Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

[...] Eventual puteti sa-mi trimiteti poze la rezolutia maxima pe mail poate ma ajuta [...]

Iti trimit si eu pe mail, daca vrei, 4-5 fotografii cit mai diverse facute cu Nikon D60 cu obiectivul de kit (18-55): un portret, un peisaj, ceva cu cit mai multe culori, ceva cu ISO 100 si cu ISO 1600 etc. Neprelucrate. Ar fi vreo 11 MB, sper ca e in regula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

adica daca eu mi-am luat un sony dsc h50 nu e bun :(.eu nu ma prea pricep la aparate da mereu mi-a placut sony.am mai avut unu mai vechi sony cyber shot si mi-a placut mult.si de asta nou sunt super incantat.dar singurul dezavantaj e marimea, fiind semiprofesional e maricel si nu mai pot sa-l tin in buzunar sau la curea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana in 2500 ron, cel mai bine mergi pe un kit de genul asta http://www.f64.ro/det.php?id=412&pid=7342.

 

subscriu. kitul e bun, si eu am avut 18-55 pe D40X dar nu era VR si am fost foarte multumit de calitatea pozelor. ai putea totusi sa incerci si un kit Nikon D40 http://www.f64.ro/det.php?id=412&pid=5063 si or sa-ti mai ramana si ceva bani pentru accesorii, cum ar fi inca un obiectiv, un battery grip sau blitz. nu stiu cum e la nikon cu VR, dar si ca pe Canon, cand am avut obiectiv cu IS halea bateria intr-un mare fel, asadar, si la Nikon, daca-ti iei obective cu VR cred ca ar fi bine sa mai ai inca o baterie de rezerva sau un battery-grip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu. kitul e bun, si eu am avut 18-55 pe D40X dar nu era VR si am fost foarte multumit de calitatea pozelor. ai putea totusi sa incerci si un kit Nikon D40 http://www.f64.ro/det.php?id=412&pid=5063 si or sa-ti mai ramana si ceva bani pentru accesorii, cum ar fi inca un obiectiv, un battery grip sau blitz. nu stiu cum e la nikon cu VR, dar si ca pe Canon, cand am avut obiectiv cu IS halea bateria intr-un mare fel, asadar, si la Nikon, daca-ti iei obective cu VR cred ca ar fi bine sa mai ai inca o baterie de rezerva sau un battery-grip.

 

La Nikon nu e problema cu VR-ul, eu il tin pe 55-200 tot timpul on si bateria e okay. Bateria oricum se incarca super repede si eu momentan nu m-am gandit sa investesc si intr-un battery grip :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica daca eu mi-am luat un sony dsc h50 nu e bun :(.eu nu ma prea pricep la aparate da mereu mi-a placut sony.am mai avut unu mai vechi sony cyber shot si mi-a placut mult.si de asta nou sunt super incantat.dar singurul dezavantaj e marimea, fiind semiprofesional e maricel si nu mai pot sa-l tin in buzunar sau la curea.

H50 nu este semiprofesional, este doar un point&shoot maricel cu megazoom. Nikon D300, Canon 50D, Sony Alpha 700 sunt aparate semipro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Nikon nu e problema cu VR-ul, eu il tin pe 55-200 tot timpul on si bateria e okay. Bateria oricum se incarca super repede si eu momentan nu m-am gandit sa investesc si intr-un battery grip :(

 

pe D80 am grip, si l-am dat odata jos si am incercat sa-l folosesc asa, si cu blitzul pus... nu il puteam tine :( . battery-gripu-ul in afara de o baterie in plus ii ofera si o ergonomie mai buna, mai ales la cele mai mici (ca dimensiuni) cum ar fi D40 sau D60.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva si de la mine.....

post-5192-1225352316_thumb.jpgpost-5192-1225352302_thumb.jpgpost-5192-1225352292_thumb.jpg

post-5192-1225352327_thumb.jpgpost-5192-1225352341_thumb.jpgpost-5192-1225352354_thumb.jpg

post-5192-1225352364_thumb.jpgpost-5192-1225352381_thumb.jpgpost-5192-1225352392_thumb.jpg

 

 

 

partea a doua...

 

PS: Se pare ca nu mai merge sa le aranjezi cum vrei, a iesit o vraiste totala....Daca are cineva posibilitatea sa le puna cate 3 sau cate 4 ar fi ideal. Mersi.

post-5192-1225352480_thumb.jpg

post-5192-1225352488_thumb.jpg

post-5192-1225352495_thumb.jpg

post-5192-1225352506_thumb.jpg

post-5192-1225352512_thumb.jpg

post-5192-1225352520_thumb.jpg

post-5192-1225352528_thumb.jpg

post-5192-1225352535_thumb.jpg

Editat de Skywalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care vinde un aparat foto

 

pun mai jos anuntul lui

 

Nikon d40x, 7500 de cadre, arata si functioneaza perfect

 

Obiectiv 18-55 + filtru UV

 

Grip D40/d40x/d60 + adaptor pentru 6 acumulatori AA + 2 acumulatori dedicati pentru aparat

 

Filtru polarizare 52 mm

 

Inel inversor 52 mm cu 52 mm

 

Carduri SD : Sandisk Extreme III 2 gb

Sandisk Extreme III 2 gb

Sandisk SDHC 4gb

Kingston 2 gb

 

 

Dau bonus urmatoarele :

Card reader

Strap Nikon

Niste folie pentru LCD

 

APARATUL MAI ARE GARANTIE LA SINPRO ( TIMISOARA ) INCA 1 AN !!

 

15 milioane tot pachetul . Nu dau nimic separat . Consider ca este un pret foarte bun pentru cate accesorii ofer, in concluzie nu negociez !

Motivul, am facut upgrade si am si eu nevoie de bani.

 

ae_tool1986@yahoo.com , PM sau 0724.601.966 ( se poate suna la orice ora )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ f_zoltan mesajul meu nu era un atac la unguri. mie mi-a batut la ochi faptul ca cinci poze ale tale erau pe primele pozitii. admir ungurii si ii respect mai mult decat pe romani. budapesta e unul din orasele mele de suflet si as da oricand bucurestiul pe ea. pozele tale au fost bune, dar totusi, toate cinci pe primele locuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva si de la mine.....

post-5192-1225352316_thumb.jpgpost-5192-1225352302_thumb.jpgpost-5192-1225352292_thumb.jpg

post-5192-1225352327_thumb.jpgpost-5192-1225352341_thumb.jpgpost-5192-1225352354_thumb.jpg

post-5192-1225352364_thumb.jpgpost-5192-1225352381_thumb.jpgpost-5192-1225352392_thumb.jpg

 

 

 

partea a doua...

 

PS: Se pare ca nu mai merge sa le aranjezi cum vrei, a iesit o vraiste totala....Daca are cineva posibilitatea sa le puna cate 3 sau cate 4 ar fi ideal. Mersi.

faine poze.zbori cu parapanta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am cam retras de o vreme de pe motociclism.ro. restrangand postarile la minimul necesar. Acum cred ca e necesar, pentru ca am aflatde neasteptata-mi notorietate, desi nu am avut niciodata veleitati artistice. Nici macar nu mi-am permis sa postez pozele mele aici, ca nu cred ca sunt artistu' lui peste. Am pus cateva poze la motoflash care le-am facut pentru "albumul familiei", la concurenta mai mult cu fata mea.

 

Da, am apelat la votul prietenilor, cred ca toti au facut asta, pana la urma era premiul publicului. Juriul a dat 3 alte premii mult mai valoroase, si culmea ca tot ungurul e de vina. Da' nu conteaza, m-am obisnuit. Daca tii capul la cutie esti bun, altfel imediat devii unguru'. In prima faza s-a anulat o serie de votari (si a fost corect asa), dar acolo pe primele locuri nu era unguru', asa ca nu i-a atacat nimeni pe golitorii de cache. In ce ma priveste sunt cu sufletul impacat, am dat tot atatea voturi propriilor poze cate am dat lui Cumpat Liviu, Raven sau altor 10-12 poze pe care le-am admirat. Personal nu am dat cine stie ce multe voturi, ca am prea mult de lucru ca sa imi permit sa pierd vremea cu treburi marunte. Ba nici nu ma asteptam sa castig, pana cu o jumatate de ora inante de finalul votului fotografia era pe locul 2 si personal am fost multumit numai cu faptul ca a fost si ea pe acolo.

 

John Paul zice ca nu ma stie... Ne cunoastem, ne stii si pe mine si pe Shadowchild, ca am facut Transfagarasanul impreuna acu' vreo doi ani. Si pe vremea aia faceam poze, cu un parlit de Polaroid de bucatarie, si tot pentru placerea mea le faceam. Apropo, pentru ca am vazut ca exista preocuparea, premiul chiar va merge la copiii mei, in echipament, ca sa ii protejez, ca sunt amandoi motociclisti cu acte in regula.

 

Atat am avut de zis, de acum ma retrag din nou in anonimatul meu. Chiar nu imi pare rau ca m-am retras.

 

Salut Zoli,

 

Da, ne stim din Fagaras. A fost o tura superba, o mai tin minte bineinteles si pe fata ta. Nu te-am recunoscut, uitasem numele de familie, scuze.

In alta ordine de idei Zoli e un tip super.. si ne-am inteles de minune. Imi cer scuze daca te-am suparat prin comentariul meu dar n-am facut decat sa imi exprim parerea. Adevarul e ca sunt foarte multe poze, iar mie sincer mi-au placut mai mult unele mai "anonime" si nevotate decat cele din top. Sanatate maxima copiilor si familiei!

 

& ca sa inchei on-topic:

 

post-890-1225706839_thumb.jpg

 

Bafta & Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toamna a venit :)

 

Sader intradevar pozele sunt foarte frumoase, idei bune ai si ochi. Te-ar fi ajutat un aparat mai bun ca sa evidentieze mai bine culorile, contrastul, etc. Dar oricum sunt f frumoase

 

Multumesc!

Am vrut sa umplu locul ala de 2 poze dar ai postat tu in timp ce le incarcam. Las' ca-i bine si asa.

:laugh:

post-3772-1225746368_thumb.jpg

Editat de sader
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa raman si eu in tema:

 

3002268894_a0b54c6200_o.jpg

 

Prin parc, zilele trecute...

Ma iertati ca ma bag ca musca-n lapte, eu nu am cine stie ce aparat, dar pozele au iesit fain. Sper sa va placa!

 

si

pozele plac, sunt bine incadrate, dar cu putina postprocesare poti scoate ceva din ele. pozele tale sunt dovada ca nu aparatul conteaza cand faci poza, cat ochiul si simtul artistic.

sper sa nu fie cu suparare, dar mi-am permis sa prelucrez o poza sa dau exemplu la cele spuse mai sus.

 

post-38286-1225784529_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...