Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

yzu esti tare.daca ne-ai dat pontul cu pompa de benzina de logan si mai si merge 100 la 100 multumim.nu am nevoie dar e de retinut.felicitari pt asta.

ce modificari ar mai trebui.

Daca bine retin, doar mufa a trebuit sa o mesteresc. Nu se ''pupa'' mufa originala cu cea de Solenza, asa ca am taiat firele. Pompa noua iti vine cu tot cu mufa mama si tata.

Din ce imi amintesc, Dan Cata a schimbat si el pompa la 1100 GS, tot cu pompa de Solenza, dar parca a lui a fost mai scumpa...cred ca a fost Bosch :unsure:

Alte modificari nu am facut. E drept parca, pompa de Logan/ Solenza e mai lunga cu vreo 5 mm, dar insesizabil si nici nu te incurca.

Spor!

 

Sa faceti poze ! :cheers:

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

as vrea sa cumpar un parbriz de touring pt mobra mea , prindere in 4 puncte

preferabil dezmembrari , zgaraiat , uitat in pod :)

important e sa fie cat mai ieftin

pm daca aveti asa ceva

 

am un parbriz original de GS cu prindere in 4 puncte. E din ala normal, de fabrica si e in stare buna de tot . Daca te intereseaza e 60 EUR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti de unde se poate cumpara un amortizor spate (nou sau SH) pentru Dakar? Ceva mai accesibil ca pret. Am un amic in nevoie. Daca nu ma insel, mobra omului e din 2000 sau 2001.

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wilbers Eco Strut Line BMW F 650 GS Dakar

359.10 EUR (Inclusiv TVA) + transport. Transportul e maxim 30 de euro. Daca se comanda de aici (Germania), astia tre sa stie ce greutate ai :rolleyes:

NOU !

:cheers:

 

Sau ce a doua varianta, second hand, la 160 de lire plus transport.

Rear suspension unit with remote resevoir and hydraulic preload adjustment.

Tel: +44 0845 458 0077

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wilbers Eco Strut Line BMW F 650 GS Dakar

359.10 EUR (Inclusiv TVA) + transport. Transportul e maxim 30 de euro. Daca se comanda de aici (Germania), astia tre sa stie ce greutate ai :rolleyes:

NOU !

:cheers:

 

Sau ce a doua varianta, second hand, la 160 de lire plus transport.

Rear suspension unit with remote resevoir and hydraulic preload adjustment.

Tel: +44 0845 458 0077

 

Am sa-i transmit. Multumesc! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai cãca pe tine si pune linkuri de pe ebay (la fel cum ai facut cu oasele de CS si ziceai ca is de GS, la juma pretu, free shipping si alte cacaturi) inainte sa te uiti unde vinde ala. Tabu al doilea zice clar ca livreaza doar in Deutschland.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca mie imi este adresat postul...ce nu inteleg insa de unde atata infantilitate in capul tau.

Dar astea se puteau spune pe PM...sa nu imputi si topicul asta. :finger:

 

-------

Pana una-alta, incepand de la kituri inaltare/ coborare vaca, handguard-uri, costum motocross, cizme enduro, mansoane, GPS, camelbag, MOTOCICLETA, kituri lant, pinioane, u name it, cumparate de pe ebay, hasznalauto, motorworks...in timp ce tu cumperi seminte si leduri de la alimentara blocului...eu zic sa-ti vezi de drum :finger:

 

Tabu al doilea zice clar ca livreaza doar in Deutschland.

Pt ca nu prea citesc ceea ce scrii tu, doar acum am observat momentul tau maxim de cultura, ce echivaleaza uneori ,cu zero.

De ce nu te documentezi temeinic inainte sa apesi butonul ADD Reply? Sincer acum. Iti place sa vezi cum iti creste numarul de posturi? :moron:

In fine...firma respectiva livreaza oriunde in lume, de regula cu DHL, dar inainte de a comanda Online, trimiteti-i un mail vanzatorului

Wir versenden weltweit.

 

Das Auslandsporto

VOR der

Ersteigerung per

E-Mail erfragen.

...sau va puteti lua dupa indrumarile lui Dan Cata...cum credeti :peace:

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am transmis. Cred ca te va contacta pentru detalii.

Sau, pune link-urile aici sa le vada toata lumea, poate mai sunt si altii care au nevoie.

angi asteptam un raspuns de la tine?0722318215.e mai rapid prin tel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am improvizat. In afara de sculele din dotarea mobrei si o pila, nu am mai avut nevoie de nimic. Filtru auto cu regulator de 4 bari (70 Ron), o ora, de 4-5 ori pus contactul pentru a se umple instalatia si fitrul nou cu benzina, si atat. Tras de gaz tare din 1 si 2, totul perfect. Urmeaza un drum lung. Si gata. Respect!

post-44999-0-92365300-1308255563_thumb.jpg

post-44999-0-33763100-1308255571_thumb.jpg

post-44999-0-15717900-1308255578_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca mie imi este adresat postul...ce nu inteleg insa de unde atata infantilitate in capul tau.

Dar astea se puteau spune pe PM...sa nu imputi si topicul asta. :finger:

 

-------

Pana una-alta, incepand de la kituri inaltare/ coborare vaca, handguard-uri, costum motocross, cizme enduro, mansoane, GPS, camelbag, MOTOCICLETA, kituri lant, pinioane, u name it, cumparate de pe ebay, hasznalauto, motorworks...in timp ce tu cumperi seminte si leduri de la alimentara blocului...eu zic sa-ti vezi de drum :finger:

 

 

Pt ca nu prea citesc ceea ce scrii tu, doar acum am observat momentul tau maxim de cultura, ce echivaleaza uneori ,cu zero.

De ce nu te documentezi temeinic inainte sa apesi butonul ADD Reply? Sincer acum. Iti place sa vezi cum iti creste numarul de posturi? :moron:

In fine...firma respectiva livreaza oriunde in lume, de regula cu DHL, dar inainte de a comanda Online, trimiteti-i un mail vanzatorului

Wir versenden weltweit.

 

Das Auslandsporto

VOR der

Ersteigerung per

E-Mail erfragen.

...sau va puteti lua dupa indrumarile lui Dan Cata...cum credeti :peace:

 

Dejaba, tot laba trista esti :) Partea buna e ca lumea te stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am improvizat. In afara de sculele din dotarea mobrei si o pila, nu am mai avut nevoie de nimic. Filtru auto cu regulator de 4 bari (70 Ron), o ora, de 4-5 ori pus contactul pentru a se umple instalatia si fitrul nou cu benzina, si atat. Tras de gaz tare din 1 si 2, totul perfect. Urmeaza un drum lung. Si gata. Respect!

Daca nu-ti e cu suparare...spune-ne .....ce filtru ai pus(pe ce masina se potriveste? ...de ex!)? Deasemenea...respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am improvizat. In afara de sculele din dotarea mobrei si o pila, nu am mai avut nevoie de nimic. Filtru auto cu regulator de 4 bari (70 Ron), o ora, de 4-5 ori pus contactul pentru a se umple instalatia si fitrul nou cu benzina, si atat. Tras de gaz tare din 1 si 2, totul perfect. Urmeaza un drum lung. Si gata. Respect!

 

in mers se simte ceva deosebit...? banui, cum ziceai, consumul o sa creasca putin

sa ne mai spui cum merge...si mie imi plac "adaptarile" hand made :rock:

si ca venii vorba de adaptari...mi-am facut aripa pe fata

post-22150-0-38072200-1308295475_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti de unde se poate cumpara un amortizor spate (nou sau SH) pentru Dakar? Ceva mai accesibil ca pret. Am un amic in nevoie. Daca nu ma insel, mobra omului e din 2000 sau 2001.

Am un amortizor spate in stare f. buna, dar e pentru gs . Cred ca prinderea din partea de jos e cu aproape 1 cm mai scurta.Daca il intereseaza da un mesaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am improvizat. In afara de sculele din dotarea mobrei si o pila, nu am mai avut nevoie de nimic. Filtru auto cu regulator de 4 bari (70 Ron), o ora, de 4-5 ori pus contactul pentru a se umple instalatia si fitrul nou cu benzina, si atat. Tras de gaz tare din 1 si 2, totul perfect. Urmeaza un drum lung. Si gata. Respect!

bun super .cum tea intrebat si ceilalti ce fitru este,la ce magazine se gaseste,pe ce masina se pune ,etc. ast raspunsuri.multumim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu pentru ce masina se potriveste, l-am cautat intr-un program de piese dupa dimensiuni. Filtrul il puteti lua direct de la mine (same price). Mai dureaza putin pana ii fac un plin in Bucuresti si apoi unul in afara, deci nu stiu nimic de consum deocamdata. Ce mi se pare ciudat este ca nu scrie presiunea la care lucreaza filtrul asta de la bmw, si mi-e ca 3,5 ala o fi tot un mit (la fel cu uleiul mineral vs full sintetic tot la mobrele noastre). Ieri oricum i-am schimbat si uleiul si filtrul de ulei, uns cablurile etc.....mobra merge perfect. Mai aveti putina rabdare pentru consum. Daca nu, luati un filtru, montati si dati cu parerea in 3 zile despre consum. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce ai facut-o ca imi surade si mie ideea :)

e o aripa luata din obor...cred ca 16 lei

e un pic mai lata decat tot ce am gasit altundeva, dar parca tot nu destul si e din 2 bucati, cu suporti facuti de mine

pun poze detaliate mai deseara

 

Nu stiu pentru ce masina se potriveste, l-am cautat intr-un program de piese dupa dimensiuni. Filtrul il puteti lua direct de la mine (same price). Mai dureaza putin pana ii fac un plin in Bucuresti si apoi unul in afara, deci nu stiu nimic de consum deocamdata. Ce mi se pare ciudat este ca nu scrie presiunea la care lucreaza filtrul asta de la bmw, si mi-e ca 3,5 ala o fi tot un mit (la fel cu uleiul mineral vs full sintetic tot la mobrele noastre). Ieri oricum i-am schimbat si uleiul si filtrul de ulei, uns cablurile etc.....mobra merge perfect. Mai aveti putina rabdare pentru consum. Daca nu, luati un filtru, montati si dati cu parerea in 3 zile despre consum. :)

zice in manualul ei...fuel pressure 3.5+-0.2 bar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e o aripa luata din obor...cred ca 16 lei

e un pic mai lata decat tot ce am gasit altundeva, dar parca tot nu destul si e din 2 bucati, cu suporti facuti de mine

pun poze detaliate mai deseara

 

 

zice in manualul ei...fuel pressure 3.5+-0.2 bar

 

Just! :rolleyes: Ma refeream la faptul ca nu scrie pe filtrul ei. Oricum de la 3,5 (+0.2) la 4 bari, nu-i bai. Ba din contra, la cat de proasta e benzina in romania, cred ca de-abia acum cu filtrul de 4b mobra merge ca si cum as alimenta din germania si as avea filtrul de 3,5 pe ea. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...