Sari la conținut

Pe A.vlaicu, La Campusul Nou....pe La Ora 17,00!


dio phili
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 344
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

paispe .. nu are rost ... forget it ..

 

 

Alta e problema:

 

Voi chiar credeti ca e bine sa mergem cu motocicletele ? Parintii lui nici acum nu realizeaza ce s-a intamplat, tatal lui inca nu crede, inca il asteapa sa intre pe usa noaptea ... mama lui lesina aproape de fiecare data cand plange. Am inteles ca amandoi au probleme cu inima! Cum credeti voi ca vor reactiona cand vor auzi vuiete de tobe in urma cortegiului ? Nu le facem un bine DELOC !

 

Daca veniti pentru Robert ganditi-a la parintii lui la fel cum se gandea el la ei, daca veniti doar sa va afirmati tobele zgomotoase STATI ACASA ! Nu cred ca e nevoie de emotii mai mari decat sunt acum !

 

Si ca sa ma contrazic singur, pt ca si eu imi doresc sa merg cu motoreta caci asa se cuvine fata de Robert ....

Ce ziceti sa nu facem vâlva, si sa avem putin respect fata de oamenii astia doi care au pierdut singul lucru din viata lor pentru care .... ... si sa il conducem in liniste pe ultimul drum pe dragul nostru Robert !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care vor sa-l vada sau sa-i aprinda o lumanare...capela e pe prelungirea ghencea pe partea stanga...pentru cei care-l stiau si vor sa-l tina minte asa cum era el...v-as sugera doar sa aprindeti lumanarea...nu mai e robert al nostru...n-am cuvinte pentru ce mai e acum :D

 

Dumnezeu sa-l odihneasca...tot am impresia ca nu e el...ca omu de acolo nu semana deloc cu robert :blink:

Editat de spirydusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreau sa il cert pe Robert ....

 

V-am vazut vorbind .. 17000 de rpm .. la tv se zice ca nu purta casca ... altii spun ca el e vinovat caci merge cu 200 ... altii ca depasea pe banda intai ..

Rahaturi, la 200km/h taia masina in 2; nu putea ajunge la 17000rpm pt ca se plafona la 14-15mii

 

Am inteles ca o masina in fata lui a "acordat prioritate" uneia care venea din contra-sens pt a vira spre stanga ,masina cu care a facut si accidentul ...

 

aceeasi situatie era sa ma faca praf acum ceva timp.... eram 2 masini si o motocicleta(eu) pe sosea ... una circula in fata mea cu apox 50km/h, eu la ceva distanta in spatele ei aveam undeva la 70-80km/h, circulam pe banda 2 amandoi. De pe contra sens venea o a 2-a masina care dorea sa faca stanga pe o straduta, soferul din fata mea a franat mai brusc pana la oprire sa "dea prioritate" , instant m-am trezit pe banda 1 "carând" frane ... in timp ce dobitoaca de pe contrasens incepuse manevra de viraj stanga. Nu stiu ce minune s-a intamplat de masina aia a franat si eu milimetric facand drift stg-drt am trecut prin fata ei oprindu-ma la vr-o 15 metri mai incolo ... M-am uitat inapoi la cei 2 soferi care se uitau unul al altul ca si cand nu s-a intamplat nimic, ba chiar isi multumeau...

Ce vina aveam eu in cazul accidentului ???

Scenariul asta pare sa se fi intamplat si in cazul lui Robert .. probabil asa a ajuns el pe banda 1. Ii stiu stilul de mers .. era ingrijit calm atent desi putin cu mana in gaz. Dar cine nu o face ?

 

 

Nu vreau sa fiu nesimtit , am fost mereu respectuos cu voi, dar mai da-ti-va in p*** mea !

 

Robert este vinovat dpdv moral si nimic mai mult, a depasit limita de viteza ceea ce a marit gravitatea accidentului, si nu a purtat echipament, decat casca dezlegata=0 . Pt asta te cert Robert !!!

 

Dpdv legal cine nu a acordat prioritate si nu s-a asigurat la schimbarea directiei de mers .. si nu exista pedeapsa care sa compenseze pierderea unui om !

 

 

Sa ma contrazica cineva daca vorbesc prostii !!

 

 

Odihneasca-se in pace !

Editat de sasser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreau sa il cert pe Robert ....

 

V-am vazut vorbind .. 17000 de rpm .. la tv se zice ca nu purta casca ... altii spun ca el e vinovat caci merge cu 200 ... altii ca depasea pe banda intai ..

Rahaturi, la 200km/h taia masina in 2; nu putea ajunge la 17000rpm pt ca se plafona la 14-15mii

 

Am inteles ca o masina in fata lui a "acordat prioritate" uneia care venea din contra-sens pt a vira spre stanga ,masina cu care a facut si accidentul ...

 

aceeasi situatie era sa ma faca praf acum ceva timp.... eram 2 masini si o motocicleta(eu) pe sosea ... una circula in fata mea cu apox 50km/h, eu la ceva distanta in spatele ei aveam undeva la 70-80km/h, circulam pe banda 2 amandoi. De pe contra sens venea o a 2-a masina care dorea sa faca stanga pe o straduta, soferul din fata mea a franat mai brusc pana la oprire sa "dea prioritate" , instant m-am trezit pe banda 1 "carând" frane ... in timp ce dobitoaca de pe contrasens incepuse manevra de viraj stanga. Nu stiu ce minune s-a intamplat de masina aia a franat si eu milimetric facand drift stg-drt am trecut prin fata ei oprindu-ma la vr-o 15 metri mai incolo ... M-am uitat inapoi la cei 2 soferi care se uitau unul al altul ca si cand nu s-a intamplat nimic, ba chiar isi multumeau...

Ce vina aveam eu in cazul accidentului ???

Scenariul asta pare sa se fi intamplat si in cazul lui Robert .. probabil asa a ajuns el pe banda 1. Ii stiu stilul de mers .. era ingrijit calm atent desi putin cu mana in gaz. Dar cine nu o face ?

 

 

Nu vreau sa fiu nesimtit , am fost mereu respectuos cu voi, dar mai da-ti-va in p*** mea !

 

Robert este vinovat dpdv moral si nimic mai mult, a depasit limita de viteza ceea ce a marit gravitatea accidentului, si nu a purtat echipament, decat casca dezlegata=0 . Pt asta te cert Robert !!!

 

Dpdv legal cine nu a acordat prioritate si nu s-a asigurat la schimbarea directiei de mers .. si nu exista pedeapsa care sa compenseze pierderea unui om !

 

 

Sa ma contrazica cineva daca vorbesc prostii !!

 

 

Odihneasca-se in pace !

MAI ADEVARAT DE ATAT NU SE PUTEA SPUNE!!!!!! iar partea cu "mai da-ti-va in p*** mea " face totul adevarat ...jur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... in timp ce dobitoaca de pe contrasens incepuse manevra de viraj stanga.

Ce vina aveam eu in cazul accidentului ???

 

Odihneasca-se in pace !

 

 

Nu vreau neaparat sa te contrazic...doar sa-ti deschid ochii la o alta varianta..posibila...

daca in locul "dobitoacei" cu conserva era unul (una) cu motocicleta?

Nu ti s-a intamplat niciodata pe motor fiind sau in masina ca un "mai mult sex oral$t de conservar" sa te lase sa treci cand de fapt avea el prioritate?

 

In cazul lui Robert, Dumnezeu sa-l ierte, ce vina are conservarul ca acum are pe constiinta o viata de om plus eventualele urmarile legale ? Daca acel conservar era o ruda sau un prieten de-al tau gandeai la fel?

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ceva vine foarte tare intr-un loc in care nu are ce cauta sa mearga tare (gen o intersectie unde sunt masini oprite sau aproape oprite) nu ai cum sa te asiguri ca lumea. Deci, motociclistul este vinovat 100% din punctul meu de vedere. Daca nici nu si-a legat casca, asta se cheama sinucidere, nu accident. Cand mergi pe moto, trebuie sa stii ca exista participanti la trafic care nu vad foarte bine, nu se asigura temeinic sau sunt repeziti si fac manevre periculoase. Accepti ca exista acesti oameni si incerci sa te pazesti de ei. Daca mergi cu peste 100 cand treci pe langa masini oprite intr-o intersectie, e o greseala foarte grava. Daca nici nu ti-ai legat casca cand ai plecat, la fel. Inteleg ca unii l-ati cunoscut, ca a fost baiat bun etc. Toti care au murit au fost baieti buni, veseli, cu pofta de viata etc. Sa mearga bine cu moto nu stia, insa. Accidentul asta era foaaaaaarte usor de evitat si totusi nu a reusit sa il evite. Imi pare rau ca s-a intamplat, condoleante familiei si prietenilor, dar trebuie sa intelegem ca nu "i-a fost scris", cum zicea cineva mai sus, pur si simplu si-a cautat-o si si-a gasit-o. "Conservarul" nu are absolut nici o vina. Aveti grija cum mergeti, ca sa nu se zica si despre voi candva "a fost baiat bun etc.".

 

 

 

 

Acum vreau sa il cert pe Robert ....

 

V-am vazut vorbind .. 17000 de rpm .. la tv se zice ca nu purta casca ... altii spun ca el e vinovat caci merge cu 200 ... altii ca depasea pe banda intai ..

Rahaturi, la 200km/h taia masina in 2; nu putea ajunge la 17000rpm pt ca se plafona la 14-15mii

 

Am inteles ca o masina in fata lui a "acordat prioritate" uneia care venea din contra-sens pt a vira spre stanga ,masina cu care a facut si accidentul ...

 

aceeasi situatie era sa ma faca praf acum ceva timp.... eram 2 masini si o motocicleta(eu) pe sosea ... una circula in fata mea cu apox 50km/h, eu la ceva distanta in spatele ei aveam undeva la 70-80km/h, circulam pe banda 2 amandoi. De pe contra sens venea o a 2-a masina care dorea sa faca stanga pe o straduta, soferul din fata mea a franat mai brusc pana la oprire sa "dea prioritate" , instant m-am trezit pe banda 1 "carând" frane ... in timp ce dobitoaca de pe contrasens incepuse manevra de viraj stanga. Nu stiu ce minune s-a intamplat de masina aia a franat si eu milimetric facand drift stg-drt am trecut prin fata ei oprindu-ma la vr-o 15 metri mai incolo ... M-am uitat inapoi la cei 2 soferi care se uitau unul al altul ca si cand nu s-a intamplat nimic, ba chiar isi multumeau...

Ce vina aveam eu in cazul accidentului ???

Scenariul asta pare sa se fi intamplat si in cazul lui Robert .. probabil asa a ajuns el pe banda 1. Ii stiu stilul de mers .. era ingrijit calm atent desi putin cu mana in gaz. Dar cine nu o face ?

 

 

Nu vreau sa fiu nesimtit , am fost mereu respectuos cu voi, dar mai da-ti-va in p*** mea !

 

Robert este vinovat dpdv moral si nimic mai mult, a depasit limita de viteza ceea ce a marit gravitatea accidentului, si nu a purtat echipament, decat casca dezlegata=0 . Pt asta te cert Robert !!!

 

Dpdv legal cine nu a acordat prioritate si nu s-a asigurat la schimbarea directiei de mers .. si nu exista pedeapsa care sa compenseze pierderea unui om !

 

 

Sa ma contrazica cineva daca vorbesc prostii !!

 

 

Odihneasca-se in pace !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :blink: La revedere prieten bun!

 

Robert al nostru a plecat dintre noi, il plange familia, il plange Flori, il plangem noi... dobitocii vorbesc prostii, televiziunea il clasifica teribilist ca de obicei.

Nu-mi pasa, Robert mi-a fost prieten, il am la suflet si ma doare foarte rau... parca nici nu vreau sa realizez inca. De ieri sunt... leguma.

 

Fetelor... lasati-i sa spuna ce vor. Nu l-au cunoscut, nu stiu ce vorbesc... stiu si ei la fel de bine ca nu exista motociclist care sa nu depaseasca limita de viteza legala, sa nu se strecoare printre masini, sa nu tureze motorul pentru a fi auzit in trafic s.a.m.d., majoritatea sunt mancatori de (cuvant urat)... si se vad prea curati, dar nu se uita sub unghii sa vada ce zace.

 

Mara, te rog un lucru... abtinete din dorintele astea ale tale ca deja e urat ce faci (legat de postul cu 'de ce ti-e frica de aia nu scapi')

 

Eu zic in felul urmator, nu are rost sa facem tam-tam aici, lasati-i sa vorbesca... oricum nu rezolva nimic. Ca zic de bine, ca zic de rau... ca sunt offtopic sau nu... Robert ne lipseste si nimic din ce spunem sau facem nu-l poate aduce printre noi.

 

Nu cer decat putin respect, atat cat sa nu va mai certati aici pe topic.

 

Robert, vars lacrimi si injur toti sfintii pentru ce-ai patit... insa daca 'acolo sus' exista, sper ca ne vom revedea cu bine candva... 'acolo sus' ... :kiss: :lol:

 

 

Prietene, iti intelegem durerea si, poate ca nu crezi, dar fiecare din cei de aici regreta ce s-a intamplat. Insa de la asta, pana la a trimite PM-uri amenintatoare, e cale lunga. Te rog mult, tot ceea ce ai de zis referitor la accident, poti posta, insa nu inspaimanti pe nimeni daca dai PM-uri.Si stii foarte bine la ce ma refer!! Asa s-a intamplat la fiecare accident, au iesit certuri si alte rahaturi. Dar hai sa nu ajungem la amenintari ca nu e frumos. E un forum public, fiecare spune ce-l taie capul, e de datoria moderatorilor acestui forum sa cenzureze sau nu anumite posturi/topicuri. Daca ei nu o fac, cu atat mai putin poti spune tu ce sa si ce sa nu scrie lumea. In rest....Condoleante!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreau sa il cert pe Robert ....

 

V-am vazut vorbind .. 17000 de rpm .. la tv se zice ca nu purta casca ... altii spun ca el e vinovat caci merge cu 200 ... altii ca depasea pe banda intai ..

Rahaturi, la 200km/h taia masina in 2; nu putea ajunge la 17000rpm pt ca se plafona la 14-15mii

 

Am inteles ca o masina in fata lui a "acordat prioritate" uneia care venea din contra-sens pt a vira spre stanga ,masina cu care a facut si accidentul ...

 

aceeasi situatie era sa ma faca praf acum ceva timp.... eram 2 masini si o motocicleta(eu) pe sosea ... una circula in fata mea cu apox 50km/h, eu la ceva distanta in spatele ei aveam undeva la 70-80km/h, circulam pe banda 2 amandoi. De pe contra sens venea o a 2-a masina care dorea sa faca stanga pe o straduta, soferul din fata mea a franat mai brusc pana la oprire sa "dea prioritate" , instant m-am trezit pe banda 1 "carând" frane ... in timp ce dobitoaca de pe contrasens incepuse manevra de viraj stanga. Nu stiu ce minune s-a intamplat de masina aia a franat si eu milimetric facand drift stg-drt am trecut prin fata ei oprindu-ma la vr-o 15 metri mai incolo ... M-am uitat inapoi la cei 2 soferi care se uitau unul al altul ca si cand nu s-a intamplat nimic, ba chiar isi multumeau...

Ce vina aveam eu in cazul accidentului ???

Scenariul asta pare sa se fi intamplat si in cazul lui Robert .. probabil asa a ajuns el pe banda 1. Ii stiu stilul de mers .. era ingrijit calm atent desi putin cu mana in gaz. Dar cine nu o face ?

 

 

Nu vreau sa fiu nesimtit , am fost mereu respectuos cu voi, dar mai da-ti-va in p*** mea !

 

Robert este vinovat dpdv moral si nimic mai mult, a depasit limita de viteza ceea ce a marit gravitatea accidentului, si nu a purtat echipament, decat casca dezlegata=0 . Pt asta te cert Robert !!!

 

Dpdv legal cine nu a acordat prioritate si nu s-a asigurat la schimbarea directiei de mers .. si nu exista pedeapsa care sa compenseze pierderea unui om !

 

 

Sa ma contrazica cineva daca vorbesc prostii !!

 

:D

 

:blink: :kiss: :rose R.i.p Robert...

 

 

Odihneasca-se in pace !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma repet:

 

 

Alta e problema:

 

Voi chiar credeti ca e bine sa mergem cu motocicletele ? Parintii lui nici acum nu realizeaza ce s-a intamplat, tatal lui inca nu crede, inca il asteapa sa intre pe usa noaptea ... mama lui lesina aproape de fiecare data cand plange. Am inteles ca amandoi au probleme cu inima! Cum credeti voi ca vor reactiona cand vor auzi vuiete de tobe in urma cortegiului ? Nu le facem un bine DELOC !

 

Daca veniti pentru Robert ganditi-a la parintii lui la fel cum se gandea el la ei, daca veniti doar sa va afirmati tobele zgomotoase STATI ACASA ! Nu cred ca e nevoie de emotii mai mari decat sunt acum !

 

Si ca sa ma contrazic singur, pt ca si eu imi doresc sa merg cu motoreta caci asa se cuvine fata de Robert ....

Ce ziceti sa nu facem vâlva, si sa avem putin respect fata de oamenii astia doi care au pierdut singul lucru din viata lor pentru care .... ... si sa il conducem in liniste pe ultimul drum pe dragul nostru Robert !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sasser, greseti! Prietenii lui Robert, fie ei mai saraci cu duhul sau cu judecata intunecata de durere nu realizeaza ca singurul vinovat pentru soarta lui a fost el. Restul a fost doar o serie de circumstante, pe cat de banale, pe atat de des intalnite in trafic.

 

Multi din cei care au afirmat ca Robert a gresit (cred ca toti) nu au nimic cu el, ci incearca sa explice ca probabil (cel putin in capul meu) conservarul nu a gresit cu nimic si nu avea cum sa il vada pe Robert. Ideea e sa invatam cu totii din acest trist accident si mai ales cei care nu inteleg ca soferul nu l-a omorat pe Robert (just wrong time, wrong place).

 

Mi-am mai exprimat o data regretele. Nu consider ca e mai bine ca a murit, as fi preferat sa invete altfel ca viteza ucide. :D

 

 

Pentru amicul care injura pe cei care luau partea conservarului: daca tu mergi cu motocicleta asa (cand coloana e oprita tu treci cu viteaza mare pe langa ei), probabil o vei pati, nu ma intereseaza. Daca insa faci acelasi lucru cu masina (sau si cu motorul si scapi) si dai pe trecere peste un pieton, beware! Ai fost avertizat! (daca ai ghinionul sa omori pe cineva drag mie, iti pot promite ca o sa iti doresti sa fi murit, si nu pentru greseala, ci pentru atitudinea ta de inconstient sfidator... btw, ai datele mele la profil, imi poti face o vizita cand vrei daca crezi ca gresesc si vrei sa ma convingi de asta, pasnic sau nu). De asemenea daca tu crezi ca ii faci un bine lui Robert sau familiei injurandu-ne pe noi, restul... vei pricepe cand iti va veni mintea la cap.

Editat de GXG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sasser, greseti! Prietenii lui Robert, fie ei mai saraci cu duhul sau cu judecata intunecata de durere nu realizeaza ca singurul vinovat pentru soarta lui a fost el. Restul a fost doar o serie de circumstante, pe cat de banale, pe atat de des intalnite in trafic.

 

Multi din cei care au afirmat ca Robert a gresit (cred ca toti) nu au nimic cu el, ci incearca sa explice ca probabil (cel putin in capul meu) conservarul nu a gresit cu nimic si nu avea cum sa il vada pe Robert. Ideea e sa invatam cu totii din acest trist accident si mai ales cei care nu inteleg ca soferul nu l-a omorat pe Robert (just wrong time, wrong place).

 

Mi-am mai exprimat o data regretele. Nu consider ca e mai bine ca a murit, as fi preferat sa invete altfel ca viteza ucide. :D

 

 

Pentru amicul care injura pe cei care luau partea conservarului: daca tu mergi cu motocicleta asa (cand coloana e oprita tu treci cu viteaza mare pe langa ei), probabil o vei pati, nu ma intereseaza. Daca insa faci acelasi lucru cu masina (sau si cu motorul si scapi) si dai pe trecere peste un pieton, beware! Ai fost avertizat! (daca ai ghinionul sa omori pe cineva drag mie, iti pot promite ca o sa iti doresti sa fi murit).

 

Coane, citeste si tu linia din mijloc din pen-ultimul meu post si du-te si tu acolo.. dai cu presupusu , esti prost informat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert nu depasea o coloana...era pe banda lui :D

 

 

Si acum...ce vina are? de ce trebuie sa traiasca cu asta pe constiinta? Va spune eu...pentru ca nu-i pasa..Soferul n-a fost macar la spital sa se intereseze de starea lui Robert...De ce? (stiu ca-i veti gasi explicatie)

 

and AGAIN...NU acuz conserarul pentru accident...dar comportamentul de dupa e trist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soarta?

daca traieste si va fi intreg...va avea de invatat din asta. sanatate maxima fraierului...

 

ptr el sigur nu este greu. nu este constient de asta. insa pentru prieteni si familie este 100 de ori mai greu decat ptr el.

ganditi-va la asta inainte sa bagati mana in gaz d-ampulea...

ma abtin de la comentarii dar tu motociclist fiind jura-te ca in viata ta nu ai deschis d-ampulea gazul niciodata ca fraieru' sau nu ai avut momente cand ai avut morcovu-n poponeata macar 5 milisecunde!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand condoleante.nu vreau sa fiu injurat dar in momentul in care depasesti anumite viteze nu poti cere nimanui sa te vada mai ales intr-o zone cu vizibilitate redusa asa cum este cea unde s-a produs accidentul.pacat ca nu a gandit asta inante sa bage mana in gaz.am ajuns acolo dupa accident si s-a cam zburlit blana pe mine la cele vazute.si asa nu suntem in siguranta nici pe o strada inchisa pentru reparatii asa ca hai sa incercam sa ne pazim singuri pielea si sa lasam viteza pentru circuit.numai bine si condoleante inca o data familiei si prietenilor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert nu depasea o coloana...era pe banda lui :D

 

 

Si acum...ce vina are? de ce trebuie sa traiasca cu asta pe constiinta? Va spune eu...pentru ca nu-i pasa..Soferul n-a fost macar la spital sa se intereseze de starea lui Robert...De ce? (stiu ca-i veti gasi explicatie)

 

and AGAIN...NU acuz conserarul pentru accident...dar comportamentul de dupa e trist

 

stii ce e cu adevarat trist spiry?ca la ora 12.30 nu era nimeni cu el la capela din toata multimea de prieteni care pretind aici ca il iubesc sau ca ii sunt prieteni si ca nu avea o lumanare ca lumea aprinsa.si daca arata asa cum arata ce conteaza,sufletul lui sper ca l-ati apreciat nu trupul.acest suflet inca pluteste deasupra trupului si cu adevarat sufera cand vede adevarata fata a prieteniei.asa cum arata este robert al vostru drag si mai aveti mai putin de 24 de ore la dispozitie sa-l mangaiati pt ca dupa aceea va dispare intradevar pt totdeauna.cat despre mersul cu moto la inmormantare imi permit sa dau un sfat ,cimitirul este vis-a-vis de capela iar zgomotul motoarelor nu poate fi decat o lovitura suplimntara pt parinti si rude(va spun din experienta).desigur ca sufletul lui v-ar vedea si ar auzi motoarele dar fiti convinsi ca atat de mult regreta ce s-a intmplat incat nu ar mai vrea sa auda de motocicleta niciodata stiind ce a lasat in urma.

condoleante familiei iar pentru robert sa ne rugam sa-i fie iertate greselile cele cu voie sau fara de voie.

PS.in legatura cu accidentul toata lumea are dreptate dar va rog incetati orice discutie pe aceasta tema pana maine dupa ora 13.00.

sa fiti iubiti toti de CEL DE SUS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sasser, greseti! Prietenii lui Robert, fie ei mai saraci cu duhul sau cu judecata intunecata de durere nu realizeaza ca singurul vinovat pentru soarta lui a fost el. Restul a fost doar o serie de circumstante, pe cat de banale, pe atat de des intalnite in trafic.

 

Multi din cei care au afirmat ca Robert a gresit (cred ca toti) nu au nimic cu el, ci incearca sa explice ca probabil (cel putin in capul meu) conservarul nu a gresit cu nimic si nu avea cum sa il vada pe Robert. Ideea e sa invatam cu totii din acest trist accident si mai ales cei care nu inteleg ca soferul nu l-a omorat pe Robert (just wrong time, wrong place).

 

Mi-am mai exprimat o data regretele. Nu consider ca e mai bine ca a murit, as fi preferat sa invete altfel ca viteza ucide. :blink:

 

 

Pentru amicul care injura pe cei care luau partea conservarului: daca tu mergi cu motocicleta asa (cand coloana e oprita tu treci cu viteaza mare pe langa ei), probabil o vei pati, nu ma intereseaza. Daca insa faci acelasi lucru cu masina (sau si cu motorul si scapi) si dai pe trecere peste un pieton, beware! Ai fost avertizat! (daca ai ghinionul sa omori pe cineva drag mie, iti pot promite ca o sa iti doresti sa fi murit, si nu pentru greseala, ci pentru atitudinea ta de inconstient sfidator... btw, ai datele mele la profil, imi poti face o vizita cand vrei daca crezi ca gresesc si vrei sa ma convingi de asta, pasnic sau nu). De asemenea daca tu crezi ca ii faci un bine lui Robert sau familiei injurandu-ne pe noi, restul... vei pricepe cand iti va veni mintea la cap.

bai nebunule da ce rau esti tu.........

app din cate am vz la profilul tau nu prea esti in masura sa vb despre motoare mai ales despre condus pt ca nu ai asa ceva........

deci..........jet :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nebunule da ce rau esti tu.........

app din cate am vz la profilul tau nu prea esti in masura sa vb despre motoare mai ales despre condus pt ca nu ai asa ceva........

deci..........jet :blink:

 

intamplarea face ca in urma unei problemute (cred) cu forumul s-a sters campul de motocicleta detinuta pentru tot userii, asa ca vorbesti aiurea. terminati cu insultele, macar in memoria lui Robert. chiar nu pricepeti ca nu e frumos noroiul asta?? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat, am inteles de la o prietena ca era un baiat de nota 50+ ... Nu va mai dati aiurea cu parerea, sunt convins ca 100% dintre noi au bagat macar odata mana in gaz. Dumnezeu sa-l ierte si sa-l aiba in paza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nebunule da ce rau esti tu.........

app din cate am vz la profilul tau nu prea esti in masura sa vb despre motoare mai ales despre condus pt ca nu ai asa ceva........

deci..........jet :D

Ba uite ca am. :kiss: Si mai am ceva ce tie vad ca iti lipseste: bun simt si respect pentru viata si amintirea unui om. Vei intelege cand mai cresti!

 

 

PS. Condusul pe strada nu are treaba cu condusul pe circuit . Pana si Noricky, unul din preferatii mei a aflat-o, sper sa nu afli si tu. Asfalt uscat!

PS2. Nu te mai agita cu insultele! Orice insulta din partea unuia ca tine ma maguleste. :blink:

Editat de GXG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert nu depasea o coloana...era pe banda lui :D

 

 

Si acum...ce vina are? de ce trebuie sa traiasca cu asta pe constiinta? Va spune eu...pentru ca nu-i pasa..Soferul n-a fost macar la spital sa se intereseze de starea lui Robert...De ce? (stiu ca-i veti gasi explicatie)

 

and AGAIN...NU acuz conserarul pentru accident...dar comportamentul de dupa e trist

 

eu il acuz ... si ii acuz pe toti cei ce nu dau prioritate. Un lucru este cert. Motociclistii sunt mult mai atenti decat soferii ... ei nu fumeaza, nu vorbesc la telefon si nu asculta muzica in timp ce se deplaseaza. Macar atata lucru ar trebui sa constientizeze un sofer cand se afla in trafic. Intradevar, avea viteza ... si!? asta nu-i da dreptul conservarului sa nu cedeze prioritate. Eu nu cred in scuza " nu l-am vazut! "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...