Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mie chestia cu copyright-ul imi displace profund... e ca si cum ai fi un mare bucatar mester in cele mai jmechere prajituri... dar ... ca sa nu spuna lumea ca ei au facut mincarea sau sa o revinda cumva copiata iti sufli mucii in ea. Da... poti sa o faci discret... intrun colt al prajiturii... poti sa te joci cu ei artistic sa ii faci sa para ca sint parte din glazura dar, tot aia e.

 

ce doi centi ai mei pe problema... nu dati cu paru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Obiectivul pare să-Âşi merite banul, dar e prea centrat subiectul. Dacă tot ai prelucrat imaginea (sepia), puteai să faci Âşi un crop. Am făcut unul, foarte la repezeală, doar ca idee. Mai ales că aici fundalul nu prezintă interes.

post-7334-1272520576_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Obiectivul pare să-Âşi merite banul, dar e prea centrat subiectul. Dacă tot ai prelucrat imaginea (sepia), puteai să faci Âşi un crop. Am făcut unul, foarte la repezeală, doar ca idee. Mai ales că aici fundalul nu prezintă interes.

Acelasi lucru l-as fi recomandat si eu, din modesta-mi experienta.. In plus, efectul sepia (chestie de gust personal) este putin cam prea puternic, eu as fi redus din el.. Si bluza copilei este arsa, s-au pierdut multe detalii la maneca aia si fura atentia de la chip/postura..

 

Nu-mi pare foarte sharp objectivu'.. :peace: Vreau si eu sa ma intalnesc cu un posesor de 17-50 f2.8 (cu sau fara VC), sa-l pun pe amarashtenia mea de D70s!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia să le pui Âşi tu la o rezoluție de cel puțin 640x480... sunt prea mici ca să ne dăm seama.

 

 

Sunt la 600 :) în orice caz ...eu le văd foarte bine Âşi măcar stau liniÂştită că nu le iau unii să le pună pe haifaiv ( cum mi s-a întâmplat ) de se lăudau cu maÂşina , motorul etc ...aÂşa că sunt foarte bine la 600 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt la 600 :) în orice caz ...eu le văd foarte bine Âşi măcar stau liniÂştită că nu le iau unii să le pună pe haifaiv ( cum mi s-a întâmplat ) de se lăudau cu maÂşina , motorul etc ...aÂşa că sunt foarte bine la 600 :laugh:

 

daca ar fi fost la 600 ar fi fost bine, dar cred ca ai uitat sa pui link-ul catre poze, or smth. 320px Ă 213px asta e rezolutia pozelor.... totusi, macar un 600 sa fie daca tot zici ca is de 600, iar ca sa scapi de cocalarii cu "haicinci", pune un watermark pe poze si gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt la 600 :lol: în orice caz ...eu le văd foarte bine Âşi măcar stau liniÂştită că nu le iau unii să le pună pe haifaiv ( cum mi s-a întâmplat ) de se lăudau cu maÂşina , motorul etc ...aÂşa că sunt foarte bine la 600 :)

 

Foarte reusite fotografiile, iar de masini nici nu mai zic...

M-am si abonat la blogul tau :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

O poz(n)a si de la mine ca sa nu va plictisiti....

 

post-29155-1272809617_thumb.jpg

 

Nikon D40 , 55-200VR 1/40s@ 190mm , f/5.6

 

Astept comentarii si idei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare intrebacioasa...

 

Unde gasesc si eu unul sau mai multe suruburi pentru "trepied" de camera? Ala de prinde camera de trepied adica. Din cite stiu e ceva STAS... in toli/inch si cu pas mai mare...

 

mercic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nikon D40 , 55-200VR 1/40s@ 190mm , f/5.6

 

Astept comentarii si idei...

Salve bre! Nush, mie-mi pare cam roz, si umpiculescu cam rece.. :cheers: Oi fi doar eu, sau samsungu' meu idiot de vina..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...