Sari la conținut

Protest in fata guvernului


photocreep
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 357
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aflam repejor daca e coloana oficiala dupa numarul excesiv de politisti. Nu vad ce ar avea cu noi daca parca in cealalta parte a pietei, dar mai stii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si io cu bicla, daca se mere destul de incet. daca nu, ori ma tractati, ori apar cu intarziere la capatul traseului... :laugh: ca dupa aia vine... ETRUSCO!!! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu cateva nelamuriri:

 

ne adunam acolo si ce facem? strigam ceva?

 

sau ne vedem, ne salutam, fumam, bem cola, si barfim? un fel de ARC de vineri?

 

daca ne intreaba cineva ce facem? .. comemoram? cum comemoram?

 

vine tv si intreaba ce parere aveti de ... una .. alta? cine vorbeshte?

 

exista un lider de opinie care sa conduca turma? daca nu tot turma ramana..

 

eu oricum vin.. si sper sa fim coerenti in ce spunem/cerem/declaram.

 

eu propun ca PLACEBO sa fie liderul de opinie.. cel putin el a initiat actiunea.. cred ca are ceva de spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si recomand celor care se stiu cu gura mare sa se abtina de data asta.. vor fi alte ocazii.. momentan incercam apa cu degetul :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu cateva nelamuriri:

 

ne adunam acolo si ce facem?  strigam ceva?

 

sau ne vedem, ne salutam, fumam, bem cola, si barfim? un fel de ARC de vineri?

 

daca ne intreaba cineva ce facem? .. comemoram? cum comemoram?

 

vine tv si intreaba ce parere aveti de ...  una .. alta? cine vorbeshte?

 

exista un lider de opinie care sa conduca turma? daca nu tot turma ramana..

 

eu oricum vin.. si sper sa fim coerenti in ce spunem/cerem/declaram.

 

eu propun ca PLACEBO sa fie liderul de opinie.. cel putin el a initiat actiunea.. cred ca are ceva de spus.

Sunt de acord cu tine, si eu incerc de ieri sa aflu. Ideea e ca unul sau doi sa vorbeasca, iar ceilalti sa taca malc, chiar daca au ceva de zis, pana la urma suntem la o comemorare, nu PROTEST.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:Nu se poate ca o singura persoana sa se ocupe de organizare.

Trebuie cu totzii sa fim unitzi. Aceasta este o comemorare la care nu avem nevoie de un lider de opinie.

 

Totzi cei vechi shi cunoscutzi in motociclism au datoria sa aiba grija ca ceilaltzi mai "zanateci" sa nu se dea in petec.

Din punctul meu de vedere eu sunt la fel de mult lider de opinie ca oricare altul de pe forum cu capul pe umeri.

 

Ar trebui macar pentru 10 minute sa putem sa tinem un moment de reculegere si sa acordam respect victimelor din acest an. Hai ca nu este greu.

 

DECI:

NU STRIGAM NIMIC. PREFERABIL NU VORBIM CA SA NU SE TRANSFORME TOTUL INTR-O SHUETA

NE STRANGEM PENTRU A COMEMORA VICTIMILE ACCIDENTELOR DIN ACEST AN

NU NE ESTE NECESAR UN LIDER

VOM VENI FIECARE CU O LUMANARE SI UN PROSOP LEGAT DE OGLINDA STANGA A MOTOCICLETEI.

STAM 10 MINUTE (DE LA 19:00 PANA LA 19:10) IN CARE APRINDEM LUMANARILE SHI TINEM UN MOMENT DE RECULEGERE. APOI IN TACERE VOM STINGE LUMANARILE SHI NE VOM DISPERSA DE PREFERABIL IN GRUPURI CAT MAI MICI.

NU SE VA SCANDA NIMIC, NU SE VA CLAXONA, NU SE VOR AMBALA MOTOARE NU SE VOR FACE EXCHIBITZII CU MOTOARELE.

 

ESTE DE AJUNS CA UNUL DINTRE MOTOCICLISHTI SA FACA UN "UILI" CA SA SE DUCA TOTUL DE RAPA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ESTE DE AJUNS CA UNUL DINTRE MOTOCICLISHTI SA FACA UN "UILI" CA SA SE DUCA TOTUL DE RAPA.

 

eu vin cu o prastie sa-l darim pe ala care incearca :drink:

 

GLUMEAM. is pasnic

 

as mai propune sa stabilim cumva un loc in care sa punem luminarile, 10 minute par enorm ca sa nu faci nimic. dupa aia le stringem de acolo si lasam locul curat.

ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor hai ca m treaba si s-ar putea sa nu mai put citi.

in 2 H ne vedem. Tin pumnii stransi sa iasa cat mai bine

 

Bafta maxima si Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu tine, si eu incerc de ieri sa aflu. Ideea e ca unul sau doi sa vorbeasca, iar ceilalti sa taca malc, chiar daca au ceva de zis, pana la urma suntem la o comemorare, nu PROTEST.

Sper ca macar acolo sa fie o organizare cit de cit ca aici e vraiste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trece vreunul pe la biserica sa ia lumanari ?? ar fi bine sa ia mai multe (si pentru cei care nu au timp sa cumpere)

P.S. bineinteles ca platesc pentru lumanari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind vorba despre ora 7, eu nu am cum sa vin... :drink: Mi-as fi dorit... N-am cum sa plec asa de devreme de la munca. Daca se hotara pentru ora 8, era superfain! Dar asa... :laugh:

 

Grija mare, mult succes! Inca ma bantuie imaginile de la inmormantarea lui Radu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem parca motoarele in fata la Antipa. CIVILIZAT.

 

Si sa aprindem lumanari in centru.

 

NU AVEM VOIE CU MOTOARELE IN ZONA DELIMITATA DE LA GUVERN. Mai ales ca e politie NON STOP ACOLO.

 

Sa nu ii suparam.

IN FATZA LA ANTIPA, PE TROTUAR!

 

AVETI INCREDERE IN MINE, AVEM TELEVIZIUNI, O SA AVEM LEGATURA IN DIRECT! SA INCERCAM SA NU NE FACEM DE CACAO!!!

 

Va rog veniti la ora 19.00, nu intarziati! parcati motoarele in fata muzeului Antipa si aprindeti o lumanare! Nu are cine ce sa ne faca, de ce sa ne intimideze sau altceva! Comemoram victimele unor soferi care considera ca motociclistii nu exista! O sa aducem lumanari ca sa facem "lumina" in jurul nostru! Dorim o desfasurare CIVILIZATA!!!

 

Succes!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt simpatizant moto.  pot veni pe jos?  nu doresc sa incurc pe nimeni.  nu vreau sa ingros grupul de bagatori de seama care se vor strange pe langa motociclete.  dar daca considerati ca cu cat mai multi, cu atat mai bine, pot veni!  voi aduce lumanare.

nu conteaza daca ai sau nu motor

 

poate veni oricine care intzelege esentza comemorarii

 

incerc sa scap shi eu de la munca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu cateva nelamuriri:

 

ne adunam acolo si ce facem?  strigam ceva?

 

sau ne vedem, ne salutam, fumam, bem cola, si barfim? un fel de ARC de vineri?

 

daca ne intreaba cineva ce facem? .. comemoram? cum comemoram?

 

vine tv si intreaba ce parere aveti de ...  una .. alta? cine vorbeshte?

 

exista un lider de opinie care sa conduca turma? daca nu tot turma ramana..

 

eu oricum vin.. si sper sa fim coerenti in ce spunem/cerem/declaram.

 

eu propun ca PLACEBO sa fie liderul de opinie.. cel putin el a initiat actiunea.. cred ca are ceva de spus.

Bai esti copac?! Noi tot scriem aici CA NU SE STRIGA NIMIC! NU SE FUMEAZA NU SE BEA COLA NU SE DISCUTA! SE PASTREAZA UN MOMENT DE RECULEGERE SI SE APRINDE O LUMANARE! TU CHIAR NU CITESTI NIMIC IN URMA?

 

 

cu respect,

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mult succes!!!

 

nu pot sa vin!!!!

 

 

dialog DMW - shefi:

 

DMW: ma duc shi eu sa aprind o lumanare!!!

 

shefi: ce suntetzi voi, misa II sau ceva de genu asta!!! i-am vazut pe unii cu prosoape pe motoare!!!

 

DMW: nu

 

Shefi: tzi-a fost prieten asta care a murit??? de ce te duci!!!

 

DMW: pentru ca asha vreau eu!!!

 

Shefi: nu te duci!!!

 

 

:drink: :laugh: :( :baldy: :crack: :crack: :crack: :angry: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare f. rau ca n-am putut sa ajung (ca pieton nu ajungeam la timp, iar la motorash, n-am inca RCA, deci... ) :drink: .

 

De vazut la TV, au filmat vro doua minute pe National TV si atat. Ailalti - NIMIC!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"PROTEST INEDIT" versus "COMEMORARE" in fata Guvernului Romaniei

 

1) A fost o actiune reusita, mai ales ca a fost difuzata in direct in prime-time (la o ora de maxima audienta) pe postul NATIONAL TV

 

2) Totodata, am remarcat incompetenta si lipsa de profesionalism a reporterului de la televiziunea mai sus mentionata, care in ciuda mesajul transmis de noi, s-a incapatanat sa sustina ca a fost un "protest inedit", desi i s-a explicat clar ca era vorba despre o "comemorare". Tot "protest inedit" a fost afisat si pe ecranul televizorului.

 

3) De asemenea, a fost intervievata o persoana care prin cele declarate a sporit confuzia deja creata, transpunand totul in planul unei tragedii personale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa detaliez putin cele enuntata mai sus:

 

Care a fost natura actiunii din aceasta seara din fata Guvernului?

 

A fost o "COMEMORARE" a victimelor accidentelor de motocicleta, accidente care mai ales in ultimele saptamani s-au succedat cu o frecventa ametitoare, in toata tara. Accidente care s-au soldat cu numerosi raniti, si morti, (ma refer aici la motociclisti, nu la celelalte eventuale persoane implicate). Numarul victimelor creste vertiginos, de la o zi la alta. De asemenea, responsabilitatea producerii accidentelor apartine in proportie covarsitoare conducatorilor auto, care nu acorda suficienta atentie, precautie si respect celorlalti participanti la trafic, si aici ma refer tot la motociclisti.

 

S-a dorit o actiune LEGALA, "COMEMORAREA" nu necesita anuntarea prealabila sau obtinerea vreunei autorizatii (spre deosbire de orice alta actiune de "PROTEST"), conform Legii nr 60/1991, art.3

 

Actiunea s-a dorit a se desfasura in liniste, fara a perturba in vreun fel traficul, auto sau pietonal, fara a tulbura linistea si ordinea publica in vreun fel (fara claxoane, turat motoare, acrobatii moto, manifestari huliganice, scandat lozinci etc)

 

Si s-au aprins lumanari in memoria celor care nu mai sunt printre noi, si a celor care se zbat intre viata si moarte pe un pat de spital.

 

In urmatorul post vedem cum a fost receptata actiunea noastra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...