Sari la conținut

Una bucata Castravete ...


Castravete
 Share

Postări Recomandate

Buna seara tuturor .. sau mai bine zis buna dimineata.

La ora asta am ajuns sa scriu si eu cateva randuri despre ceea ce mi s'a intamplat azi ... cu riscul de a scrie putin incoerent .. va prezint .. un accident ( a facut rima :birthday: )

Mdeci .. ca sa nu incep ca in declaratia aia de kko .. cu ma indreptam dinspre inspre .. .. veneam de la piadcsan de la garaj .. catre casa ... linistit .. degustand fiecare metru parcurs .. caldurica.. frumos afara .. adia putin si vantul .. in fine .. intr'o curba pe 1 decembrie nushtiu' cat ... mergand inspre poarta 4 Faur .. un nenea planuieste sa'mi schimbe ziua .. si reuseste ... el iese "sa se asigure" ( 3metrii juma' pe partea carosabilului ) .. vroia sa faca stanga .. si se uita doar in dreapta....Eu l'am vazut ca s'a oprit .. dupa care.. uitandu'se in dreapta ... a plecat mai in fata .. "sa prinda un loc bun" moment in care.. eu trecusem de jumatatea curbei ... si am avut doar doua optiuni .. sa fac cascadorii .. sau fac un sliiiide si am ales ultima varianta .. franat.. alunecat.. lasat motorul sa'si faca treaba ( ca al tigaitze din copilarie ) ... si eu m'am plimbat putin pe jos de am ajuns intre rotile masinii buclucase. Urmari : picior dreapta bulit putin in dreptul degetului mare ... genunchi drept zgariat .. binisor .. si sold stanga .. la fel .. zgariat binisor. Moto .. si ea .. fara carena fata .. fara bord ... ( a intrat sub pragul masinii cu botul - ceva de genul ). Restul povestii .. mers la spital .. urgente .. analize alea alea .. politie.. udriste... mers .. facut masuratori .. Jos palaria in fata personalului Urgente din cadrul Spitalului Sf. Pantelimon, Jos palaria in fata agentilor de la BPR Udriste. Inculpatul .. a fost gasit vinovat .. carnetul luat .. si restul .. va urma ... :ok:

 

Multumesc Lui Dumnezeu .. ca nu am avut viteza mare .. ca am avut protectiile ( protectiile coate umeri si spinare si'au aratat prezenta - recomand calduros tututor ),,, putea fi si mai rau gata pentru seara asta .. imi doresc sa nu fie remarci rautacioase .. ca nu au de ce sa fie .. asta este ... se mai intampla ... phew.. bine ca nu a fost mai rau ....

 

Mii de multumiri lui Piadcsan si sotiei lui si lui Rinno si lui Ruxi si nu in ultimul rand lu' Didinescu, ca au fost alaturi de mine si m-au ajutat nespus de mult in toata nebunia asta .. acum sa va las sa va delectati cu ceva poze ( aveam aparatul la mine .. si am inceput imediat cum m'am ridicat de pe jos sa fac poze .. de frica sa nu "ma fure" astia in vre'un fel ....

 

Sanatate maxima .. si sa ne revedem sanatosi cat de curand pe cele doua roti :kick:

 

( sa fiti pe faza .. ca o sa urmeze niste poze ... cu castravete expus .. prin spital :kick: )

post-3289-1122156699_thumb.jpg

post-3289-1122156709_thumb.jpg

post-3289-1122156719_thumb.jpg

post-3289-1122156731_thumb.jpg

post-3289-1122156744_thumb.jpg

post-3289-1122156755_thumb.jpg

post-3289-1122156768_thumb.jpg

post-3289-1122156777_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ca de obicei, alt ... care n-are altceva de facut decit sa faca viata grea altora.

Sa te refaci repede, la fel si moto.

Cit despre sofer, ii dorim sa aibe parte de carnet dupa ce invata sa conduca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mda, din respect pt. rugamintea ta nu voi face comentarii rautacioase la adresa conservarului...

 

Sa te faci bine repede man!

 

Slava Domnului ca n-ai avut viteza (amatorii de viteza, luatzi aminte!!!).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Andrei, imi pare rau sa aud ce ai patit!

Cuvintele sunt de prisos, insa ca tot omul: bine ca a fost numai atat! Mare pacat de motoras, acum cheltuieli si alergatura! Reparatia va fi pe asigurarea boului??

Bine ca nu ti-ai lovit caroseria rau, sa stai prin spital, alea-alea!

Bafta la alergatura si insanatosire grabnica!

 

:birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ti-ai lovit caroseria rau, sa stai prin spital, alea-alea!

 

 

 

la asta ma gandeam shi io cand am auzit prima oara. mai are shi licentza de dat miercuri..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la asta ma gandeam shi io cand am auzit prima oara. mai are shi licentza de dat miercuri..

208493[/snapback]

 

Licenta Marti :birthday: :kick: :kick:

oricum este bine ca a scapat numai cu atat ca eu cand am vazut motorul am crezut ca a imbulinato rau de tot .......

A avut mare bafta ca avea vesta cu protectii ca daca nu...... :kick: si asa a facut o prostie......cizmele stateau bine mersi acasa si el mai avea putin si era sa ramana fara degete la picior..... :ok:

Asa ca purtati fratilor echipament ca uite va salveaza de neplaceri!!!!!!!

:kick: :P :blink:

Editat de Rinno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ strumfuadi : didinescu nu era cu mine

@rmg : da, o sa suporte asigurare lu' musiu

@rinno : adevar graiesti .. :birthday:

... ata ete castravete ... :ok:

acum imi vine sa injur .. ca a inceput sa doara .. sa se umfle .. alea alea .. :kick: dar bine ca e trecator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine vinataile si durerile m-au terminat psihic. Vorba lui Hellrider: sevraj :birthday:

Acum ia si tu Lioton gel si da-i pe la vinatai, dar numai daca nu e rana deschisa si daca nu supureaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine vinataile si durerile m-au terminat psihic. Vorba lui Hellrider: sevraj  :kick:

Acum ia si tu Lioton gel si da-i pe la vinatai, dar numai daca nu e rana deschisa si daca nu supureaza.

208580[/snapback]

 

:ok: nu are cum pt. ca sunt rani deschise........ :birthday: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ma pregateam sa intru in dus cand tarrrrr . cin` sa fir cin` sa fie hopa mesterul Andrei ,zic ce o fi uitat asta ca plecase de la mine de vreo 5 / 10 minute (si era cam departe deci ia dat in gusa) "Vi-no repede ca am avut accident" in prima faza ma cam speriasem dar dupa m-am calmat daca da dat tel zic e in regula. Plec asa jegos nespalat ajung era si Didi deja ,asta subiectul era in supradoza de adrenalina facea poze. Eu calm (mai multe la activ) il las sa se desafasoare ma duc la inculpat astia deja se duceau la politie dadeau telefoane etc etc. Il intreb pe inculpat ce sa intimplat asta-mi zice am iesit sa ma asigur ca vezi nu e semn de cedeaza dar m-am asigurat in mijlocul intersectiei ca "asa zice legea sa ma opresc unde am vizibilitate maxima acuma eu zic "ce faceti?" asta " pai eu pe el (Andrei) il astept sa mergem la politie ca nu vrea sa ne intelegem ca eu am casco si zic ca am gasit-o in parcare lovita da nu vezi ca nu vrea sa dea ceva si el ca si pe mine ma costa timp alergatura etc etc , eu " pai ce vrei sa-l scoti pe el vinovat? inculpatul pai eu ma asiguram si a intrat in mine asa din senin. In acel moment mi-am dat seama ca nu am cu cine sa stau de vorba si se mai si lauda ca-i cunoaste pe aia de la circa si se combina el cumva sa iasa nevinovat am schimbat foaia si l-am facut pachet "infoliat" in Octavia cu Didi piloata direct la Urgenta la Sf. Pantelimon binen`teles cu regia de rigoare "au,arsi,valeu,nu mai misca etc etc :kick: :kick: :P :blink: adica era rau de tot :birthday: :ok: camai departe intra in prcedurile de urgenta accident cu ranire prima :tel cercetari accidente Udrista venit echipaj masuratori etc etc .

Asta tot intreba ce facem si se cam inmuiase cand am ajuns eu ca a mirosit el ca nu prea mai sta de vorba cu "Castravetele" eu i-am spus dute frate unde stii tu la politie eu merg la spital ,la spital era "nou nascut" asa de inocent devenise si de umanitar.

Ce sa o mai lungim daca eram eu si se dadea nevinovat la mine eu cred ca-l dileam rau de tot la nervii care ii aveam si asa de abia m-am abtinut ,nici nu stiam ca sa fac sa rad sau sa plang la cat de dobitoc era,defapt cred ca era expert la accidente si de aia avea asa tupeu obraznic.

Si acum cateva poze cu "Ranitul din 1 Decembrie 1918" in timp ce era examinat la bustul gol si nunumai.post-2824-1122224042_thumb.jpgpost-2824-1122224109_thumb.jpgpost-2824-1122224293_thumb.jpg

Bocitoarele profesioniste adic Didi si nevasta mea post-2824-1122224449_thumb.jpg

Aici inca nu stia ce si cum era cam visatorpost-2824-1122225203_thumb.jpg

Dar pe urma si-a revenit post-2824-1122224642_thumb.jpg

Aici deja calcula daunele materiale pe care o sa le ceara de la dobitoc post-2824-1122224712_thumb.jpg

Si aici un tovaras de suferinat care obiecta ca nu e patul facut cum trebuie :kick: :kick: :ok:post-2824-1122224859_thumb.jpg Cam asta este. Daca observati din ce a postat Castravetele de la sold in jos a fost cotonogit ca in sus avea plasa care si-a facut datoria daca vea si restul acum suspina doar dupa moto nu si dupa pansamente.

Veizi sa nu te precipiti calm tre sa-l arzi pe fraier mai ales ca se mai si gandeste pana Marti doar pentru raspunsul asta tre sa-i iei malaiul.

 

MAXIMA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah.. veste nasoala mi-ai dat sambata... imi pare sincer rau pentru cele intamplate, si nu-ti face griji de fier, ca il face ducu :birthday: ...

Insanatosire grabnica in primul rand, si lasa, ca scapi si de licenta, iti faci motorul si mai bagam niste ture frumoase, ca enduroturistii :ok:.... (nu ca forjatorii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...