Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu vremea asta e nasol rau. Sper cas se mai incalzeste sao mai sco si eu pe tzumpi din garaj ca plange dupa mine. Anul asta cred ca nu mai apuc sa ies din oras. Mai ies la plimbarica incetinel cand e mai caldusor ca nu am echipament de frig sa fac turturi. Voi cei cu experienta vad ca va bagati in continuare la excursi. BAfta si asfalt uscat

 

 

Ps: imi pare rau ca anul asta nu am ajuns sa plec si eu in gashca (doar de 2 ori am ieshit la plimbarica >300km ) si atunci nu ne-am sincronizat deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Purghy esti curajoasa nu gluma. Eu in oras am inceput sa merg cu geaca de ski (armura sub ea ) pt ca cea de piele nu mai facea fata. Daca as iesi din orash cred ca raman teapan dupa 20 de km.

 

Bafta si asfalt uscat

Ps: Suna tentanta oferta si parca m-ash baga la un degerat nitel dar ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea. Am si eu un off. Vreau ca motorul meu (Virago 535) sa sune mai ¨pericßlos¨. Drept urmare i-am gaurit terminatia din tevile de esapament. Suma mai tare acum, dar nu indeajuns. Am vazut ca unii dintre voi au scos catalizatorul. Cum as putea sa-l scot, cu atat mai mult cu cat am fost la un mecanic de motoare si mi-a zis ca ala nu poate fi scos. Cateva sugestii si idei, mi-ar prinde bine. Tnx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toba aia de jos e toba 'colectoare",egalizeaza presiunile si zgomotul in tobe.

solutia ideala ar fi sa puneti tobe custom,adica directe,fara toba intermediara...

B.

 

 

Nenea Blackrider, tobele alea custom .... costa ... daca ma-ntelegi, asa ca ne descurcam si noi cum putem. :ok:

 

Apropo, la primavara, dupa ce scap de RAR, ii mai dau vreo 2 gauri. Ba nu, vreo 5, sa fiu sigur. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4-500 epuroi scump scump :angry:( Eu trebuie sa-mi fac rar-ul la anul si a tobele astea stock deja imi zbarnaie sitele prin ele. :e-ash da jos dar ce fac cu rar-ul. Dupa rar cred ca merg fara tobe deloc nitzel numai asha sa ma razbun :) :) :ok: .

 

De scos sitele din ele cum trebuie procedat?? Fara site deja devine ilegal ???/

 

 

 

Bafta si asfalt uscat si dak se poate nitel incalzit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, din pacate.. :angry: sunt in sibiu deocamdata si nu stiu daca o sa am ocazia sa-mi aduc si frumoasa cu mine cand ma intorc. daca ma ajuta vremea saptamana viitoare poate ma aventurez pana acolo...altfel o s-o vedeti doar la primavara :ok:

hai bafta si asfalt uscat....si cald :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bronto, tura in ce sens? Sa conduci tu sau sa fii pasager?

Daca vrei sa conduci tu ti-o pot da pe Caluta dar fii atent ca sunt paranoica! Adica mergem intr-un loc retras, fara trafic. Daca nu iti convine asa, poate gasesti un binevoitor mai putin :hug:

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci pentru oferta... sa conduc eu sau proprietaurul... ma intereseaza sa vad cum trage shi cateva detalii tehnice mai in amanunt de la proprietar.... Se pare ca in curand voi fi posesorul unui astfel de model...

 

Ideea e ca vreau sa o verific daca este destul de puternica sa ma duca sau mai astept shi iau un 535...

 

Merci pentru oferta, chiar imi doream de mult sa te cunosc personal... Ne-am vazut de mai multe ori, dar nu am facut cunostintza...

 

Tzin sa te anuntz ca oricum sunt categorisit dupa urmatoarea sintagma: 'Bai, sa mr eu, nici cu mashina nu merg in halul asta... mai ajungem undeva azi???'

 

L-am ciat pe frate-meu, motorist mai vechi cu un an decat mine :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci pentru oferta... sa conduc eu sau proprietaurul... ma intereseaza sa vad cum trage shi cateva detalii tehnice mai in amanunt de la proprietar.... Se pare ca in curand voi fi posesorul unui astfel de model...

 

Ideea e ca vreau sa o verific daca este destul de puternica sa ma duca sau mai astept shi iau un 535...

 

Merci pentru oferta, chiar imi doream de mult sa te cunosc personal... Ne-am vazut de mai multe ori, dar nu am facut cunostintza...

 

Tzin sa te anuntz ca oricum sunt categorisit dupa urmatoarea sintagma: 'Bai, sa mr eu, nici cu mashina nu merg in halul asta... mai ajungem undeva azi???'

 

L-am ciat pe frate-meu, motorist mai vechi cu un an decat mine :P

 

 

:( foarte tare !

 

Vreau si eu sa mergem intr-un poligon si sa ne dam pe alte motoare, cu Dragos deja am negociat; si da, e mai sigur fara trafic.

 

Ia uite ma, mie nu mi-a dat-o ... [Purghy] .... hmmmm ...

Deci, care vrei neamule sa te dai cu bobleru ? :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bronto ti-am gasit o Viraga de 1100, model din '89, baterie, tevi custom, noi noute numere de lizing si in primavara trebuie platita nu stiu ce taxa in valoare de 100 sau 150 euro iar motorul costa 3300 negociabil, daca vrei iti mai dau detalii.

 

P.S. Motorul arata si suna suuuper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...