Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

bun, atunci ia recomanda niste sf-uri bune, ca ce stiam, am vazut; am ramas ca pestele p uscat. :what: tv fara sf-uri e f fad :haha:

Toata seria STAR TREK, si serialele!

Stargate;

ALIEN - toate,

MAD MAX - toate;

Starship Troopers - toate;

Journey To The Center of The Earth;

I Am Legend

The Core

Matrix

Sunshine

Terminator toate!

:rock:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

aceleasi personaje, aceleasi intamplari, aceleasi exagerari ca in toate filmele lui kusturica ... nu mai e ce a fost o data "black cat white cat"

Din pacate,trebuie sa-ti dau dreptate :rock:

 

 

Nu gasesc subtitrare la "the Duchess".Ma puteti ajuta,va rog.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce ai spus, am vz tot, inclusiv toate serialele star trek :10:

singurul care nu l-am incercat e the core, care tocmai e pe download. ei, tot e bun :what:

eu iti recomand gattaca, daca nu ai vz. sau impostorul :haha:

Am uitat de Battlestar Gallactica! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Finalmente fericit sa fi gasit o versiune cu mult peste medie (calitatea imaginii) si fara dubbing in rusa a filmului Max Payne.

"opt-maxpayne-r5" pe DC++ si 733,833,216 bytes. Go for it, fiindca in filmul asta efectele fac cam 90 %.

 

Urmeaza sa imi fac de cap zilele astea cu :

- Rocknrolla

Sa am oare norocul de a gasi inlocuitor pentru Layer Cake??? Who the f... knows? Pare un film f. interesant. Vom trai si ne vom bucura iar eu voi reveni cu barfa aferenta.

- Monty Python`s Meaning of Life . Desi nu e genul meu - vechi, pe alocuri musical, subiectul se pare ca este mai mult decat inteligent (+ "umorul" englezesc cu care vine la pachet)

- Ultimul 007 - The Quantum of Solace

Da, da, stiu, sunt trase de par, dar am eu o atractie fata de seria asta. E un fel de "minte-ma, minte-ma frumos". Si, sincer, parca primul 007 cu Daniel Craig a fost mult mai ok decat ce vazusem pana atunci.

- Am aruncat un ochi si pe Wristcutters (m-a facut curios rebela de Anka-14) si Zavet (fiindca apreciez ce spune mr. @violetbiker in materia de "filem") insa nu am cazut prea tare pe spate. Ok amandoua, dar nu m-au convins sa imi pierd noaptea pana la 4. O sa ma uit la ele cap-coada si voi emite o noua bula.

 

Recomandarea serii ???

- Daca v-a placut "Baraka" (nu as pleca in desert fara el), daca va plac filmele in care predomina monologul si daca aveti si un minim de pasiune pentru ideea de fotografie de presa sau pentru filmele documentare si incercati sa intelegeti lumea in care traim (sau doar sa o priviti distant de pe margine) poate o sa va placa si site-ul acesta (nu am pierdut, ci am petrecut cu folos aproximativ o ora si jumatate din acesta noapte, privind si ascultand):

 

http://mediastorm.org/projects/index.htm

 

So strange and fucked up...

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit cea mai premiata actrita a noastra, cu cele mai multe productii la activ :lol:

 

http://www.imdb.com/name/nm1483703/ (pe mine m-a lasat masca lista de filme si numele acestora)

Lista premii

 

:laugh:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(pe mine m-a lasat masca lista de filme si numele acestora)

 

Din lista:

 

The Big in the Beautiful

Bitchcraft

Evil Pink

Licensed to Blow

The Neighbors (asta chiar nu era nici o conotatie :lol: )

The American Ream

Cash & Carey :laugh:

Out Numbered (zici ca e titlu de film de razboi)

Big Toys No Boys (asta apropo de topicul "Motocicleta sau barbatul pe primul loc" )

2 + Me = 3

I'll Do Anything for You (este e romantic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut aseara Max Payne si Hitman.

 

Frumusel Max Payne dar parca nu prea are legatura cu jocul, decat scena in care isi gaseste nevasta moarta. In schimb, fazele cu demonii zburatori(valkyriile sau cum s-o scrie) aduc mai mult cu Constantine.

 

Hitman e un film bun. Cel mai mult mi-a placut faza in care el sare cu o franghie si intra intr-o camera unde 2 copii se jucau Hitman(jocul) :laugh: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ati vazut filmul coreean Oldboy, vizionatil. O sa va lase masca din toate punctele de vedere. Este genul de film pe care ati fi dorit sa nu il fi vazut. De asemenea un alt film exceptional este Batoru rowaiaru; o baza pentru multe filme de acest gen ( lupta pe viata si pe moarte intr-un loc izolat). Film coreean despre razboiul dintre coreea de sud si nord transpus prin lupta dintre doi frati taekukgi - the brotherhood of war. Revin la cerere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fight club,requiem for a dream,natural born killers,pulp fiction,rezervoir dogs,bitter moon,elephant,the dreamers,jeux d'enfants,le ballon rouge,mulholland drive,portocala mecanica,coffee and cigarettes,satra,gadjo dilo,vremea tiganilor,arizona dream,pisica alba ...,underground....si muuuuuuuuuuuuuuuulte altele...m-am plictisit un pic.. :friends: :P :drink:

 

 

" jeux d'enfants " asta tre sa-l vedem, neaparat :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va uitati la Transporter 3 ca o sa va para rau

 

sau la Wanted daca nu ati facut deja greseala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am vazut death race .... f tare filmu... finalul cam previzibil, da oricum f tare :D

Predictibil si fain, dar un MAD MAX nou ar fii fain!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator _Raul_
JCVD - SUPERRRRRRRRRRRRRRRR FILM

recomandat fanilor "van dam"

Am crescut cu JCVD. Imi voi face timpul sa il vad. M-as mai uita la filme cu vD, la varsta asta ? Da ;). La misto, la o betie cu prietenii.

 

 

Daca credeti ca v-ar interesa un film despre prietenie, dragoste, tinerete, creatie si nonconformism intelectual atunci ar trebui sa vedeti "RePrise". Este filmul care, dupa aproape 10 luni de zile de mediocritati, mi-a dat incredere in faptul ca pot vedea si ceva pentru sufletul meu. Pe o insula pustie ar sta in rucsac, alaturi de "Invaziile barbare" si, poate, multe alte filme.

 

War Inc. O satira politica (creata la Hollywood), ce poate (totusi) induce zambete care nu par fi ale noastre.

 

 

Punisher - The war zone. Imita f bine benzile desenate din care provine - replici scurte si la obiect. Violenta este eeexceeesivaaa, dar f. captivanta (iti vine sa vb singur despre cat de multa e).

Secole (sau milenii) distanta fata de primul The Punisher care este un esec al industriei, dpmdv.

 

 

 

The Day the Earth Stood Still. Genul de film la care observi clar ca a plecat de la o carte mai buna decat el. Intriga foarte interesanta ca idee, insa prea putin dezvoltata + un final total neinspirat. Nota 7,8 - 8.

 

Doomsday - Englezii observ ca au o adevarata obsesie pentru scenarii epidemic - apocaliptice (imi aduc aminte de 28 hours later) insa Doomsday merita pt 2 lucruri (nu pot sa cred ca spun asta)

- o scena in care un Bentley sport este ajuns din spate si agresat pe sosea de o rabla din anii 80 - probabil un Ford :wave: ? Nici macar umor englezesc nu poate fi categorisit

- 3 minute din film in care simti ca te uiti la un Mad Max al anilor 2000

- poate si pentru imaginile unei Scotii devastate de virusul care aproape eliminase rasa umana, reinstaurand salbaticia naturii.

 

Pana una-alta ma pregatesc de "Lemony Snicket`s A Series of Unfortunate Events"

 

si

 

Religulous

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...