Sari la conținut

Ce Faceam Noi Cand Va Nasteati Voi


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 187
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A fost ceva si in Thassos, in 2009 sau 2010, la inceput de iulie. Aia de la Garmisch e intalnirea fanilor BMW asa cum la Faak-am-See este intalnirea anuala a detinatorilor de Harley Davidson. Oricum la vara as vrea sa merg acolo. Sa vedem ce-o fi pana atunci si cine se mai baga.

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde zici ca vrei sa mergi? la garmisch sau la faak am see? la garmisch e misto, eu ma duc an de an, merg si la anul. o combin cu coasta de azur cred. imi place mult acolo si nu e asa scump pe cat se crede. e ca oriunde in germania sa zicem. dincolo, desi imi plac harley, nu e lumea mea, nici mare lucru nu ai de vazut. nu stiu de ce la harley odata cu motocicleta trebuie sa adopti sau accepti o anume cultura, la bmw esti liber si poti fi oricum vrei sau iti place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat graiesti, dl Nastase. Ma gandesc ce frumusete ar putea sa iasa...

Frumoasa idee, dar cred f greu de dus la capat datorita unei mentalitati proaste, in defavoarea pasiunii.

Cred ca o importanta primordiala in demararea acestei mega-adunari ar avea-o Cluburile din Romania.

Si primul pas sa fie facut chiar de SOIMII NEMTENI!

O organizatie frumoasa, puternica si serioasa.

 

@Doru BMW, Lancelot:

 

Este perfect adevarat ca principalii "realizatori" ar fi, de fapt, fiecare dintre noi,

participantii independenti la acest mega-raliu,

dar ideea de a arata lumii ca toti motociclistii din Romania pot fi impreuna cand vor e baza!

 

Doamne Ajuta!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai frate terminati cu comunismul asta. nu conteaza ca e cu profit sau fara profit, conteaza ce iese. pe forumul asta a devenit o virtute sa fii sarac si prost, n-am mai pomenit asa ceva. cum zicea basescu, natie de asistati. orice lucru costa. a, ca unul are placere sa faca una sau alta gratis la un moment dat, ok, apreciez, si eu fac asta uneori, numai ca trebuie sa fie exceptie nu regula. in concluzie trebuie sa va ganditi ce/unde vreti sa faceti, sa evaluati costurile si apoi sa le minimizati. daca principalul crietriu e sa fie moka, moka o sa iasa.

 

p.s. si eu cred ca se poate face o mare intalnire chiar si asa, de amorul artei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar o data pe an,

fiecare dintre noi dorim sa facem o iesire importanta cu motocicletele pentru a ne intalni cu prietenii.

Hai sa fie una "di granda" a cavalerilor motorizati, un raliu de nivel national, intr-o zi anume,

o adevarata "parada a motociclistilor"...

 

Pasul 1:

Deschiderea pe motociclism.ro a unui topic dedicat acestui eveniment.

Formarea unui Comitet de Initiativa cu contactarea tuturor Cluburilor si Asociatiilor moto din Romania.

Stabilirea (de comun acord) a datei si gasirea celui mai bun loc pentru aceasta intrunire anuala.

 

Pasul 2:

Mobilizarea genarala a cat mai multi motociclisti pasionati din Romania, si nu numai!

Sa gasim o zi cu soare si un loc pitoresc - cam prin centrul tarii -

spre care sa se indrepte (din orice loc de bastina)

PARADA MOTOCICLISTILOR

 

Un eveniment unic in Romania.

Motociclisti de toate varstele, uniti-va !

 

Doamne Ajuta pentru ceva impresionant si frumos !

 

:motosmiley:

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca de la poze vechi o dam in mega intruniri.

 

 

Dar ideea nu e rea. Totusi...

O asemenea adunatura e greu de gestionat. O luam ca in parlament: Cine isi asuma raspunderea?

Ca sa poata fi desfasurata ar trebui organizata cu eforul sustinut a cel putin 3-4 cluburi. Acele cluburi trebuie sa se inteleaga intre ele altfel iese haos. Acele cluburi trebuie sa aiba experienta in ceva actuni asemanatoare. Acele cluburi trebuie sa prmeasca ceva in schimb ca nu sunt case de binefacere.

Un asemenea eveniment trebuie organizat din timp. Adica trebuie inceputa organizarea pe la inceputul anului. Iti ia cateva luni sa faci treaba cum trebuie.

O adunatura de oameni trebuie hranita si hidratata. Multi agenti comerciali de contactat.

 

Sfatul meu este sa evitati afilierile politice. De exemplu eu sunt alergic la regalisti. Deci daca e ceva cu regalitatea eu si cu ai mei nu venim. Ca mine sunt mai multi. Ori e a motociclistilor ori e a regalitatii.

Un alt sfat este sa nu se incerce nimic non profit. Cine este dispus sa isi piarda timpul moca? Poate un pensionar ori un asistat social vorba lui Doru. Adica sunt oameni care isi pot sacrifica o zi poate doua dar o intrunire la nivel national nu se rezolva cu o zi, doua.

 

Dar hai sa facem alt topic ca il stricam pe asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca o importanta primordiala in demararea acestei mega-adunari ar avea-o Cluburile din Romania

in ideea de a arata lumii ca toti motociclistii pot fi impreuna cand vor e baza!

 

Gasirea unui drum pe care sa mergem impreuna si pe parcursul caruia sa nu uitam sa fim, in primul rand, PRIETENI.

Este foarte greu sa pastrezi unitatea unui grup, fiecare cu opinii, caractere diferite,

provenind din categorii sociale si avand diverse profesii.

Insa ceea ce face lucrurile sa mearga, catalizatorul, este pasiunea pentru MOTOCICLISM.

 

Si de ce sa nu putem , de ce sa nu indraznim sa organizam aceasta mare adunare a motociclistilor?

Sa aratam tuturor ca motociclistii sunt o Forta si nu una de neglijat.

EU CRED CA SE POATE!

 

 

Macar o data pe an,

fiecare dintre noi dorim sa facem o iesire importanta cu motocicletele pentru a ne intalni cu prietenii.

Hai sa facem o intrunire "di granda" a cavalerilor motorizati, un raliu de nivel national, intr-o zi anume,

o adevarata "parada a motociclistilor"...

 

Pasul 1:

Deschiderea pe motociclism.ro a unui topic dedicat acestui eveniment.

Formarea unui Comitet de Initiativa cu contactarea tuturor Cluburilor si Asociatiilor moto din Romania.

Stabilirea (de comun acord) a datei si gasirea celui mai bun loc pentru aceasta intrunire anuala.

 

Pasul 2:

Mobilizarea genarala a cat mai multi motociclisti pasionati din Romania, si nu numai!

 

PARADA MOTOCICLISTILOR

 

Un eveniment unic in Romania.

Motociclisti, uniti-va !

 

:motosmiley:

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Sub titulatura insultatoare de "Ce Faceam Noi Cand Va Nasteati Voi" nu stiu cati dintre motociclisti se vor strange la aceasta mare adunare...:D Toate prostiile derivate din genul asta de atitudine, cat si afilierile politice, orgoliile de mari motocilisti ori altele asemenea trebuie lasate la o parte daca vreti sa iasa ceva bun, curat si frumos si mai ales o participare masiva.

 

In rest, Craciun Fericit! :ok:

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initiatorul acestei idei

vorbeste despre o tema generoasa, "PARADA MOTOCICLISTILOR"

vezi propunerile subsemnatului de mai sus.

 

Orice discutie constructiva este binevenita pe un alt topic dedicat, iclusiv cu diaspora moto!

Speculatii, aberatii, parti-pris-uri, politice sau de alta natura, vezi regalisti, comunisti,

folosirea la 'sto a cuvintelor - adunatura in loc de adunare sau intrunire

( vezi dex, diferenta este cel putin de eleganta, daca aceea de fond "nu conteaza"...)

si alte "zbateri" made in periferia gandirii & co nu isi vor avea rostul acolo.

 

Concluzie:

Doresti sa ajuti la realizarea acestei idei generoase pentru pasiunea moto?

La multi ani, sanatate si esti binevenit! :ok:

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

O idee mareata!

Iar functia de presedinte al acestui onorabil Comitet vine manusa Mariei Sale, stropitor de vorbe voit dulci, perverse de fapt, in urechile celor saraci cu duhul, care stau s-asculte, pacaliti de siroposul amalgam al frazelor.. :offtopic:

Craciun fericit la toti!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator sarpente

frumoase poze, amintiri, si motoare cu care am crescut si invatat multe. din pacate initiatorul acestui topic da dovada ca este un personaj de C..AT, arogant si plin de fite obosite. pacat ca face parte din categoria de moto veterani asfel de porci slinosi si aroganti nu reprezinta nimic pentru motociclizm. Crezi ca daca ai niste leturghii in plus fata de altii esti mai important. Pe de alta parte respect pentru Dan Nastase in 2000 2003 pe la intrunirile de la snagov cand nu avea toata lumea scule. chiar daca el venea cu motoare destul de scumpe pentru vremea aia, dintre care parca si un ducati multistrada, nu era deloc arogant sau fitos. Dar asta este, padure fara uscaturi nu se poate. craciun fericit Domnule Porc :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce conteaza mai luigi? ideea e buna. singura problema e ca tot felul de idioti vor sa te tarasti in noroi cu ei ca sa fim toti egali. poate tu nu-l suporti pe dan nastase, poate altii la fel. se ajunge la aceeasi prostie tipc romaneasca, idei sau lucruri bune sunt refuzate din mici vanitati si ambitii personale. oameni mici probleme pe masura.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

Doru sper sa nu te superi ca scriu aici. Dar cum discutia nu a fost mutata pe un alt topic mai discutam pe aici.

 

Domnule Nastase cu tot respectul pentru varsta domniei voastre va spun ca va inselati in privinta greselilor mele. Parerea mea este ca nu stiti nimic despre cluburile moto si intrunirile lor.

Cand spui intrunire in lumea moto inseamna ca este intrunirea cuiva. Intrunirea posesorilor de BMW, intrunirea clubului X. Orice intrunire are un scop comun.

Aici nu suntem la cenaclul de limba romana. Definitiile din DEX nu isi au locul. Cuvantul Prospect are o defintie in DEX si o alta intrebuintare in lumea moto.

Nu am spus la misto adunatura. Si nici peiorativ nu am spus-o. In lumea cluburilor mai multi motociclisti la un loc fara sa aiba o culoare de club este ceva nedefinit. Imi cer scuze daca am fost inteles gresit dar nu am stiut cum sa o spun mai elegenat. Eu ca membru al unui club daca voi veni in acel loc voi face parte din acea adunatura fara sa ma simt jignit. Va fi un amalgam de cluburi, free rideri, hangaround-i ai cluburilor si eventual gura casca nemotociclisti cum se intampla de obicei.

 

De asemenea domnule Nastase datorita faptului ca m-am bucurat de atentia dumneavoastra as vrea sa va mai dau un sfat. Dar inainte de asta as dori sa precizez ca v-am admirat cariera de pana acum aproximativ doi ani.

Imi placeau ideile dumneavoastra.

Totusi esenta lor se pierde din start datorita faptului ca vin de la duneavoastra. Din pacate se poate observa ca nu stati prea bine la capitolul imagine. Poate datorita certurilor cu motoveteranii, poate datorita stilului dificil de digerat, prea irascibil si usor superior.

Saftul meu este sa coborati inapoi intre noi, sa fiti mai atent la cuvinte, sa va refaceti imaginea si apoi sa veniti cu propuneri grandioase.

 

Sper ca nu va va deranja indrazneala mea de a va da sfaturi. Nu va cunosc dar ca si concluzie din ce am observat nu prea sunteti iubit pe aici. Eu nu aveam nimic cu dumneavoastra pana astazi. Din pacate reactionez impulsiv la anumite cuvinte. Asa pierdeti rand pe rand admiratia sincera a unor oameni.

 

Sfaturile mele din postul precedent erau de bun simt. Aratau lacunele unui asemenea plan.

Tocmai datorita celor enumerate si in aceasta postare si in cea precedenta ideea este irelizabila si eu ma insel destul de rar.

O sa avem noi o intrunire la nivel national cand o sa imi placa BMW. Adica nu foarte curand.

 

Si nu doresc sa ajut la realizarea acestei idei generoase pentru pasiunea moto. Mi-a trecut.

 

De la periferia gandirii va saluta Ozzy. :lol:

 

ce conteaza mai luigi? ideea e buna. singura problema e ca tot felul de idioti vor sa te tarasti in noroi cu ei ca sa fim toti egali. poate tu nu-l suporti pe dan nastase, poate altii la fel. se ajunge la aceeasi prostie tipc romaneasca, idei sau lucruri bune sunt refuzate din mici vanitati si ambitii personale. oameni mici probleme pe masura.

 

Nu e o problema de vanitati si nici ambitii personale. E vorba de idei, de cei care le generaza si de incredere.

Ca sa ai incredere ca o idee se va reliza trebuie sa ai incredere in omul care a emis acea idee. Ca acel om va trece prin foc pentru a duce la capat acea idee.

In lumea actuala se numeste lider de proiect. Un lider trebuie sa aiba anumite calitati.

DIn pacate noi ducem mare lipsa de lideri. Se vede cu ochiul liber ce loaze avem in politica.

Nu exista oameni mici Doru, nu exista oameni prosti, nici oameni slabi. Exista doar lideri nepriceputi.

Degeaba ai o idee geniala daca nu te urmeaza nimeni.

Un lider bun va sti sa faca din oamenii mici oameni mari, din prosti oameni destepti si din oamenii slabi oameni puternici. Dar asta este cel mai simplu lucru pe lume pentru un lider.

Cel mai greu lucru pentru un lider este sa-i faca pe oamenii puternici sa il urmeze. Asta este adevarata provocare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CRACIUN FERICIT TUTUROR!

 

nu mai suport piftiile si carnatii. mananci porc te simti porc, vorba aluia - hahaha. la multi ani si tie!

ozzy eu cred ca ideea e buna in sine, nu conteaza cine a emis-o, la fel nu conteaza cine o pune in aplicare, cel care a emis-o poate nu are mijloacele necesare, nu are chef sa se implice...etc.

 

cat despre prosti, frate, iarta-ma dar iar te contrazic, e plin pamantul de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citind ce s-a scris pe aici m-am intors fara sa vreau la vremurile trecute ,la amintiri ,la dorintele de atunci,dar din pacate nu a tinut prea mult aceasta stare ,pt ca am revenit la realitate,parcurgand ultimile posturi.Dreptatea este probabil pe undeva pe la jumate,dar ce mai conteaza.Fotografiile , amintirile, erau lucrurile care ma interesau si pe care le-as fi dorit aici.Sarbatori Fericite .(tocmai imi treceau prin minte 1983,IMGB-club motociclism,Vrajitoru,unghii smulse ,noroi in spatele puscariei vacaresti,motoare desfacute ,frig si bucuria de a fi pe 2 roti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am spus la misto adunatura. Si nici peiorativ nu am spus-o.

In lumea cluburilor mai multi motociclisti la un loc fara sa aiba o culoare de club este ceva nedefinit.

1. Indiferent de cum intelegi sau ceea ce consideri, ADUNATURA este un termen insultator.

 

2. Din cei 61 de ani de viata ai mei, cei 42 petrecuti in LUMEA MOTO ma indreptatesc sa cred ca pe un motociclist

il defineste in primul rand PASIUNEA PENTRU MOTO, apoi adeziunea la un club.

 

3. Aceasta pasiune pentru motociclism va fi scopul si sloganul mega-intrunirii anual-nationale: MOTOCILISTI, UNITI-VA!

Nimanui nu ii este afectat crezul politic, ideatic, respectiv libertatea spirituala.

Cred ca macar o data pe an putem renunta la animozitatile care ne dezbina in favaroa unei frumoasa si puternice pasiuni

care ne uneste!

 

nu mai suport piftiile si carnatii. mananci porc te simti porc!

Eu cred ca ideea e buna in sine, nu conteaza cine a emis-o, la fel nu conteaza cine o pune in aplicare,

cel care a emis-o poate nu are mijloacele necesare, nu are chef sa se implice...etc.

cat despre prosti, frate, iarta-ma dar iar va contrazic, e plin pamantul de ei.

 

Stimati domni,

(evident, cei care nu sunt carnati si piftii!)

 

Va multumesc pentru aprecierea acestei idei, dar va inteleg si rezervele.

Din pricina unor tensiuni provocate de intransigenta subsemnatului

privind definirea si comportamentul veteranilor moto...

impotriva mea s-a dezlantuit o campanie defaimatoare alimentata murdar de niste "oameni de bine"...

Din pacate, adevarul este manipulat in continuare de niste "tobe cu sorici" pe acest forum...

iar "masa de manevra... "crede" si injura... Perfect... golanesc!

 

La o zi mare, cred totusi ca romanii merita topicul PARADA MOTOCICLISTILOR !

Se incumeta cineva sa il inaugureze la "intruniri, evenimente, excursii" !?

:ok:

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator sarpente

Domnule Porc doru bmw, tu faci parte din categoria caltabos umplut cu balegar. nu ai reprezentat nimic pentru motociclism, cu atat mai putin acum cand nu faci decat sa ti tarasti balegaru de colo pana colo pe un bmw si sa spui ce grozav esti tu. Dar ce pretentii sa ai de la cineva care nu si respecta nici propriul corp, ajungand sa arate precum un Porc. cred ca vei avea mai mult succes in etnia romilor acolo, se poarta fizicu asta si se vorbeste despre cat de bogati sunt si ce masini au. fara numar fara numar! :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai e Craciunul nu va mai certati ma!

 

Unu e gras altu e prost altu e destept altu e sarac cu duhul,altu Dumnezeu stie cum o fi,treaba lui,pe toti ii uneste fenomenul moto indiferent de adjectivele care ii caracterizeaza.

Titlul,de aici in mare parte a inceput cearta,este probabil putin ostentativ, sau nu,perceptia acestuia depinde de cat de complexat esti (in opinia mea) cum te simti "atacat"sau nu cand citesti "Ce faceam noi cand va nasteati voi". Eu unul chiar nu eram nascut pe atunci,si mi se par interesante pozele acelea. Din pacate eu nu am poze cu motocicletele bunicului si mamei ca as fi pus si eu.

 

Hai va urez sarbatori fericite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Porc doru bmw, tu faci parte din categoria caltabos umplut cu balegar. nu ai reprezentat nimic pentru motociclism, cu atat mai putin acum cand nu faci decat sa ti tarasti balegaru de colo pana colo pe un bmw si sa spui ce grozav esti tu. Dar ce pretentii sa ai de la cineva care nu si respecta nici propriul corp, ajungand sa arate precum un Porc. cred ca vei avea mai mult succes in etnia romilor acolo, se poarta fizicu asta si se vorbeste despre cat de bogati sunt si ce masini au. fara numar fara numar! :kick:

 

 

Cel mai usor lucru pe pamant: sa faci rau / sa jinesti!

Cel mai greu lucru pe pamant: SA FI OM!

 

Daca ai vrut sa ai un post jalnic ... felicitari, ai reusit - nu-mi dau seama cat de mult te-ai straduit!

 

Ai mare noroc - si nu numai tu - ca acest "forum" este ... mai mult decat permisiv! Dupa cum se vede treaba, a fi moderator pe www.motociclism.ro este o pura intamplare, ce nu implica nicio indatorire!

Banuiesc ca-ti dai seama ca pe alte FORUMURI, daca-ti exprimai / etalai opinia folosind cuvintele de mai sus ... RAMANEAI INSTANTANEU outsider!

 

Nu mai judeca oamenii dupa cum arata!

Poate candva, cand vei avea si tu varsta lui Doru - si problemele lui - vei arata la fel! Sau poate chiar mai rau ...!?

Oare cum te vei simti daca atunci cineva atunci te va cataloga asa cum ai facut-o tu mai sus?

 

In alta ordine de idei, prin toata activitatea sa - dar si prin conduita - Dan Nastase este si va ramane un MOTOCICLIST! Ca va convine sau nu ... asta este!

Sunt foarte multe lucruri din sfera moto - evenimente, articole, calatorii - legate de numele lui!

Ca atare, mi se pare incoerct si nedrept sa nu-i recunoastem - sau mai rau, sa-i denigram - meritele aduse in promovarea motociclismului romanesc.

Nu-l intrebati cati km are in saua motocicletei / cate motocilete a avut / pe unde a umblat, pentru ca va veti simti ... "mici"! CV-ul lui moto este unul demn de respect!

 

Dan, propunerea ta este salutara!

Daca-mi permiti o parere, "ia taurul de coarne si de deschide un topic dedicat - vom vedea acolo ce si cum!"

 

A avea motocicleta nu implica automat ca esti motociclist, ci doar ... posesor de motocicleta!

Din pacate putini din cei care detin motociclete ajung si motociclisti - intrucat mai au destul pana sa ajunga intai la conditia de OM!

 

Rugamintea mea este sa renuntati la posturile jignitoare si de umplutura - esenta acestui forum este cu totul alta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor atotvisatori, lasand la o parte 'marea adunare' nu cumva ar trebui mai intai sa apara in romania cultura moto?! ca eu cred ca se strang mai multi cocalari la un concert de urlete si jale d'alu 'parizer'! :rose: si-apoi chiar daca se strang mai mult de x motociclisti, apoi va urma: cine ii conduce?! cumva vreun bosorog senil,cu conceptii comuniste care face din persoana sa un adevarat cult al personalitatii? scuzati tupeul, aveati respectul meu, dar cand vad ce aberatii scot unii doar pentru ca s-au nascut inaintea mea, las respectul pentru altii care il merita! ati inventat cumva atat de iubita 'motocicleta'?! din cate stiu, nu cred...si atunci?! pentru ce anume va dati atata credit? eu stiu un singur lucru: RESPECTUL SE CASTIGA! domnule 'carnati si piftii' lasati putin maretia la o parte si poate realizati ca jigniti cateva generatii de motociclisti cu titlul topicului! CRACIUN FERICIT! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...