Sari la conținut

Accident Timis - Giulvaz - 08 Iulie


suzuki75
 Share

Postări Recomandate

Cu 150 de km/ora spre... moart

Marti, 08 Iulie 2008

A zburat cu o viteza de peste 150 de kilometri la ora spre moarte. Un tinar de 31 de ani, din localitatea timiseana Giulvaz, si-a pierdut viata dupa ce s-a izbit cu motocicleta pe care o conducea de o borna kilometrica de pe marginea drumului. Biker-ul isi cumparase motorul in urma cu citeva luni.

 

Analog Tv

 

 

Acum am vazut la stiri si am gasit " tentativa " asta de articol pe Analog tv.....la televizor a arat accidentul si era vorba din cate am vazut eu de o Honda Cbr 600 F 1 alb cu rosu......daca stie cineva mai multe detalii....

Dumnezeu sa-l ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca 1 ??? nu se poate!

 

R.i.P :burnout: :blbl:

 

ei nu se poate... se poate! se poate si inca 2, si inca 3... cine e surprins de accidente moto si de fraze gen '150km/h cu capu de asfalt' nu a urmarit atent ce se intampla cu 'fenomenul moto in romania'

 

rip?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei nu se poate... se poate! se poate si inca 2, si inca 3... cine e surprins de accidente moto si de fraze gen '150km/h cu capu de asfalt' nu a urmarit atent ce se intampla cu 'fenomenul moto in romania'

 

rip?

 

total de acord.

 

cea mai neinspirata reactie este sa zici : "Nu se poate" .. ba uite ca se poate.. si de cateva ori pe saptamana chiar.

Editat de Poison
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum il plang rudele, prietenii... :burnout: :blbl: :D Nu merita sa plateasca cu atata suferinta, cei ramasi, pentru inconstienta pe 2 roti...

 

Sa-i fie tarana usoara!

 

Si din punctul meu de vedere,frate te-ai dus,te-ai dus,nu mai stii de tine...dar rudele,prietenii,cat sufera? asta mi se pare cel mai trist :unsure: R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca unii isi traiesc pasiunea asa si mor asa ... noi toti trebui sa intelegem ... nu sa criticam ca mergea cu viteza ca nush ce ... cum a fost cazu prietenului meu ... R.I.P. si Condoleante familie :burnout: pt ca sigur se simt la fel cum ma simt si eu ... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ganditiva ca era un motociclist experimentat nu un inconstient cum spunea cineva mai sus...a stiut unde sa-i dea 150 dar asa a fost sa fie.....nu-l vad aproape deloc vinovat...

de ce sa comentam aiurea, cati cu vitezane nu merg dese ori cu 150 si peste.....dumnezeu sa-l ierte ca a murit fara a gresi...parearea mea

 

am am uitat sa pun o liniuta....tigara e de vina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ganditiva ca era un motociclist experimentat nu un inconstient cum spunea cineva mai sus...a stiut unde sa-i dea 150 dar asa a fost sa fie.....nu-l vad aproape deloc vinovat..

 

E ca si cum ai zice despre cadavrul unui nefumator ca e mai sanatos decat cadavrul unui fumator. Experimentat mort. In cazul asta experienta nu a fost suficienta. Pentru ca degeaba zici ca A FOST experimentat... la trecut. Experimentatii sunt VII... cei morti sunt altfel. Rar, extrem de rar vezi oameni cu multa experienta zacand in sant.

 

Sa-l odihneasca Dumnezeu in pace!

Editat de -Sir Daniel-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vio sa iti fie tarana usoara si sa fie iertat pentru tot ce a facut!!!

 

L-am cunoscut in viata de zi cu zi un om cu un suflet enorm de mare si cu o pasiune la fel de mare pentru motociclism.A lasat in urma o fetita si o familie indurerata la nici unu din noi nu ne vine sa credem ce sa intamplat.

 

Cu parere de rau spun ca a GRESIT in alegerea motorului pe cat de mult tinea la el pe atat de "prosteste" il conducea, despre experinta lui pe 2 roti pot spune ca era LIMITATA si eu personal desi il cunosteam NU am indraznit sa ma urc cu el nici macar pentru o tura.Era alt om cand se urca pe el nu vedea decat viteza viteza viteza....puteai sa ii spui ca nu e bine ca merge prea tare ....degeaba nu asculta.

 

Motorul la cumparat cu aprox 2 luni in urma si desi nu am o experinta foarte bogata ca mecanic nu imi inspira incredere.

 

Drumul pe care sa petrecut acest accident nu permite asemenea viteze doar daca ai o doza de inconstienta are niste denivelari care iti apar din senin daca nu ai mai trecut pe acolo te pot surprinde neplacut.

 

Nu purta echipament a avut doar o casca la el in rest pantaloni scurti si tricou, a fost gasit cu piciorul drept detasat de restul trupului , nu doresc la nimeni sa vada asemenea imagini in viata lui.

 

Pentru cei care doresc sa il conduca pe ultimul drum inmormantarea va avea loc in comuna Giulvaz Joi 10.07.2008 ora 14.00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vazut filmuletu, borna era intreaga ... vazut criminal punand metrica departe de borna pe langa drum ...

 

concluzie ce imi apartine: viteza (nu ff mare dar destula), voblaj sau tentativa depasit prin dreapta, muscat de partea de pamant, cazut si alunecat, oprit corpul in borna, motor mers mai departe.

 

Cineva mai sus a spus ca l-au gasit cu un membru inferior detasat de trup, de unde si ipoteza ca ori s-a proptit in borna aia ori membrul a fost smuls din cauza frecarii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,sper ca nu voi supara pe nimeni cu ceea ce scriu dar il legatura cu accidentul de la sag-peciu nou am inteles de la o colega ca il stia si a copilarit impreuna si ca ar fi avut o criza de epilepsie sau ceva in genul acesta in momentul accidentului.poate e gresit ce spun.oricum nu a derapat motorul sau sa nu il fi putut controla ca doar era experimentat.fapta e consumata si asta e.Condoleante familiei,prietenilor si eu tot ce pot spune e ca nu a murit din cauza vitezei.asfalt uscat.

Ride for nothing or die for something.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca incepator cu permis in buzunar de f putin timp vazand cele intamplate de la inceputul verii pana in prezent ma face sa fiu cat mai sceptic in achizitionarea unui motor ....uneori imi dau seama ca nu merita. Legat de acest baiat nu am ce sa zic....trist mai ales pt familia lui uneori chiar nu merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca incepator cu permis in buzunar de f putin timp vazand cele intamplate de la inceputul verii pana in prezent ma face sa fiu cat mai sceptic in achizitionarea unui motor ....uneori imi dau seama ca nu merita. Legat de acest baiat nu am ce sa zic....trist mai ales pt familia lui uneori chiar nu merita

d-zeu sa-l odihneasca............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...