Sari la conținut

Postări Recomandate

Si uite cum dai faliment !

Da' ce mobrist adevarat ar face profit din asa ceva ?

 

 

 

da' vadra...de cat e vadra ? :rusinica:

 

Io-s "nonprofit",uitai sa-ti spun!Si-s falimentat de altii! :blink: Ma bucura insa prezenta prietenilor si atmosfera creata...cit despre vadra,aia e inclusa in pret! :D

Daca dincolo-i mai ieftin,vin si io cu voi! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai am facturile!

sunt cu ele in buzunar si in jur de ora 16 ma duc la ei.

chiar sunt curios de reactie, dar tare mi-e teama ca iese cu scandal.

propunerea lui ianachim de a-l contacta pe jupanul neamt este una foarte coerenta.cu cat amanam mai mult momentul asta, cu atat mai multi dintre noi se vor regasi in situatia de a le fi pusa viata in pericol de catre oamenii ce reprezinta brand-ul nemtesc in romania.

 

 

numai de bine!

 

primada data cere fisa de intrare a moto in service

siapoi intreba cine s.a ocupat de moto?

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aduceti-le la mine toti,ca mi-am marit garajul si am taxa de iernat plus intretinerea curenta la 100 oiro/6 luni,bashca paza asigurata de Nor(ciinele meu),care abia daca mai vede/aude...iar pe motociclisti nu-i hamaie! :D

Asta ca sa vedeti ca io ma gindesc si la pungile voastre secatuite de sezonul ce tocmai trage pe dreapta! :rusinica:

La doua motoare sosite simultan fac reducere 10% si dau si o vadra de vin la grupuri de peste 5! :blink:

Maaaa...hai recunoaste mai bine ca vrei sa ne furi releele

 

dar nu am imbus steluta si nu pot sa fac nimic acasa.

sunt niste truse pe la rusi in piata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar nu a iesit cu scandal.

m-am dus acolo si am vorbit cu mecanicul ce s-a ocupat de ea luni.

si-a asumat toata vina si si-a cerut scuze.

cauza pentru care suruburile mele nu mai existau la locul lor mi-a motivat-o prin faptul ca a strans suruburile cu dinamometrica si cel mai probabil; nu s-au strans bine si s-au desfacut in mers de la vibratii.

una peste alta mi-a pus suruburi noi acolo si in 15 minute eram plecat din service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar nu a iesit cu scandal.

m-am dus acolo si am vorbit cu mecanicul ce s-a ocupat de ea luni.

si-a asumat toata vina si si-a cerut scuze.

cauza pentru care suruburile mele nu mai existau la locul lor mi-a motivat-o prin faptul ca a strans suruburile cu dinamometrica si cel mai probabil; nu s-au strans bine si s-au desfacut in mers de la vibratii.

una peste alta mi-a pus suruburi noi acolo si in 15 minute eram plecat din service.

 

Suruburile stranse la cheie dinamometrica - adica probabil la cat a spus neamtu in manual, nu se slabesc. Asta e bullshit.

Tocmai de aceea se strang la cheie dinamometrica, nici prea slab ca sa se desfaca de la vibratii, nici prea tare, ghiolbaneste. Neamtu da cuplu de strangere pentru absolut tot ce are filet pe mobra.

 

Bine ca nu ai patit ceva in mers... atunci presupun ca nu mai ajungeau scuzele.

 

Parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar nu a iesit cu scandal.

m-am dus acolo si am vorbit cu mecanicul ce s-a ocupat de ea luni.

si-a asumat toata vina si si-a cerut scuze.

cauza pentru care suruburile mele nu mai existau la locul lor mi-a motivat-o prin faptul ca a strans suruburile cu dinamometrica si cel mai probabil; nu s-au strans bine si s-au desfacut in mers de la vibratii.

una peste alta mi-a pus suruburi noi acolo si in 15 minute eram plecat din service.

 

Te-am vazut azi cand ai adus-o, eu eram in spate si trebuia sa le arat aproape tot ceea ce n-au rezolvat ei in 10 zile de cand au primit acceptul de plata, noroc cu Tibi din nou :D

Mai mult va relatez maine la intalnire, oricum sunt chestii incredibile :blink:

 

Bafta.

 

PS: Chestia cu cheia dinamometrica e o MARE VRAJEALA!!! Atunci ar insemna ca la toti cu jenti din aluminiu la masini sa le zboare rotile pe traseu! :rusinica:

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am gandit si eu la momentul respectiv ca bate campii cu cheia dinamometrica...faptul ca suruburile nu s-au strans corespunzator ar fi putut fi din cauza ca le-a strans cu o cheie obisnuita nu cu una dinamometrica (care folosita cum trebuie adica strans surubul cu valoarea cuplului indicata de neamt in manual, nu are cum sa greseasca).

pe moment nu mi-a mai venit ce sa-i zic...am dat din cap...i-am reprosat ca ar fi putut sa mi se intample ceva nasol in mers...si am plecat.

poate ca ar fi trebuit sa inregistrez si la receptia service-ului o plangere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am gandit si eu la momentul respectiv ca bate campii cu cheia dinamometrica...faptul ca suruburile nu s-au strans corespunzator ar fi putut fi din cauza ca le-a strans cu o cheie obisnuita nu cu una dinamometrica (care folosita cum trebuie adica strans surubul cu valoarea cuplului indicata de neamt in manual, nu are cum sa greseasca).

pe moment nu mi-a mai venit ce sa-i zic...am dat din cap...i-am reprosat ca ar fi putut sa mi se intample ceva nasol in mers...si am plecat.

poate ca ar fi trebuit sa inregistrez si la receptia service-ului o plangere...

 

 

si crezi ca se sesiseaza cineva cu plangerea?? eu am avut probleme mari la bavaria aoto , am facut plangeri peste plangeri am aruncat cu piesele pe acolo..am vb si seful de acolo care isi cerea intr-una scuze dar ceva fapte , schimbari nimic. asa ca in afara de tone de nervi nu castigi nimic. mai bine iti luai piesa doar si te duceai in alta parte.

 

si crezi ca se sesiseaza cineva cu plangerea?? eu am avut probleme mari la bavaria aoto , am facut plangeri peste plangeri am aruncat cu piesele pe acolo..am vb si seful de acolo care isi cerea intr-una scuze dar ceva fapte , schimbari nimic. asa ca in afara de tone de nervi nu castigi nimic. mai bine iti luai piesa doar si te duceai in alta parte.

te trimiteam la neamtul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand iinca ma uitam ca pisica la scule am vazut la un neneadica MAE

cand desface motocicleta

indiferent de surub da cu LOCTITE albastru

asa a dat TIBI si la mine

 

dar la tine sigur super sigur daca a dat cu loctite sau a strans cu dinamometrica nu se slabeau acele suruburi

 

 

deci orice desfaceti de pe moto asiggurati cu LOCTITE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand iinca ma uitam ca pisica la scule am vazut la un neneadica MAE

cand desface motocicleta

indiferent de surub da cu LOCTITE albastru

asa a dat TIBI si la mine

 

dar la tine sigur super sigur daca a dat cu loctite sau a strans cu dinamometrica nu se slabeau acele suruburi

 

 

deci orice desfaceti de pe moto asiggurati cu LOCTITE

 

Off-topic

Intrebare...de unde dreaq iau LOCTITE albastru ca am cautat peste tot...

 

On-topic

Din cauza ca sunt asa de neseriosi prefer sa imi fac tot ce pot singur... cu manualul in fata

Editat de Thundercojones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic

Intrebare...de unde dreaq iau LOCTITE albastru ca am cautat peste tot...

 

On-topic

Din cauza ca sunt asa de neseriosi prefer sa imi fac tot ce pot singur... cu manualul in fata

 

LOCTITE 243 . la flacoane de 50 ml.Tubul poate fi cu eticheta gri sau rosie.Lichidul din tub e albastrui.

Prin magazinele de piese auto...sau ...vezi ca e plin netu'

 

si ..grija totusi ...ca nu se da chiar pe toate filetele !

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOCTITE 243 . la flacoane de 50 ml.Tubul poate fi cu eticheta gri sau rosie.Lichidul din tub e albastrui.

Prin magazinele de piese auto...sau ...vezi ca e plin netu'

 

si ..grija totusi ...ca nu se da chiar pe toate filetele !

 

Merci de info, am ga sit deja unii care au.

 

Stai linistit ca n-o sa ma apuc sa dau pe toate, vreau sa dau in special pe alea pe care le pierd in mod curent :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aduceti-le la mine toti,ca mi-am marit garajul si am taxa de iernat plus intretinerea curenta la 100 oiro/6 luni,bashca paza asigurata de Nor(ciinele meu),care abia daca mai vede/aude...iar pe motociclisti nu-i hamaie! :D

Asta ca sa vedeti ca io ma gindesc si la pungile voastre secatuite de sezonul ce tocmai trage pe dreapta! :rusinica:

La doua motoare sosite simultan fac reducere 10% si dau si o vadra de vin la grupuri de peste 5! :blink:

Da, si sa ai releu sa faci proba aia! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, si sa ai releu sa faci proba aia! :D

Sa stii ca nu-mi place sa pun "botu' " la scula altuia,indiferent daca este sau nu la mine in curte!Prefer sa rabd sau sa-i cer omului ce am nevoie!

Si m-am hotarit sa pun un releu "tunat" de mine,ceva mai ieftin si autohton,care sa reziste mai mult decit neamtu'...

Ma dezamagesc astia de la BMW cu unele hibe de calitate si amplasari defectuoase!

Da' stai asa,ale voastre nu se incuie la ghidon,sa...etc?Sau vreti bani de la CASCO,adica sa sparg io incuietorile ca sa ajung la prapadenia aia de releu?!

 

 

Da, si sa ai releu sa faci proba aia! :blink:

Sa stii ca nu-mi place sa pun "botu' " la scula altuia,indiferent daca este sau nu la mine in curte!Prefer sa rabd sau sa-i cer omului ce am nevoie!

Si m-am hotarit sa pun un releu "tunat" de mine,ceva mai ieftin si autohton,care sa reziste mai mult decit neamtu'...

Ma dezamagesc astia de la BMW cu unele hibe de calitate si amplasari defectuoase!

Da' stai asa,ale voastre nu se incuie la ghidon,sa...etc?Sau vreti bani de la CASCO,adica sa sparg io incuietorile ca sa ajung la prapadenia aia de releu?! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai se incuie, da nu ca sa facem rost de bani, ci ca sa inventezi tu releul ala ca daca e mai bun, ne dai si noua! :rusinica:

PS inteleg ca inca n-ai reparat-o....bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai se incuie, da nu ca sa facem rost de bani, ci ca sa inventezi tu releul ala ca daca e mai bun, ne dai si noua! :rusinica:

PS inteleg ca inca n-ai reparat-o....bafta!

Nu am avut timp de ea pina acum,am fost si sint tot pe drumuri!

Dar sigur ii dau de cap,ca nu am vazut neamt mai al dracu' decit olteanu' pina acu'!

La fel am facut si pompa de apa,tot singur mi-am facut si crash-bar,supoti de genti laterale,o sa-mi fac parbriz inalt...ca la preturile astora imi mor copiii de foame prin straini!

Si imi place sa stiu ca ce fac si functioneaza si nu am surprize,asa cum am patit duminica! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet pentru a miliarda oara!

In fiecare zi de joi, ora 19.00, Biker's otopeni, este intalnire BMW. Nu se mai anunta sau altele. EXACT CA LA ARC! Cine poate sa vina, bine. Cine nu, poate ajunge saptamana viitoare.

Pana cand vine frigul si locul se va schimba cu un bar central, de iarna, E DE LA SINE INTELES CA IN FIECARE JOI NE VEDEM LA BIKER'S!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet pentru a miliarda oara!

In fiecare zi de joi, ora 19.00, Biker's otopeni, este intalnire BMW. Nu se mai anunta sau altele. EXACT CA LA ARC! Cine poate sa vina, bine. Cine nu, poate ajunge saptamana viitoare.

Pana cand vine frigul si locul se va schimba cu un bar central, de iarna, E DE LA SINE INTELES CA IN FIECARE JOI NE VEDEM LA BIKER'S!!!

 

Sorry man! Don`t shoot! :rusinica: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...