Sari la conținut

Doua Moto Au Fost Accidentate Intentionat


BuNu'
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator lznicu
de ce nu in fata, ci in piept? nu stiam...

 

 

Cand am cumparat spray-ul l-am intrebat pe cel care mi l-a vandut (era magazin specializat) de ceva contraindicatii si mi-a spus ca doar la bolnavii de astm pot fi probleme si ca de fapt se da in piept ca oricum nu mai poate face nimic dupa aia dar a zis ca si daca-i dai in fata nu pateste nimic.

Banuiesc ca e mai bine sa-i dai in piept pt a nu nimeri in gura (poate-l prinzi cu ea deschisa) si atunci sunt probleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu m-am referit in mers, nici nu cred ca ai putea sa-i dai in mers, te tii dupa el pana opreste la un semafor si-i dai acolo, atentie! spray-ul nu se da in fata ci in piept.

 

Una e reactia spontana cand cineva atenteaza la viata ta si alta e premeditarea...ca te duci dupa el ,ii ciocani in geam la masina,il rogi sa lase geamul jos...aici dai in alte lucruri si te complici ! N-o mai dati atat cu spray-ul ,nici nu ai timp de reactie sa-l mai si folosesti ..o faci cu gandul mai tarziu ! NO OFENCE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest caz trebuie facuta plangere la tribunal si venit cu martori ca a atentat la viata voastra. Chestia asta depaseste politia. E ca si cum ar veni la tine unul si ti-ar da una din senin. E adevarat ca din pacate astfel de faze sunt din ce in ce mai dese in trafic, insa asta nu inseamna ca nu mai trebuie sa mai reactionam pentru ca daca nu facem nimic ei vor continua sa faca la fel si poate, Doamne fereste!, data viitoare chiar vor omori pe cineva, ca nu e greu sa sicanezi un motociclist si ala sa intre din cauza ta sub o basculanta sau cu gatul intr-un gard...

 

Plangerea la tribunal trebuia facuta inainte sa ii sparga fata soferitei (din pacate legea noastra e de cacao si ar fi fost cam greu sa dovedesti ca te-a sicant in trafic).Acum este tardiv. Poate sa faca ea plangere :).

 

Dreptatea nu se face cu pumnul in mana, asta nu e dreptate ...e premiu de consolare :(, dar daca tot se alege varianta asta trebuie facuta temeinic :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Una e reactia spontana cand cineva atenteaza la viata ta si alta e premeditarea...ca te duci dupa el ,ii ciocani in geam la masina,il rogi sa lase geamul jos...aici dai in alte lucruri si te complici ! N-o mai dati atat cu spray-ul ,nici nu ai timp de reactie sa-l mai si folosesti ..o faci cu gandul mai tarziu ! NO OFENCE !

 

Ideea era ca in loc sa-i spargi fata (chestie care lasa semne) mai bine-i dai spray ca in cel mai rau caz iei o amenda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ideea era ca in loc sa-i spargi fata (chestie care lasa semne) mai bine-i dai spray ca in cel mai rau caz iei o amenda.

Daca stii cum sa dai la ficat nu lasi semne. Dar nu asta-i problema. Problema este ca prea multi cocalari si tarani parveniti au ajuns sa faca legea pe drumurile publice si nimeni nu face nimic. Ei sunt uniti in caz de scandal, iar noi ne ascundem ca fatalaii in papusoi. Ei se aduna cu zecile si vin peste noi, pe cand noi ne bagam sub pat si tipam de acolo. Pana mea, aproape ca nici nu ma mai mir ca astia fac ce fac pe strada....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte inteligent ! Dar ma intreb si eu acum, daca soferul "orbit" scapa utilajul de sub control, urca pe trotuar si omoara o mamica cu copilul in brate, de exemplu?

 

 

si inchide ochii si cine stie ce reactie are, in mers fiind si cine stie ce accident face si pe cine omoara.

later edit: scuze, am postat in acelasi timp cu andrei.

 

 

ba da voi chiar nu va dati seama cat stationeaza o conserva la semafor!!!!! :( are timp sa-l usture si in partea dorsala nu numai ochii. :) daca ii dai in mers nu are nici un efect ca se disipeaza prea repede :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stii cum sa dai la ficat nu lasi semne. Dar nu asta-i problema. Problema este ca prea multi cocalari si tarani parveniti au ajuns sa faca legea pe drumurile publice si nimeni nu face nimic. Ei sunt uniti in caz de scandal, iar noi ne ascundem ca fatalaii in papusoi. Ei se aduna cu zecile si vin peste noi, pe cand noi ne bagam sub pat si tipam de acolo. Pana mea, aproape ca nici nu ma mai mir ca astia fac ce fac pe strada....

si ce propui? sa declaram rasbel? sa luam atitudine?...

eu ma stiu pe mine cum merg prin trafic cu Scoot 'ul... slalom urias, insa de obicei fara a-i incurca in vreun fel pe ceilalti, doar ii sperii probabil... ca se trezesti cu o naluca galagioasa nevoie mare si fumeganda dintr-o data langa tine si peste tot in jurul tau, nu-i tocmai placut... acum deh, imi iau claxoane, injuraturi, dar numai de la unii (si putini, ce-i drept) si carora le dau fum... pana la urma "ata ete", eu trebuie sa-mi fac treaba si REPEDE! restul e spaga lor, nu-mi pasa... sa se obisnuiasca... :)

 

p.s. repet: nu obisnuiesc sa obstructionez pe nimeni in trafic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Shin-ule toata lumea e OK, merci de grija.

:( Atunci e bine ca scaparati doar cu sperietura.. :)

Sincer, nu credeam ca exista oameni chiar in halul ala de rai si prosti.

 

Ehh, ne "auzim" cand iau si eu plasticu', ne vedem la o plimbare :P

 

Va pup ma!

 

Acum sa fim sinceri. Cam cati crezi ca stiu ce inseamna? :cheers:

Destui :rock:

Editat de shinu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( Atunci e bine ca scaparati doar cu sperietura.. :)

Sincer, nu credeam ca exista oameni chiar in halul ala de rai si prosti.

 

Ehh, ne "auzim" cand iau si eu plasticu', ne vedem la o plimbare :P

 

Va pup ma!

 

 

Destui :rock:

Bafta cu plasticul ala! :cheers:

Editat de roxanna_ghfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de parere ca nu trebuie sa iscam un razbel cu toti conservarii, nu se cuvine ca sa prinda ura toti cocalarii pe mtociclisti.De ce?

Pai io asa cum sunt fac fata la 2-3 sau poate mi-o fur de la 2-3 conservari, nenorocirea este ca atunci cand ai casca pe cap, nu toti fac diferenta si ganditi-va ca poate confunda taranoii de oras, cocalarii si kickboxerii o fata motociclista nevinovata cu oricare dintre noi.

REZULTATUL??Am prietena care vrea sa-si ia permis de mobra si de atunci m-am calmat in a mai avea reactii volente cu conservarii.Nu asta este soutia.

 

Acum vreo 3 luni eram cu mobra si cu fata mea in crangasi...m-a sicanat unul cu un pasat albastru.......in pasaj la lujerului mi-a taiat fata la 130km/h.Eu pe banda 1, in dreapta perete pasaj, in stanga prostu cu pasatu' ,am scapat fara sa cadem si fara sa ne lovim....dar asta este ca asa a vrut Dumnezeu.

Ce trebuia sa fac?

Am dus fata acasa, am fost la politie, am depus plingere , declaratie, la aceeasi circa de politie 22, si .....azi 19.06 2008, nu am primit raspuns de la politie.

Stiu unde parcheaza si ma gandesc ca a uitat deja de mine........iar pe mine 1L de acid sulfuric de baterie ma costa 80.ooo lei, care poate face mult rau vopselei frumoasei lui limuzine.

 

Ptr cei care nu cred, va rog verificati la benzinaria LukOil de langa CORA Lujerului, este un pasat albastru break, chiar in benzinarie parcheaza, numarul cred ca este B38 PBC, nu mai retin sigur......dar ceea ce este sigur...NU-L IERT.AM IO AC DE COJOCUL LUI....elegant.

 

Toate cele bune si fiti cu okii in 4 , multi tampiti sunt azi in trafic.Asfalt Uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu

Am dus fata acasa, am fost la politie, am depus plingere , declaratie, la aceeasi circa de politie 22, si .....azi 19.06 2008, nu am primit raspuns de la politie.

 

Chiar daca nu ai primit raspuns nu renunta, du-te inapoi la ei fa un pic de gura caci poate misca ceva, macar ca-l cheama acolo si tot e ceva chiar daca nu ia nici macar o amenda, data viitoare se va gandi de doua ori inainte sa mai faca ceva de genul asta.

 

Stiu unde parcheaza si ma gandesc ca a uitat deja de mine........iar pe mine 1L de acid sulfuric de baterie ma costa 80.ooo lei, care poate face mult rau vopselei frumoasei lui limuzine.

 

Ptr cei care nu cred, va rog verificati la benzinaria LukOil de langa CORA Lujerului, este un pasat albastru break, chiar in benzinarie parcheaza, numarul cred ca este B38 PBC, nu mai retin sigur......dar ceea ce este sigur...NU-L IERT.AM IO AC DE COJOCUL LUI....elegant.

 

Toate cele bune si fiti cu okii in 4 , multi tampiti sunt azi in trafic.Asfalt Uscat.

 

E si asta o solutie, il costa cam o 1000 de euro sa o faca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi era sa se urce un bou pe mine pe soseaua Bucuresti-Pitesti... se grabea foarte tare omu, ma depaseste rapid si intra pe banda mea cat inca era in paralel cu mine... cat pe ce sa ma loveasca si sa ma arunce in parapeti...si aici nu mai tine faza cu "nu m-a vazut" ...

 

 

La asa soferi...asa tara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo 3 luni eram cu mobra si cu fata mea in crangasi...m-a sicanat unul cu un pasat albastru.......in pasaj la lujerului mi-a taiat fata la 130km/h.Eu pe banda 1, in dreapta perete pasaj, in stanga prostu cu pasatu' ,am scapat fara sa cadem si fara sa ne lovim....dar asta este ca asa a vrut Dumnezeu.

Ce trebuia sa fac?

 

Sa mergi mai incet :) parca a mai murit cineva in pasajul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr cei care nu cred, va rog verificati la benzinaria LukOil de langa CORA Lujerului, este un pasat albastru break, chiar in benzinarie parcheaza, numarul cred ca este B38 PBC, nu mai retin sigur......dar ceea ce este sigur...NU-L IERT.AM IO AC DE COJOCUL LUI....elegant.

 

In benzinarie sunt camere video, programul e non-stop, d-asta o si parcheaza acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......in pasaj la lujerului mi-a taiat fata la 130km/h.Eu pe banda 1, in dreapta perete pasaj, in stanga prostu cu pasatu' ,am scapat fara sa cadem

 

 

trece vreo autostrada prin pasaj pe la lujerului? :) nu-mi amintesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...