Sari la conținut

Accident Usor + Tentativa De Omor !


DaKiLLeR
 Share

Postări Recomandate

oricum , chiar si sa iesi cu masina pe strazile bucurestiului este un risc destul de mare , efectiv nu exista intersectie in care sa nu iti iei cu cineva de par agrafe , toti au in masini bate si alte chestii "de autoaparare", cel putin prin bucuresti si prin imprejurimi traficul este o mare jungla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu puteti merge la politia din Capitala si sa relatati acolo povestea? E pacat sa lasati treaba moarta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bag picioarele, imi iau si spray, si baston telescopic. Manusi deja am.

Da mi-e ca mi-l f*t pe unu rau de tot in caz de doamne fereste...

 

 

baston vezi ca au la magazin la victoriei... :P 1 000 000 bucata :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu puteti merge la politia din Capitala si sa relatati acolo povestea? E pacat sa lasati treaba moarta!

 

Asa am vrut initial sa facem, dar stiu ca trebuie sa declari la politia pe raza careia s-a intamplat incidentul.

Oricum, declaratia ramane... sper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu puteti merge la politia din Capitala si sa relatati acolo povestea? E pacat sa lasati treaba moarta!

Nu ramane moarta. Nu puteam sa mergem la Capitala cand accidentul fusese in GR. trebuia intai dat acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte trist ca se poate intampla asa ceva. tot ce pot sa spun este ca daca vezi pe vreo-unu ca sta in c uru tau si vrea sa te depaseasca, ori ii dai gaz si pleci de acolo, ori il lasi sa treaca, opresti la nevoie. se poate evita astfel , cred eu, o situatie mult mai nasoala, in care intervine partea cu "doamne-ajuta ca nu a fost nimeni pe contra-sens"

sincer, nu cred ca rezolva ceva politia.

Oricum, Bafta, si, citez "bulan exagerat"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte trist ca se poate intampla asa ceva. tot ce pot sa spun este ca daca vezi pe vreo-unu ca sta in c uru tau si vrea sa te depaseasca, ori ii dai gaz si pleci de acolo, ori il lasi sa treaca, opresti la nevoie. se poate evita astfel , cred eu, o situatie mult mai nasoala, in care intervine partea cu "doamne-ajuta ca nu a fost nimeni pe contra-sens"

sincer, nu cred ca rezolva ceva politia.

Oricum, Bafta, si, citez "bulan exagerat"

I-am fi facut loc sa ne depaseasca fara nici o problema , dar el a incercat sa ne depaseasca pe dreapta ... deci ... cum puteam sa-i facem loc ? Doar daca ieseam pe contrasens. Eu am preferat sa ii dau gaz si sa ma car dar Dakiller nici nu l-a vazut si nici nu putea sa-si imaineze ca kktul ala bolnav cu ditai duba o sa depaseasca pe partea dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenorocitul asta a facut special manevra asa, cu depasirea pe dreapta! Si sigur nu i-a venit pe moment, ci a stat si a gandit-o bine... Daca voia doar sa va depaseasca, va depasea normal, pe partea stanga, si-si vedea de drum, dar se pare ca nu asta voia de fapt. A vrut sa va impinga pe voi pe contrasens ca sa patiti ceva, iar el sa scape basma curata zicand ca voi l-ati depasit pe el care mergea normal pe drum. Este tentativa de omor clara aici. Din pacate, fara martori, nu stiu daca poate fi acuzat...

 

N-am cuvinte... bine ca ati scapat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce se scrie pe aici se poate numi instigare la violenta. ca fapt divers, exista bastoane cu soc electric care nu lasa urme si sunt foarte eficiente spray-urile cu piper. sunt foarte bune la sinusuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenorocitul asta a facut special manevra asa, cu depasirea pe dreapta! Si sigur nu i-a venit pe moment, ci a stat si a gandit-o bine... Daca voia doar sa va depaseasca, va depasea normal, pe partea stanga, si-si vedea de drum, dar se pare ca nu asta voia de fapt. A vrut sa va impinga pe voi pe contrasens ca sa patiti ceva, iar el sa scape basma curata zicand ca voi l-ati depasit pe el care mergea normal pe drum. Este tentativa de omor clara aici. Din pacate, fara martori, nu stiu daca poate fi acuzat...

 

N-am cuvinte... bine ca ati scapat!

 

 

Este foarte adevarat ce zici, acesta fiind si motivul pt. care am intitulat postul "Tentativa de omor" si ma gandesc din ce in ce mai serios daca ma avant sa merg mai departe cu judecata pe tema asta.

Trist este ca in tara asta totul dureaza o vesnicie... deci nu cred ca merita sa pierzi bani si timp din viata pt. o hotarare judecatoreasca blanda pt. acest criminal (ca se poate numi asa).

Partea proasta este ca soferul putea sa fie si beat, ca imi este greu sa cred ca un om intreg la minte ar putea avea asemenea ganduri criminale...

Evident ca de asta va scapa in mod sigur, ca etilotestul nu a avut loc, iar cele 24h s-au cam scurs, deci s-a dus si alcool-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa faci ceva cu politia , iti ei frumos un avocat si te duci la politie la gr nu trebuie lasati in pace eu zic sa te duci si sa te infigi putin in ei , ce daca sunt politisti nu te pot trata asa , si daca chiar vrei sa mergi sa-l bati pe ala eu zic ca trebuie sa o faci in particular cu 2 prieteni nu cu tot forumul pentru ca odata ce-l bati pe ala e penala treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il bateam pana zicea piua ! Respect si bravo pt ca te-ai abtinut, INSA te rog sa o duci pana in panzele albe cu Politia si cu avocatul. Ala merita sa ramana fara carnet pe termen foarte, foarte lung.

Editat de tudor@manowar.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte adevarat ce zici, acesta fiind si motivul pt. care am intitulat postul "Tentativa de omor" si ma gandesc din ce in ce mai serios daca ma avant sa merg mai departe cu judecata pe tema asta.

Trist este ca in tara asta totul dureaza o vesnicie... deci nu cred ca merita sa pierzi bani si timp din viata pt. o hotarare judecatoreasca blanda pt. acest criminal (ca se poate numi asa).

 

 

nu conteaza, ideea e ca o sa-l plimbi pe el prin tribunale, si nu o sa-i convina sa se invoiasca mereu de la servici, cheltuieli cu avocatul samd. pierzi si tu timp, dar il phuti si pe el la icre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce se scrie pe aici se poate numi instigare la violenta. ca fapt divers, exista bastoane cu soc electric care nu lasa urme si sunt foarte eficiente spray-urile cu piper. sunt foarte bune la sinusuri

 

Ma abtin sa instig la violenta (cu toate ca sunt indemnat de Necuratul) pt. ca nu stim ce ochii mai citesc acest post si stiti si voi vorba americanului "orice spui acum poate fi folosit impotriva ta, bla, bla, bla).

Daca vrea cineva sa vorbim despre violenta fizica pe care o putem administra acestor criminali, prefer sa o facem pe privat, mail sau mess.

 

Multumesc tuturor pt. parerile expuse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai facut reclamatie la politia ("militia") locala, astepti raspuns. nu-l gasesc, sau nu vor sa-l gaseasca, mai departe la politia capitalei. dak nici acolo nu esti satisfacut de rezultat, mai departe la minister si sigur se vor lua masuri, fara nici o indoiala.

 

io zic asa: sambata, mers si facut autostopul o brigadutza de oameni, sau urcat de la capat, si dupa ce pleaca de pe loc totzi sa-si scoata castile si manusile din rucsace si sa se imbrace cu ele....intre timp cu viziera ridicata sa se discute cat mai langa sofer despre soferii de pe maxitaxi indisciplinatzi si ce masuri ilegale ar trei sa li se aplice...binentzeles sa se ramana la discutzii. dar cu certitudine ce-o sa treaca prin sufletul lui.....o sa fie f nasol si o sa intzeleaga mesajul

 

masuri fizice cam greu acum cu ocazia depunerii plangerii, dak e sa fie luate tre luate fara discutzii si fara ambalari, singrel sau singurei ca suntetzi oameni mari si va descurcatzi...

 

 

ma bag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FOARTE probabil nu se va intampla nimic. Daca sunai in acelasi timp la 112, erau sanse sa se intample ceva, pentru ca apelurile sunt inregistrate si se montorizeaza si rezolvarea sesizarilor. Asa fiind anuntati doar "localii", poti fei perfect sigur ca "autorul faptei este cautat in continuare, din pacate pana in prezent ramanand necunoscut"

Pe de alta parte, pe rutele "sensibile", soferii de maxi taxi platesc "cotizatia" la militia rutiera - patrulele din zona.

Zone sensibile: Buc - Alexandria, Buc - Giurgiu, Bucuresti - Buzau.

 

Asa a ramas doar reclamatia lui inregistrata..ce ati dat voi la militieni, egal cu zero... din pacate

 

Parerea mea.

exact ce a zis si vlad,firmele de transport persoane cotizeaza foarte mult la politie,tocmai ca sa treaca cu vederea anumite fapte pe care conducatorii de maxi le savarsesc.Imagineaza-ti daca maxi-taxi ar merge de la Bucuresti la Bacau cu viteza legala si ar respecta diagrama cam cate ore/bani ar face...baietii sint intr-un fel protejati de politie de-aia grasanu era mai mult de partea soferului.Si in aceasta situatie sunt si cei cu bascule sau betoniere.Eu conduc camion si stiu ca au un statut mai aparte acesti conducatori auto decat noi restul.

Iti urez succes in rezolvarea acestei probleme,iar daca nu,numara-ma si pe mine in cei 20 de "pasageri" :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il bateam pana zicea piua ! Respect si bravo pt ca te-ai abtinut, INSA te rog sa o duci pana in panzele albe cu Politia si cu avocatul. Ala merita sa ramana fara carnet pe termen foarte, foarte lung.

 

Sa fiti convinsi ca daca puturosii aia nu fac nimic, merg mai sus si mai sus... cat de sus se poate, iar nepedepsit NU va ramane.

 

Va tin eu la curent cu detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e o idee buna. marlanul va sesiza politia spunand ca a fost batut si talharit de banii de cursa, si va salta gaborii urgent si aiurea. El se alege cu cateva vanatati si cu incasarile pe ziua aia iar voi stati in preventiv 29 de zile pana se lamureste ce si cum. Eu as face astfel: aflati care este firma de leasing; aflati cine este utilizatorul, adica firma care are masina pe leasing; luati legatura cu patronul, povestitii ce s-a intamplat si rugati-l sa-l dea afara pe magar; daca refuza prezentatii urm. scenariu: noi cu inca 2, 3 prieteni vom calatori pe ruta pe care ai tu masinile in leasing; conditiile de transport or sa ni se para inumane si vom face zeci de plangeri la protectia consumatorului pana ramai fara licenta de transport si te umpli de amenzi!- e, acum tot refuzi sa-l dai afara pe magar?. daca nu-l da afara faceti exact asa cum i-ati promis reclamatii la OPC politie etc.. daca il da afara, cat o sa fie somer, asteptati-l pe magar pe drumul de intoarcere de la carciuma, scuipati-l in ochi si spunetii ca din cauza motociclistului de pe bucuresti-alexandria a ramas acum fara paine. mai am cateva scenarii dar se desfasoara noaptea, aproape de casa soferului...

 

RESPECT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenorocitul asta a facut special manevra asa, cu depasirea pe dreapta! Si sigur nu i-a venit pe moment, ci a stat si a gandit-o bine... Daca voia doar sa va depaseasca, va depasea normal, pe partea stanga, si-si vedea de drum, dar se pare ca nu asta voia de fapt. A vrut sa va impinga pe voi pe contrasens ca sa patiti ceva, iar el sa scape basma curata zicand ca voi l-ati depasit pe el care mergea normal pe drum. Este tentativa de omor clara aici. Din pacate, fara martori, nu stiu daca poate fi acuzat...

 

N-am cuvinte... bine ca ati scapat!

 

 

Draga mea....din punct de vedere juridic aberezi....numa tentativa de omor nu se cheama....

 

On topic....chiar merita pocnit. Bafta si sper ca se va rezolva cu pulitia. oricum nici lor nu le sta bine un AN.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiti convinsi ca daca puturosii aia nu fac nimic, merg mai sus si mai sus... cat de sus se poate, iar nepedepsit NU va ramane.

 

Va tin eu la curent cu detalii.

parerea mea ca ai actionat extraordinar...probabil ca multi doar l-ar fi injurat pe sub casca si ar lasa-o moarta...vb aia cu nebunii nu te pui...pacat ca nu i-ai dat si o casca peste mufa si o flegma in ochi daca tot ai intrat peste el in microbuz...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e o idee buna. marlanul va sesiza politia spunand ca a fost batut si talharit de banii de cursa, si va salta gaborii urgent si aiurea. El se alege cu cateva vanatati si cu incasarile pe ziua aia iar voi stati in preventiv 29 de zile pana se lamureste ce si cum. Eu as face astfel: aflati care este firma de leasing; aflati cine este utilizatorul, adica firma care are masina pe leasing; luati legatura cu patronul, povestitii ce s-a intamplat si rugati-l sa-l dea afara pe magar; daca refuza prezentatii urm. scenariu: noi cu inca 2, 3 prieteni vom calatori pe ruta pe care ai tu masinile in leasing; conditiile de transport or sa ni se para inumane si vom face zeci de plangeri la protectia consumatorului pana ramai fara licenta de transport si te umpli de amenzi!- e, acum tot refuzi sa-l dai afara pe magar?. daca nu-l da afara faceti exact asa cum i-ati promis reclamatii la OPC politie etc.. daca il da afara, cat o sa fie somer, asteptati-l pe magar pe drumul de intoarcere de la carciuma, scuipati-l in ochi si spunetii ca din cauza motociclistului de pe bucuresti-alexandria a ramas acum fara paine. mai am cateva scenarii dar se desfasoara noaptea, aproape de casa soferului...

 

 

buna ideea....sincer n-as vrea sa ma cert cu tine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...