Sari la conținut

Coruptie La Rang De Arta


levi_pyt2003
 Share

Postări Recomandate

sal. sun incepator, ma manat cel rau :kiss: :D sa imi iau motor de 1000 :laugh:)

dupa 2 - 3 saptamani am avut un nasol accident in apropiere de casa. eram in depasire knd "domnul" ofiter care era in ziua lui libera sa afla in treaba sa depaseasca shi el. ma scos de pe carosabil shi am intrat in vro 2 copaci, un gard, dupa care m-am rostogolit cu viteza pe beton. am stat vro 12 zile in spital cu rani la picioare, pt k eram in blugi, in rest aveam echipament, insa dragul meu motor a fost facut varza - varza (ma refer la carene, far, radiator, bord, semnalizari :laugh:) normal k am ieshit vinovat in totalitate, cum k " am incercat o triplarepe acostament" shi chestii de genu. Gagiul cu pricina nici macar nu a venit in sala de garda k sa vada dak am ceva mai grav sau nu, deoarece la inceput nu m-am putut mishk. nu-i nik. il dau in judecata shi ghicitzi..... dupa 8 luni de proces ies vinovat in totalitate :P))))))))))))))))))

asta e fratzilor. pazitzi-va spatele :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. sun incepator, ma manat cel rau :kiss: :D sa imi iau motor de 1000 :laugh:)

dupa 2 - 3 saptamani am avut un nasol accident in apropiere de casa. eram in depasire knd "domnul" ofiter care era in ziua lui libera sa afla in treaba sa depaseasca shi el. ma scos de pe carosabil shi am intrat in vro 2 copaci, un gard, dupa care m-am rostogolit cu viteza pe beton. am stat vro 12 zile in spital cu rani la picioare, pt k eram in blugi, in rest aveam echipament, insa dragul meu motor a fost facut varza - varza (ma refer la carene, far, radiator, bord, semnalizari :laugh:) normal k am ieshit vinovat in totalitate, cum k " am incercat o triplarepe acostament" shi chestii de genu. Gagiul cu pricina nici macar nu a venit in sala de garda k sa vada dak am ceva mai grav sau nu, deoarece la inceput nu m-am putut mishk. nu-i nik. il dau in judecata shi ghicitzi..... dupa 8 luni de proces ies vinovat in totalitate :P))))))))))))))))))

asta e fratzilor. pazitzi-va spatele :lol:

 

A existat contact intre tine si masina respectivului? Adica exista urme pe masina lui, are avarii etc?

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tipic pt romania. oricum pt 1000 iti trebe minim 2 ani de xp (vechime a categoriei A) scrie in lege asa ca partial e si vina ta :lol:

cam ai dreptate, dar, totusi...sa nu se duca ala la spital deloc :kiss: jalnic :D

si macar incepatorul din cazul de fata purta echipament...nu-i acelasi lucru cu gelatii fara casca si in slapi, si fara permis, pe motoare de 1000, sa fim seriosi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tipic pt romania. oricum pt 1000 iti trebe minim 2 ani de xp (vechime a categoriei A) scrie in lege asa ca partial e si vina ta :burnout:

 

 

Daca ai peste 21 de ani poti sa conduci orice fel de motocicleta, cu conditia sa sustii niste teste specifice. Cum legea nu specifica care sunt acele teste, ce isntitutii sunt abilitate sa le organizeze, etc, practic, oricine are A si peste 21 de ani poate conduce orice fel de motocicleta (examenul pentru categoria A este un test specific). Aspectul asta ar trebui regelementat mult mai bine, deoarece este evident ca numarul accidentelor datorate lipsei de experienta este in crestere rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca avea casca, e ok 1000 pentru un incepator?

 

PS: Eu nu inteleg unde-i coruptia.

pai nu e ok 1000 pt un incepator, dar, sa fim seriosi...cati n-au inceput pe asa motoare?io am zis, macar nu-i d-ala de se dadea in slapi, gelat si fara permis...pana mea...

 

coruptia cred ca e legata de nenea ofitzier...adica, poate fi vina oricui, atunci cand un nene ofitier sau mare grad e implicat, el scapa basma curata, atata timp cat nu sunt televiziuni, stirile de la ora 5 sau buletinu meteo cu camerele pe el :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu e ok 1000 pt un incepator, dar, sa fim seriosi...cati n-au inceput pe asa motoare?io am zis, macar nu-i d-ala de se dadea in slapi, gelat si fara permis...pana mea...

 

coruptia cred ca e legata de nenea ofitzier...adica, poate fi vina oricui, atunci cand un nene ofitier sau mare grad e implicat, el scapa basma curata, atata timp cat nu sunt televiziuni, stirile de la ora 5 sau buletinu meteo cu camerele pe el :blbl:

 

 

si cu televiziuni scapi. exemplu cazul fetei omorate pe trecerea de pietoni.

 

Mitzone ms pt lamurirea cu legea :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e bucuros. Cred ca a innebunit definitiv cand a vazut ca legea ii da dreptate strambului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e bucuros. Cred ca a innebunit definitiv cand a vazut ca legea ii da dreptate strambului.

 

 

:burnout: :blbl:

 

 

nu poata sa depuna plangere in alta parte??? in afara romaniei logic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. sun incepator, ma manat cel rau :burnout: :blbl: sa imi iau motor de 1000 :unsure:)

dupa 2 - 3 saptamani am avut un nasol accident in apropiere de casa. eram in depasire knd "domnul" ofiter care era in ziua lui libera sa afla in treaba sa depaseasca shi el. ma scos de pe carosabil shi am intrat in vro 2 copaci, un gard, dupa care m-am rostogolit cu viteza pe beton. am stat vro 12 zile in spital cu rani la picioare, pt k eram in blugi, in rest aveam echipament, insa dragul meu motor a fost facut varza - varza (ma refer la carene, far, radiator, bord, semnalizari :blbl:) normal k am ieshit vinovat in totalitate, cum k " am incercat o triplarepe acostament" shi chestii de genu. Gagiul cu pricina nici macar nu a venit in sala de garda k sa vada dak am ceva mai grav sau nu, deoarece la inceput nu m-am putut mishk. nu-i nik. il dau in judecata shi ghicitzi..... dupa 8 luni de proces ies vinovat in totalitate :cheers:))))))))))))))))))

asta e fratzilor. pazitzi-va spatele :D

 

 

Ataca decizia. Te duci la institutia putin mai mare decat cea care a dat sentinta si tot asa, pna ajungi la bucuresti. Ia un avocat. Du-te la un ziar local si spune-le povestea. Nu renunta, mama lor. Nu ai de pierdut decat timp, si iti poti face cate o zi libera pe luna cand sunt infatisarile. La avocat du-te doar pentru consultanta, daca nu iti permiti sa il tii in proces.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa 8 luni sa mai existe ce??? fiti siguri ca s-a dus imediat sa stearga orice urma de pe masina, orikt de mica parea...daca tot ai avut rabdare 8 luni mai bine ataci decizia sil tarai in instante pana se satura, dar asta numai daca ai dovezi...ma indoiesc totusi ca ar mai putea demonstra ceva maia les cand un politai e implicat...asta e, bine ca esti sanatos, dar un motor de 1000 cu carnet abia luat e km prea mult, trb sa inveti intai sa-l stapanesti ca sa faci fata celor din trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pe masina respectivului nu exista urme rezultate din impact atunci poate sa se lupte in orice instanta vrea din lumea asta ... autorul moral nu se pedepseste niciunde...

Niciunde, adica in nici o tara din lume, sau te refereai doar la Romania ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pe masina respectivului nu exista urme rezultate din impact atunci poate sa se lupte in orice instanta vrea din lumea asta ... autorul moral nu se pedepseste niciunde...

duba implicata in accidentul meu nu a fost atinsa.....si a fost scos vinovat

a platit omu la masa verde....am luat rca lui......si a fost ok ...zic eu fara judecata

legea spuna clar ....daca esti determinat sa faci manevre pt evitarea impactului.......o stii mai bine ca mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duba implicata in accidentul meu nu a fost atinsa.....si a fost scos vinovat

a platit omu la masa verde....am luat rca lui......si a fost ok ...zic eu fara judecata

legea spuna clar ....daca esti determinat sa faci manevre pt evitarea impactului.......o stii mai bine ca mine

 

 

pai din cate stiu accidentul tau parca a fost filmat.....pe cand al lui......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai din cate stiu accidentul tau parca a fost filmat.....pe cand al lui......

da ... a fost ... eu unu am inchis ochii cand am vazut faza ... mare noroc ... mare ... omule ai un GARDIAN acolo sus care te iubeste rau de tot ... upssss ... sunt offtopic

on topic: nu cred ca mai poate face ceva ... in Romania caile de atac nu sunt chiar accesibile oricui ... sunt o gramada de hartogarii de facut ... timp pierdut si nervi tociti ... fara nici macar garantia unui succes in instanta

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duba implicata in accidentul meu nu a fost atinsa.....si a fost scos vinovat

a platit omu la masa verde....am luat rca lui......si a fost ok ...zic eu fara judecata

legea spuna clar ....daca esti determinat sa faci manevre pt evitarea impactului.......o stii mai bine ca mine

 

 

Aceeasi treaba ti-am spus-o si eu si la tine s-a ajuns la un mic compromis... nici tu nu ai cerut mai mult, iar el ti-a dat asigurarea plus restul care e totusi putin pentru daunele (a se citi "vatamari") produse...

 

Daca te luai cu el si isi angaja un avocat......... ti-ai pus intrebarea asta vreodata ?!! Si ti-am mai spus si ce "interes" a avut politistul acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. sun incepator, ma manat cel rau :burnout: :blbl: sa imi iau motor de 1000 :unsure:)

dupa 2 - 3 saptamani am avut un nasol accident in apropiere de casa. eram in depasire knd "domnul" ofiter care era in ziua lui libera sa afla in treaba sa depaseasca shi el. ma scos de pe carosabil shi am intrat in vro 2 copaci, un gard, dupa care m-am rostogolit cu viteza pe beton. am stat vro 12 zile in spital cu rani la picioare, pt k eram in blugi, in rest aveam echipament, insa dragul meu motor a fost facut varza - varza (ma refer la carene, far, radiator, bord, semnalizari :blbl:) normal k am ieshit vinovat in totalitate, cum k " am incercat o triplarepe acostament" shi chestii de genu. Gagiul cu pricina nici macar nu a venit in sala de garda k sa vada dak am ceva mai grav sau nu, deoarece la inceput nu m-am putut mishk. nu-i nik. il dau in judecata shi ghicitzi..... dupa 8 luni de proces ies vinovat in totalitate :cheers:))))))))))))))))))

asta e fratzilor. pazitzi-va spatele :D

 

 

sparge-i botu'! fara gluma!

daca poti cu miinile goale;daca nu,ia-ti un pepper spray.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Eu nu inteleg unde-i coruptia.

 

 

de regula coruptia nu se vede ci doar se simte!!! omu fiin dpolitist crezi ca nu si-a folosit functia ptr a iesi nevinovat????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca avea casca, e ok 1000 pentru un incepator?

 

PS: Eu nu inteleg unde-i coruptia.

 

 

 

sunt unii care pot sa inceapa pe hayabusa, au control, au varsta samd. nu te mai mira, nu toti sunt pusti coxari care isi rup capu. nici un motor nu fuge singur deja v-ati facut mentalitate de forum, e incepator pe R1 moare?! uite ca nu moare ,mai sunt si cazuri izolate ca peste tot.

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...