Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Documentarul Australia spune povestea echipei naționale de fotbal a persoanelor fără adăpost (homeless) din România Âşi a participării acesteia la Homeless World Cup Melbourne din decembrie 2008.

 

Documentarul Australia spune povestea echipei naționale de fotbal a persoanelor fără adăpost (homeless) din România Âşi a participării acesteia la Homeless World Cup Melbourne din decembrie 2008. Relatarea se concentrează pe Âşapte personaje, toți oameni fără adăpost din TimiÂşoara, adunați de un profesor de sport care crede că îi poate transforma în sportivi, în ciuda statutului lor social. Filmul este o producție originală HBO România Âşi urmăreÂşte această echipă inedită până în momentul în care ajunge să îÂşi reprezinte țara pe îndepărtatul continent australian.

 

 

am tot cautat pe net undeva sa il vad/downloadez.Nimic.Stie cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

IMDB

Un film absolut interesant care trateaza fenomenul caselor bantuite dintr-o alta perspectiva. Va las pe voi sa descoperiti...

Finalul este grandios.

Mesaj completat

IMDB

"I think we're still inside the game!"

 

 

IMDB

 

Un film de o originalitate nemaintalnita.

O petrecere de "la revedere" pentru profesorul John Oldman se transforma intr-un interogatoriu misterios dupa ce profesorul in cauza le dezvaluie colegilor sai faptul ca este un nemuritor care traieste de peste 14 mii de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alina act,cred ca multi au uitat de filmul asta.Bun pot.

Se pare ca au scos trailerul de la Buffalo'66.Revin cu o faza:

The Man Who Sued God,este o comedie super cu o tematica mai aparte

Inglorious Basterds in regia lui Quentin Tarantino,care spune tot.

Mesaj completat

Tom Hanks intr-un old school movie produs in 2009 :) . Brici filmul.

Mesaj completat

http://www.imdb.com/title/tt1182345/

http://www.imdb.com/title/tt1179904/

http://www.imdb.com/title/tt1107860/

Mesaj completat

http://www.imdb.com/title/tt1235142/

Mesaj completat

http://www.imdb.com/title/tt0826559/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Recomand :

In the name of the father - R: Jim Sheridan

The horse whisperer - R: Robert Redford

Atonement - pentru cine nu l-a vazut, e nou

Road to Perdition - R: Sam Mendes

The Age of Innocence - R: Martin Scorsese

 

 

Sunt filme pe diferite stiluri, ca gen toate sunt drame. Eu as vrea sa stiu de ce recomandati filmele despre care vorbiti. Inca o intrebare. Mai merge lumea la cinema?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am citit toate paginile dar n-am vazut sa fi scris cineva de seria: Sons of Anarchy

e foarte tare...e despre mc-uri. idealuri, legi nescrise, motoare, arme ....bikeri rai.

 

a inceput si seria a doua. prima a avut parca 14 episoade.

enjoy!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am citit toate paginile dar n-am vazut sa fi scris cineva de seria: Sons of Anarchy

e foarte tare...e despre mc-uri. idealuri, legi nescrise, motoare, arme ....bikeri rai.

 

a inceput si seria a doua. prima a avut parca 14 episoade.

enjoy!

Am vazut prima serie si mi-a placut. Merci, nu stiam ca au scos si seria doi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva thrillere bune mai recomanda cineva?

ultima oara am vazut "the orphan", filmul nu mi s-a parut deloc cine stie ce, interesant a fost doar sfarsitul cu fetita care nu era fetita de fapt,ci un adult de 33 ani(nu stiu ce boala rara),chiar nu m-as fi asteptat la un asemenea final

Editat de roxa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva thrillere bune mai recomanda cineva?

ultima oara am vazut "the orphan", filmul nu mi s-a parut deloc cine stie ce, interesant a fost doar sfarsitul cu fetita care nu era fetita de fapt,ci un adult de 33 ani(nu stiu ce boala rara),chiar nu m-as fi asteptat la un asemenea final

 

 

Oldboy, e filmul care m-a facut sa vad aproape toate filmele koreene de dupa 2000.

daca vrei sa te bucuri intradevar de film iti recomand sa il descarci de undeva de pe net fara sa citesti review-urile sau povestea filmului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oldboy, e filmul care m-a facut sa vad aproape toate filmele koreene de dupa 2000.

daca vrei sa te bucuri intradevar de film iti recomand sa il descarci de undeva de pe net fara sa citesti review-urile sau povestea filmului.

am notat! multumex! :disappointed:

nu stiu sigur daca shutter( nu stiu daca am scris corect)-era coreean, dar mi-au trebuit 5 zile sa-l vad pe tot( vedeam 5 minute, ma speriam si inchideam) :cheers:

deci e adevarat ca te apuca bataiala la filmul ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am notat! multumex! :disappointed:

nu stiu sigur daca shutter( nu stiu daca am scris corect)-era coreean, dar mi-au trebuit 5 zile sa-l vad pe tot( vedeam 5 minute, ma speriam si inchideam) :cheers:

deci e adevarat ca te apuca bataiala la filmul ala

 

 

oldboy nu e de groaza (horror) ci thriller cu actiune

japonezii fac filme de groaza de iti sta mintea in loc, de ex. Audition care e thriller spre horror - pe asta l-am vazut cu pauza din 5 in 5 min surprised-015.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oldboy nu e de groaza (horror) ci thriller cu actiune

japonezii fac filme de groaza de iti sta mintea in loc, de ex. Audition care e thriller spre horror - pe asta l-am vazut cu pauza din 5 in 5 min surprised-015.gif

o sa-l vad si pe-asta chiar daca ma ascund dupa, suPt pat.

un alt film pe care l-am vazut a fost "Final destination3"(mi-au placut primele2)-aviz astora mai sadici :cheers: ,film care mi s-a parut o porcarie,dupa care l-am luat de pe net si l-am mai vazut o data :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...