Sari la conținut

Calatorie In Jurul Lumii Pe Motor - Dan Honciuc Si Cristina Banciu


Postări Recomandate

Vizitator _Raul_
Off-topic: Am observat (defect profesional) in primele poze la KTM-ul lor si vreau sa atrag atentia tuturor: cauciucul de la roata fata este montat gresit (invers).

 

Nu Steffy, nu este montat gresit.

Este un cauciuc Metzeler Enduro 3 Sahara si asa se monteaza corect.

 

post-3763-1215221813_thumb.jpg

 

Aceeasi problema apare pentru cine nu stie si la Heidenau K60. Sunt astfel construite pentru aderenta maxima.

Uite poze cu un K 60 pe o Africa Twin (din pacate, cu Metzeler nu am gasit) :

 

post-3763-1215221820_thumb.jpg post-3763-1215221826_thumb.jpg

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dan Honciuc Âşi Cristina Banciu, va doresc sa ajungeti cu bine acasa si sa va duceti la bun sfarsit acest(a) vis/dorinta.

Va doresc sa aveti sanatate, un motor ascultator si... Asfalt uscat!

Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Salutari,

 

astazi 27 August am re-ajuns in Brasov si am incheiat turul. Va astept maine, joi, 28 August, la ora 17.30 in Carturesti. Voi prezenta fotografii, documente si voi povesti despre calatorie. Voi veni cu Gnu, motocicleta cu care am facut calatoria.

 

Pe maine,

Danpost-32500-1219830128_thumb.jpg

Editat de Maguest
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

astazi 27 August am re-ajuns in Brasov si am incheiat turul. Va astept maine, joi, 28 August, la ora 17.30 in Carturesti. Voi prezenta fotografii, documente si voi povesti despre calatorie. Voi veni cu Gnu, motocicleta cu care am facut calatoria.

 

Pe maine,

Danpost-32500-1219830128_thumb.jpg

 

 

felicitari si toate cele bune:)

 

ma bucur f mult pt voi...ati realizat ceva ce pt mine e numai proiect..........inca:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari..felicitari..felicitari...vreau un nr de tel. sau o alta modalitate de a te gasi pentru a vorbi despre asta..nu pot ajunge miine (28) in brasov..dar ar merita organizata o intrunire speciala pentru voi..inca o data, felicitari..

 

 

Salutari,

 

astazi 27 August am re-ajuns in Brasov si am incheiat turul. Va astept maine, joi, 28 August, la ora 17.30 in Carturesti. Voi prezenta fotografii, documente si voi povesti despre calatorie. Voi veni cu Gnu, motocicleta cu care am facut calatoria.

 

Pe maine,

Danpost-32500-1219830128_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

astazi 27 August am re-ajuns in Brasov si am incheiat turul. Va astept maine, joi, 28 August, la ora 17.30 in Carturesti. Voi prezenta fotografii, documente si voi povesti despre calatorie. Voi veni cu Gnu, motocicleta cu care am facut calatoria.

 

Felicitari ... nu oricine ar fi avut curajul sa faca asemenea excursie. Dar uite ca setea si spiritul de aventura ne face dornici de ... aventura. Foarte frumoase pozele . O asemenea aventura iti asigura destule poveste ce sa le spui mai departe copiilor si prietenilor.

Bafta in continuare in orice. :unsure: :angry:

Felicitari din nou si numai bine. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum jumate de ora m-am intors din Bavaria, obosit, dar dupa o seara mai mult decat placuta si, ca un copil ce sunt, visator la pozele vazute. Intr-adevar o iesire superba, pe care o doresc fiecaruia (inclusiv mie) cel putin o data in viata.

 

Din nou, felicitari la amandoi si bine ati venit acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Poate nu am citit ce si unde trebuie... dar pana la urma care a fost "punctul terminus" al excursiei si cum a fost intoarcerea? Cati km ai parcurs in total?

 

Vlad

 

Gata, m-am lamurit! Am gasit informatiile pe forumul de Brasov!

(de ce nu si aici? daca de sila fata de toate comentariile penibile, inteleg)

 

Felicitari! Si eu am privit cu putin scepticism la inceput, recunosc... dar ma bucur mult ca s-a terminat, ca ai ajuns cu bine si cel mai important ca ai reusit sa-ti indeplinesti visul!

 

Poate ne vedem candva la Viena, mi-ar face placere!

 

Vlad

 

Ce coicidenta!!! Acum am dat din intamplare pe Europa FM si am auzit de Dan si excursia lui!!! Si de planurile lui de viitor... Din pacate s-a intrerupt putin conexiunea si nu am auzit finalul si partea cu balonul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...