Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:( ................................ :disappointed:

 

 

Si acum serios :( O singura chestie as mai spune. Tinand cont de faptul ca iarna prea putini vor mai veni la intalnire cu mobra, cred ca pentru barul de iarna nu mai e neaparat nevoie de parcare amenajata. In cazul asta, orice crasma cat de cat centrala si draguta poate intra in calcul. Si as mai aminti ce s-a discutat ieri. Trebuie luata in calcul si posibilitatea de a face rezervare pentru mese de 10-20 persoane, c-ar fi de k.k.t sa umplem barul fiecare cu masuta lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu o intrebare: de ce nu se pot tine intalnirile astea undeva in afara orasului in weekend?

Facem un gratar, putem spune ca ne-am si plimbat...etc.

Sincer, in timpul saptamanii sunt plecat de acasa in medie cam 11 ore pe zi...so dupa ce termin munca imi cam vine sa ma duc acasa.

Spre exemplu ieri am inceput munca la 9 si am terminat la 18. Sa zicem ca as fi stat 2 ore la intalnire....deci plecam de acasa la 8 dimineata si ma intorceam acasa cel mai devreme la 22.

Nus cum vedeti voi lucrurile dar eu le vand mult mai bine-n weekend.

 

 

sal man

spre exemplu

am plecat ieri de acasa la 07.30 si am ajuns pe la 22.15

cu aproape 150 km alergati prin si pe langa bucale

 

pt cei care vor sa puna o motocicleta in ajutorul MOTOCICLISTILOR

 

IMI SCHIMB TRASEUL DE MARE PT DUMINICA SI PARTICIP LA MITING IN CALARASI

 

CEI DOI CARE AU MURIT DIN NEPASAREA UNU SOFER IDIOT DE ARO MERITA ZIUA DE DUMINICA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind: stiu ca e cam tirziu, dar poate totusi cineva are chef miine de o iesire. Dar ceva care sa nu implice exclusiv asfalt si sa se termine tot miine seara. Eu am citeva idei, dar nu sunt batute in cuie.

 

Plecarea ar fi cam pe la 9- 10, ca sa fie timp sa va hotariti si in principiu, directia ar fi spre munte.

Daca va spun ceva acesti parametri, dati un PM cu numarul de telefon, voi verifica astazi pina tirziu si miine dimineata devreme si va sun inapoi.

 

In privinta locatiei saptaminale: eu una chiar nu gust Bikers-ul, dar daca asa vreti voi.....cit timp putem ajunge cu mobra acolo, merge. Ursu este in orice caz mult prea departe de mine pentru a ajunge acolo iarna cu taxiul. Cred ca ceva in centru ar fi ideal sa gasim, daca Apashu nu va place de nici un fel. Ce e drept, mai e si Pui de Urs si Shorley linga, dar pina la urma, atit timp cit va lungiti intilnirile pina dupa 21-22 seara ca sa pot ajunge si eu, vin oriunde. Atingind subiectul program, si eu sunt una dintre cei care pleaca de acasa dimineata si ajung inapoi la 22-23....deci asta nu e motiv sa trageti chiulul! :D

 

Cit despre intilnirile in afara Bucurestiului, sunt de acord: propun ca in fiecare weekend sa ne intilnim in alta locatie, cum ar fi: o data la Tabla Butii, o data pe Transalpina, o data in Muntii Buzaului, alta data in Apuseni (evident, astea sunt doar exemple, puteti umple lista de propuneri!). Altfel, cu regret ar trebui sa spun pas, caci in general in weekend sunt ocupata cu prospectarea terenului. :) :)

 

Prima astfel de intilnire ar putea fi chiar miine. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind: stiu ca e cam tirziu, dar poate totusi cineva are chef miine de o iesire. Dar ceva care sa nu implice exclusiv asfalt si sa se termine tot miine seara. Eu am citeva idei, dar nu sunt batute in cuie.

 

Plecarea ar fi cam pe la 9- 10, ca sa fie timp sa va hotariti si in principiu, directia ar fi spre munte.

Daca va spun ceva acesti parametri, dati un PM cu numarul de telefon, voi verifica astazi pina tirziu si miine dimineata devreme si va sun inapoi.

Am postat si aici in afara de Club, caci poate pe aici sunt mai multi vizitatori. Puteti fi si mai proaspeti in "Club", caci nu trebuie sa fie un traseu neaparat greu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ursu este in orice caz mult prea departe de mine pentru a ajunge acolo iarna cu taxiul.

 

Dayana, am luat exemplul tau la intamplare. Nu e absolut nimic personal.

 

Va rog nu mai argumentati astfel alegerea unui loc: "Eu nu pot sa ajung deoarece termin tarziu, stau departe sau altele". Nu se vor lua in considerare astfel de argumente. Este o intalnire a tuturor. Trebuie sa fie bine in general. Nu putem tine cont de unul sau de altul in mod singular. Daca s-ar tine cont de cheful fiecaruia, probabil c-ar trebui sa existe tot atatea intalniri cat participanti.

 

--------------------------------------------------------------------

 

Si-n alta ordine de idei, as vrea sa-mi pun o alarma cu pager. Ce ma sfatuiti? De unde s-o iau? De care sa iau? Etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pan' la urma iese de-o plimbare duminica ? ca sambata nu poate baiatu'.

 

cat despre intalniri si locatii, oriunde atita timp cat e ok crashma in sine.

 

 

bafta si mult noroi :)

 

 

 

 

apropos, il stie careva pe domnu din imagine ? :)

post-20871-1224269055_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As iesi si io..dar n-am idei. M-ar tenta ceva asfalt..ca nu vreau sa trag de motocicleta prin vreun coclau :)

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As iesi si io..dar n-am idei. M-ar tenta ceva asfalt..ca nu vreau sa trag de motocicleta prin vreun coclau :)

 

Hai ca o mica gashka ne stringem, si daca nu ploua prea tare in noaptea asta facem o tura ushurica, dar mixta, ca numai asfalt face sa rugineasca amortizoarele.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dayana, am luat exemplul tau la intamplare. Nu e absolut nimic personal.

 

Nici nu asi fi luat-o personal...deh, pescuiam si eu, ca poate gaseam "tovarasi de opinie"....cum ziceam, pina la urma nu conteaza, eu daca pot, vin oriunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pan' la urma iese de-o plimbare duminica ? ca sambata nu poate baiatu'.

 

Duminica ma gindesc destul de serios sa inghesui in programul obligatoriu facut de altii si marsul de la Calarasi....poate se mai gindesc si altii, dupa cum zicea Ianachim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind: stiu ca e cam tirziu, dar poate totusi cineva are chef miine de o iesire. Dar ceva care sa nu implice exclusiv asfalt si sa se termine tot miine seara. Eu am citeva idei, dar nu sunt batute in cuie.

 

Plecarea ar fi cam pe la 9- 10, ca sa fie timp sa va hotariti si in principiu, directia ar fi spre munte.

 

 

Pana la urma ce faci? Ai mai gasit amatori? Se pare ca astia ai "mei" o vor lasa balta din cauza ploii.

Da-mi si mie un sms dimineata cu locul si ora de intalnire. Poate ma bag si eu cu voi. Incearca sa ma anunti mai din timp, ca eu n-am mobra in fata blocului si la mine dureaza cel putin jumatate de ora numai pana ajung acolo si iau mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va plimbati domnilor va plimbati. unul dimineata sus la baneasa altul vitejeste spre arc pe la 3 jumate...

 

dar dumneata ce faci, stai de paza? ai terminat pictura pasajului?

 

eeeeeeeeeeeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar dumneata ce faci, stai de paza? ai terminat pictura pasajului?

 

eeeeeeeeeeeeee

 

pai daca fac plantonul pe dn va monitorizez pe toti. tu erai spre arc asai??

da eu eram cu masina nu aveai cum sa ma vezi... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca fac plantonul pe dn va monitorizez pe toti. tu erai spre arc asai??

da eu eram cu masina nu aveai cum sa ma vezi... :)

 

 

vezi ca sunt cu ochii pe tine de acum!

 

nu cred ca eram eu la arc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...