Sari la conținut

Omv Udristei


Oryon
 Share

Postări Recomandate

Bine ca n-a patit nimic, lasa mersul racing..

Care mers racing ma,ca stateam pe loc mai mult. Abia se facuse verde pt stanga,nici un metru n-am facut ca m-am trezit pe jos.

Eram la omv-ul d la udriste,stateam la unul din cele 2 semafoare,asezat pe banda 3 la semaforul pt stanga,asteptand sa se faca verde pt stanga(in continuare era rosu pt inainte) . Se face verde pt mine,dau sa plec si ma trezesc pe jos,dupa ce am simtit o lovitura puternica pe partea stanga. Era un smecher ce ocolise el ambele coloane si vroia sa mearga spre inainte. Nici cand aveam k5 nu mergeam racing ,asa k taci dreacu din gura.tu vbesti? :)) scuze k am postat d pe contul Simonei,dar altfel nu mi se logeaza knd intru d p mobil.

Omul are permisul suspendat pt faza asta si e multumit k nu m-am dus la spital(am un cot julit si un sold vanat un pic,deci mai nimic pt k purtam echipament).motorul are geamul oglinzii spart,capatul d ghidon un pic stramb si maneta d ambreiaj rupta. In rest nici o julitura. Traiasca enduro ! Doar azi ce imi pusesem rotile de enduro. Pe alea d supermoto o sa le vand dar mai incolo... Multumesc pe aceasta cale tuturor ce s-au interesat de mine si Simonei care a asteptat 5 ore langa motor pana sa-l duc acasa. V-am pupat. Vinovatu a fost darnic peste masura...cam cat juma de Drz :()

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai ca "esteti" tari care este si anume, acum va luati de el ca n-avea credit ?

 

Bine dracu ca nu avea vitezana, ca iar ziceati ca mergea cu 300 la ora.. si ca isi merita soarta :)

 

Bai baieti, cartoon network se cheama.. ceva gen tom & jerry va poate relaxa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant. Esti motociclist, ai riscul de accident de 3 ori mai mare decat automobilistii si umbli fara credit la telefon. La mai mare.

 

Luati-va frate abonamente. Ah, pardon, voi vreti sa fiti "liberi".

 

Mi se pare foarte deplasat si inca o si mai mare prostie ceea ce ai zis tu... si eu am cartela... care-i faza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant. Esti motociclist, ai riscul de accident de 3 ori mai mare decat automobilistii si umbli fara credit la telefon. La mai mare.

 

Luati-va frate abonamente. Ah, pardon, voi vreti sa fiti "liberi".

 

Ai dreptate si tu..eu cred ca de asta l-a si tavalit fraierul ala.Sa-l pedepseasca ca nu are bani de telefon ca toti smecherii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg atunci ca tu astepti nenoricirea sa se intample? Eu incerc sa merg preventiv la faza asta... nu m-am gandit sa imi iau inca un telefon cu inca o cartela.... dar na... e o idee... cheers! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati-l pe Dragon, el e cel mai titrat fost viitor motociclist de pe-acilea. Si-n afara de un pic de trolling, nu prea are alte "calitati".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fost viitor motociclist te rog frumos (vad ca de fapt asa ai spus :) ). Prea multe accidente cu mortaciuni si handicapati (adica care au rezultat in urma unor accidente) mi-au taiat pofta de a deveni unul. Si da, sunt pregatit pentru inevitabil. Un telefon mobil pe mine ma costa nici 0,5% din venitul meu lunar. Lipsa lui ma poate costa viata sau integritatea corporala. Ghici ce am ales.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fost viitor motociclist te rog frumos (vad ca de fapt asa ai spus :( ). Prea multe accidente cu mortaciuni si handicapati (adica care au rezultat in urma unor accidente) mi-au taiat pofta de a deveni unul. Si da, sunt pregatit pentru inevitabil. Un telefon mobil pe mine ma costa nici 0,5% din venitul meu lunar. Lipsa lui ma poate costa viata sau integritatea corporala. Ghici ce am ales.

 

da chiar nu ne intereseaza venitul tau :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum, sunteti ala-n dala rau, cum reusti voi sa devenit mircari! deviatori de subiecte si atotstiutori, este incredibil. incercati sa va mai abtineti, ne poloati vizual cu tot felu de prosti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fost viitor motociclist te rog frumos (vad ca de fapt asa ai spus :) ). Prea multe accidente cu mortaciuni si handicapati (adica care au rezultat in urma unor accidente) mi-au taiat pofta de a deveni unul. Si da, sunt pregatit pentru inevitabil. Un telefon mobil pe mine ma costa nici 0,5% din venitul meu lunar. Lipsa lui ma poate costa viata sau integritatea corporala. Ghici ce am ales.
Mosule, daca esti tu atat de blindat nu te mai da mare pe aici, mai bine fa-ne o invitatie la o bere si un mic sa ne explici acolo cu dovezile pe masa. Chiar nu crezi, ca unii nu au bani de telefon ? Poate nu sunt mai prosti decat tine, dar probabil au avut mai putin noroc. Roata vietii se invarte. Incearca sa fii mai modest, nu ne impresionezi, cu totii cred ca avem ce pune pe masa, dar nu ne rupem in figuri pe aici. Fratioare bine ca te-ai scos, bine ca s-a terminat cu bine, chiar la faza asta nu cred ca ai vreo vina, de asa ceva ma tem si eu si sigur si altii. Si ia-ti naibii al doilea si al treilea telefon! Sa fii voinic si sanatos! Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclismul e un sport scump. Nu poti sa ai bani de motor, benzina, echipament, consumabile si sa nu ai bani de un telefon de 20 de euro si o cartela de 10 euro. Dar eu ma retrag aici pentru ca mi-e bine cunoscuta aversiunea motociclistilor fata de non motociclisti. Daca pentru voi posibilitatea de a comunica oricand cu oricine este non-importanta, eu nu am nici o autoritate sa va contrazic.

 

Mie personal mi se pare groaznic de rusinos sa spui ca ai ramas fara credit la telefon dar sa strambi din nas la o casca mai ieftina de 300 de euro.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclismul e un sport scump. Nu poti sa ai bani de motor, benzina, echipament, consumabile si sa nu ai bani de un telefon de 20 de euro si o cartela de 10 euro. Dar eu ma retrag aici pentru ca mi-e bine cunoscuta aversiunea motociclistilor fata de non motociclisti. Daca pentru voi posibilitatea de a comunica oricand cu oricine este non-importanta, eu nu am nici o autoritate sa va contrazic.

 

Mie personal mi se pare groaznic de rusinos sa spui ca ai ramas fara credit la telefon dar sa strambi din nas la o casca mai ieftina de 300 de euro.

 

 

E foarte corect ce spui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunteti pe treaba voastra, zau. Al dreacu' fraier si Adi, ca umbla cu cartela in loc sa-si ia abonament, vai de capul lui - vai de capul vostru ca duceti lipsa acuta de activitati de va sodomizeaza atat grija de telefonul altuia.

 

Cand ai pasiune pentru motocicleta nu inseamna ca ai si castigurile aferente. Nu toti avem salarii din care sa ne putem permite sa spunem ca motociclismul este ceva costisitor. Cand ai pasiune pentru motocicleta bagi toti banii posibili in motocicleta si in echipament, creditul pe telefon sau altele de gen devin secundare. In loc de credit pe telefon exista mers preventiv, dar pana si asta este o chestiune cu mult peste capacitatea de gandire a unora.

 

De toata jena, pe cuvant ca mi-e rusine cu oameni ca voi. Vedeti-va de abonamentele si de telefoanele voastre de 20 euro si continuati sa fiti motociclisti in lumea voastra de vis, in timp ce altii se zbat pentru fiecare oglinda sau capat de ghidon spart.

 

@adi, ai si tu un noroc, atat de accident cu pagube destul de mici, cat si de femeia care-ti e alaturi .. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici o faza. Fiecare face cum il taie dovleacul. Eu umblu dupa mine tot timpul cu un telefon de rezerva (deci nu al doilea telefon, telefon de rezerva care are o cartela prepaid incarcata si sta tot timpul inchis).

 

deci te lauzi ca ai 2 telefoane? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite cum nu ne dezicem de atitudinea latino'daco si mai cum vreti voi.

Omul a postat pt un accident (bine ca nu a fost mai rau) si voi simtiti nevoia sa va etalati bunurile pe forum. Orice eveniment, fie el cat de mic, e prilej pt majoritatea "motociclistilor", a "adevaratilor motociclisti" care au sarit din buzunaru' lu' taticu' direct pe modele 2007-2008, sa-si faca simtita nevoia de a fi recunoscuti de societate ca apartinand unei clase "superioare". Putina modestie nu strica! Desi, asa cum spuneam si in alt post, remarc o tendintza covarsitoare a unora de a vb despre persoana lor. OUT OF TOPIC! Pe langa!!! Total aiurea! Adunati posturi? Gata cu fragurile la CS unde cel mai mult conta locul in clasament? Voi cand va maturizati?

PUII MEI!

 

 

Adi, Simona, cei care ati trecut prin evenimentul asta nasol, aveti grija de voi!

Bafta!

...astept comentariile... pustilor "cu credit"!

Editat de CBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte corect ce spui.

 

poate se ducea sa isi cumpere cartele si inca un tel , ca is a consumat creditu la un apel urgent , dar ce pretentii sa avem de la voi... mintea voastra daca o punem la un tramvai behaie , bheeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Observ ca unii au lipsa de credite.., ce sa zic, eu am credite destule.., daca cineva e interesat de un credit, doua, le ofer eu gratis..,dar la banci!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...