Sari la conținut

Hai Pe Transalpina


crazy_mouse_87
 Share

Postări Recomandate

de pe 11 iulie sunt liber 3 zile adica vineri sambara duminik repectiv 11/12/13

vreau sa fac acest traseu ...atasez si o harta

traseul are 730 km...plecat Buc>pitesti>curtea d arges>(facem transfagarasanul)>sibiu>(si ne intoarcem pe transalpina)...

o sa mai dau detalii mai tarziu...acum sunt la munca...daca ma prind sefii imi dau prime cu -%

daca doriti sa extindem traseul astept sugestii :kali:

deocamdata sunt eu pe un xt125 si un preten pe un xt660 tnr...

numai bine

post-12320-1214644001_thumb.jpg

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In ce stare se afla Transalpina? Enduro exclusiv sau merge si altceva?

 

Mie topicul acela cu transalpina mi-a trezit cheful de mers pe acolo...

adica baietii baga motoare de strada acolo si noi nu putem :kali:

vb lor...vointa sa avem ca de restu ne descurcam noi :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul e ca drumul nu merita facut cu o carenata cum a facut baiatul cu kawa, placere tot este dar nu deplina...iar moto...saraca de ea :kali:

am fost de curand pe Ranca, dar cu masina si ne-am intors tot prin Horezu...ne-a fost frica sa ne bagam pe Transalpina...si ploua, ne-au si indrumat ca fara 4X4 e f dificil(niste baieti cu 4X4, care tocmai veneau de pe acolo)...

sa faceti multe poze cand ajungeti pe acolo :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am parcurs o parte din ea acum, in weekend. Probabil una din cele dificile, urcusul de la Obarsia Lotrului pana in golul alpin. Problema nu e neaparat drumul, rupt dealtfel (dar in curs de modernizare, cred), ci mai degraba pietrele care le arunci in baia de ulei oricat te-ai feri. Eu am spart scutul de plastic al KLR-ului weekendul asta, dar nu am avut alte probleme. Un BMW FS-650 nou insa, ala de 800 cmc, a cam ramas in drum din cauza filtrului de ulei gaurit de un asemenea bolovani.

Ghinionul a facut sa nu pot parcurge tot traseul, din cauza ca m-am rupt de grupul cu care am fost, asa ca sunt in cautarea unei noi ocazii. Poate dati de stire sa ma lipesc si eu de pe la Oasa, daca veniti dinspre Sebes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am parcurs o parte din ea acum, in weekend. Probabil una din cele dificile, urcusul de la Obarsia Lotrului pana in golul alpin. Problema nu e neaparat drumul, rupt dealtfel (dar in curs de modernizare, cred), ci mai degraba pietrele care le arunci in baia de ulei oricat te-ai feri. Eu am spart scutul de plastic al KLR-ului weekendul asta, dar nu am avut alte probleme. Un BMW FS-650 nou insa, ala de 800 cmc, a cam ramas in drum din cauza filtrului de ulei gaurit de un asemenea bolovani.

Ghinionul a facut sa nu pot parcurge tot traseul, din cauza ca m-am rupt de grupul cu care am fost, asa ca sunt in cautarea unei noi ocazii. Poate dati de stire sa ma lipesc si eu de pe la Oasa, daca veniti dinspre Sebes.

 

 

sigur ca dau de stire..

lasa un nr de telefon..

am inteles ca este mai bine de facut din sebes spre novaci...urcam mai putin si coboram mai mult sau ceva de genul... :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am parcurs o parte din ea acum, in weekend. Probabil una din cele dificile, urcusul de la Obarsia Lotrului pana in golul alpin. Problema nu e neaparat drumul, rupt dealtfel (dar in curs de modernizare, cred), ci mai degraba pietrele care le arunci in baia de ulei oricat te-ai feri. Eu am spart scutul de plastic al KLR-ului weekendul asta, dar nu am avut alte probleme. Un BMW FS-650 nou insa, ala de 800 cmc, a cam ramas in drum din cauza filtrului de ulei gaurit de un asemenea bolovani.

Ghinionul a facut sa nu pot parcurge tot traseul, din cauza ca m-am rupt de grupul cu care am fost, asa ca sunt in cautarea unei noi ocazii. Poate dati de stire sa ma lipesc si eu de pe la Oasa, daca veniti dinspre Sebes.

vrei sa zici ca nu face fata duku`? :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

as fi mers si eu cu placere dar trebuie sa schimb distributia la capra. o am de vreo 3 saptamani si inca nu m-am bagat la drumuri mai lungi de 200km desi am facut 2000...in fine..cu alta ocazie count me in! :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ crazy mouse - 0722714297 e telefonul.

@ motofum - e de cercetat. Da' daca imi zici ca ai inca gumele alea model raising, ma astept la multa distractie :P Apropo, cum stai cu scutul, ca nu mai tin minte. Nu as vrea sa te vad cu baia de ulei sau filtrul de ulei atinse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am parcurs o parte din ea acum, in weekend. Probabil una din cele dificile, urcusul de la Obarsia Lotrului pana in golul alpin. Problema nu e neaparat drumul, rupt dealtfel (dar in curs de modernizare, cred), ci mai degraba pietrele care le arunci in baia de ulei oricat te-ai feri. Eu am spart scutul de plastic al KLR-ului weekendul asta, dar nu am avut alte probleme. Un BMW FS-650 nou insa, ala de 800 cmc, a cam ramas in drum din cauza filtrului de ulei gaurit de un asemenea bolovani.

Ghinionul a facut sa nu pot parcurge tot traseul, din cauza ca m-am rupt de grupul cu care am fost, asa ca sunt in cautarea unei noi ocazii. Poate dati de stire sa ma lipesc si eu de pe la Oasa, daca veniti dinspre Sebes.

imi pare rau ca te-ai "despartit" de noi;problema grava a fost ca ne-am dat seama prea tarziu-ajunsesem pe creasta;lasasem un semn si erau si bastinasi pe traseu care te puteau orienta spre noi;

post-18718-1214806928_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rumega rumega bine...cand te saturi dai un raspuns :jump:

pe ce moto vrei sa iti faci aparitia pe varful muntelui?!

 

 

vin si eu :jump: sa mai lasi detalii, ca d ex cazarea

 

la asta inca lucrez...ori cort ori cazare pe undeva pe langa sibiu...sa vedem ce zice lumea si ce prefera..si ne adaptam cerintelor :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate si pe mine gandul, cu un SM. Trebe sa-i fac botezul offroad-ului :jump:

 

 

pey ce mai astepti... :P

 

Am fost eu simbata, este dificil dar se merita si daca vreti sa savurati fiecare clipa mergeti cu motoare enduro. /index.php?...30140&st=70

 

am vazut poziliii...faina tura...

fain bmw-ul ala..la unu dala visez io noaptea :jump:

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut poziliii...faina tura...

fain bmw-ul ala..la unu dala visez io noaptea :P

 

 

 

Si eu ma visat la el 9 ani si acum mai am 9 pina il termin de achitat si crede-ma nu regret nici o clipa alegera facuta. If you can dream it; you can do it!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma visat la el 9 ani si acum mai am 9 pina il termin de achitat si crede-ma nu regret nici o clipa alegera facuta. If you can dream it; you can do it!

 

stai sa termin si eu astia 3 ani...si dupa fac imprumut pe o viata de om ca doar sunt tanar..si imi iau si eu o moto (makr un bmw f650 dakar) sa o las mostenire la nepotei :P

bv..noi sa fim sanatosi

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va bagati cu orice motor pe Transalpina, pe toate portiunile. Zona mai usoara este din Ranca pana in Pasul Urdele. Intre pas si Obarsia Lotrului le rupeti sau/si le impingeti. Nu merita efortul.

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va bagati cu orice motor pe Transalpina, pe toate portiunile. Zona mai usoara este din Ranca pana in Pasul Urdele. Intre pas si Obarsia Lotrului le rupeti sau/si le impingeti. Nu merita efortul.

Spor

 

 

este chiar asa de rupt drumu?!

nu ma ajuta cei 12 'catari' ?!

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...