Sari la conținut

Dimineata la 08.05


floricel
 Share

Postări Recomandate

Eu veneam dinspre Kiselef catre calea victoriei, iar el de pe Iancu de Hunedoara catre Titulescu. Viteza 40-50 ca abia facusem rondu'. Bineinteles, el avea 'cedeaza'.

L-am vazut cum franeaza (a lasat botu' masinii in jos) si-am crezut ca sta cuminte. Am trecut, dar l-am simtit intr-o fractiune de secunda cum se indreapta direct spre mine si-am avut timp cat sa ridic piciorul stang, sa nu mi-l striveasca.

Rezultat:

moto cu toate plasticele 'miuci', ghidon stramb, scarita stg. spate pa asfalt, topcase rostogolindu-se pe langa mine (chiar ma intrebam daca aia e casca si-atunci unde mi-e capul), bloc lumini spate, sa, maneta frana (doar ce-o schimbasem) incuietoare sa.

eu teafar si fara zgarieturi ca purtam echipament complet (da enduro nene).

el (pusti 22 ani, mecanic auto la Dartex, masina nu era a lui) fara permis si cu amenda, masina cu aripa stg, contraaripa, far, bara (oricum curgea rugina din ea)

NU I-AM TRAS NICIUNA.

 

Concluzii:

Daca ma tavaleam pa munte nu raneam motorishca in halu asta.

Nu numai viteza ucide.

Poti sa mergi cat de regulamentar se poate ca tot dai de un zevzec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai frate ce rau imi pare de ce ti s-a intimplat ! Ieri erai la Arc cu motocicleta frumoasa si aranjata si acum cu ea varza !

Da' n-ai intuit si tu ca vita poate sa dea cu coarnele . Stiu ca ai mai avut un accident si reparasei si vopsisei complet motoru . Bine ca ai scapat si de data asta . Ma oftic de parca ar fi motocicleta mea ca stiu cita munca e sa refaci o motocicleta !

 

Bafta groasa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, nasol de tot! Sa mor eu, nu mai poti sa iesi in Bucuresti fara sa dea un imbecil peste tine!!! Eu merg pe traseul asta de cateva ori pe zi, e drept ca acolo unde stiu ca au astia cedeaza trecerea rareori nu claxonez... macar preventiv! Am ars pana acum 3 sigurante si toate de la claxon! Uneori ma sprijin cu hotarare pe butonul ala, poate asa inteleg idiotii_ sa nu imi taie calea.

 

Bine ca ai scapat si sa fie de exemplu pt TOTI:

 

PURTATI ECHIPAMENT![\b]

 

E posibil sa NU va salveze viata la un accident grav, dar la lovituri mai putin serioase, tavaleli, va scapa de MULTE zile de stat in spital!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Floricel.. ce naiba omule , nu l-ai pocnit !? :crack: Si ce mandru eram ca uite inca un motor ca al meu!

Imi pare foarte rau - foarte rau ! Si ma bucur ca tu esti ok!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cevaaaa...... ufff.... ce draci am!!!!!! Este inadmisibil!!!!! "Pusti" la 22 de ani? Altii au familie la varsta aia!!! Inteleg sa zici ca avea 16 da' asa...

Cum dracu? Ce-a zis? Nu te-a vazut, sau ce???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"fara permis" la ala este rezultatul.

Ganditiva ca in acel moment eram doar eu si cu el in toata Piata Victoriei, iar fraerul chiar franase. N-aveam cum sa-mi dau seama ca accelereaza imediat si intra in mine. L-am intrebat ce-a fost in mintea lui si mi-a raspuns ca nu stie.

Ce poti sa-i faci unuia ca asta?

Si alta faza: dimineata ma intreaba nevasta-mea de ce imi iau echipamentul complet, ca e foarte cald afara. Yo i-am raspuns ca "mai bine sa fiu yo protejat decat sa cad si capat iar zgarieturi".

NA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat: politia a venit in cateva minute (2 masini), probabil cineva a anuntat. M-au intrebat daca am patit ceva, cine a fost de vina si ne-au dat indicatii diverse: unde sa mergem, ce sa facem...

Si a mai oprit un tip cu o masina sa ma intrebe daca sint ranit si vreau sa ma duca la spital. Ii multumesc pe aceasta cale pentru amabilitate, desi nu era nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acu' umbla dupa asigurari, chestii... e de alergat...

 

da tot e bine ca poti alerga, zdamsii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

florocele tata, de pe alpinele plaiuri Austriece iti doresc bafta in continuare. Fie ca toate tavalelile pe care le vei lua sa fie maxim cat asta.

Aici vezi jde mii de motoare pe zi, si toata lumea face parte dintr-o alta civilizatie.

Te rog sa te alaturi celor care merg NUMAI cu vesta reflectorizanta. Dupa cum stii, eu doar asa merg si pana acum a functionat. Bafta maxima in contiunuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca nu avea carnet chiar ma socheaza. Cred ca numai de asta il poceam rau de tot.

Cum sa pui mina pe un vehicul fara carnet???

Ii doresc sa se aplice legea cum trebuie, pentru ca altfel iar iese pe strada si data viitoare poate omoara pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"fara permis" la ala este rezultatul.

Faptul ca nu avea carnet chiar ma socheaza. Cred ca numai de asta il poceam rau de tot.

 

Ala avea carnet, a ramas fara el in urma accidentului.

 

Reparatie usoara, bine c-a fost doar atat. Inca un exemplu de "codul rutier este orientativ" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@UncleFester: motivul pentru care nu il mai are nu este relevant. Nu are carnet, nu are voie sa conduca. Punct.

Daca e din cauza accidentului, este mult mai grav. Inseamna ca simturile lui sint diminuate sau nu are atentie distributiva. Pentru asta ii suspendam dreptul de a conduce un autovehicul definitiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:  :crack:  :crack:  :crack: Tac, nu mai zic nimic ca se vor gasi unele persoane sa-mi sara in cap

 

Bine ca esti intreg omule.

212071[/snapback]

 

 

Si io vroiam sa zic vreo doua de dulce da' din cat se vede nu prea se mai poate.

:crack: :crack:

Sa nu zica "lumea" ca instigam la violenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi fie cu iertare, dar cineva a inteles gresit.

Eu unul inteleg ca nu avea carnet.

Parerea mea, dar poate e o exprimare confuza undeva.

212156[/snapback]

 

Este exprimarea gresita in post :

 

" eu teafar si fara zgarieturi ca purtam echipament complet (da enduro nene).

el (.......................................................................) fara permis si cu amenda, masina cu aripa stg, contraaripa, far, bara (oricum curgea rugina din ea)

 

Acuma pricepusi trebuia sa ignori paranteza !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...