Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

Ete na, tu parca nu stii ca asa-s toti la inceput. Cum mai invata cate putin, cum mai descopera cate un efect in post-procesare, cum uita :P

 

Apropo de prelucrarea imaginilor, am un catalog cu Calendarul Pirelli, making-of de-a lungul timpului. Prin anii ante Photoshop se foloseau pozele brute, usor corectate... cand s-a inventat Photoshopul, sa vezi acolo diferente dintre ce se poza si ce aparea pe print. Si-n calendarul ala nu pozeaza chiar oricine, asa ca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moșneguțule, să-mi zici și mie cum ai setat aparatul să-ți iasă dimensiunile alea... :P

 

 

P.S. Tu ziceai că nu accepți nici măcar o singură intervenție asupra pozei, nici măcar decupajul („Crop”), că trebuie lăsată exact așa cum a ieșit din aparat!

din butoane breee. stiu ca ziceam de interventia asupra pozei. dar ma refeream strict la ce postasem, cand lumea m-a luat la 13-14 ca alea nu-s fotografii si glu glu glu... intradevar imi plac pozele neprelucrate, dar uneori este necesara interventia.

 

De ce, ce are? Eu sunt pro interventie asupra pozei, poate de cele mai multe ori aparatul n-a reusit sa surprinda ceea ce ai vrut tu de fapt si corectezi cu ajutorul programelor specifice. Mie aia cu campul chiar imi place, de la o poza banala, cu ceva interventii s-a transformat in ceva gen filme dupa Stephen King.

eeee, ne mai intepam asa usor, ca daca stam ca sfintii in biserica... devine monoton.

 

N-are, omule, nimic! Și eu sînt pro! Dar diavolu' era extrem de strict în această privință, mai ales după ce abia își luase aparatul! Lumea a încercat să-i spună, el „nu și nu”! D-aia mi-am permis să-l înțep, prietenește! :)

cei drept am inceput sa invat sa ma joc cu programul de editat. dar incerc doar ajustari, fara prea mult SF

 

mai jos aveti originalele.

post-59565-0-81374400-1372584452_thumb.jpg

post-59565-0-29404200-1372584513_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... e împărțită fix pe jumate, n-are nici o linie de forță, nici un punct de forță, n-are nimic deosebit. Subiectul e pe undeva p-acolo, nu se știe care e... Nu te supăra, mai încearcă!

 

 

@crazy-devil mai baga niste crop-uri cu cainele, ceva de genul asta:

Hopaaa! :D

 

Eu consider că e o mare evoluție, fără nici un fel de glumă! Ba chiar o spun cu admirație! Și nu mă refer numai la tehnica fotografiei ci, mai ales, la atitudine!

 

Toate bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima e de-a dreptul bestiala :))

 

@crazy-devil mai baga niste crop-uri cu cainele, ceva de genul asta:

mai am pe asta.

 

e cainele fiului fermierului si aseara cand am trecut pe langa casa lui, s-a urcat pe gard pt ca-mi cunoaste vocea

 

care stie cu cine seamana cainele. mi-am adus aminte de cainele dintr-un joc video.

post-59565-0-68414100-1372594229_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hopaaa!

 

Eu consider că e o mare evoluție, fără nici un fel de glumă! Ba chiar o spun cu admirație! Și nu mă refer numai la tehnica fotografiei ci, mai ales, la atitudine!

 

Toate bune! :cheers:

raule. azi esti rau :-L :lool:

 

Da dar ala radea de tine cand ratai rata

bingo.

 

ceva proaspat.

post-59565-0-85630900-1372595326_thumb.jpg

post-59565-0-36931700-1372595346_thumb.jpg

post-59565-0-84158100-1372595373_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi, zău că nu-s! Din contră, simt cum mă-nconjoară prietenia! Și nici n-am băut! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai postat aici de ceva vreme pentru ca nici n-am mai fost la pozat asa... din instinct si sa vreau sa umblu teleleu. Totusi azi m-a luat iar feeling-ul acela de a ma plimba si a face poze de strada. De data asta am luat tramvaiul, 17-50mm F2.8 si am plecat.

 

5vsk.jpg

 

k7gs.jpg

pqi8.jpg

vaip.jpg

4jza.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De prin week end adunate . . . diverse subiecte :



N-am mai postat aici de ceva vreme pentru ca nici n-am mai fost la pozat asa... din instinct si sa vreau sa umblu teleleu. Totusi azi m-a luat iar feeling-ul acela de a ma plimba si a face poze de strada. De data asta am luat tramvaiul, 17-50mm F2.8 si am plecat.

 

5vsk.jpg

 

k7gs.jpg

pqi8.jpg

vaip.jpg

4jza.jpg :) !

Bine ai revenit :) ! Frumoase toate pozele si in mod special prima , cu porumbelul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...