata si mai putina minte in pumn ca in cap nu cred ca se pune problema :laugh:

 

Corect ! ai ghicit: dau in dubist pan' la moarte si cu PUMNU-mi fac dreptate =)), un singur lucru insa: nu-i ridic statuie lui Soso, iar in cazul lui pakard bataia e buna, ca a fost molestat cand era mic si a devenit masochist. Asa cum eu nu ma pot lasa de fumat, drogatii de droguri, asa si el trebuie sa-si ia din cand in cand o doza de bataita.

 

Apoi ca sa redevenim seriosi, uita-te ca am pomenit ceva de gluma, deci in nici un caz nu as da intr-un fraier mai ales ca nu mi-a facut nimic direct. Ca e el batut in cap si nu intelege asta e treaba lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca avem opinii diferite nu ne face mai destepti sau mai putini desteptii fiecare invata ce poate si ce vrea din aceasta intamplare ,acum nu stiu daca invatam ceva tinand partea unuia sau altuia si jignindu-ne reciproc ,putem spune ca totul e bine cand se termina cu bine si avand in vedere ca nu s-a intamplat mai rau eu zic ca e bine.Toata discutia cu ce putea face sau cu ce nu trebuia face sau cu am fi facut noi in locul lui este pur si simplu inutila .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca avem opinii diferite nu ne face mai destepti sau mai putini desteptii fiecare invata ce poate si ce vrea din aceasta intamplare ,acum nu stiu daca invatam ceva tinand partea unuia sau altuia si jignindu-ne reciproc ,putem spune ca totul e bine cand se termina cu bine si avand in vedere ca nu s-a intamplat mai rau eu zic ca e bine.Toata discutia cu ce putea face sau cu ce nu trebuia face sau cu am fi facut noi in locul lui este pur si simplu inutila .

 

Daca citesti de la inceput ai sa vezi cine a inceput cu opiniile ironice si cu mistourile. Isi merita cu varf si indesat statutul de tute cu crengi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ba io nu am zis nicaieri ca as fi fost mai dibaci ca soso la faza aia. nici nu pot sa zic ca nu voi putea ajunge vreodata intr-o situatie similara. doar atata pot zice cu siguranta ca nu m-as fi dat in spectacol pe drumurile publice. oricum eu imi cunosc limitele asa ca daca cu masina rar depasesc 80km/h va dati seama ca cu mobra rar voi avea tupeul sa merg cu mai mult de 50-60km/h pe drum public cu trafic.

thats all.

sanatate neuronala si numa bine voinicilor cu pumnii tari! ati rezistat neuronal mai mult decat ma asteptam pana sa treceti de la argumente la cazma! keep up the good work!

traiasca minerii si manelistii pe doua roti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate neuronala si numa bine voinicilor cu pumnii tari! ati rezistat neuronal mai mult decat ma asteptam pana sa treceti de la argumente la cazma! keep up the good work!

traiasca minerii si manelistii pe doua roti!

 

Zi-ne charlie, nu ne ierta, pedepseste-ne ! Minerii, manelistii, becalii, toti sa moaraaa ! :laugh:

Editat de tudor@manowar.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-ne charlie, nu ne ierta, pedepseste-ne ! Minerii, manelistii, becalii, toti sa moaraaa ! :laugh:

 

uite vezi mestere asta e diferenta intre om si maimutza: eu desi nu va impartasesc unele idei si opinii nu ma las niciodata prada ispitei de a recurge la cazma sau alte metode specifice mineritului odata cu epuizarea resurselor neuronale. asta sint eu, intelectual subtire (cum bine a sesizat cu ironie cineva pe aici), prin urmare stiu sa ma mentin pe verticala in spatiul ideilor indiferent cat de caustica devine atmosfera :)

no hardfeelings.

Editat de charlie_root
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@charlie_root:

 

Hai, prietene, lasa-ne! Du-te tu si vezi-ti de kilometrajul tau, kilometraj al carui ac nu a vazut niciodata viteze din 3 cifre. Avea dreptate pantera, ceva mai sus.

Soso ne-a cerut aici sfaturi. Daca poti sa vii cu alte sfaturi in afara de "Mergi mai incet!", te rog posteza. Daca nu, abtine-te, chiar m-am saturat sa vad thread-ul asta terfelit de chestii de genul. Sfatul e valabil si pentru amicul tau.

 

Soso, cum te mai simti? Au evoluat demersurile?

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite vezi mestere asta e diferenta intre om si maimutza: eu desi nu va impartasesc unele idei si opinii nu ma las niciodata prada ispitei de a recurge la cazma sau alte metode specifice mineritului odata cu epuizarea resurselor neuronale. asta sint eu, intelectual subtire (cum bine a sesizat cu ironie cineva pe aici), prin urmare stiu sa ma mentin pe verticala in spatiul ideilor indiferent cat de caustica devine atmosfera :)

no hardfeelings.

Sa stii ca o sa ne straduim din rasputeri sa nu plangem daca o sa iti pastrezi ideile pentru tine de-acum inainte...iti promitem... Nu cred ca noi, care avem metode de convingere specifice mineritului, vom putea intelege vreodata subtilitatile si ideile tale de intelectual subtire, geniule neinteles care esti, pa persoana fizica! :laugh: Sa spunem ca noi suntem Dalai Lama si tu esti Sylvester Stallone, conform bancului.

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ba io nu am zis nicaieri ca as fi fost mai dibaci ca soso la faza aia. nici nu pot sa zic ca nu voi putea ajunge vreodata intr-o situatie similara
...nici nu ai cum sa ajungi - nu ai motocicleta...
eu imi cunosc limitele asa ca daca cu masina rar depasesc 80km/h va dati seama ca cu mobra rar voi avea tupeul sa merg cu mai mult de 50-60km/h pe drum public cu trafic
...nu inteleg la ce ai mai cumparat masina, mersul pe jos e mai sanatos, iti mai limpezeste creierul, cred ca ai nevoie de asta... Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiam ca intelectualul nu s-a urcat niciodata pe doua roti, nu-mi mai bateam capul.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

boooooooooooooooooring, let's fight...

 

apropos cine stie cat mai e kilu da rosii, ca m-au jecmanit in piata astazi taranii aia, nici un pic de conduita civica, muma lor de dubisti. altfel fiind spus nici eu nu am avut o conduita preventiva neincercand sa sondez piata anterior achizitiei...

 

anyway ce sa zic, ma dau p-o roata si sodomizez fraierii cu dacie, sunt reisar si merg cu 300 in curba cu casca pe jos ca nu mai am slidere de aici pana la coltz.

 

a inteles cineva ceva?

eu nu am inteles inca ce s-a intamplat cu cumatrul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite vezi mestere asta e diferenta intre om si maimutza: eu desi nu va impartasesc unele idei si opinii nu ma las niciodata prada ispitei de a recurge la cazma sau alte metode specifice mineritului odata cu epuizarea resurselor neuronale. asta sint eu, intelectual subtire (cum bine a sesizat cu ironie cineva pe aici), prin urmare stiu sa ma mentin pe verticala in spatiul ideilor indiferent cat de caustica devine atmosfera :laugh:

no hardfeelings.

 

Tocmai asta e ideea, ca prin sant asa cum sunt ideile tale, nu te poti mentine pe verticala, si cum n-ai enduro (ca-i prea nervosa pt tine) atunci n-ai cum sa stai pe verticala in sant. Du-te si te joaca cu machetutele cu Mellandri de la Cora prin sufragerie ca vine ora 8 si te baga mami la culcare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa continuati luptele si amenintarile, sa revenim un pic la topic va rog.

STOP CADRU!

 

-Soso, tu cum te mai simti, cum stai cu sanatatea, esti ok ?

-Ce parte din echipament crezi ca te-a protejat cel mai mult ?

-Cum privesti tu acum situatia, dar pe bune, fara misto, fara "vrajeala".S-a scris pro, contra (eu sunt contra, adica te consider vinovat, dar fa abstractie de asta), jdemii de posturi, unii nici nu au motor, unii sunt mai batrani altii mai tineri, unii mai ponderati altii mai viteji, etc. Spune tu, te rog, cum privesti situatia acum, ce crezi la momentul asta despre cele intamplate.

 

Merci

 

PUTETI CONTINUA luptele si amenintarile, ca suntem pe un forum, ce naiba, ne perimitem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiam ca intelectualul nu s-a urcat niciodata pe doua roti, nu-mi mai bateam capul.......

 

am mentionat mai sus madam ca ma dau pe motor de la 15 ani.

iar motor am la dispozitie doar ca nu e pe numele meu.

o sa le trec si la profil ca sa nu mai fie discutii pe tema asta si sa va puteti concentra strict pe idei si opinii.

 

nu inteleg la ce ai mai cumparat masina, mersul pe jos e mai sanatos, iti mai limpezeste creierul, cred ca ai nevoie de asta...

 

o noua forma de expresie luxurianta a diferentei dintre om si maimutza....

 

 

 

PUTETI CONTINUA luptele si amenintarile, ca suntem pe un forum, ce naiba, ne perimitem.

 

in sfarsit unu care o inteles la ce e bun un forum! you're my kinda guy!

 

=======================================

 

yamiiiiiii yamiiiii!!

tocma observ ca don bibi is gonna post again!!!

do your worst!!!!

 

 

bibi i love it whe you type so slow!!!!

 

 

c'mon bibi suspans is killin me!!!

da ce vine pe tzava nu sta sa te autocenzurezi.

Editat de charlie_root
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu ma intereseaza greseala celui cu duba, care, din nou, este o tara libera si-mi pot sustine punctul de vedere, a procedat relativ corect date fiind circumstantele.

 

nasol ... ai început să eviți ce nu-ți convine :laugh:

 

a zis ca nici nu sa uitat in fat ci sa asigurat in spate daca nu-l depasea celalalt motociclist.....

iar apoi sa uitat in parcare unde sa parkeze conserva.....si cu coada okiului mia vazut xenoanele.....de sa oprit

recunoaste si regreta fapta.......48 ani.....sofer profi...cica....fara lumina de drum aprinsa...

postul 14

 

cît despre charlie_root, terapia cu Ignore List face minuni ... mai răzbate cîte un ecou prin citatele voastre :) ... nu mi se pare normal să recurgeți la amenințări Âşi injurii ... omul se plictiseÂşte Âşi scrie orice, oricît, ca să vă enerveze ..

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...