Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

ca idee 400 de euro pt ceva nou... nu va fi extra...

 

stiu, dar din pacate/din fericire mai am si alte pasiuni pe langa ciclism care necesita suport financiar si doar un singur job :D.momentan asta-i suma de care dispun, daca vreau sa ramana si bani de benzina si altele ptr motoreta..

 

cube

 

un second de pe dirtbike sau anunturi diferite de pe net (bine găsite) e o soluție mai bună...

 

Ms ptr idee(nu stiam site-ul) si link, deja i-am trimis msg ca-i prea tarziu de tel.

 

ăla de sus e doar un exemplu. mărimea cadrului de ex...

 

aici nu prea am inteles ce ai vrut sa zici :unsure:, daca esti dragut sa detaliezi...

 

Cum a spus si @jerry...poti incerca pe dirtbike (gasesti la preturi ok) sau noi

P.S: daca te intereseaza,avea un prieten de vanzare un UMF Hardy (nu mai stiu cat :scratch: )

 

daca imi dai un nr de telefon, aflu singura :D

 

mersi amandurora ;)

Editat de Grattiela
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

la ce se doreÂşte de la bița asta...

 

la un UMF Hardy ia cadru mare 16 orice ar fi Âşi orice înnălțime ai avea. vei urca mai greu dar la coborâre va fi perfect. pe vremuri cu UMF dădeam tresee de dh...

 

la ceva de XC crosscountry ia cadrul pe dimensiunea ta.click

 

oricum cea mai bună recomandare ar fi un XC full suspension uÂşor. ceva de genul: click

nu cunosc persoana... găsit aÂşa ca exemplu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca vine vremea frumoasa, vreau neaparat sa-mi iau una pe care sa ma pot baza si sa fie hardtail. As vrea s-o iau de la marosbike ptr ca am colaborat foarte bine cu ei si in trecut si am gasit asa ceva Focus . Poate voi aveti alte sugestii, limita max de credit e de 400eur.

 

Nu ma deranjeaza nici sh-urile, numai ca gasesti destul de greu oameni care sa aiba grija de lucrurile lor...

 

incearca si aici: http://www.veloteca.ro/

sunt baieti fini si cred ca au si reduceri ptr fete saptamana asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 400 euro poti lua Merida 10 v,hard tail,echipari ok,noua.e mult mai ok decat un SH,plus ca ai garantie la ea,iar Merida e o marca ft buna.

 

nu vreau să fiu cârcotaş dar tecât shimano ty10, altus şi alte deastea mai bine second ceva. tourney şi alte avioane... permanent se comfundă firma cadrului cu bicicleta... da Merida este ff oki... dar o biţă = cadrul + echiparea... echiparea aia face toţi banii... şi cadrul binenţeles dar mai ales echiparea...

 

am avut un shimano XT long cage model ff vechi pe ultimul meu full... merge încă... şi a văzut toate trântele posibile. ai bani: ia o gamă peste Deore nouă. nu prea şi ai buget ia orice second cu ceva TOT peste Deore sau SRAM dacă este cunoscătoare persoana care sfătuieşte...

 

un schimbător bun, un pedalier ok astea sunt musai ca să nu te chinuie...

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, de curand am descoperit o noua pasiune si anume plimbarea cu bicla pe dealuri, munti, rape, vai, etc...un amic are de vanzare aceasta bicicleta, a primit-o cadou si nu o foloseste....atasez 2-3 poze, poate puteti voi sa-mi dati un pret estimativ. Merci.

post-55278-0-08672400-1330851965_thumb.jpg

post-55278-0-52025900-1330852008_thumb.jpg

post-55278-0-22408500-1330852054_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa o lista cu toate piesele bicicletei ca sa o putem evalua

Hardy-urile sunt foarte rezistente asa ca bicicleta e perfecta pt. ce vrei tu

Oricum,bicicleta valoreaza peste 1000 ron :friends:

Editat de rock_angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-schimbatoare+manete frana SHIMANO V-BREAKE pt foi si pinioane

-ghidon VMF HARDY cred ca scrie

-furca RST T8 cursa 100mm

-cadru VMF hardy 4

-butuc fata spate shimano FH-M475 VIAM

-pe jante nu vad nimic scris, doar abtipild cu GURPIL DISC BULL

-cauciucuri CST HENG SHIN TIRE

-brate pedale shimano, cu pedale exact ca cele din poza de pe pagina anterioara

-foi DUAL SIM INDEX

-intinzator foi SHIMANO ALIVIO

-intinzator pinioane SHIMANO ACERA

-frane fata spate IOX TEKFRO

-sea VMF ACTIVA

 

 

 

 

azi am facut o plimbare mai lunga pe sosea si dealuri; pe sosea e totul bine si frumos, se aseaza bine al mers, huruie putin cauciucurile banuiesc ca din cauza latimii lor, in rest totul bine

 

pe pamant, ma asteptam ca furca sa lucreze ca la o motocicleta, adica sa tzopaie in sus si in jos, dar nimic, doar la damburi mai mari sau gropi maricele lucreaza. Alt necaz e ca are un zgomot la pinioane spate, ca si cum ar vrea sa schimbe, si n-am reusit sa-l reglez din acea sufa care intra in intinzator.

 

per total, mi-a placut mult!

post-55278-0-72148100-1330873804_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piesele sunt ok,dar nu te baga la downhill cu ea pt. ca nu e facuta pt. asa ceva :cheers:

Piesele sunt ok...in timp poate o sa vrei sa mai schimbi una-alta

Furca nu o sa lucreze asa cum vrei tu..nu e una de top,dar isi face treaba...cum spuneam,bike-u nu e facut pt. downhill

In legatura cu huruitul...e de la cauciucuri

P.S: ofera-i 10 milioane...sa nu treci de 12

Spor la pedalat :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa-mi un nr de tel pe privat.dk nu rezolv cu baieurile pana weekendul viitor,o sa vin pe MTB.In principiu,sambata ar fi ok,duminica am niste treburi.Ms

 

are cineva roti de cursiera de vanzare?pe cauciucuri,nu baieuri?

 

Remu1,eu ma intalnesc maine cu niste amici la 10.30 la Cora Pantelimon pt o plimbarica de 50-60 km.Vin cu MTB-ul,pt ca inca nu am rezolvat problema baieurilor pt cursiera.Traseul va fi 100% sosea.Daca doresti sa vii,nr mele de tel sunt 0749 512 297 si 0734 165 408.Nicu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am vandut fosta bicla acum vreo 2 ani si de atunci n-am mai apucat sa imi cumpar alta. As vrea insa sa imi iau acum iar una, sa mai dau jos din burta :)

Dar nu prea mai sunt la curent cu piata. M-as orienta catre un cross pt ca 90% din timp voi fi prin oras cu ea. Aveti ceva cunostiinte despre modelul asta ?

http://www.bikexcs.ro/biciclete/biciclete-2011/bicicleta-focus-marakas-2011.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...