Sari la conținut

Useri neseriosi/Clienti tepari


mertan
 Share

Postări Recomandate

Ma intristeaza faptul ca unii dintre voi privesc comertul de accesorii moto din Romania in termeni de " smecheri si fraieri", indiferent daca acestia sunt vanzatori sau cumparatori. Sunt cateva firme care fac sacrificii mari pentru a va oferi accesorii si consumabile din stocul propriu, tocmai pentru a nu astepta 3 saptamani dupa un "intreprinzator" care are orice piesa, insa "la comanda".

 

Daca aceasta e parerea generala, cred ca meritam sa ne intoarcem la nivelul de dinainte de anul 2003, cand nu existau magazine moto cu marfa in stoc si toti apelau la bisnitarii care aduceau piese moto in portbagaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 394
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De cand cumpar/vand online,pentru prima oara mi-am muscat-o si eu.Si se pare ca are legatura tot cu faimosul ALEX YZF

Am comandat un radiator SH pentru un suzuki SV 650 2001,am primit pentru alt an,este mult mai mare,nici nu stiu daca este de Suzuki.

Am incercat sa-l sun,prima oara nu a raspuns ,a doua oara si-a inchis telefonul.

 

Culmea ca pe destinatar nu-l cheama alex ci rambursul e trecut pe :

schiopu constantin
hada florilor nr 1
bl13 sc 1 ap 18
Bucuresti
0766760520
Acest numar de telefon este legat de mai multe anunturi sub mai multe nume :
Daca citesti asta fraiere,maine ma duc la politie,chiar daca nu am vorbit online ,am totusi convorbirile cu tine inregistrate in care se zice clar ce doresc si pot dovedi ca nu este ce mi-ai trimis tu.
Plus ca iti garantez ca te caut si dupa nume si adresa ca am destui tovarasi in bucuresti si ti-o coc!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai vreun prieten sau ai tu drum, fa-i intai o vizita si da-o la pace. daca nu, fugi repede la politie si il salta fix cand se duce sa ridice banii. cred ca mult msai usor decat sa-l cauti personal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Tepar :

BOGHEAN MARCEL, Medgidia, Constanta.

 

Povestea, aici : /index.php?/topic/700360-tepar-din-medgidia/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Generatia fara BAC loveste din nou:

 

/index.php?/topic/700299-accelereaza-la-franare/&do=findComment&comment=3518179

Individul e un pusti nesimtit si tepar. La mine a comandat bujii si a insistat sa le pun pe curier rapid. Intre timp a rezolvat problema, asa ca a considerat normal sa nu mai ridice pachetul.

 

Culmea e ca si el e vanzator la randul lui: /index.php?/topic/697885-ghete-vara-alpinestars/&do=findComment&comment=3479100

Aviz amatorilor de caramizi Alpinestars.

 

 

Eu am incasat-o, macar altii sa nu mai pice in plasa:

 

Iuga Sandel

Str Cantonului nr 34, Braila

Tel: 0745461902

Email: sandysony13@yahoo.es

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tepari, nu si-au ridicat coletul:

 

(1) BANCIU ANDREI

BLVD Grivitei nr 83, Apt 22

Brasov, cod 500 198


Telefon acasa 0268476425

Telefon mobil nu il mai am.

 

Detine o Africa Twin.


(2) RUS SIMION

Sat Spermezeu - Halmasau, judet Bistrita-Nasaud

 

Detine o Honda NX650 Dominator.

Nu am numar telefon.

 

Multumesc.

Editat de mexykanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mor daca nu-mi vine sa-mi fac 12 adrese de livrare pe 12 nume diferite si pe 12numere de telefon , si sa va comand fara plata avansului numai chestii scumpe care nu se vind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mor daca nu-mi vine sa-mi fac 12 adrese de livrare pe 12 nume diferite si pe 12numere de telefon , si sa va comand fara plata avansului numai chestii scumpe care nu se vind.

Sunt curios cine va onora o astfel de comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mor daca nu-mi vine sa-mi fac 12 adrese de livrare pe 12 nume diferite si pe 12numere de telefon , si sa va comand fara plata avansului numai chestii scumpe care nu se vind.

 

Mai bine ne explici modul de gandire al acestor neseriosi. Ca sa stim sa ne ferim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se cheama lacomie din partea voastra. In loc sa va intilniti sa sa va intelegeti asupra unui avans minim, stati si va lamentati. Pusti neseriosi se nasc in fiecare zi, nu-i prindeti voi pe toti in viata asta scurta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se cheama lacomie din partea voastra. In loc sa va intilniti sa sa va intelegeti asupra unui avans minim, stati si va lamentati. Pusti neseriosi se nasc in fiecare zi, nu-i prindeti voi pe toti in viata asta scurta.

 

O fi lacomie, nu te contrazic. Insa doream sa ne explici modul de gandire al acestor tepari, ca sa putem sa ne ferim de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tepari, nu si-au ridicat coletul:

 

(1) BANCIU ANDREI

BLVD Grivitei nr 83, Apt 22

Brasov, cod 500 198

 

Telefon acasa 0268476425

Telefon mobil nu il mai am.

 

Detine o Africa Twin.

 

Nu ştiu de unde naiba ai pescuit numărul acela de telefon, nu ştiu dacă a fost al meu dar nu mai am Romtelecom din 2005.

 

Între timp m-am mutat în Sibiu şi cu toată agitaţia am uitat complet de colet, nici de motocicletă nu m-am mai atins de la începutul lunii.

Aştept să-mi trimiţi pe PM un cont bancar unde să-ţi virez banii pentru transport Poşta Română + melc kilometraj + transport prin curier către Sibiu + ce beri bei tu, ca să nu se împrăştie vorbe de vrajbă în bătaia vântului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ştiu de unde naiba ai pescuit numărul acela de telefon, nu ştiu dacă a fost al meu dar nu mai am Romtelecom din 2005.

 

Între timp m-am mutat în Sibiu şi cu toată agitaţia am uitat complet de colet, nici de motocicletă nu m-am mai atins de la începutul lunii.

Aştept să-mi trimiţi pe PM un cont bancar unde să-ţi virez banii pentru transport Poşta Română + melc kilometraj + transport prin curier către Sibiu + ce beri bei tu, ca să nu se împrăştie vorbe de vrajbă în bătaia vântului.

Salut,

 

Nu imi datorezi nimic. Asteptam doar un telefon prin care sa imi spui ca nu mai doresti piesa, ca nu ai avut timp sau ca ai uitat de ea. Nici pe departe nu e vorba de 7-10 lei...

Iti multumesc pentru clarificare.

 

O seara buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Nu imi datorezi nimic. Asteptam doar un telefon prin care sa imi spui ca nu mai doresti piesa, ca nu ai avut timp sau ca ai uitat de ea. Nici pe departe nu e vorba de 7-10 lei...

Iti multumesc pentru clarificare.

 

O seara buna.

Nu stiu daca este bine , dar simt nevoia sa spun ca am avut ocazia sa-l cunosc pe Andry si nu cred sa fie vorba de o " teapa " intentionata . Cu scuzele de rigoare ptr interventia in afara topic-ului , o zi placuta si numai bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca este bine , dar simt nevoia sa spun ca am avut ocazia sa-l cunosc pe Andry si nu cred sa fie vorba de o " teapa " intentionata . Cu scuzele de rigoare ptr interventia in afara topic-ului , o zi placuta si numai bine .

E ok, ne-am impacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...