Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci care Alex mi-a dat mesaj pt. niste mici? :D

 

Si pt. duminica: ne mai intalnim ori ba? Eu oricum merg pe la Snagov...

 

sorry, pot sa te lamuresc eu aici :kiss:

 

mesajul a fost de la mine, dar de pe telefonul lui adi, eu neavand numarul tau.

stiu ca a fost fff in scurt, dar repet nu aveam nr. :eek:

dar ca sa te linistesc :D am foste la cherhana, la hanul diana, mai exact, vreo 10 km dupa branesti... o locatie superba pe malul lacului... foarte mishto... :P da promit sa mai ajungem pe acolo si cu tine, sau mai bine cu cati mai multi. :crack: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha!!!! Asa deci... :D

 

Pai promisiunea e promisiune, da? Astept invitatie...

 

Si care Adi??? M-ati innebunit... aici toata lumea e cu porecle si voi... :P

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ce "organizare" ! :P Eu as propune un topic separat de intalniri in sectiunea Chopper [intalniri / iesiri la care pot veni desigur si alte moto]. Ce spuneti ?

 

PS - eu nu am aparut azi din cauza unor dureri de spate [ieri m-a pus draq greu sa car niste servere si m-am anchilozat :D ] + lipsa unei casti cu viziera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, la fel ca toate celelalte intalniri "Virago", si asta a avut un succes nebun. :P

 

A venit Purghy, si cam atat.

 

Din pacate, ea s-a retras pe la Snagov, asa ca am continuat eu si cu Stilgar, pe care l-am cules pe drum.

 

La intoarcere cred ca i-am vazut si pe Wrongname & co la o pauza de tigara, dar eram pe "turbo", asa ca n-am apucat sa opresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stilgar si atw: voi va intorceati duminica seara pe DN1 pe la 5? inseamna ca ati trecut pe lg noi, stateam la o pauza de tigara la umbra padurii....

din pacate am fost plecati de vineri din Buc, asa ca nu am mai intrat pe forum sa vedem ce se (dez)organizeaza in sectiunea Cine are virago? dar poate... chiar, nu mergeti la Targoviste wkendul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stilgar si atw: voi va intorceati duminica seara pe DN1 pe la 5? inseamna ca ati trecut pe lg noi, stateam la o pauza de tigara la umbra padurii....

Da, v-am vazut, si chiar ma gandeam sa opresc sa vad daca n-aveti vreo problema (stiu ca au fost ceva peripetii cu viraga....), dar, cum spuneam, mergeam un pic cam repede si n-am apucat sa opresc. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma, in viteza aia te'ai si prins ca e viraga cu pricina?:P

trebuia sa va opriti, ca doar tot in directia aia mergeam si noi, si era destul de devreme... hai poate ne vedem la arc miercuri, daca nu ploua, dupa cum zicea si Merlin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma, in viteza aia te'ai si prins ca e viraga cu pricina?:D

trebuia sa va opriti, ca doar tot in directia aia mergeam si noi, si era destul de devreme... hai poate ne vedem la arc miercuri, daca nu ploua, dupa cum zicea si Merlin

Am ochiu' format. :P

 

Cred ca vin si eu miercuri - am un Suzuki Virago de 650, cu doi cilindri in V la 0 grade. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-12375-1157381867_thumb.jpgSalut popor:

Tocmai mi-am luat si eu un Virago. E din 93, 14.000km, arata binisor si imi place mult. Momentan are o problema, s-a ars releul de incarcare si am ramas cu ea in drum. Din cate am citit eu aici pe forum, e punctul lor sensibil, insa sper sa-l inlocuiesc cat mai repede si sa mai pot iesi cu ea, pana nu dau astia cu ploi.

Ma numesc Bogdan, sunt din Clij-Napoca si o s aincerc sa atasez cateva fotografii sa-l vedeti.

Drum uscat si va astept la ture cu motoarele.

Bogdan

Editat de boggddy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super fain motorul, dar ce-ai patit la tobe, problema e de la catalizator? Era sa uit, bine ai venit printre noi, Vest-ul are Virago-uri din ce in ce mai multe :cheers:.

Hmm... Poate dadea omu flacari, cine stie :baldy: era suparat:D. Welcome to the club.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc frumos: bine v-am gasit, si sper sa rulam cat mai repede pe strazile Clujului si nu numai. Asa am cumparat motorul, cu tobele arse, insa sper sa rezolv si problema asta curand.

 

Daca bagi in ea Super100 sau alta benzina cu cifra octanica mare si vrei sa o forjezi sau pur si simplu vei face un drum foarte solicitant, exista cate un surub pe fiecare teava de evacuare , intre toba intermediara si finale. Le scoti si previi supraincalzirea tobelor. Se si aude un pic mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sar putin de la subiect, dar azi dau doi motociclisti pt carnet, doi motociclisti cu Virago, milica si Vladi iar pe langa ei mai sunt cateva zeci de viitori motociclisti care dau pt acelasi carnet. Sa le tinem pumnii si sa ii asteptam cat de curand pe sosea.

Editat de fabi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa ne spuna si nou maine la Arc ce au facut la examen!! :cheers:

 

@boggddy: Bine ai venit printre noi!!

 

@Semaca: omule, pot sa scot si eu suruburile alea sa o fac mai zgomotoasa? Poate imi arati maine la Arc daca vii... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...