Sari la conținut

Accident Dn1, Ora 11:20


cmd
 Share

Postări Recomandate

ma indreptam azi spre Buc pe Dn1(Ploiesti-Bucuresti)cand ce sa vezi ..coloana mare de masini din dreptul loc.Saftica , ma gandeam ca poate e luni si unii bucuresteni au ales sa plece in dimineatza aceasta de @ munte catre casa , spre surprinderea mea aproape de benzinaria Petrom Prisma(loc.Corbeanca) pe sensul de mers spre Buc inevitabilul se produce, politia romana in strada , accident moto:((, prima data am vazut motocicleta avariata , era pe partea dreapta a drumului (in afara partzii carosabile ) pe sensul catre Bucuresti dupa care cam la 100-200 m erau: 1 adidas (cred ca de fata posibil (pasagera)) , cioburi, carene sparte ,etc... motorul nu am reusit sa.mi dau seama bine ce marca era sau nr de inmatriculare ,politia nu te lasa sa opresti, din ce am vazut avea 2 tobe , carenat ,vitezana avariat pe partea stanga ,cred ca ii luase deja salvarea mai erau decat politzishtii pt masuratori , shtie cine ceva mai mult ?

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo, veneam dinspre Ploiesti, mobra era de culoare maro, sau ceva asemanator. De la locul impactului si pina la mobra oprita pe cimp erau cam 200-250m ceea ce m-a uimit. Oricum impact prea mare nu a fost dupa resturile ce se vedeau pe sosea!

 

Eu cind am trecut, faptul era consumat,nu mai era decit politia acolo si mobra la pascut, n-am oprit sa stau sa casc gura. Totusi dupa pozitia resturilor as spune ca motoristul a venit tare depasind peste linia dubla continua coloana de masini si a acrosat un vehicul din sens opus, moment in care a pierdut controlul oprindu-se pe campul din contrasens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu de accident.

O masina nu s-a asigurat cand a schimbat banda de mers si motociclistul a intrat in plin in ea...am inteles ca cel cu masina ar fi fugit de la locul accidentului si motociclistul ar fi murit.....ATENTIE!!! Nu vreau sa aduc afirmatii eronate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la fata locului exact inainte ca motociclistul sa fie transportat. Era destul de ranit, se vaita de durere de la femurul rupt. Motocicleta era un Cbr 600 F3, neagra, nr de inmatriculare IF 24 COR. Din cate am inteles, motociclistul are 19 ani. A fost lovit de o dacie rosie, din ceea ce spuneau cei care vazusera accidentul, cu nr de inmatriculare BV 44 EDN sau BV 49 EDN, care fuge de la locul accidentului. Am sa postez cateva poze un pic mai tarziu cand voi ajunge acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu de accident.

O masina nu s-a asigurat cand a schimbat banda de mers si motociclistul a intrat in plin in ea...am inteles ca cel cu masina ar fi fugit de la locul accidentului si motociclistul ar fi murit.....ATENTIE!!! Nu vreau sa aduc afirmatii eronate!

 

Se poate sa ai dreptate, la ce am vazut eu acolo e posibila si varianta in care moto merge pe banda doi spre Ploiesti, auto de pe banda 1 trece pe doi si il acroseaza lateral pe motorist trimitindu-l la pascut pe contrasens. Bine ca din sens opus nu l-a lovit nimeni frontal! Repet, motoreta nu parea decit acrosata, impact cine stie cit de violent nu a fost!

 

O gresala fregventa pe care o vad in trafic la unii motociclisti,in special, este factul ca nu pastreaza o distanta "safe" fata de celelalte vehicule din jurul lor. In permanenta trebuie sa fii atent la tot ce se intimpla in jurul tau, sa anticipezi pe cit posibil reactiile celorlalti. Prea greu nu este, situatiile generatoare de accidente sint citeva si deja clasice.

 

Intr-o tara in care soferii sint imprevizibili si fac manevre bruste si nesemnalizate, fara sa se asigure temeinic, nu-ti poti permite luxul de a te relaxa la ghidoane nici macar o secunda. In permanenta trebuie sa stii ce e in fata, in stinga, in dreapta si in spate! Sa lasi un spatiu liber fata de ceilalti astfel incit sa ai mereu o portita de scapare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la fata locului exact inainte ca motociclistul sa fie transportat. Era destul de ranit, se vaita de durere de la femurul rupt. Motocicleta era un Cbr 600 F3, neagra, nr de inmatriculare IF 24 COR. Din cate am inteles, motociclistul are 19 ani. A fost lovit de o dacie rosie, din ceea ce spuneau cei care vazusera accidentul, cu nr de inmatriculare BV 44 EDN sau BV 49 EDN, care fuge de la locul accidentului. Am sa postez cateva poze un pic mai tarziu cand voi ajunge acasa.

 

Deci e in mare parte ok daca a putut sa vorbeasca :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu de accident.

O masina nu s-a asigurat cand a schimbat banda de mers si motociclistul a intrat in plin in ea...am inteles ca cel cu masina ar fi fugit de la locul accidentului si motociclistul ar fi murit.....ATENTIE!!! Nu vreau sa aduc afirmatii eronate!

 

 

cum ziceam si la alt topic..:

 

bai, sa mor daca nu ma "incanta" cand vad pe aici faze din astea..ma oamenilor voi sunteti intregi la cap?! si prin voi nu ma refer la cineva in mod special ci la o droie de postatori de pe acest forum..

BAH!

nu mai spuneti ca a murit vreunul...si mai dati si "detalii" : ba nu am vazut, ca nu m-au lasat sa opresc, ca era doar un adidas si nu stiu, pare de femeie, ca mi-a zis mie vecina de peste gard ca avea mega viteza, ca mi-a zis o alta vecina ca sigur e mort ca stie ea..

 

mai fratilor..e vorba de un om care - una la mana poate fi usor confundat din detaliile voastre super vagi cu un altul, care sa fie bine merci dar ce conteaza?! ca deja familia il plange din cauza voastra

si doi la mana e cea mai mare nesimtire sa il faci pe un om mort ca dupa sa se dovedeasca de fapt ca e viu la spital sau viu acasa..si poate ajunge si mai si citeste ca a fost bagat in groapa inainte de vreme!!!

 

ABTINETI-VA mah!! daca nu stiti nimic nu va mai bagati mah singuri in seama ca nu va cere nimeni asta sau daca va bagati dati informatii folositoare, ce naiba ?!

 

 

concluzia LASATI DRACU FAZELE CU "AM AUZIT CA E MORT"..nu realizati cat rau faceti??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ziceam si la alt topic..:

 

bai, sa mor daca nu ma "incanta" cand vad pe aici faze din astea..ma oamenilor voi sunteti intregi la cap?! si prin voi nu ma refer la cineva in mod special ci la o droie de postatori de pe acest forum..

BAH!

nu mai spuneti ca a murit vreunul...si mai dati si "detalii" : ba nu am vazut, ca nu m-au lasat sa opresc, ca era doar un adidas si nu stiu, pare de femeie, ca mi-a zis mie vecina de peste gard ca avea mega viteza, ca mi-a zis o alta vecina ca sigur e mort ca stie ea..

 

mai fratilor..e vorba de un om care - una la mana poate fi usor confundat din detaliile voastre super vagi cu un altul, care sa fie bine merci dar ce conteaza?! ca deja familia il plange din cauza voastra

si doi la mana e cea mai mare nesimtire sa il faci pe un om mort ca dupa sa se dovedeasca de fapt ca e viu la spital sau viu acasa..si poate ajunge si mai si citeste ca a fost bagat in groapa inainte de vreme!!!

 

ABTINETI-VA mah!! daca nu stiti nimic nu va mai bagati mah singuri in seama ca nu va cere nimeni asta sau daca va bagati dati informatii folositoare, ce naiba ?!

 

 

concluzia LASATI DRACU FAZELE CU "AM AUZIT CA E MORT"..nu realizati cat rau faceti??

Trista obosita citeste ce am scris si nu mai vb aiurea...asa am auzit si ce plm...nu vezi ce scrie ? NU vreau sa aduc informatii eronate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul este un prieten din Balotesti... Azi am aflat de la tatal sau, motociclist si el... cacao-ul cu Dacia, un pusti din Brasov care nu are nici permis, a vrut sa intoarca fara sa se asigure. L-a acrosat pe Fane(care a incercat sa fandeze), i-a strivit picioru si si-a continuat manevra fugind.... Fane a intrat dupa impact pe contrasens unde, spre norocul lui nu era nimeni, ruland, pe roti, inca o suta de metri.

Are 4 fracturi deschise la piciorul drept iar medicii se chinuie de aseara sa i-l salveze de la taiat.

cacao-u' ala de nu s-a uitat, a fugit si si-a ascuns masina pe sub unul din podurile de la otopeni, unde, dimineata cand l-a gasit politia, il astepta pe taiksu sa vina sa zica ca de fapt al batran conducea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trista obosita citeste ce am scris si nu mai vb aiurea...asa am auzit si ce plm...nu vezi ce scrie ? NU vreau sa aduc informatii eronate.

 

 

citeste si tu mai bine ce am spus eu!!.. am spus clar ca nu ma refer la cineva anume ci la o droie de oameni..e deja un fenomen larg raspandit pe acest forum..la sectiunea de accidente..ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne, saracul de el.....fratilor, purtati echipament. va scapa de multe belele. da, este foarte cald afara, dar prefer sa lesin de cald in echipament, decat sa lesin de durere....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stie nimeni nimic despre starea baiatului?

 

OFF TOPIC: daca nu stii tu noi nici atat ,du-ti si tu treaba pana la capat daca tot te visezi vre'un jurnalist de succes ,ca din pozele alea de cercetas asa reiese.

Nu stiu cator forumisti le-ar cadea bine sa-si vada pozele postate in astfel de situatii .

Cred ca era de ajuns o poza cu motorul trosnit si gata . Pt. ce nume ,nr. ,poze cu profilul baiatului, de unde e si cu ce se ocupa ?

La fiecare accident se gaseste cate un "CATALIN RADU TANASE " care sa umple 20 de pagini cu cine era si ce facea in timpul liber accidentatul.

 

ON TOPIC :

Sanatate maxima baiatului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF TOPIC: daca nu stii tu noi nici atat ,du-ti si tu treaba pana la capat daca tot te visezi vre'un jurnalist de succes ,ca din pozele alea de cercetas asa reiese.

Nu stiu cator forumisti le-ar cadea bine sa-si vada pozele postate in astfel de situatii .

Cred ca era de ajuns o poza cu motorul trosnit si gata . Pt. ce nume ,nr. ,poze cu profilul baiatului, de unde e si cu ce se ocupa ?

La fiecare accident se gaseste cate un "CATALIN RADU TANASE " care sa umple 20 de pagini cu cine era si ce facea in timpul liber accidentatul.

 

ON TOPIC :

Sanatate maxima baiatului !

 

OFF TOPIC: A, scuza-ma frate. Pana n-am postat eu nimeni nu stia mai nimic. Te deranjeaza cumva ca fac "dezvaluiri" cu starea in care era baiatul inainte sa fie transportat si cu motoreta afectata? Credeam ca aici conteaza fiecare detaliu in ceea ce priveste un accident. Nu sunt nici cercetas, nici jurnalist, insa am adus doar niste informatii asupra incidentului. Care e problema aici?

ON TOPIC: Nimeni nu mai stie nimic?

Editat de liberate_m3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci sa invatam..purtam protectii.ne asteptam la orice colt de strada sa dea peste noi un dobitoc cel mai posibil si fara carnet..avem prieteni care pun poze cu noi facuti varza in loc sa ne dea o mana de ajutor..

hmm? e ok ? corect pana aici?

 

ps..sanatase saracului om..nu pot sa-mi inchipui cum e sa fii in pericol sa-ti pierzi un picior din cauza unuia ca ala..doamne fereste!

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate sa ai dreptate, la ce am vazut eu acolo e posibila si varianta in care moto merge pe banda doi spre Ploiesti, auto de pe banda 1 trece pe doi si il acroseaza lateral pe motorist trimitindu-l la pascut pe contrasens. Bine ca din sens opus nu l-a lovit nimeni frontal! Repet, motoreta nu parea decit acrosata, impact cine stie cit de violent nu a fost!

 

O gresala fregventa pe care o vad in trafic la unii motociclisti,in special, este factul ca nu pastreaza o distanta "safe" fata de celelalte vehicule din jurul lor. In permanenta trebuie sa fii atent la tot ce se intimpla in jurul tau, sa anticipezi pe cit posibil reactiile celorlalti. Prea greu nu este, situatiile generatoare de accidente sint citeva si deja clasice.

 

Intr-o tara in care soferii sint imprevizibili si fac manevre bruste si nesemnalizate, fara sa se asigure temeinic, nu-ti poti permite luxul de a te relaxa la ghidoane nici macar o secunda. In permanenta trebuie sa stii ce e in fata, in stinga, in dreapta si in spate! Sa lasi un spatiu liber fata de ceilalti astfel incit sa ai mereu o portita de scapare.

:bigstar:

dupa mult timp de citit pe forumul asta, in sfarsit un post f inteligent..bravo coane

 

:crack:

dupa mult timp de citit pe forumul asta, in sfarsit un post f inteligent..bravo coane

scuze..bafta riderului si insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...