Sari la conținut

Stirile Protv Accidente Dn1


marmotas
 Share

Postări Recomandate

ba da sa mor io de nu e (cuvant urat) ala care a deschis usa .... doamne ce noroc a avut .... super bulan ... a franat ala super bine ca altfel il facxea pilaf masina de pe contrasens ... vedeti voi musteriilor??? de asta nu merg io intre benzi si pe la exterior ... din cauza unor usi deschise in dinti

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza respectiva s-a intamplat anul trecut in toamna in Busteni. Ne intorceam 4 moto de la un TeamBuilding, el era primul in fata. Viteza mica si atentia soferului de pe contra-sens care a franat imediat si care a sarit sa-l ajute (noi cand am venit am crezut ca el l-a lovit) l-a scapat pe colegul nostru de o belea si mai mare. A scapat doar cu contuzii.

Explicatia soferului: vroia sa vada ce se intampla in față de se merge asa greu (in conditiile "uzuale" de trafic de week-end pe Valea Prahovei). Era si cu fetita de cativa ani in masina, saraca era cea mai speriata.

 

P.S. Cerusem atunci si noi filmarea ca nu ne venea sa credem si daca povesteam faza zicea lumea ca "avea viteza dom'le" :friends: Ai naibii au dat-o la ProTV acum :crack:

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a ridicat destul de repede de jos sa se dea din calea masinii care venea din sens opus ,dar cred ca nu ajungea la el ,a franat destul de bine soferul...Poate daca era alt sofer la volan ar fi fost mai rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare noroc a avut. De ce o fi vrut dobitocu ala sa deschida usa nu-mi explic. Poate intentionat !

 

Am patit aceeasi chestie acum 7 ani. Pe vremea aceea eram pe o bicicleta (deh, "semicursiera"). Nu aveam echipament de protectie.

Si acum se vad urmarile. O cicatrice pe buza superioara si una pe buza inferioara, plus 6 dinti "dansand" pe jos. Am dintii pusi din cauza asta.

Aveti grija de oasele voastre! Nimeni altcineva n-o va face!

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferi handicapati , care dorm pe ei si la volan......Sa le ia carnete pe cate 6 luni , s-ar mai curata tara asta de soferi de duminica...

 

Pe mine m a cutremurat ce am vazut acolo. Mi a trecut prin fata ce am trait .....Eu sunt de parere sa le ia pe viata carnetul....

Editat de mirmir
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza respectiva s-a intamplat anul trecut in toamna in Busteni. Ne intorceam 4 moto de la un TeamBuilding, el era primul in fata. Viteza mica si atentia soferului de pe contra-sens care a franat imediat si care a sarit sa-l ajute (noi cand am venit am crezut ca el l-a lovit) l-a scapat pe colegul nostru de o belea si mai mare. A scapat doar cu contuzii.

Explicatia soferului: vroia sa vada ce se intampla in față de se merge asa greu (in conditiile "uzuale" de trafic de week-end pe Valea Prahovei). Era si cu fetita de cativa ani in masina, saraca era cea mai speriata.

 

P.S. Cerusem atunci si noi filmarea ca nu ne venea sa credem si daca povesteam faza zicea lumea ca "avea viteza dom'le" :friends: Ai naibii au dat-o la ProTV acum :crack:

ca ala de pe contrasens avea viteza mica si a franat bine asta a vazut toata lumea ...dar ce nu a zis nimeni sau poate vad doar eu .... colegul tau cand s-a ridicat de jos si s-a dus glont cu pasi de urangutan spre ala care a deschis usa .... cati dinti i-a dat jos :bounce:) :banana:??

Editat de OLY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

well, de asta e bine sa depasesti larg si nu aproape de masina, caci nu numai soferul poate sa deschida usa, si si un handicapat care sta pe bancheta din spate!

 

a avaut mare noroc!

 

trebuie sa fim cu ochii in 4-8-16.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca ala de pe contrasens avea viteza mica si a franat bine asta a vazut toata lumea ...dar ce nu a zis nimeni sau poate vad doar eu .... colegul tau cand s-a ridicat de jos si s-a dus glont cu pasi de urangutan spre ala care a deschis usa .... cati dinti i-a dat jos :friends:) :crack:??

Nici unul. Doar l-a facut cu ou si cu otet si s-a stapanit, era si cu copilul... Politia era la 2 pasi, martori erau, ba si mai mult ne-au anuntat instant ca ne asteapta la Sinaia la centrul video ca a fost inregistrat de camere. Soferul si-a luat amenda+(parca) 30 zile, colegul si-a luat RCA-ul si cei de la asigurari s-au miscat foarte repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am impresia ca a fost intentionat ptr ca l-a pocnit pe motorist, nu i-a deschis-o in fata.

daca am inteles bine motivatia soferul a fost ca vroia sa vada de ce nu se merge, dar a 2-a masina din spatele lui tocmai oprea.

deci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeam cu un amic italian si imi explica cum la ei la cursurile scolilor de soferi ii obliga sa deschida usa cu mana dreapta si daca nu fac asta la examen, ii pica direct. Incercati si veti observa ca automat te uiti si in oglinda. Prosti dom'le italienii astia.... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeam cu un amic italian si imi explica cum la ei la cursurile scolilor de soferi ii obliga sa deschida usa cu mana dreapta si daca nu fac asta la examen, ii pica direct. Incercati si veti observa ca automat te uiti si in oglinda. Prosti dom'le italienii astia.... :friends:

e o manevra bine gandita si demn de luat in seama in scoli si nu numai...

iar cat despre deschisul usii fara sa te uiti in oglina am mai auzit din pacate, mai ales la clientii care coborau din taxi fara sa arunce o geana in oglinda ...deci grija si la taximetristi :crack:

Editat de dya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am patit-o la fel cu bicicleta, mi-a deschis un bou usa in nas, eu am avut ghinion si masina de pe contrasens m-a lovit, era o tanti la volan si a franat in ultima clipa; urmarea-> fractura de coloana si o gaura in plamanul stang de care si acum trag, asta a fost acum un an...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit ceva asemanator intr-o curba de 90 de grade spre dreapta, la viteza mica de tot, vreo 20-30 kmh, masina din fata semnalizeaza dreapta, face curba si franeaza exact dupa. Eram destul de aproape (my bad), ma duc pe stanga, il ocolesc, in secunda 2 ala deschide portiera. Mi s-a mai golit un pic din sacul de noroc si am reusit sa evit si portiera. De atunci las distanta mai mare la faze din astea, nu poti sti ce-i in capul melteanului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am impresia ca a fost intentionat ptr ca l-a pocnit pe motorist, nu i-a deschis-o in fata.

daca am inteles bine motivatia soferul a fost ca vroia sa vada de ce nu se merge, dar a 2-a masina din spatele lui tocmai oprea.

deci...

 

 

si eu zic la fel de abia a oprit masina a si deschis usa foarte ciudat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era cu piciorul jos inainte sa deschida usa complet, daca era intentionat cred ca ar fi ramas in masina, asa cel putin mi s-a parut.

in fine, bine ca a trecut fara urmari grave si a ajuns si la tv, poate asa cel putin cativa soferi se vor gandi sa se uite in oglinda pana sa coboare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La jegosii astia care nu cedeaza trecerea le-as lua permisu pe viata, zdrentele naiba care au luat permisu pe spaga, deci frate pe astia i-as face rau de tot daca as fi politist ... dosar, permis adio .. :D . Cel putin cele doua accidente acolo unde nu s-a acordat proritate, asta e prea de tot e ... nu am cuvinte, au tarate in cap ce dracu au ?

Si saracu motociclist putea sa fie calcat de masina care venea de pe contrasens si sigur idiotu care a deschis usa nu patea nimic "nu l-am vazut domne, am vrut sa vad ce e in fata" :blink:

Editat de marian_ucigasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La felul in care a deschis usa pare sa fi fost intentionat gestul. :|

Am patit si eu asta acum ceva vreme cand eram cu bicicleta. Unu' mi-a "aruncat" usa in fata nu se poate numi deschis.

nimeni nu deschide usa atat de brusc. nu de alta, dar se gandeste ca o da peste cap. oricum, cum pana mea poti sa deschizi usa unei masini fara sa te asiguri, ca si cum ai fi linistit acasa si deschizi usa frigiderului sa-ti iei o bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...