Sari la conținut

Irina Elena Popescu


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 293
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cuvintele sunt goale, nu imi pot stapanii lacrimile si........................

 

SINCERE CONDOLEANTE.

DUMNEZEU S-O ODIHNEASCA IN PACE.

TARIE SI PUTERE PARINTILOR

 

ps:imi pare rau ca nu am cum sa vin la inmormantare.boala nu imi da voie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* greu..., nu poti consola un parinte care isi pierde copilul. nu poti simti ce simte el, nu stiu daca exista o limita a durerii, dar disparitia fiintei careia i-ai dat viata este probabil cel mai cumplit lucru care ti se poate intampla :friends:

 

saptamana asta fiul meu a primit prima lui motocicleta, a invatat prima lectie, a luat primul viraj fara sa puna picioarele jos... si a trait una din cele mai fericite zi de pana acum. Ma gandeam privindu-l: cati parinti ar accepta ca fii sau fiicele lor vor deveni motocilisti? cati copii pot invata inca de la o varsta frageda ca motocilcismul este un sport, nu o moda sau o aventura? cati parinti au privilegiul sa imparta aceeasi pasiune cu copiii lor si sa se bucure impreuna de mersul pe doua roti? ...putini, cred. Dar acum ...suntem si mai putini, mai putini cu o viata. Insa cu un inger langa noi. Ma rog ca ingerul tau, Dane, sa fie fericit acolo in ceruri, ori de cate ori un alt copil ii va duce mai departe pasiunea pentru motociclete. Dumnezeu s-o odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la capela mai multi sa aprindem o lumanare, nu pot sa spun nimic....

Ne-a rugat Dan daca putem maine sa ii conducem fata pe ultimul drum...

Eu o sa ma intalnesc cu cativa din ai mei chiar la inceputul Bd. 1 Mai (Ion Mihalache) la ora 12:30

La 13:00 se pleaca de la cimitir, cine poate sa ajunga direct la cimitir, se afla dupa teatrul Masca din Bucuresti noi, cine vrea sa vina cu noi la 12:30 la incrputul Bd. 1 Mai.

 

Multumesc si Dumnezeu sa o odihneasca.

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

 

Referitor la punctul de intalnire, despre care capat al bulevardului este vorba: P-ta Victoriei sau benzinaria Agip (de la Chibrit)? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Durerea in aceste cazuri nu poate fi masurata in cuvinte. Durerea e mult prea mare si numai cine a avut nesansa sa o traiasca o poate intelege cu adevarat.

 

Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

 

Sincere condoleante!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

forumul bate ... moartea...

incepator fiind pe motocicleta, dar tata a 2 copii, am ramas impresionat de reactia pe forum a membriilor acestui... site, forum. au sarit toti cu.. virgula, cuvinte. puteti sa ma detestati, dar...

am plecat de la casa presei, si la arc, am vazut motoare.. girla.... m-am gindit ca, astazi, macar o parte vor fi la bazilescu. fiind cu masina, am crezut ca e impropriu sa ma duc acolo. nu am rezistat si m-am intors, si am facut o oprire la capela. nici macar un motor. scuter, mobra, bicicleta.. ceva care sa aiba 2 roti.

am crezut ca macar din cele n pagini de aici, unii macar vor trece pe acolo, si prin probabilitate o sa vad macar unul. dezamagit. total.

miine o sa-mi iau inima in dinti, si cu riscul de a ma face de ris vin si eu pe acolo... sint curios sa vad daca exista comunitatea care am crezut ca exista, ca exista solidaritatea si trecerea peste conventii cind esti aparte, esti pe motor. chiar sint curios.

imi este rusine, ca mai mult de o prima banca nu am reusit sa trec si, ca un simplu om sa aprind o luminare. ea sa ma ierte.

deseori conducind cu auto prin bucuresti, calc acceleratia. prea mult poate. si mereu ma bazez ca pot si ca stiu. de 2 zile, ma uit dupa colturi, dupa masini, la treceri... sa nu cumva. ...

poate ca nu este potrivit comentariul meu aici, poate ca da.

inca odata, imi cer scuze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim motociclistilor care au venit cu un gand bun inca de aseara la priveghi la capela. Ideea e ca au venit persoane pe care nu le mai intalnisem niciodata, iar unul dintre ei a dat cadou Irinei chiar mascota lui norocoasa, o figurina simpatica de vacuta, un breloc.

Cineva a venit chiar si la 2 noaptea.

Intre timp ne-a fost inapoiata si casca Irinei ce fusese imprumutata unui foarte proaspat motociclist, casca care si-a gasit in sfarsit stapana: pentru eternitate. Prietenul va primi o casca noua cadou.

Multumim tuturor celor care sunt alaturi de noi si care in cativa ani ar fi putut sa fie tovarasi de drum ai Irinei pe soselele "uscate" ale motociclistilor.

Cea mai bucuroasa era cand o duceam/aduceam cu mobra la/de la scoala si o invidiau toate colegele din scoala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slujba va fi astazi, 12 iunie 2008, la ora 13.00, la biserica Bazilescu. Veniti cati si cum puteti. Pentru Irina.

d-zeu sa o aibe in paza..........r.i.p.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim motociclistilor care au venit cu un gand bun inca de aseara la priveghi la capela. Ideea e ca au venit persoane pe care nu le mai intalnisem niciodata, iar unul dintre ei a dat cadou Irinei chiar mascota lui norocoasa, o figurina simpatica de vacuta, un breloc.

Multumim tuturor celor care sunt alaturi de noi si care in cativa ani ar fi putut sa fie tovarasi de drum ai Irinei pe soselele "uscate" ale motociclistilor.

Cea mai bucuroasa era cand o duceam/aduceam cu mobra la/de la scoala si o invidiau toate colegele din scoala...

 

Dane, tuturor ne-a parut rau ca nu putem face mai mult. Sa aprindem o lumanare sa ne exprimam regretele si sa-ti oferim suport prin prezenta noastra acolo pentru cateva minute, e prea putin dar nu stim/putem sa facem altceva. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante!.

Dureros ca o secunda de neatentie poate curma viata unui copil si distruge pe a celor din jur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condoleante familiei...regretabil si infiorator..Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe micuta....sincere regrete !!!! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante din partea colegelor Irinei de gradinita si scoala Andreea si Alexandra DRAGU.

 

A fost o inmormantare cu casca, jucarii si muzica rock...

 

Condoleante si din partea indureratei Misis Cornelia, educatoarea din perioada gradinitei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inmormantarea s-a terminat. impreuna cu sotia tin sa multumesc frumos tuturor celor care au fost alaturi de noi pana acum. a plecat avand cu ea pe langa cele obisnuite un ingeras de plus, o pisicuta de plus, o figurina simpatica, un set complet de corzi de chitara, doua bete de baterist absolut dementiale, toate cadouri de la prieteni adevarati si fireste casca caberg de moto care oricum era a ei. prietenii motociclisti prezenti au fost la mare inaltime. multumim tuturor.Irina acum este pe drumul cel bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...