Sari la conținut

Accident Autostrada Bucuresti- Pitesti 18.05.2008


Mirciulika
 Share

Postări Recomandate

Multumesc!

 

Am scapat din accident, cu motoreta cam sifonata iar eu de-abia ma misc...

Cum a fost:

 

Mergeam in spatele unei masini albe, la vreo 50m, cand deodata se baga in fata mea cam la 15 m un Logan rosu.

Dupa ce am rulat cam inca vreo 50m, masina alba a franat, si Loganul rosu a franat la randul lui.

Am franat si eu, si aproape ma oprisem in spatele Loganului cand am auzit bushitura dintre Logan si masina alba.

Atunci m-am gandit ca este posibil sa vina cel din spate in mine, de vreme ce aia din fata s-au lovit, insa nu am terminat de gandit acest lucru ca am si simtit lovitura din spate. Imi aduc aminte ca pluteam cu incetinitorul prin aer, dupa care m-am trezit pe caldaram, cu casca scoasa si geaca desfacuta, si un tip imi dadea apa si imi stergea sangele de pe fata.

 

Inca odata pentru toata lumea, in momentul cand am fost lovit din spate, eram pe doua roti, la aproape 20km/h...deci ma oprisem practic in spatele loganului.

 

Dap, am fost acuzat de producerea accidentului si asta m-a durut mai tare decat motocicleta praf, pe care nu cred ca am cum sa o mai repar, si la care o sa platesc inca trei ani rate, sau durerile mele din tot corpul...

 

Suntem motociclisti si asta ne ocupa tot timpul.

 

Multumesc pentru toata sustinerea si sper sa nu ajunga nimeni sa treaca prin ce am trecut eu.

 

 

 

Recuperare usoara si sa se faca dreptate!!! Pe viitor stai departe de ORICARE participant la trafic si ochii ca girofarul in toate partile ca nu stii de unde apare pericolul,pe mobra nu-ti permiti sa te relaxezi decit daca esti singur pe cimp si nici atunci total. Iti doresc sa ai puterea sa urci din nou in sa,daca iti doresti asta in continuare! Numai bine!!!

 

 

Omul a scris in sfirsit,dar nimeni nu l-a luat in seama,preocupati mai mult de balacareala si jigniri... Nu mai spun nimic,inca o data mi-e rusine pentru faptul ca mergind pe 2 roti sint catalogat "motociclist" !!! Cred ca multi intra la "accidente" din dorinta bolnava de a vedea chin si sange,nu pentru a da o mina de ajutor sau sa invete ceva!

Editat de Andrei Silvasanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 324
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc!

 

Am scapat din accident, cu motoreta cam sifonata iar eu de-abia ma misc...

Cum a fost:

 

Mergeam in spatele unei masini albe, la vreo 50m, cand deodata se baga in fata mea cam la 15 m un Logan rosu.

Dupa ce am rulat cam inca vreo 50m, masina alba a franat, si Loganul rosu a franat la randul lui.

Am franat si eu, si aproape ma oprisem in spatele Loganului cand am auzit bushitura dintre Logan si masina alba.

Atunci m-am gandit ca este posibil sa vina cel din spate in mine, de vreme ce aia din fata s-au lovit, insa nu am terminat de gandit acest lucru ca am si simtit lovitura din spate. Imi aduc aminte ca pluteam cu incetinitorul prin aer, dupa care m-am trezit pe caldaram, cu casca scoasa si geaca desfacuta, si un tip imi dadea apa si imi stergea sangele de pe fata.

 

Inca odata pentru toata lumea, in momentul cand am fost lovit din spate, eram pe doua roti, la aproape 20km/h...deci ma oprisem practic in spatele loganului.

 

Dap, am fost acuzat de producerea accidentului si asta m-a durut mai tare decat motocicleta praf, pe care nu cred ca am cum sa o mai repar, si la care o sa platesc inca trei ani rate, sau durerile mele din tot corpul...

 

Suntem motociclisti si asta ne ocupa tot timpul.

 

Multumesc pentru toata sustinerea si sper sa nu ajunga nimeni sa treaca prin ce am trecut eu.

Insanatosire grabnica omu, da-le in mama lor de fiare si mai da-i in masa de politisti, le mult prea greu sa gandeasca un pic, prefera cea mai usoara solutie fara bataie de cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica Arlequin!!! Lupta-te cu ei, ai carti bune, martori si motorul care nu a lovit masina din fata, se poate demonstra la o expertiza tehnica. Ia-ti un avocat bun. Cei care a-ti mai fost prin tribunale cu spete asemanatoare ajutati-l cu un nr de tel. macar!

Poti cere dreptul la replica in presa(afona) in cazul celor care te-au denigrat. Pe forum cel putin au fost unii care ti-au luat apararea... Succes!

 

Off topic: Ieri m-i sa confirmat ca si Ford Focus este un model la care trebuie sa fii extrem de atent: ma deplasam pe Calea Grivitei dinpre intersectia cu Bd. Dacia spre intersectia cu Buzesti. De pe Hasdeu astepta sa iasa un individ cu Fordul Focus B 65 KMH. Se uita in ochii mei de la vre-o 25 de metri si se baga in fata mea cu scartait de roti si tot tacamul... am franat, i-am umplut frigiderul in gand si la urmatorul semafor, cel de la Buzesti am nimerit langa el. Credeti ca a schitat vre-un gest de parere de rau? sau scuze? sau sa fi dat din umeri cum aud ca li sa intampla altora? nu! nimic! faptul ca m-a facut sa franez ca innecatul i s-a parut firesc... Pe zi ce trece sunt tot mai convins ca o sa ma inbolnavesc de inima conducand prin Bucuresti.

O s-a imi iau un junghi de Dacia 1300, o sa ii ranforsez botul si caroseria cu bare de otel imbogatit cu crom-vanadiu si o sa ma plimb prin Bucuresti cu intentia clara de a lovi masini conduse de idioti care nu respecta regulile de circulatie, in special "cedeaza trecerea". Si daca platiti bine(banii de benzina macar) va iau ca pasageri. V-ar tenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu la plimbari cu fiara de daciune sa ii bubuim pe conservarii idioti care nu au nici o treaba cu regulile de circulatie.pun bani la benzina si la piese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica Arlequin!!! Lupta-te cu ei, ai carti bune, martori si motorul care nu a lovit masina din fata, se poate demonstra la o expertiza tehnica. Ia-ti un avocat bun. Cei care a-ti mai fost prin tribunale cu spete asemanatoare ajutati-l cu un nr de tel. macar!

Poti cere dreptul la replica in presa(afona) in cazul celor care te-au denigrat. Pe forum cel putin au fost unii care ti-au luat apararea... Succes!

 

Off topic: Ieri m-i sa confirmat ca si Ford Focus este un model la care trebuie sa fii extrem de atent: ma deplasam pe Calea Grivitei dinpre intersectia cu Bd. Dacia spre intersectia cu Buzesti. De pe Hasdeu astepta sa iasa un individ cu Fordul Focus B 65 KMH. Se uita in ochii mei de la vre-o 25 de metri si se baga in fata mea cu scartait de roti si tot tacamul... am franat, i-am umplut frigiderul in gand si la urmatorul semafor, cel de la Buzesti am nimerit langa el. Credeti ca a schitat vre-un gest de parere de rau? sau scuze? sau sa fi dat din umeri cum aud ca li sa intampla altora? nu! nimic! faptul ca m-a facut sa franez ca innecatul i s-a parut firesc... Pe zi ce trece sunt tot mai convins ca o sa ma inbolnavesc de inima conducand prin Bucuresti.

O s-a imi iau un junghi de Dacia 1300, o sa ii ranforsez botul si caroseria cu bare de otel imbogatit cu crom-vanadiu si o sa ma plimb prin Bucuresti cu intentia clara de a lovi masini conduse de idioti care nu respecta regulile de circulatie, in special "cedeaza trecerea". Si daca platiti bine(banii de benzina macar) va iau ca pasageri. V-ar tenta?

de multe ori imi vine sa intru in ei dar imi aduc aminte ca sunt pe motor si ce pot pati si chiar nu are rost, o sa se friga si ei odata, nu tre sa iti bati capu cu ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu la plimbari cu fiara de daciune sa ii bubuim pe conservarii idioti care nu au nici o treaba cu regulile de circulatie.pun bani la benzina si la piese

 

Aha, si a intra intentionat in masini (chiar daca nu respecta regulamentul) inseamna ca voi o faceti ("aveti treaba cu regulile de circulatie")? Voi nu vedeti cat de... sunteti?

 

arlequin, sper sa te faci bine, iti ureaza un "conservar" care considera ca nu ai nici o vina (cel putin din relatarea ta). Faptul ca Loganul s-a bagat in fata ta la distanta mica, iar dupa 50m s-a produs un accident te absolva de orice vina. Cum mama naibii sa te scoata pe tine vinovat? Vorba unui coleg de pe forumul Ford, ce-ai facut?, ai impins Loganul in Clio??? Mi se pare lipsa clara de profesionalism, poate si ceva interese. Dar e chiar absurd ca al 3-lea vehicul dintr-o coloana (al 4-lea cu Focusul, dar ala sa zicem ca iese din discutie pentru ca nu e accidentat, deci nu poate constitui proba) sa fie vinovat de accident. Incredibil!

 

Multa sanatate!!

Editat de adicristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arlequin, sper sa te faci bine, iti ureaza un "conservar" care considera ca nu ai nici o vina (cel putin din relatarea ta). Faptul ca Loganul s-a bagat in fata ta la distanta mica, iar dupa 50m s-a produs un accident te absolva de orice vina. Cum mama naibii sa te scoata pe tine vinovat? Vorba unui coleg de pe forumul Ford, ce-ai facut?, ai impins Loganul in Clio??? Mi se pare lipsa clara de profesionalism, poate si ceva interese. Dar e chiar absurd ca al 3-lea vehicul dintr-o coloana (al 4-lea cu Focusul, dar ala sa zicem ca iese din discutie pentru ca nu e accidentat, deci nu poate constitui proba) sa fie vinovat de accident. Incredibil!

 

Multa sanatate!!

in minunata noastra tara si ultimu poate fi scos vinovat de producerea accidentului, pt ca uneori un garcea face 2-3 calcule matematice si spune asa in mintea lui: deci motocicleta mergea cu viteza si a impins loganul in masina din fata loganului deci el e vinovat. se poate dovedi ca nu este vinovat motociclistul dupa cum se si vede, dar trebuie timp si bani, pacat ca este normal sa platesti pentru ce face altu si tu sa pierzi tot, pt nesimtirea si bataia cuiva de joc, este dezgustator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O s-a imi iau un junghi de Dacia 1300, o sa ii ranforsez botul si caroseria cu bare de otel imbogatit cu crom-vanadiu si o sa ma plimb prin Bucuresti cu intentia clara de a lovi masini conduse de idioti care nu respecta regulile de circulatie, in special "cedeaza trecerea". Si daca platiti bine(banii de benzina macar) va iau ca pasageri. V-ar tenta?

Vreau si eu.

 

Motoristului: insanatosire grabnica, nu lasa lucrurile asa si cere drept la replica nesimtitilor din media.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!

 

Dap, am fost acuzat de producerea accidentului si asta m-a durut mai tare decat motocicleta praf, pe care nu cred ca am cum sa o mai repar, si la care o sa platesc inca trei ani rate, sau durerile mele din tot corpul...

 

In ce stadiu e ancheta? Ca am inteles ca te-au exonerat (la prima vedere) de vina ... oricum, vestile sunt contrare: 3 TV-uri zic una, unii nuanteaza si spun ca tu esti vinovat dar politia ancheteaza.... ca la nebuni!!

 

 

PS: Eu am o propunere tuturor: Stiu sigur ca daca vei fi exonerat de vina, TV-urile nu vor mai da accidentul cu cine e vinovat, si lumea va stii ca tu ai fost cel de vina. Propun ca dupa terminarea anchetei si eliberarea deciziei, sa mergem peste TV-uri si sa le f***m capurile pana dau accidentul cu cauza reala, ca asa e frumos ... un fel de DREPT LA REPLICA!!

 

Insanatosire grabnica ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ greenhorn, dumistef, um02122 si alti "justitiari" ca voi...

 

Sunteti.... exact cum spunea si adicristea mai devreme. Vreti trafic civilizat, nu? Pai ce vreti sa faceti voi cum se numeste? Bine, eu acum vorbesc discutii, pentru ca sunt la o varsta la care deosebesc laudarosii, "vitejii", "eroii", "justitiarii" etc si stiu ca pe ei practica ii omoara... Hai mai baieti, maturizati-va un pic!

 

PS1 Ati observat cum v-ati inflamat cu totii INAINTE de a auzi si varianta colegului vostru accidentat?????

 

PS2 Multa sanatate motociclistului, poate reusiti totusi sa indreptati cumva falsa impresie despre vina lui, si stiu ca veti gasi modalitati civilizate.

 

PS3 Poate va vine greu sa credeti, dar eu va admir in continuare pt curajul vostru. Numai ca se mai gasesc 2-3, nu dau nume, vorbesc asa in general, pe care nu-i inteleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O s-a imi iau un junghi de Dacia 1300, o sa ii ranforsez botul si caroseria cu bare de otel imbogatit cu crom-vanadiu si o sa ma plimb prin Bucuresti cu intentia clara de a lovi masini conduse de idioti care nu respecta regulile de circulatie, in special "cedeaza trecerea". Si daca platiti bine(banii de benzina macar) va iau ca pasageri. V-ar tenta?

 

 

Si eu am avut acum ceva timp aceeasi idee. Nu eram motociclist pe atunci, dar prostii vezi fie ca esti pe 2 sau pe 4 roti. Doar ca atunci cand esti pe 2 sunt mai periculosi pentru integritatea ta corporala.

Conteaza si pe mine pentru un plin cand ai junghiul de dacie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu treb sa l lasam fratilor , nush , incercam cu televiziunea , ne strangem mai multi la politie , etc . Doar era sa moara unul de al nostru ce draq.

 

 

Salut,

Desi nu sant motociclist sant perfect de acord cu ceea ce ai zis mai sus.

Arlechin....fratelo ...iti sta bine un aer, mai ales cu te-am vazut eu in oglinda.

 

Dar sa nu dea dracu' sa te mai vada cineva vre-o data.

 

daca pot ajuta cu ceva ...sant la dispiozitie.

 

In atentia motociclistilor din bucuresti:

Macar incercati sa aflati unde sta masina Ford Focus B151494 de culoare verde.

Poate o vedeti pe undeva

Si daca o gasiti scrieti pe forum ..

 

Asta asa ...sa nu murim prosti!

 

Arlechin...fate bine fratelo si mult succes!

Editat de Mirciulika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mirciulika, se pare ca nu ai inteles nimic... Si faza cu "ii statea bine in aer" e de toata jena. Decat asa "prieten" si "aparator", mai bine lipsa.

 

 

Sefu

mai citeste odata

"iti statea bine in aer"

dar sa nu dea dracu sa te mai vada careva

 

 

sti sensul ala >? sa nu dea dracu

adica sa nu se mai intample?

sa fie ultima data

 

 

ce-ti e si cu anumiti oameni

 

 

se pare ca tu nu intelegi amice

 

 

omul spune ce a vazut el din spate si povesteste cum s-a intamplat...clar l-a luat ala din spate fara jena ....eu stiu clar cine a franat in fata lui la 2 masini si culmea e ca l-am si oprit si ceea ce e si mai culmea este ca eu am sunat la 112 ...eu am stat 10 minute cu aia pe tel pana a venit elicopterul, eu am stat la declaratii

 

 

si ce este si mai culmea ...IO AM DESCHIS ACEST TOPIC!!!!

 

 

sper sa intelegeti fraza :

 

"Sa nu dea" dracu sa te mai vada cineva asa!!!

"sa nu dea"

 

Probabil nu stiu eu sa ma exprim si-mi cer scuze fata de arlechin daca se simte jignit sau altfel.

Editat de Mirciulika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Amice"

 

1. E ca si cum ai spune "Du-te in aia a mea, ca esti inteligent!". Acu' ai inteles de ce e cel putin jenant?

 

2. Culmea e ca ai procedat NORMAL, cum ar fi procedat 99.99% din persoanele care se aflau acolo in momentul acela. Asa ca nu trebuie sa faci un act de bravura din asta. Dar daca asta te face sa te simti mai bine cand te barbieresti, fie. BRAVO!!!

 

3. Culmea ar fi fost sa deschida topicul Arlequin, eventual din elicopterul ce il transporta la spital...

 

You see the picture?

 

Hai, bafta in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Sefu"

 

Da!

Ai dreptate!

 

Si chiar a-si fi modificat dupa ce mi-ai facut tu observatie ...da nu se mai putea!

Am incercat sa explic ceea ce vroiam sa zic ..ideea este ca nu e ok ceea ce a patit omu.

 

ideea este ca atunci cand am sunat la 112 mi-a zis tanti de acolo ca s-a anuntat accidentul dar nimeni nu a dat detalii cat este de grav, daca este nevoie de descarcerare sau alte chestii.

Nu ca sant eu destept sau ca am facut o mare fapta

 

intradevar lumea a sunat inaintea mea ..dar degeaba

au sunat ca disperatii ca e accident acolo si atat, asadar sper sa nu ajunga nimeni niciodata sa aibe nevoie sa sune cineva la 112 pentru ca ...

 

 

Merci la fel.

Editat de Mirciulika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, am fost acuzat de producerea accidentului si asta m-a durut mai tare decat motocicleta praf, pe care nu cred ca am cum sa o mai repar, si la care o sa platesc inca trei ani rate, sau durerile mele din tot corpul...

Ma bucur mult ca esti ok!!!!

Treaba nu trebuie sa ramana asa. Ai fost acuzat de politie de producerea accidentului sau numai de presa? Daca e si prima varianta mergi in instanta!! Nu lasa lucrurile asa pentru ca nu merita. Ia-ti avocat (cred ca gasesti unul cel putin pe forum), fa-ti dreptate indiferent cat dureaza si ce cere si bani pentru motor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ greenhorn, dumistef, um02122 si alti "justitiari" ca voi...

 

Sunteti.... exact cum spunea si adicristea mai devreme. Vreti trafic civilizat, nu? Pai ce vreti sa faceti voi cum se numeste? Bine, eu acum vorbesc discutii, pentru ca sunt la o varsta la care deosebesc laudarosii, "vitejii", "eroii", "justitiarii" etc si stiu ca pe ei practica ii omoara... Hai mai baieti, maturizati-va un pic!

 

PS1 Ati observat cum v-ati inflamat cu totii INAINTE de a auzi si varianta colegului vostru accidentat?????

 

PS2 Multa sanatate motociclistului, poate reusiti totusi sa indreptati cumva falsa impresie despre vina lui, si stiu ca veti gasi modalitati civilizate.

 

PS3 Poate va vine greu sa credeti, dar eu va admir in continuare pt curajul vostru. Numai ca se mai gasesc 2-3, nu dau nume, vorbesc asa in general, pe care nu-i inteleg.

 

adicristea

 

QUOTE (dumistef @ May 21 2008, 10:50 AM)

ma bag si eu la plimbari cu fiara de daciune sa ii bubuim pe conservarii idioti care nu au nici o treaba cu regulile de circulatie.pun bani la benzina si la piese

 

 

Aha, si a intra intentionat in masini (chiar daca nu respecta regulamentul) inseamna ca voi o faceti ("aveti treaba cu regulile de circulatie")? Voi nu vedeti cat de... sunteti?

Bai uamenilor, imi pare nespus de rau ca nu v-am dat total ignore de la inceput...

1. Asta e un forum de motociclisti, singurele pareri obiective in tema mersului pe 2 roti le au ei.Restul sunt pareri subiective care ar trebui sa inceapa cu "imi dati voie sa zic" sau "credeti ca"

2. Sunteti constipati ca un amic de al vostru de pe forumul Ford (by the way, are cineva linkul ca sa le bag mortul in casa) a bagat un om la urgente, l-a privat

de placerea de a se plimba cu motorul(zice ca vrea sa renunte dar nu il cred ca asa zic toti cei aflati in situatia lui...) si a bagat cateva masini in service dand vietile a mai mult de 10 oameni peste cap? Si totul ca sa arate ca are bilute? Omul, pardon cercopitecul asta ar trebui sa fie examinat psihologic cu ranga! Nu ii mai luati apararea! Si nu mai dati vina pe motociclist! Plus ca am avut ieri o experienta aproape extracorporala cu un amic de al vostru,B 65 KMH, Ford Focus of course!

3. Soferii in care m-as izbi cu Dacia "transformer" sunt cei care te privesc in ochi de la 20 de metri si se baga!!! Pai daca ei au intentia clara de a ma omora... eu de ce nu i-as lasa fara puncte si cu daune consistente de platit? Nu as intra intentionat, cautand unul care sa nu ma vada, cu 100 la ora prin oras ci as merge linistit cu viteza legala si nu as pune frana cand babuinul se baga... nimic mai mult! Exista posibilitatea sa nu il vad, nu? Si as merge drept inainte cand el vrea sa ma inghesuie pe banda! Da! Asta in primul rand! Sa aud cum se harsaie vopseaua de pa tabla conservei lui. Sa il vad transpirand pe holul sectiei de politie la accidente usoare si pierzand din timpul lui atat de pretios incat risca viata altora!

Dupa cum a-ti vazut sunt destul de multi cei care subscriu la aceasta idee.

4. Parerea mea: ramaneti va rog, va implor chiar, pe forumul vostru de mandri posesori ai unei masini adevarate cu care blocati intersectiile prin Bucuresti de buni si corecti soferi ce sunteti si nu mai migrati pe alte forumuri ca sa va dati cu parerea, sau limitati-va la a citi ce se discuta pe aici. Sunt sigur ca aveti destule discutii interesante pe forumul vostru depre cum se scoate voma lu ala micu din tapiterie, despre cat consuma masina daca mergi cu frana de mana trasa la deal sau cum ati dat un satanist de motociclist pe jos pe autostrada punand brusc frana in fata lui si aratandu-i iconita sfintita de la manastirea Tanacu...

Rog doar motociclistii sa isi dea cu parerea la ce am postat!

 

On topic: cum poate fi ajutat Arlequin? Idei va rog!

Editat de greenhorn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mirciulika, se pare ca nu ai inteles nimic... Si faza cu "ii statea bine in aer" e de toata jena. Decat asa "prieten" si "aparator", mai bine lipsa.

 

 

 

gaica-mea zice ca dak odata mai da vre-unu peste mine (indiferent a cui e vina) dak am vre-on os rupt ma mai loveste si ea peste ruptura, sa-mi fie invatzatura de minte. acu mi-a picat fisa, tre sa ma despart de ea. nu? si sa nu-mi mai bag tovarasii in seama care mai fac glume de gen. nu "e de toata jena", e de destingerea atmosferei i stresului cumulat dupa accident. bine k e ok, acu nu tre sa stam seriosi ca la o inmormantare. poa chiar ii statea bine in aer, de unde stii tu? data viitoare cand te-ao mai vedea in aer sa fie sarind de pe trambulina, nu de pe motoreta, ok? asculta-ma, ca ai vazut ca asfaltu' nu-i ca apa.

 

baiatu' care l-ai vazut in oglinda, sigur in momentul in momentul zborului tre sa fi observat ca inca nu se lipise de masina din fatza lui, deci sigur l-a lovit mai intai din spate, nu? mai ales ca esti sigur de asta si-l potzi ajuta la o eventuala infatzisare pe la nu-stiu-ce tribunal. ms anticipat dak faci asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Pana se pune pe picioare....poate ca are nevoie de bani pentru spitalizare si altele.

2. Cautat un avocat bun.

 

parerea mea!

 

gaica-mea zice ca dak odata mai da vre-unu peste mine (indiferent a cui e vina) dak am vre-on os rupt ma mai loveste si ea peste ruptura, sa-mi fie invatzatura de minte. acu mi-a picat fisa, tre sa ma despart de ea. nu? si sa nu-mi mai bag tovarasii in seama care mai fac glume de gen. nu "e de toata jena", e de destingerea atmosferei i stresului cumulat dupa accident. bine k e ok, acu nu tre sa stam seriosi ca la o inmormantare. poa chiar ii statea bine in aer, de unde stii tu? data viitoare cand te-ao mai vedea in aer sa fie sarind de pe trambulina, nu de pe motoreta, ok? asculta-ma, ca ai vazut ca asfaltu' nu-i ca apa.

 

baiatu' care l-ai vazut in oglinda, sigur in momentul in momentul zborului tre sa fi observat ca inca nu se lipise de masina din fatza lui, deci sigur l-a lovit mai intai din spate, nu? mai ales ca esti sigur de asta si-l potzi ajuta la o eventuala infatzisare pe la nu-stiu-ce tribunal. ms anticipat dak faci asta

 

 

Am spus ca sant mai mult decat dispus sa fac asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

greenhorn, imi pare rau sa-ti spun, dar nu stapanesti nici macar termeni elementari. obiectiv si subiectiv au exact sensul invers a ceea ce intelegi tu. Tu faci de rusine grupul motociclistilor care gandesc si conduc corect prin trafic. Asta pe langa gramatica precara pe care o "detii".

 

Am spus-o, o repet - Focusul e de vina pentru franare (vinovat moral), iar Peugeot-ul este vinovat de accidentarea motociclistului. Cei care au minte si ceva ani au inteles asta, nu s-au avantat in a aduna trupa pentru o razmerita. Voi sunteti exact genul suporterului roman care vine la meci sa bea si sa se bata. Nu spectacolul din teren ii intereseaza, ci sa isi flexeze muschii. Acelasi lucru il faceti voi, cei enumerati de "ala cu conserva".

 

PS. Pt razbunatori - aveti poza cu masina mea pe forumul al carui link e mai sus. Am casco, puteti sa-i faceti orice. Pt orice zgarietura in plus, green, esti primul suspect si asa va fi si la Politie! Pacat ca a trebuit sa se ajunga la asta cand tot ce am dorit a fost sa discut rational despre un subiect care priveste toti participantii la trafic - trufia si razbunarea la volan. Multumesc celor care au purtat un dialog fara resentimente.

 

Ma retrag din discutie urandu-i inca o data lui arlequin multa sanatate si sper sa ne vedem cu bine in trafic (nu am urmarit daca e din Bucuresti).

 

[Later Edit]Urmariti pagina a 7-a pentru reactii privitoare la declaratia colegului arlequin. In unanimitate am fost uimiti de verdictul dat de politisti. Dar green si alti inversunati impotriva "conservelor" nu sesiseaza nuanta. [/Later Edit]

Editat de adicristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. Pt razbunatori - aveti poza cu masina mea pe forumul al carui link e mai sus. Am casco, puteti sa-i faceti orice. Pt orice zgarietura in plus, green, esti primul suspect si asa va fi si la Politie! Pacat ca a trebuit sa se ajunga la asta cand tot ce am dorit a fost sa discut rational despre un subiect care priveste toti participantii la trafic - trufia si razbunarea la volan. Multumesc celor care au purtat un dialog fara resentimente.

 

Ma retrag din discutie urandu-i inca o data lui arlequin multa sanatate si sper sa ne vedem cu bine in trafic (nu am urmarit daca e din Bucuresti).

 

Urmariti pagina a 7-a pentru reactii privitoare la declaratia colegului arlequin. In unanimitate am fost uimiti de verdictul dat de politisti. Dar green si alti inversunati impotriva "conservelor" nu sesiseaza nuanta.

 

 

Parerea mea este ca nu e nevoie sa se ajunga la asta toata ideea este sa fim alaturi de Arlequin cat se poate

Editat de Mirciulika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...