Sari la conținut

Accident Nicolae Grigorescu Srad 600


Marius23
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

din cate mi-a zis o colega care a vazut accidentul, o masina intorcea printre squaruri si nu s-a asigurat bine cand a iesit pe banda motociclistului.

i-a cam iesit in fata.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"motociclistul a zburat prin aer de la impact...si era constient adica misca" - atat mi-a spus ca s-a speriat fata cand a vazut faza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un gsxr de 750. Viteza relativ mica ( la o prima impresie 40-50 km/h). Numarul B-05-SUZ. Din cate am vazut avea o rana nasoala pe langa genunchiul stang si cred k si pe undeva in zona spatelui. Revin cu poze si mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la naiba. numai accidente....

 

Esti la rubrica "accidente", ce ai vrea sa fie? poze din excursii?

 

 

 

Era un gsxr de 750. Viteza relativ mica ( la o prima impresie 40-50 km/h). Numarul B-05-SUZ. Din cate am vazut avea o rana nasoala pe langa genunchiul stang si cred k si pe undeva in zona spatelui. Revin cu poze si mai multe detalii.

 

Bine ca n-o murit, sanatate ii doresc si recuperare cat mai rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am vazut avea o rana nasoala pe langa genunchiul stang si cred k si pe undeva in zona spatelui. Revin cu poze si mai multe detalii.

 

Ceva protectii??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Onanistul cu jeep-ul :rolleyes: a venit de pe o strada laturalnica si a taiat strada principala in diagonala catre intrarea dintre scuaruri. Ghinionul a facut ca baiatul cu motoreta sa circule REGULAMENTAR, avand si prioritate bineinteles, perpendicular pe directia jeep-ului care iesea de pe straduta. Motoristul a fost lovit in plin. Eu am ajuns la vreo 3-4 minute strecurandu-ma cu smurdul prin traficul infernal. Soferul deja dadea telefoane si repeta politaiului ca el nu e vinovat si ca motoristul mergea prea repede (motocicleta are doar plasticurile si bordul distruse, ceea ce infirma aberatiile conservarului)post-9882-1211271829_thumb.jpg. Am incercat sa vad in ambulanta cine era dar nu l-am recunoscut. Rani in zona membrelor inferioare si cred ca si la cap (sper sa nu). Oricum era constient caci dadu-se un telefon unui amic sa ii i-a motoreta. Dupa vreo s-a terminat investigatia (am insistat sa ii puna fiola in bot boului cu jeep-ul pentru ca deja se pregateau de plecare domnii militieni), am urcat motoreta intr-o dacie papuc IF-02-BSM (parca) si am plecat cu mare groaza. Lung a fost drumul pana la munca. Sanatate maxima motociclistului.

P.S : a filmat si un reporter de la prima tv (cu telefonul). Sper sa nu apara la stiri cum se intampla mereu: " Viteza ucide, moartea pe doua roti"

 

POZE (scuzati calitatea pozelor dar au fost facute cu telefonul)

 

 

post-9882-1211272609_thumb.jpg

 

post-9882-1211272741_thumb.jpg

 

 

post-9882-1211272785_thumb.jpg

 

 

post-9882-1211272809_thumb.jpg

 

 

post-9882-1211272840_thumb.jpg

 

 

post-9882-1211272887_thumb.jpg

 

 

 

Avea casca si cred ca si geaca. In zona picioarelor mai mult ca sigur nu avea nimic. A fost cred si contact cu bordura. Am fost cu politaiul doar sa ma uit la fata lui sa vad daca il cunosc sa anunt pe cine trebuie. Nu il cunosteam iar usa mi s-a trantit rapid in fata de catre militian. Cei care au fost de fata au spus ca avea maxim 40-50 doar ca jeepul a venit destul de tare. Acum stiti cum este si cu unii "martori". Eu as vrea sa aud ce s-a intamplat de la el. Sanatate maxima ii doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dreak sa mai zici...????

Nu mai ai cuvinte....AUZI..mergea prea repede...MORTII MAMII LUI de dobitoc....scuzati limbajul dar e greu sa ma abtin...pe strada aia merg zilnic...si am intalnit multi nebuni....

Sanatate maxima motociclistului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare noroc a avut ca a zburat si nu s-a lipit de Jeep . multa :rolleyes: tuturor tzaranilor parveniti care circula cu jeepul in bucuresti. Poate cineva sa-mi dea macar un motiv plauzibil pt. care ar circula cu ditai comionu de 5 -6 -7 -8 locuri de unul singur in orash ?

Sanatate maxima riderului si sper sa-l faci sa plateasca toate daunele fizice si morale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare noroc a avut ca a zburat si nu s-a lipit de Jeep . multa :rolleyes: tuturor tzaranilor parveniti care circula cu jeepul in bucuresti. Poate cineva sa-mi dea macar un motiv plauzibil pt. care ar circula cu ditai comionu de 5 -6 -7 -8 locuri de unul singur in orash ?

Sanatate maxima riderului si sper sa-l faci sa plateasca toate daunele fizice si morale

Asa ar trebui..sa il tarasca pe jegos prin tribunale pana nu ar mai sti de el.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate baiatului cu gixerul, cat despre conservar... il invit pe "ala cu conserva" sa isi dea cu parerea si asupra acestui accident cu toate ca nu a mai fost implicat un ford al unui amic de pe forum sau a unui sef de la birou...

Propun celor care sunt martori la asemenea evenimente sa posteze si fotografii cu numerele de inmatriculare ale celor vinovati si de ce nu cu fețele lor... poate ii mai vedem in trafic si ii "ocolim". Poate facem o lista cu ei... cine stie...

Oricum eu am memorat bine nr. asta: B 151494. Merci Mirciulika!

Off topic: de unde fac rost de niste magneti de rezervor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Existau niste urme de franare. Dar cred ca totul s-a produs prea repede ca sa se fii putut evita. Oricum fraierica geamantan statea langa mine fara o urma de mustrare pe moaca si tare ma abtineam sa nu-i ard o casca in dinti. Merita cautat asta. Inutil. E mult prea greu sa schimbi mentalitatea oamenilor care mai aveau un pic si ma scuipau "Uite asa patiti daca alergati cu 200 la ora". Mentalitate de turma de oi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca un bou mi-ar face motorul in halul asta si stiindu-ma ca merg regulamentar, l-as lua dupa adresa si i-as incendia masina a doua zi

sper ca legea sa-mi dea dreptate si sa-mi recuperez paguba(accident mai vechi)...daca nu, te invit sa actionam impreuna, am adresa si numele "soferului meu" si daca mai sunt doritori... :(

 

sanatate motociclistului :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad in poze accidentul e langa policlinica de la titan exact unde sunt 2 stradute , de-a stg si de-a dreapta bulevardului, o adevarata fericire... cand ies toti s-a incrucisat traficul acolo... mai ales ca multi se baga cand e rosu la stopul de mai sus, iar cand dai sa pleci, mai e si al cincilea de pe stradutza, care vrea si el sa se bage si uite ce iese...

Pe baiat l-am mai vazut prin cartier... imi pare rau pt ce i s-a intamplat. Nu stie nimeni in ce stare e ? E in regula ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa motoristului...

Stau in zona...si de multe ori pe portiunea aia am observat (cuvant jignitor) care ies si iti taie fata. Un mare (cuvant urat)...in zona aia umblu 40 la ora pentru ca pot aparea si din stanga unde este scuarul si din dreapta unde sunt stradutele numai boi din astia care nu ii doare la bascalie ca il pune pe cel cu prioritatea sa franeze ca trece el. Atentie mare in zona aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...