Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Eu cel mai mult intr-o zi am facut vreo 130km din care aproape jumate prin padure.

Pe asfalt as putea face 200 fara sa lesin, totusi totul tine de antrenament, eu merg zilnic cu bicla la munca si nu numai, inclusiv iarna .

Din Bucuresti se poate ajunge destul de lejer la munte ( pana la Busteni sunt cam 130-140km) daca ai ceva antrenament. La mare deasemenea se poate ajunge dar e mai greu intr-o singura zi. (desi nu e deloc imposibil)

 

Problema cea mai mare la mersul pe bicicleta pe distante lungi nu e oboseala ci durerea de c.ur :grinbandit:

De aceea o sa buna si neaparat cu care esti invatat e foarte importanta . Deasemenea si pantalonii cu buret ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu cel mai mult intr-o zi am facut vreo 130km din care aproape jumate prin padure.

Pe asfalt as putea face 200 fara sa lesin, totusi totul tine de antrenament, eu merg zilnic cu bicla la munca si nu numai, inclusiv iarna .

Din Bucuresti se poate ajunge destul de lejer la munte ( pana la Busteni sunt cam 130-140km) daca ai ceva antrenament. La mare deasemenea se poate ajunge dar e mai greu intr-o singura zi. (desi nu e deloc imposibil)

 

Problema cea mai mare la mersul pe bicicleta pe distante lungi nu e oboseala ci durerea de c.ur :grinbandit:

De aceea o sa buna si neaparat cu care esti invatat e foarte importanta . Deasemenea si pantalonii cu buret ajuta.

 

 

Subscriu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU ma intreb pe unde mergeti voi cu bicla la munte? Ca pe DN, in afara ca e foarte periculos, este ilegal. La mare poate ar merge pe drumul vechi dar e aiurea rau ca trec tiruri. Au fost baietii de pe ciclism.ro vara trecuta. S-au adunat de 1mai parca si au plecat in gasca mare cu popas la Slobozia apoi au continuat a doua zi. Eu ma gandeam sa fac Transfagarasanul cu bicla dar nu am convins pe nimeni sa vina cu mine pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ilegal e pe autostrada si cam atat.

Persista niste semne de "interzis" prin zona Brasovului, dar din cate stiu sunt cam anticonstitutionale si cam impotriva prevederilor UE de asemenea.

 

@Zidaru: Focus & Univega sunt niste marci rentabile calitate/pret in zona 2000 +/- 500 lei.

 

@shin (hello heloo :D ): Mie mi-au iesit ca "record" 164 km/zi in conditii de antrenament mediu, MTB cu anvelope semi-slick si bagaje de touring (inclusiv cort si cele necesare pentru cateva zile), caldura mare, in majoritate pe plat.

Estimez ca as putea face Bucuresti - litoral intr-o zi pe o cursiera adecvata, fara bagaj, dar nu prea servesc asa ceva :)

O medie de 100 km/zi mi se pare acceptabila pentru excursii, iti lasa timp de diverse (vizitat chestii, mancat, campat linistit, trezit devreme si facut o omleta).

Editat de Cycler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pentru cei care nu au TV la munca, pot vedea live Turul Frantei aici - http://sports-livez.com/channel/ch-6.php

 

Iar daca pica serverul, aveti aici si alte locatii - http://cyclingfans.com/live_race_coverage

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

http://www.youtube.com/watch?v=mrTsUQzaANs

S-a dus naibii si Bucegiul: asfalt pana la Saua Dichiului si implicit enorm de multe masini, drumurile spre Padina si Piatra Arsa sunt nivelate si asteapta asfalt, etc. Manele, gratare, certuri si batai intre soferii nervosi ca nu aveau loc, etc. "Sublim"

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a dus naibii si Bucegiul: asfalt pana la Saua Dichiului si implicit enorm de multe masini, drumurile spre Padina si Piatra Arsa sunt nivelate si asteapta asfalt, etc. Manele, gratare, certuri si batai intre soferii nervosi ca nu aveau loc, etc. "Sublim"

 

Sa vezi ce "fun" era acum cred 2 luni cand era ba asfalt ba pietris gros nebatut... intr-un fel nu e rau ca asfalteaza dar parca totusi drumurile astea nu fac parte din infrastructura si mai usureaza si transformarea parcurilor nationale in gropi de gunoaie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

so i have a new bike (new for me) http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/297899_167855206624056_100001987345587_342697_1710495_n.jpg . deci cand ne dam? se mai da cineva? prin bucuresti, fara viteza si fara dealuri si daca se poate fara piste de biciclisti :)

weekendul asta?what do you say?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

http://www.youtube.com/watch?v=mrTsUQzaANs

S-a dus naibii si Bucegiul: asfalt pana la Saua Dichiului si implicit enorm de multe masini, drumurile spre Padina si Piatra Arsa sunt nivelate si asteapta asfalt, etc. Manele, gratare, certuri si batai intre soferii nervosi ca nu aveau loc, etc. "Sublim"

 

la fel si la dambovicioara, fuk..

nu am avut loc sa intoarcem o afrikana de taranoii care ar fi vrut sa intre in pestera cu tot cu bmw-ul daca ar fi putut... jalnic

...asfalt si in zarnesti - gura raului

s-or dus toate locurile frumoase daca ajunge manelistu' cu masina, ca de mers pe jos nu se pune problema..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

gata, am ales :bigstar:

 

 

dupa 2,3 ture pe racoare, astept primavara!!

 

 

sa o folosesti cu spor si sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...