Sari la conținut

Gsx R 600 Sau Cbr 600f


gabi_tro
 Share

Postări Recomandate

As avea si eu nevoie de un sfat in vederea achizitionarii unei moto. Sunt incepator si am stat mult sa ma gandesc ce sa mi iau intre cbr600f din 99 2000, si gsx r 600(acelasi an). Stiu ca honda e sport/touring si gsx r ul e super sport, tocmai de asta m am gandit la honda, ca ar fi mai potrivita pt inceput, dar din cauza faputului ca nu prea am gasit unde am cautat eu si am vazut ca sunt si mai scumpe..am zis ca nu merita honda. Iar legat de faptul ca sunt incepator si vreau SS de 600, imi place sa cred ca sunt cu capul pe umeri (cat de cat) si ca n o sa se puna problema de acte de teribilism (am 25 de ani..ca poate se intreaba cineva lol)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic tot Honda pentru ca nu are acceleratia asa de violenta ca suzuki si Yamaha. Si nu-ti spun asta ca am eu Honda. Eu am inceput cu un suzuki bandit de 600 si a fost suficient 1 an pana am vazut cu ce se mananca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer sa fiu, ma sucisem de la honda la gsx r pt k am gasit mai ieftina si parca oferta e mai mare, una la mana ..si a doua ar fi fost ca arata mai bine suzuki, nu? :baldy:( ..nu mai stiu deloc ce sa fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce o tot freaca lumea cu CBR F-ul e Sport/Touring.

Dupa standardele actuale, poate. La vremea ei, era singura sportiva de 600cc de la Honda, si rupea curu GSX-R-ului pe orice circuit, cu toata fiabilitatea si comfortul ei si inafara pistei.

 

Si pe langa asta mai e si calma si responsiva.

 

Go Honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer sa fiu, ma sucisem de la honda la gsx r pt k am gasit mai ieftina si parca oferta e mai mare, una la mana ..si a doua ar fi fost ca arata mai bine suzuki, nu? :baldy: ( ..nu mai stiu deloc ce sa fac

 

Ia si citeste rubrica de incepatori!

 

Nu stiu de ce o tot freaca lumea cu CBR F-ul e Sport/Touring.

Dupa standardele actuale, poate. La vremea ei, era singura sportiva de 600cc de la Honda, si rupea curu GSX-R-ului pe orice circuit, cu toata fiabilitatea si comfortul ei si inafara pistei.

 

Si pe langa asta mai e si calma si responsiva.

 

Go Honda.

 

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce o tot freaca lumea cu CBR F-ul e Sport/Touring.

Dupa standardele actuale, poate. La vremea ei, era singura sportiva de 600cc de la Honda, si rupea curu GSX-R-ului pe orice circuit, cu toata fiabilitatea si comfortul ei si inafara pistei.

 

Si pe langa asta mai e si calma si responsiva.

 

Go Honda.

:baldy: Yep ...merge honduca ... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit tot crede ma, cu mult inainte sa mi fac macar cont aici. hornet nu mi iau pt ca nu mi place naked :baldy: , in rest da aveti dreptate o sa raman cu honda probabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si tu de ce crezi ca sunt mai scumpe? Dupa parerea mea sunt mult mai fiabile. Eu zic sa dai un ban dar sa merite. De ce nu-ti cumperi un hornet pentru inceput?

 

Hornetu pleaca mai repede din ture mai joase (de la 4000). As putea zice ca e mai intepat decat CBR-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oryon please...

cbr 600 f va fi mereu aceelasi lucru

un F

poate rupea curu la gsx-F sau suzuki rF

dar nu exagera

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Rasfoind printre topicuri, l-am vazut si pe acesta, si mi-am zis sa iti raspund pentru ca si io am avut aceeasi dilema. Nu sunt, poate la fel de experimentat ca cei care au raspuns mai sus, dar poate vrei sa afli si parerea mea.....

 

Am plecat "hotarat nevoie mare", cu banutii in buzunar, sa imi achizitionez o honda cbr 600 f sport, dupa ce mi-am innebunit toti prietenii si amicii posesori de moto cu fel si fel de intrebari si dupa ce am rupt netu'n doua cautand un model care sa-mi placa.....stiu ca e greu pentru ca nu ai banii poate chiar asa usor si odata dati, sunt dati si trebuie sa te impaci cu ce ti-ai luat....faza e ca, dupa ce am studiat doua bucati honda si trebuia sa ma decid intre una din ele, am pus o inrebare omului care vindea mobrele, si anume: "....si ce mai aveti de 600?" prietenul care venise cu mine a crezut ca innebuneste.....ideea e ca m-am urcat pe un gsx-r 600 din 2002 si am mers si cu una si cu alta........si a plecat acasa cu gsx-r-ul.....a ajuns sa imi placa foarte mult mobra, chiar daca (si asta din prostia si terbilismul meu) m-a dat pe jos.....e o mobra destul de nervoasa, nu asa de nervoasa ca yamaha, dar in acelasi timp e destul de usor de controlat......are o ciclistica acceptabila....motoru' trage frumos, liniar.....te iarta uneori, mai ales daca esti incepator.....e adevarat ca este o super sportiva si trebuie sa te gandesti dinainte cam cat si pe unde o sa mergi cu ea......ce sa mai zic, desi sunt un fan honda, la anul asta de fabricatie si model, am ales suzuki si nu imi pare rau deloc.....mai incolo sper sa pot achizitiona un cbr 1000 rr din 2005...macar....

 

scuze pentru interventie si ca am scris cam mult......sper sa iti iei mobra care sa ti se potriveasca!!!!

 

Asfalt uscat tuturor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gsxr600 97 <srad> si am mers si cu cbr600f 98; e o dif mare intre ele<la ciclistica nu-ti pot spune ca nu am avut timp de acomodare da gsxr trage mult mai bine>iar de fiabilitate toata lumea spune ca hondele sunt mai fiabile dar vreau sa stii ca in afara de consumabile nu am avut nici o problemacu ea< chestia cu honda e un mit>

ia-

ti suzuki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu incape loc de discutie, CBR F4 e peste GSX-R toata ziua ( nu la curse, la orice altceva). Daca vrei curse atunci ia-ti RR-ul din 2007 si o sa ai cu ce sa mergi pe circuit. Cat despre postul ala destept cu CBR F match pt GSX -F ..... no comment.

 

In caz ca inca va ma intrebati, la chestia cu care trage mai tare, e pilotul, nu mobra.

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca i-ti place sa te invarti pe meses sau pe topa, daca nu te deranjeaza ca e inconfortabil, daca esti tanar si doresti senzatii tari: === > GSX-R

 

PS: ce n-as da pt un gixxer 750 :blbl: :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul cadru de aluminiu din lume

motor racit cu aer

singurul 750 inca in productie

cel mai celebru model gsx-r

stii ce v rei intradevar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu incape loc de discutie, CBR F4 e peste GSX-R toata ziua ( nu la curse, la orice altceva). Daca vrei curse atunci ia-ti RR-ul din 2007 si o sa ai cu ce sa mergi pe circuit. Cat despre postul ala destept cu CBR F match pt GSX -F ..... no comment.

 

In caz ca inca va ma intrebati, la chestia cu care trage mai tare, e pilotul, nu mobra.

 

:disappointed:

mentalitate de comunist.

 

rr-ul 2007 e mult sub gixxer 2007.honda e motocicleta pentru incepatori.....la 600 e cea mai slaba si PUNCT.

 

 

vrei motor de incepator?ia honda.

 

vrei ceva la mijloc?ia suzuki

 

vrei sa rupi asfaltu?ia kawasaki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
mentalitate de comunist.

 

rr-ul 2007 e mult sub gixxer 2007.honda e motocicleta pentru incepatori.....la 600 e cea mai slaba si PUNCT.

 

 

vrei motor de incepator?ia honda.

 

vrei ceva la mijloc?ia suzuki

 

vrei sa rupi asfaltu?ia kawasaki

 

Si cu Yamaha ce facem prietene? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...