Sari la conținut

Useri neseriosi/Clienti tepari


mertan
 Share

Postări Recomandate

salut. e cumva din botosani alex ?

 

Salut,

 

nu, e din turda. Alex Cernea

am inteles,mai era un alex din botosani care se ocupa cu treburi de genu ,asta e ...patesti ,dar cel mai important e sa inveti din patanii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 394
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Atentie la kawasaki z750 asta, de la tozobikes.

http://mercador.ro/oferta/kawasaki-z750-abs-ID151x9.html#6fd0c330a8

http://www.tozobikes.ro/komp_aru1_aid_83.html

Omu mi-a zis la tel ca nu a fost revopsit si ca e model 2010. Cand am ajuns la fata locului, de fapt motorul e in acte (in lb germana- daca nu stii nu-ti dai seama) model 2008, prima inmatriculare 2010 si a fost lovit fata si reparat (suduri smirghel la imbinarea furcii cu cadrul ), , deci in nicun caz impecabil. Nu zic ca nu fost reparat bine, dar cand am vrut sa-l iau la o tura s-a fofilat. Restu motoarelor sunt ok.

Editat de umbbra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

O mica teapa mi-am luat si eu de la userul mistretzu_ro vindea niste cizme care citez: "Defect este unul singur la una din cizme s-a rupt cheita de la fermuar, cea de care tragi sa inchizi fermuarul(se poate inchide)" realitatea fiind cu totul alta, fiind julite (unele le-am vazut in poze insa nu m-au deranjat, altele nu se vedeau), interiorul este rupt in zona calcaielor, lucru nedeclarat cu toate ca i-am adresat o intrebare in acest sens. Ar fi trebuit sa-mi dau seama ca mistretzu_ro / rom..... seamana prea mult cu Boss, Lamborghini Mercedesa, etc......Deci, atentie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mi-am luat o teapa incredibila. Jumatate pt ca sunt eu prea credul, jumatate pt ca am intalnit un nesimtit. Userul AlexXx_6_90 a avut la vanzare o furca de cbr 600rr 2005-2006. il sun si ma duc sa ma intalnesc cu el. ne intalnim la un omv el cu furca in masina (greseala mea ca nu am avut scule in masina). La ochi parea buna furca. imi zice ca e dreapta nu curge etc. cand ajung cu ea la mecanic de fapt ambele telescoape sunt indoite si puse semighidoanele "complet intamplator" exact acolo unde este indoitura. la desfacere se observa ca au mai fost desfacute clar, si una din tije este indoita, nu doar paharele. 1200ron aruncati. Cand l am sunat sa ii spun ca sunt strambe mi a zis ca asta e, eu m am uitat la furca in momentul cand am cumparat-o si era dreapta. el nu poate avea incredere in mine si daca vreau sa-i returnez eu o furca stramba. nu o poate lua inapoi si nici nu vrea sa mi dea vreo parte de bani. TZEAPA!!! poate mai ajuta pe cineva inainte sa cumpere ceva de la el.

acest individ a mai vandut o pereche de SIDI" impecabile'

niste rupturi ,se plangea cumparatorul care de altfel a si pus poze cu ele

un penal ordinar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

1200 ron... Ce nenorocit! Asemenea specimene nu merită să trăiască. Și eu am cumpărat foarte multe iarna trecută, dar ma ferit D-zeu de așa oameni.

 

au prostul obicei sa faca asta in parte aia a tarii!!! eu nu mai trimit fara avans.

Să nu generalizăm, orice pădure are uscăturile ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am luat o teapa incredibila. Jumatate pt ca sunt eu prea credul, jumatate pt ca am intalnit un nesimtit. Userul AlexXx_6_90 a avut la vanzare o furca de cbr 600rr 2005-2006. il sun si ma duc sa ma intalnesc cu el. ne intalnim la un omv el cu furca in masina (greseala mea ca nu am avut scule in masina). La ochi parea buna furca. imi zice ca e dreapta nu curge etc. cand ajung cu ea la mecanic de fapt ambele telescoape sunt indoite si puse semighidoanele "complet intamplator" exact acolo unde este indoitura. la desfacere se observa ca au mai fost desfacute clar, si una din tije este indoita, nu doar paharele. 1200ron aruncati. Cand l am sunat sa ii spun ca sunt strambe mi a zis ca asta e, eu m am uitat la furca in momentul cand am cumparat-o si era dreapta. el nu poate avea incredere in mine si daca vreau sa-i returnez eu o furca stramba. nu o poate lua inapoi si nici nu vrea sa mi dea vreo parte de bani. TZEAPA!!! poate mai ajuta pe cineva inainte sa cumpere ceva de la el.

Nu inteleg unde e tzeapa. Ai avut posibilitatea sa le vezi , sa le pipai inainte sa-i dai banii. Faptul ca tu nu te-ai prins initial ca-s strimbe, asta-i greseala ta. Eu in locul tau, mi-ar fi fost rusine sa sun vinzatorul si sa-i spun ca-s strimbe. Nimeni din RO nu dezmembreaza o moto cu furcile intregi, mai ales ani mai recenti,doar daca-i motoreta furata. In occident se practica inlocuirea furcilor stoc cu unele aftermarket, acolo sint multi practicanti de track day. Aici in RO, chiar si cele aparent drepte, sint de fapt reparate(indreptate).In USA se gasesc multe furci deoarece se si fura cu zecile de mii, e o adevarata industrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai perfecta dreptate, este absolut normal sa sustii ca furcile sunt perfect si ele de fapt sa nu fie. Chiar si tu l ai intrebat pe un topic daca a verificat daca sunt drepte. Nah asta e, le am trimis la cineva cu comparator sa vedem daca se pot indrepta paharele, interioare cumpar altele de pe ebay and life goes on. Daca nu se pot repara le arunc. Eu nu as putea vinde asa ceva.

 

"perfect drepte" scz scriu de pe tel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg unde e tzeapa. Ai avut posibilitatea sa le vezi , sa le pipai inainte sa-i dai banii. Faptul ca tu nu te-ai prins initial ca-s strimbe, asta-i greseala ta. Eu in locul tau, mi-ar fi fost rusine sa sun vinzatorul si sa-i spun ca-s strimbe. Nimeni din RO nu dezmembreaza o moto cu furcile intregi, mai ales ani mai recenti,doar daca-i motoreta furata. In occident se practica inlocuirea furcilor stoc cu unele aftermarket, acolo sint multi practicanti de track day. Aici in RO, chiar si cele aparent drepte, sint de fapt reparate(indreptate).In USA se gasesc multe furci deoarece se si fura cu zecile de mii, e o adevarata industrie.

 

Exact aceasta mentalitate face ca in Romania toate jegurile societatii sa fie "smecheri" iar oamenii corecti fraieri. Cum adica nu intelegi unde e teapa? Pai daca jegosul ala care i-a vandut furca era o persoana omesta i-ar fi spus ca-i da banii inapoi. E clar ca ala stia ca i-a vandut o furca stramba.

 

Pun pariu ca tu ai semnat petitia pt gratierea lui Gica Popescu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg unde e tzeapa. Ai avut posibilitatea sa le vezi , sa le pipai inainte sa-i dai banii. Faptul ca tu nu te-ai prins initial ca-s strimbe, asta-i greseala ta. Eu in locul tau, mi-ar fi fost rusine sa sun vinzatorul si sa-i spun ca-s strimbe. Nimeni din RO nu dezmembreaza o moto cu furcile intregi, mai ales ani mai recenti,doar daca-i motoreta furata. In occident se practica inlocuirea furcilor stoc cu unele aftermarket, acolo sint multi practicanti de track day. Aici in RO, chiar si cele aparent drepte, sint de fapt reparate(indreptate).In USA se gasesc multe furci deoarece se si fura cu zecile de mii, e o adevarata industrie.

Cum adica nu intelegi, e ca si cum ai cumpara un televizor si cand ajungi acasa constati ca nu functioneaza iar cai de la magazin ti-ar raspunde ca nu-i intereseaza .....cum te-ai simti? E o problema care tine de caracter iar unii cu o asemenea atitudine incurajeaza asemenea mizerii. Am cumparat si eu niste discuri de frana strambe insa in momentul cand l-am sunat sa-i spun acest aspect (unui user de pe acest forum) le-a primit inapoi si mi-a returnat banii imediat. Acesta ar trebui sa fie comportamentul tuturor celor care au acces pe acest forum insa nesimtirea nu are limite dar noi ar trebui sa acceptam?. Am cumparat si niste cizme (am povestit mai sus) bune de aruncat sau de donat in cel mai bun caz, evident in stare "foarte buna".....un alt gunoi de om ! Consideri ca e normal sa le scot la vanzare sa-mi recuperez paguba?......NU POT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca iei o maşina din târg. E vina vanzatorului ca tu n-ai căutat-o de rugina? Sau da. E vina lui morala ca nu te-a informat. Dar dacă el nu ştia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca iei o maşina din târg. E vina vanzatorului ca tu n-ai căutat-o de rugina? Sau da. E vina lui morala ca nu te-a informat. Dar dacă el nu ştia?

ai dreptate. Este vina mea ca nu am avut trusa de scule la mine. Ma gandesc ca nu stia din moment ce semighidoanele erau puse exact unde erau lovite(sunt ironic bineinteles). Nu am postat aici ca sa mi recuperez banii. Doar daca mai are si altcineva de gand sa cumpere de la el sa fie atent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca iei o maşina din târg. E vina vanzatorului ca tu n-ai căutat-o de rugina? Sau da. E vina lui morala ca nu te-a informat. Dar dacă el nu ştia?

 

ai dreptate. Este vina mea ca nu am avut trusa de scule la mine. Ma gandesc ca nu stia din moment ce semighidoanele erau puse exact unde erau lovite(sunt ironic bineinteles). Nu am postat aici ca sa mi recuperez banii. Doar daca mai are si altcineva de gand sa cumpere de la el sa fie atent.

 

Probabil nu e vina vanzatorului ca a schimbat km. si a intinerit-o cu 120k de km. Depinde doar de pozitia in care te situezi, vanzator sau pagubit.....unele defecte nu sunt vizibile si necesita verificari mult mai amanuntite care nu se pot face privindu-le.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate. Este vina mea ca nu am avut trusa de scule la mine. Ma gandesc ca nu stia din moment ce semighidoanele erau puse exact unde erau lovite(sunt ironic bineinteles). Nu am postat aici ca sa mi recuperez banii. Doar daca mai are si altcineva de gand sa cumpere de la el sa fie atent.

nu am zis ca e vina ta, dar o verificare mai amanuntita nu strica. totusi, te cred ca ai mers pe incredere. cu siguranta si eu as fi facut aceiasi chestie. totusi, nu poti dovedi ca el a stiut despre defect

 

Probabil nu e vina vanzatorului ca a schimbat km. si a intinerit-o cu 120k de km. Depinde doar de pozitia in care te situezi, vanzator sau pagubit.....unele defecte nu sunt vizibile si necesita verificari mult mai amanuntite care nu se pot face privindu-le.

cu siguranta ar fi vina vanzatorului ca nu te-a informat daca stia despre problema.

 

acum ceva timp am cumparat un Power Commander de la cineva de pe forum. in poze, era Power Commander-ul, Ignition Module si Quick shifter-ul cu tot cu schimbator si prinderi. in realitate l-am primit fara. nu am vazut la timp pt ca nu sunt in tara si a ridicat maicamea pachetul. nu a stiut sa-mi zica ce a venit, dar cand am avut ocazia sa-l vad pe Skype, era fara schimbator si prindere. i-am dat mail dar n-a mai raspuns. nici eu nu am postat aici pt ca nu-mi trebuiau, dar nu a fost frumos din partea lui ca a trimis tot ce era in poza si anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun sa facem un top si ptr cei care vand si sunt seriosi , demni de incredere si care chiar merita recomandarile noastre . De exemplu , se poate spune ce nota merita vanzatorul si ce tip de produse a comercializat sau comercializeaza . Eu , de exemplu , am cumparat :

- echipamente - Ritz ( Pitesti ) - produsul a fost corespunzator descrierii , nimic de reprosat

- altele - Kristy ( Sibiu ) - produsul a fost corespunzator descrierii , nimic de reprosat - piese noi

- Kampur ( Brasov )- servicii impecabile , comunicare buna pe parcursul tranzactiei , nimic de reprosat

- accesorii - Bogdan Harea ( Bucuresti ) - servicii impecabile , comunicare buna pe parcursul tranzactiei , nimic de reprosat

- piese SH - Profesorul ( Timisoara ) - produsul a fost corespunzator descrierii , nimic de reprosat

 

Mai sunt si altii de la care am cumparat si imi cer scuze anticipat daca am omis pe cineva . O zi faina , cu stima !

Editat de Arthur TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

userul Adris (din Vaslui) am luat niste pantaloni de piele cu protectii de la el. nu stiu daca mai comercializeaza acum ceva,dar a fost de nota 10.

 

userul Garcya (din Resita): am avut un singur contact cu el,am luat o evacuar de pe ebay,iarasi foarte multumit de tranzactie si de om.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceleasi vorbe frumoase si de la mine pt stimabilul Adrian din Vaslui (Adris). Desi nu cred ca mai vinde ceva.

Userul Adam.Adrian din Medias, un mare plus pentru atitudine si produse comercializate

Userul mexycanul - recomand pentru tot ce tine de piese/consumabile.

Userul TNG pentru ca avioane.

Mai sap in memorie si mai adaug.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun sa facem un top si ptr cei care vand si sunt seriosi , demni de incredere si care chiar merita recomandarile noastre . De exemplu , se poate spune ce nota merita vanzatorul si ce tip de produse a comercializat sau comercializeaza . Eu , de exemplu , am cumparat :

- echipamente - Ritz ( Pitesti ) - produsul a fost corespunzator descrierii , nimic de reprosat

- altele - Kristy ( Sibiu ) - produsul a fost corespunzator descrierii , nimic de reprosat - piese noi

- Kampur ( Brasov )- servicii impecabile , comunicare buna pe parcursul tranzactiei , nimic de reprosat

- accesorii - Bogdan Harea ( Bucuresti ) - servicii impecabile , comunicare buna pe parcursul tranzactiei , nimic de reprosat

- piese SH - Profesorul ( Timisoara ) - produsul a fost corespunzator descrierii , nimic de reprosat

 

Mai sunt si altii de la care am cumparat si imi cer scuze anticipat daca am omis pe cineva . O zi faina , cu stima !

huo.jos cu kampur, e ruda cu aia de fura mobre in Ro. Dan popescu repede sa intre pe net de la spital daca i-au scos camasa de forta si sa explice.

 

honda este o rusine modiala, e antichristul, cum sa spui ca e impecabila ? vrei sa vina toti din gasca robert/roland sa te jupoaie ? n ai vauzut ce a patit sarmanul robert/roland de la asta ?l-au ciuruit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia sunt cei cu care am lucrat eu si am fost multumit.

 

Pt. echipamente noi si SH - Norbert: http://motomarket.buy-talk.com

Pt. motorete si scutere noi (china) - Dl. Marius Proxima Holding

pt. service si piese: mexykanu si patrick http://www.ambulantamoto.ro/

pt. reparatii si modificat sei moto: moto-dan : ceva poze aici

pt. diverse aduse de pe ebay.com, amazon, (comenzi US) etc: NaeL

pt. diverse aduse de pe ebay.co.uk si ebay.com, amazon etc: garcya

pt. service (si piese) Cta: Andrei de la mymoto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

topicul fara suparare e inutil. de ce spin asta : cine are minte in cap, stie ca cei de mai sus ( si altii ) sunt vanzatori seriosi si n-au nevoie sa le confime cineva.

cine n-are prea multa materie cenusie oricum n o sa creada :)

 

personal am luat de la multi din ei si ii am lista " scurta" de " supplieri" :)

 

lista de " tepari" cred eu ca e importanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...