Sari la conținut

Ture pe Amckart - Bucuresti


Kata San
 Share

Postări Recomandate

Salutari,

Duminica se anunta vreme relativ buna, am sunat la circuit si nu au eveniment organizat.

Este cineva interesat?

Domnisoara de acolo a spus ca daca ne strangem mai multi timpul de asteptare este mai scurt.

Eu o sa incerc sa fiu pe la ora 12 acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari,

Duminica se anunta vreme relativ buna, am sunat la circuit si nu au eveniment organizat.

Este cineva interesat?

Domnisoara de acolo a spus ca daca ne strangem mai multi timpul de asteptare este mai scurt.

Eu o sa incerc sa fiu pe la ora 12 acolo.

Poate venim si noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Asa se merge la 1:08 - 1:07 pentru cine vrea sa imbunatateasca

 

Denis the master:

Denis rullz! Sper sa mai am ocazia sa il prind macar la Amckart, sa schimbam cateva vorbe, pareri si sfaturi. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gume bune si da-i bice. Amc e un loc perfect de joaca oricat ar fi moto de grasa :ok:

E fake poza ca e prea verde iarba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Nu e un program fix. Se intra cand permit cei de acolo. Sunt zile in care prinzi cate 4-5 intrari pana la ora 15:00 si zile in care nu intri decat o data, in functie de cat e de aglomerat. Dar pana acum nu a fost o singura zi in care sa regret ca am mers acolo, chiar si daca m-am dat o singura data :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrarile sunt impartite pe beginners, intermediate and so on? Sau toata lumea la gramada?

La gramada da nu-ti imagina ca sunt 1 miliard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai o impresie eronata. AMCKart nu e Adancata. platesti aia 20 lei, intri si te dai 10 minute. daca esti cu prieteni, va puteti da impreuna.

dar nu exista organizare tip trackday ca la Adancata, pe grupe de experienta / cilindree. Cel putin daca mergi in timpul saptamanii, cum am mers eu, esti singur pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mhm, bun atunci ca asa mai poti observa si de la altii care au mai multa experienta,zic

primele 10-15 intrari fa-le singur chiar daca nu stii ce sa faci. Nu te lua dupa altii care merg mai tare ca faci buba si la combinezon si la motoreta, asa ca mai bine dai 20 lei inca o fisa decat sa ramai fara scarita si schimbator... si sub nicio forma nu te forta sa pui genunchiul jos. Cauta sa inveti pista mai intai si sa ai fluenta a.k.a sa visezi curbele, asa capeti viteza, apoi vin si genunchii.

 

E exact ca atunci cand esti incepator si nu trebuie sa mergi cu gasca de handralai pt ca nu tii pasul cu ei si creste riscul te imprastii. Dar asta in caz ca vin mai multi (mai multi insemnand 5-8). Du-te in timpul saptamanii si te dai in voia ta fara sa te streseze nimeni. Cand simti ca te plafonezi, ridici mana si intrebi :)

Daca vrei un sfat de la inceput, pozitia e extrem de importanta in "formarea ta" asa ca dupa ce visezi curbele alea, cauta sa tii capul unde ti-e oglinda. Nu te uita de sus din corcodus la curbe pt ca te impiedica sa te apleci.

 

Bafta! (si da, sunati inainte!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primele 10-15 intrari fa-le singur chiar daca nu stii ce sa faci. Nu te lua dupa altii care merg mai tare ca faci buba si la combinezon si la motoreta, asa ca mai bine dai 20 lei inca o fisa decat sa ramai fara scarita si schimbator... si sub nicio forma nu te forta sa pui genunchiul jos. Cauta sa inveti pista mai intai si sa ai fluenta a.k.a sa visezi curbele, asa capeti viteza, apoi vin si genunchii.

 

E exact ca atunci cand esti incepator si nu trebuie sa mergi cu gasca de handralai pt ca nu tii pasul cu ei si creste riscul te imprastii. Dar asta in caz ca vin mai multi (mai multi insemnand 5-8). Du-te in timpul saptamanii si te dai in voia ta fara sa te streseze nimeni. Cand simti ca te plafonezi, ridici mana si intrebi :)

Daca vrei un sfat de la inceput, pozitia e extrem de importanta in "formarea ta" asa ca dupa ce visezi curbele alea, cauta sa tii capul unde ti-e oglinda. Nu te uita de sus din corcodus la curbe pt ca te impiedica sa te apleci.

 

Bafta! (si da, sunati inainte!)

Multumesc de sfaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare.

 

Intentionez sa merg maine incepand cu ora 10:00 la Amkart sa dau 2-3 ture. Pana la 12 pot sta maxim.

Daca e cineva interesat ne vedem acolo sau ne auzim la telefon. 0751301779.

 

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primele 10-15 intrari fa-le singur chiar daca nu stii ce sa faci. Nu te lua dupa altii care merg mai tare ca faci buba si la combinezon si la motoreta, asa ca mai bine dai 20 lei inca o fisa decat sa ramai fara scarita si schimbator... si sub nicio forma nu te forta sa pui genunchiul jos. Cauta sa inveti pista mai intai si sa ai fluenta a.k.a sa visezi curbele, asa capeti viteza, apoi vin si genunchii.

 

E exact ca atunci cand esti incepator si nu trebuie sa mergi cu gasca de handralai pt ca nu tii pasul cu ei si creste riscul te imprastii. Dar asta in caz ca vin mai multi (mai multi insemnand 5-8). Du-te in timpul saptamanii si te dai in voia ta fara sa te streseze nimeni. Cand simti ca te plafonezi, ridici mana si intrebi :)

Daca vrei un sfat de la inceput, pozitia e extrem de importanta in "formarea ta" asa ca dupa ce visezi curbele alea, cauta sa tii capul unde ti-e oglinda. Nu te uita de sus din corcodus la curbe pt ca te impiedica sa te apleci.

 

Bafta! (si da, sunati inainte!)

pe langa ce a zis colegu , poti sa rogi frumos baietii sa te lase pe pasarela de la linia de start, poti vedea tot circuitul de acolo si intelegi mai bine cum se inlantuie curbele, poti urmari un rider mai cu experienta pe tot traseul ca sa intelegi viteze si trase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...