Sari la conținut

Inca Un Accident


Vici Biker
 Share

Postări Recomandate

pai nu nu nu ca doamna a declarat faptul ca cum necum erau aman2 pe contra-sens. Lucru care 6 oameni ne-am chinuit sa-l intelegem 20 de minute si tot nu ne-a iesit ... unu ii spunea ca a plecat de pe loc si nu a acordat prioritate, ea spunea ok da` moto era pe sensul celalalt de mers langa mine banda 2 :crack: :rotfl:

 

Probabil ca mergea cu spatele motociclistul pe contrasens.Unii au logica lor pentru evenimentele care se produc in jur.Departe de cea reala.

Trist si tragic oricum ca oamenii astia ajung pe strada conducand niste obiecte care pot face mult rau altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu nu nu... acu vorbind serios faza a fost de o tampenie crunta. Dupa cum se stie Ion Ionescu de la Brad are 2 benzi pe sens, sensurile fiind separate prin linie dubla continua. In prima banda nu se stationeaza, mai ales in perioada noptii deoarece nu exista motiv. Imagineaza-ti ca masina era "putin" parcata pe partea dreapta. Don`shoara s-a pus in miscare incercand sa efectueze manevra de intoarcere. In momentul in care s-a pus in miscare, a acrosat motociclul cu partea stanga fata. Din impact, ambele vehicule s-au tarat aproximativ 7-8m ajungand intr-o pozitie perpendiculara pe contra-sens, adica sensul din directia Jiului -> Bd. Aerogarii, sens ce a fost blocat minute bune pana s-a terminat si cercetarea criminalistica inceputa cam tarzior asa .... :crack: deh multe acc :lol:

 

Ce incerca doamna sau don`shoara sa ne demonstreze, e ca moto venea pe contrasens ADICA dupa linia dubla continua. Insa nu putea sa minta (se vede ca nu era obisnuita) si nu prea ii iesea. In alta ordine de idei, a declarat la un moment dat ca chiar ea circula pe contrasens... cand nu stiu ca ea era oprita. Oricum am ras cu lacrimi si am spus ca dreptate au unii cand spun ca femeile la volan sunt tute ( no offense girls dar in ultima saptamana majoritatea masuratorilor le-am cam dat din cauza soferitelor).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehhh... cum sa n-o bati cand o auzi cum sustine ca se dadea pe-o roata tare.... cu RS-ul :lol:

si app..te ridici pe o roata si cu bicicleta..nu trebuie sa ai 1000 de cc intre picioare ca sa mergi npe o roata :crack: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de motoreta...dar oricum ceea ce e important acum e ca baiatu e in viata si sa o stoarca de bani pe MECLISTA aia....bine ca nu sa lasat si aici cu R.I.P-uri(din fericire:D:D:D:D).......succes in a scoate ceva de pixda aia!

asflat uscat si salutari cu farul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caz fericit!

la arad daca ai nenorocul sa te lovesti cu o tuta - de obieci politia e FOARTE intalegatoare.. adica nenea ala trecut de a doua tinerete- de la constatari tamponari/accidente. De obicei ala face ce face si incearca s ascoata tuta cu basma curata. Am avut deja 3 (TREI) tamponari usoare din vina tutelor in arad (e drept cu conserva) in care nenea ala tot incerca de fiecare data sa ma scoata pe mine vinovat. La ultima faza chiar am fost cat pe ce sa fac un scandal monstruos. .cand l-am auzi pe ala spunandu-i la duduia "doamna, ce sa fac, l-ati lovit fix in portiera cand ati iesit din parcare. .daca il declar pe el vinovat ne da in proces si ne castiga.. va rog sa ma intelegeti ca nu prea am cum sa il scot vinovat.."

De aceea eu ma feresc de femei la volan ca de mere padurete! Mai ales in Arad!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehhh... cum sa n-o bati cand o auzi cum sustine ca se dadea pe-o roata tare.... cu RS-ul :lol:

sau cand da cu oglinda ei in ghidonul tau ca incearca sa te depaseasca pe aceasi banda si cand trage pe dreapta urla sa ii platesti oglinda, tre sa ai tarie si sa nu cedezi nervos, altfel ii dai 2 peste ceafa si cu toate ca le merita nu e frumos :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auziti mai oamenilor... si daca se dadea pe o roata ce?!?! Nu tot trebuia sa ii acorde prioritate?? E o scuza penibila si lipsita de orice sens ... app ce vocifera la fata locului??

 

a declarat ca venea ''pe-o roata'' , deci la vazut , si nu i-a acordat prioritate intentionat? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost noaptea?

 

daca mergea pe o roata era cam greu de vazut pt ca farul batea in sus.

La 12 noaptea...fratilor va dati seama ce vorbiti? E un (cuvant urat) de 125 , nu se ridica pe o roata nici daca vrei...hai ma rog 1-2 metri la 20-30km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si fac o gluma. Multi spun ca proastele au luat permisul pe m..e, ce propun eu: facem o comisie si le testam, care se dovedesc ca au procedat asa, dand dovada de ceva talent, raman fara permis. Munca istovitoare dar cu folos, scapam de pericole pe strazi si le punem sa faca ceea ce le place lor mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12 noaptea...fratilor va dati seama ce vorbiti? E un (cuvant urat) de 125 , nu se ridica pe o roata nici daca vrei...hai ma rog 1-2 metri la 20-30km/h

 

Auzi tzaca - cu 125u mergi ceva metri buni pe o roata...daca tu nu stii asta e. Rog sa vina CobraArt sa confirme, el s-a filmat pe 125 sustinut, ce-i drept nu mult, dar l-a sustinut ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi tzaca - cu 125u mergi ceva metri buni pe o roata...daca tu nu stii asta e. Rog sa vina CobraArt sa confirme, el s-a filmat pe 125 sustinut, ce-i drept nu mult, dar l-a sustinut ceva.

As putea sa scriu 2 capitole despre diferentele intre mers pe o roata pe RS125 si mers pe o roata pe CBR 125 ... ideea este ca e mult mai greu sa mergi pe o roata cu RS`ul , trebuie sa te pricepi bine si sa termini multe ambreaje pana inveti ... iar ciuperca (cel implicat in accident) habar n-avea sa mearga pe o roata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi tzaca - cu 125u mergi ceva metri buni pe o roata...daca tu nu stii asta e. Rog sa vina CobraArt sa confirme, el s-a filmat pe 125 sustinut, ce-i drept nu mult, dar l-a sustinut ceva.

Cand aveam CBR mergeu si eu ceva pe o roata cu el, acum cu rs`u daca merg 2 metri...poti sa ii dau RS`ul lu CobraArt sa vedem cat merge cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a declarat ca venea ''pe-o roata'' , deci la vazut , si nu i-a acordat prioritate intentionat? :lol:

la vazut....a zis ia sa il speriu nitel pasta cu faru in stele......poate ma scoate la un ceai :crack: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu George si a zis ca :

 

are picioru in ghips peste genunchi , deci nu poate sa indoaie picioru ... pauza vreo 2-3 luni

 

s`a mai ales si cu o taietura in palma , a fost cusut acolo

 

putin zgariat cotul

 

in rest ok... traieste

 

muista tot continua sa zica ca nu are nici o vina !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu nu nu... acu vorbind serios faza a fost de o tampenie crunta. Dupa cum se stie Ion Ionescu de la Brad are 2 benzi pe sens, sensurile fiind separate prin linie dubla continua. In prima banda nu se stationeaza, mai ales in perioada noptii deoarece nu exista motiv. Imagineaza-ti ca masina era "putin" parcata pe partea dreapta. Don`shoara s-a pus in miscare incercand sa efectueze manevra de intoarcere. In momentul in care s-a pus in miscare, a acrosat motociclul cu partea stanga fata. Din impact, ambele vehicule s-au tarat aproximativ 7-8m ajungand intr-o pozitie perpendiculara pe contra-sens, adica sensul din directia Jiului -> Bd. Aerogarii, sens ce a fost blocat minute bune pana s-a terminat si cercetarea criminalistica inceputa cam tarzior asa .... :D deh multe acc :)

 

Ce incerca doamna sau don`shoara sa ne demonstreze, e ca moto venea pe contrasens ADICA dupa linia dubla continua. Insa nu putea sa minta (se vede ca nu era obisnuita) si nu prea ii iesea. In alta ordine de idei, a declarat la un moment dat ca chiar ea circula pe contrasens... cand nu stiu ca ea era oprita. Oricum am ras cu lacrimi si am spus ca dreptate au unii cand spun ca femeile la volan sunt tute ( no offense girls dar in ultima saptamana majoritatea masuratorilor le-am cam dat din cauza soferitelor).

 

 

O fi posibil ca printr-o simpla acrosare si viteza regulamentare, un RS 125 sa inoarca in asa fel o masina?

 

eu asta ma intreb...? :)

 

numai bine Bikerului.

Editat de Macho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca e in viata si sanatos!

 

off-topic! astia nu sunt sanatosi ma! deci eram pe banda 1 ca trebuia sa fac la dreapta, iese un bou de pe o straduta, se uita la mine (nici 10 m nu erau) si iese fara nici o jena... ma imi pare atat de rau ca nu i-am f...t una in gura la semafor de nu mai stiu de mine, dar era cu copilul in masina... in fine ideea era ca tot el era tare in gura... cica: "dar nu stii sa eviti?" pfffoaaai! cand l-am auzit era sa mor de nervi! unde sa evit frate?! (na! ca iar m-am enervat!) bine naibi ca mergeam destul de lejer si ma asteptam ca o sa iasa prostul...

Editat de chill0ut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi posibil ca printr-o simpla acrosare si viteza regulamentare, un RS 125 sa inoarca in asa fel o masina?

 

eu asta ma intreb...? :)

 

numai bine Bikerului.

 

 

Mai uita-te odata pe poze si citeste cu atentie ce s-a scris.Daca tot mai persista intrebarea, repeta operatiunea pana dispare intrebarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...