Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

+1 Păcală e hardcore :) Printre cele mai greu de suportat filme românești. Din ce înțeleg, Păcală 2 e mult mai sinistru.

 

 

Ups! Cred ca Pacala 2 am vazut, acum vreo 7-8 ani cred, la cinema. Am retinut reactia salii, lumea se ridica si pleca scarbita in timpul filmului sau radea, dar nu de amuzament ci de teapa pe care o luasera intrand la filmul vietzii. Ai apucat sa vezi The Magus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce seriale SF ati vazut?

Sa incep eu:

 

Star Trek - seria cu capitanul Jean Luc Picard ( Patrick Stewart ) + First Contact + ambele din seria noua cu cpt. Kirk

 

Star Wars - tot

 

Babilon 5 - tot

 

Stargate - primul film cu Kurt Russel + ceva SG 1 si Atlantis episoade pe sarite

 

Battlestar Galactica - achizitie noua, am inceput cu seria veche din 1978 si vreau sa vad cam tot. Interesanta intriga.

 

Event Horizon

 

Alien - aproape tot

 

Predator - aproape tot

 

District 9

 

Elysium

 

Matrix - tot

 

A.I. 2001

 

Si multe altele care, momentan, se "ascund" in memorie :)

De la Event Horizon in jos nici nu stiam ca s-au facut seriale..le gasesc pe torenti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Event Horizon in jos nici nu stiam ca s-au facut seriale..le gasesc pe torenti?

 

Nu sunt seriale, sunt filme.

 

Zilele trecute aveam un proiect de făcut și fiind în căutare de inspirație (sau mai degrabă într-o pauză de procrastinare), am zis să caut un film sportiv la care să mă uit. Într-un final am dat de Coach Carter (http://www.imdb.com/title/tt0393162/) și, ca de obicei, Samuel L. Jackson a fost IMPERIAL, așa cum adoră comentatorii de pe ProTV să zică în general.

 

Dacă ar fi să le mulțumesc americanilor pentru un singur lucru le-aș mulțumi pentru sporturi. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Escape Plan: un soi de Prison Break cu Stallone si Schwarzenegger, in care Stallone e "creierul". Si cu asta am spus tot. Pe la jumatatea filmului am iesit din sala.

 

Eu l-am vazut "cam" si l-am vazut pina la capat. M-am ris ca mi-a adus aminte de "Commando". E un soi de "daca doriti sa revedeti"...

 

Relax to enjoy life, you must. Yeesssssss.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stallone trebuia să se oprească după filmul ăla cu Dolly Parton

blasfemie!

 

cine isi poate imagina lumea fara Rambo II-IV?

 

progresul este evident:

rambo.gif

 

iar Schwarzenegger imediat după Hercule in New York.

nu se cheama cariera cinematografica, se cheama campanie electorala.

 

n-am gasit la calitate mai buna:

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

N-am mai gasit nimic similar, foarte interesant si actorii au fost chiar ok, desi majoritatea necunoscuti. Si atmosfera filmului per total reusita. Putin prea mult la faza cu Isus, dar nah, trebuia ceva de show, de parca n-ar fi putut fi un mare anonim mereu. plus ca i-a dat o nota de Highlander...:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

American Horror Story - un serial bestial, din pct meu de vedere. Cum spune si numele, e horror... deosebit. Momentan are 2 sezoane, fara legatura unul cu celalalt, actiuni si idei total diferite, luna asta incepe si sezonul 3. Pt fanii filmelor/serialelor horror, merita 100% vazut. Sincer, e cam singurul care m-a impresionat...

salut. a inceput seria 3. are deja 3 episoade, apare miercurea.

cauta si MISFITS.

si Black Mirror.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vreunul pe-aici leșinat după teorii despre Red John din The Mentalist? Că eu mă agit ca o sardină de unul singur neavând cu cine să-mi împărtășesc părerile nebune :hurt:

 

Adica nu doar pasionat de serial?

 

Eu am ajuns de abia la sezonul 4 , ep 19. Deci daca ai vreo teorie pana in momentul asta, ca sa nu-mi dai spoilere, poti sa zici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o capodoperă ce nu trebuie ratată, Dogville (2003) (fuck, a trecut un deceniu de cand s-a lansat... :baldy: )

 

De gustibus cu Von Trier. Am fost la Dogville la cinema și nu pot să zic că l-am gustat prea tare ( pînă la urmă e doar un escroc sentimental :D ). Dacă stau să mă gîndesc parcă mai tare mi-a plăcut Melancholia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vreunul pe-aici leșinat după teorii despre Red John din The Mentalist? Că eu mă agit ca o sardină de unul singur neavând cu cine să-mi împărtășesc părerile nebune :hurt:

Off: Eu am avut o perioada pana sa apara noul sezon cu cine ar fi un posibil Red John. Dupa am renuntat cand am vazut ca la cine ma gandesc ori moare, ori n-are treaba. Si pe net gasesti zeci de forumuri pe acest subiect si pareri diversificate. Eu zic ca trebuie reluate episoadele si scoase lucrurile principale despre Red John ca sa poti sa te apropii cat de cat.

 

On: House of Cards - un serial pentru cei pasionati de politica, ori cei care o studiaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...