Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prometheus, ma gandeam sa-l vad la cinema , bine ca n-am facut-o ca ma enervam tare, un pic peste B-movies sci-fi,

scenariu 0

play 0

twist 0

efecte 0.1

 

 

bataie de joc...

 

Nici trailerul nu-i prea inteligent. :D

 

In schimb, Gangster Squad suna destul de interesant :drink:

 

http://www.youtube.com/watch?v=FdtDGBL8x-s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bataie de joc...

 

atentie contine spoilere

 

Tocmai l-am vazut aseara,nu la cinema.

 

Chiar ca bataie de joc.Nu inteleg de ce naiba ar face cineva un film in halul asta de prost avand in vedere bugetul, experienta, reputatia etc. celor implicati. Scenariul parca e scris de un copil de 3 ani cu amnezie.Un minim de efort la scriere si un minim de realism faceau filmul de 1000x mai bun.Pe langa toate aberatiile de acolo,cum dracu sa alergi atata cu muschii abdominali taiati??? Macar daca chipurile o repara cu ceva laser or some shit,dar nu, i-au pus 3 capse si e good to go. :disappointed: :disappointed: :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum l-am vazut si eu, Prometheus. nu da el pe spate ... dar tot merge asa de miercuri seara.

 

dezamagirea apare spre sfarsit (dar de aia am pus link cu trivia) ,dar pentru mine personal era interesant de vazut si dincolo de final.

in rest n-are rost sa batjocoresc filmul, ca pana la urma n-am dat niciun ban(in afara de abonamentul de net), asa ca... :friends:

 

 

IMDb- Trivia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca s-a mai vorbit de Prometheus, dar sa o zic si eu pe a mea. Filmul are (avea) potential de piatra de temelie a filemlor SF, a inceput chiar bine apoi ... stie naiba ce l-a luat pe Mr. Scott, ca s-a damblagit rau de tot.

 

Plusuri : efecte vizuale, Naomi Rapace, Michael Fassbender aka David ... si titlul. Cam atat !

Minusuri (mai multe decat pot sa insir) : faza cu abdomenul taiat, lipit, si hai sa fugim ca si cum nu am avea nimic ; oameni de stiinta dobitoci si total pe langa subiect, pe o planeta enorma ei gasesc din prima baza alienilor, etc etc.

 

Pacat ...

 

http://www.imdb.com/title/tt1446714/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, acum am observat...deh, fiecare cu parerea lui :)

mie mi-a placut Prometheus.

 

mie mi-a placut Prometheus.

si pentru "chitrosi":

 

"Incorrectly regarded as goofs Elizabeth Shaw is seen able to walk, run, jump and perform hard physical tasks soon after her Cesarean, with abdominal muscles and the wide cut in her belly stapled together crudely. However, she has been shooting herself up with drugs many times (potentially very sophisticated, future drugs), which could account for her not feeling pain and gaining strength. The drugs may even be able to repair tissue damage for all we we know."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Incorrectly regarded as goofs Elizabeth Shaw is seen able to walk, run, jump and perform hard physical tasks soon after her Cesarean, with abdominal muscles and the wide cut in her belly stapled together crudely. However, she has been shooting herself up with drugs many times (potentially very sophisticated, future drugs), which could account for her not feeling pain and gaining strength. The drugs may even be able to repair tissue damage for all we we know."

am intilnit de-a lungul vremii destui papagali citesc intii review-uri pe IMDB si abia apoi au o parere :)

o fi coincidenta ca deja citiva au scris aici ca fuge aia cu abdomenul taiat? au citit si ei review-uri, ca sa aiba o parere.

 

acum, despre film, ca l-am vazut si eu aseara.

 

e pur si simplu un SF tipic cinematografiei recente. stiind ca e prequel la Alien, normal ca am avut asteptari dar in acelasi timp intuiam ca o sa fie cum a fost. mi-a dat senzatia ca abia a inceput si s-a si terminat. pt. ca nu are build-up, personajele sint parca jucate de roboti si totul pare un amalgam, parca a turnat cite putin din toate.

nici macar nu pot sa-l critic pt. ca probabil asta se cere, o tona de efecte speciale, zero build-up, personaje sterse.

noi sa fim sanatosi, in top 20 pe IMDB sint multe mizerii sinistre.

 

si inca ceva. mie SF-urile de productie recenta mi se par de k.kt tocmai din cauza ca efectele sint facute in cea mai mare parte pe calculator. cind vad Star Destroyer-ul din Star Wars mi se pare mai realist tocmai pt. ca e o macheta din lemn. cind vad CGI care arata a CGI, pt. mine e turn-off total.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...