Sari la conținut

Dobitoc Cu Hayabusa


Caspiano
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 145
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca pici o faci pe barba ta! indiferent ca ne legam de unu sau de altu fiecare face cum crede! si hai sa fim seriosi, nu suntem nici unu usa de biserica, cu totii am comos-o odata intr-un fel sau altul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total de acord, insa vreau sa spun ca 99,9 % dintre noi au mers cel putin o data, putin, fara echipament. Chiar si tu te-ai dat nitel fara echipament...

da, cu chopperul tau :crack:

 

 

pe forumurile de masini , se cearta unii pe altii ca nu poarta centura?

nu, dar aia au mereu caroseria cu ei :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: :laugh: :lol: :lol: :10:

cate specimene de astea cu slapi+tricou dolce banana+bermude+OCHELARI DE SOARE am vazut....si pe supersporturi..si le dadea nu gluma...dar fiecare cum isi asterne asa doarme :D

 

 

 

Domne..nu inteleg..ce-i cu ironiile si cu glumele astea proaste..de fiecare data cand face cineva un topic ca unu a cazut sau nush ce-a mai facut incepeti si dati in ala care l-a deschis...lasati omu in pace...indiferent ca nu-i pasa lu ala care e acum cu mana julita etc..invatati din greselile altora...

 

 

 

inca un exemplu de rautati...fantastic

 

 

 

Stii cati tampiti iti pot face rau in 3-4 km de mers in oras..cati betivi si conservari de Duminica. :D

 

Motociclistu' lu' peste prajit, tu de ce macani p-aici? Vezi ca ai teme de facut. E valabil si pentru restu' de d-astia cu "Carnet moto din: in curand A1".

 

 

 

 

Mda ... :crack: ... presimt aprilia de 49cc ... si tranta ... cat de curand!

 

 

Te pregatesti sa-i masori + pozezi ispravile? Nu cred ca ai mult de asteptat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu' indraznesc sa te contrazic, in cazul meu numai fix pix nu a fost. si m-am dus vreo 30 de metri taras. asta dupa ce-am zburat peste pilot si cazut pe asfalt. si taras tot pe asfalt. UFO... :unsure: si sincer, obisnuita fiind cu geaca, recunosc ca m-am simtit de-a dreptul usurata cand am pus prima oara armura pe mine. acu' nu stiu, eu cel putin nu am avut probleme cu ea, din contra :) ah si mentionez ca armura in sine, in afara de polizarea pe coate si pe ceafa/noada, plus o ruptura a plasei la cot (de unde singura julitura), este buna in continuare. chiar foarte buna :)

 

indrazneste....no problem.

 

in primul rand cred ca ai avut tu noroc. ce am patit eu, si asta se intampla de obicei pe asfalt, s-au rasucit protectiile si s-a rupt plasa astfel ca am lasat ceva piele pe jos.

 

o geaca cu protectii elimina problema asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

indrazneste....no problem.

 

in primul rand cred ca ai avut tu noroc. ce am patit eu, si asta se intampla de obicei pe asfalt, s-au rasucit protectiile si s-a rupt plasa astfel ca am lasat ceva piele pe jos.

 

o geaca cu protectii elimina problema asta.

 

acuma nu vreau sa fiu Toma Necredinciosul, dar cat de bine erau stranse pe corp? intreb... :unsure: si la mine s-a rupt plasa, dar numai la prinderea de cotiera dreapta. doar acolo m-am raschetat un pic...

 

LE: recunosc, nici nu a existat un al doilea incident ca sa pot proba din nou protectiile. dar nici nu-mi doresc :) ideea este ca daca nu aveam plasa, lasand deoparte raschetarea aferenta, imi rupeam mana/clavicula, sau amandoua ...

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma nu vreau sa fiu Toma Necredinciosul, dar cat de bine erau stranse pe corp? intreb... :unsure: si la mine s-a rupt plasa, dar numai la prinderea de cotiera dreapta. doar acolo m-am raschetat un pic...

depinde f tare cum cazi si nu seamana una cu alta, e greu sa le reproduci deci nu va mai contraziceti pe lucruri diferite.

p.s. eu am rupt o geaca textila la o cazatura pe asfalt deci iti imaginezi cum ar fi fost cu plasa nu :)

Editat de icv45
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde f tare cum cazi si nu seamana una cu alta, e greu sa le reproduci deci nu va mai contraziceti pe lucruri diferite.

 

pai nu vreau sa ma contrazic, incerc sa inteleg fenomenul. adica inteleg ca el a patit-o intr-un fel si eu in altul, dar parca tot nu-mi vine sa spun ca e degeaba plasa cu protectii, atata tot :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am spus asta mai devreme :Palsa de protectii, platosa, genuncherele si cotierele de se ataseasa cu carici, sunt pt a fi purtate pe dedesupt si au o protectie f. buna la impact, in cazul in care te duci pe asfalt atunci cele in cauza se cam resucesc pe tine.Tot e bine ca te fereste de o rotula sparta un cot etc.

Daca iti doresti protectie pt asfalt atunci combinezonul de piele e solutia cea mai buna, cu marimea adecvata sa poata sa iti tina umeri sa nu sara afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am spus asta mai devreme :Palsa de protectii, platosa, genuncherele si cotierele de se ataseasa cu carici, sunt pt a fi purtate pe dedesupt si au o protectie f. buna la impact, in cazul in care te duci pe asfalt atunci cele in cauza se cam resucesc pe tine.Tot e bine ca te fereste de o rotula sparta un cot etc.

Daca iti doresti protectie pt asfalt atunci combinezonul de piele e solutia cea mai buna, cu marimea adecvata sa poata sa iti tina umeri sa nu sara afara.

 

 

:unsure: ... Âşi am constat-o pe pielea mea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit un accident care poate va cauza o reactie si va face ceva pt viitor:

http://www.libertatea.ro/index.php?section...&sid=209799

sI apropo de motococalari, ieri perin crangasi era un chopper negru pe care un domn mergea cu casca pe mana, noroc ca avea ochelari de soare si era bine protejat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit un accident care poate va cauza o reactie si va face ceva pt viitor:

http://www.libertatea.ro/index.php?section...&sid=209799

sI apropo de motococalari, ieri perin crangasi era un chopper negru pe care un domn mergea cu casca pe mana, noroc ca avea ochelari de soare si era bine protejat.

bun articolul, daca fiecare ziar si televiziune ar dezbate subiectul asta cred ca autoritatile, respectiv "pulitia" romana, nu ar mai sta degeaba si ar da amenzi si ar lua masuri asupra scuteristilor si atvistilor care umbla fara casca si minimul de legislatie rutiera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am hayabusa si in oras merg fara echipament de protectie frecvent, niciodata fara casca sau in slapi. S-a intamplat sa mai opreasca cate un incepator, pe care il vedeam cum merge cu multe ezitari(imi place sa raman in spatele altor motociclisti si sa le observ stilul) si sa ma intrebe de ce merg fara echipament. Niciodata nu m-am suparat si le-am spus sa faca ,,cum zic eu si nu cum fac eu", adica sa-l poarte in continuare cat mai complet. Niciodata, in schimb, nu ma facut careva dobitoc. Nu stiu cum as reactiona, atata timp cat nu deranjez pe nimeni, niciodata, in trafic. Cei care stiu cum merg pot confirma asta. Baiatul care a deschis topicul a gresit punand accentul pe ,,hayabusa " si pe faptul ca a cazut. Eu cred ca putea fi facut dobitoc doar din prisma faptului ca el conducea pe un drum public o motocicleta fara nr. de inmatriculare. Si pt. cei care nu pot intelege de ce unii isi iau 'busa, ei bine eu nu am luat-o pt. puterea imensa care nu o folosesc ,,aproape" niciodata :unsure: , sau pt. agatat ,,pasarici"(pt. ca o pot face si fara), ci pt. faptul ca ma simt bine pe ea la cele 100 kg. ale mele, pt. ca am probleme cu spatele iar pe ea ma simt confortabil in turele lungi pe care le mai fac uneori si nu in ultimul rand pt. ca este frumoasa. :)

P.S. Pentru cei care nu cunosc nimic despre acest motor, pot sa va spun ca este mult mai usoara si mai manevrabila( pana in 6000 de turatii), decat multe motoare inferioare ca si capacitate sau putere.

post-6592-1216797725.jpg

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am calarit de curand hayabusa si adevar graiesti, nici nu am simtit cand am ridicat-o de pe cric, usoara fata de multe alte motorete, chiar daca e mare si grea per total. demult ma gandeam la o hayabusa si posibil sa trec pe asa ceva in curand.

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am hayabusa si in oras merg fara echipament de protectie frecvent, niciodata fara casca sau in slapi. S-a intamplat sa mai opreasca cate un incepator, pe care il vedeam cum merge cu multe ezitari(imi place sa raman in spatele altor motociclisti si sa le observ stilul) si sa ma intrebe de ce merg fara echipament. Niciodata nu m-am suparat si le-am spus sa faca ,,cum zic eu si nu cum fac eu", adica sa-l poarte in continuare cat mai complet. Niciodata, in schimb, nu ma facut careva dobitoc. Nu stiu cum as reactiona, atata timp cat nu deranjez pe nimeni, niciodata, in trafic. Cei care stiu cum merg pot confirma asta. Baiatul care a deschis topicul a gresit punand accentul pe ,,hayabusa " si pe faptul ca a cazut. Eu cred ca putea fi facut dobitoc doar din prisma faptului ca el conducea pe un drum public o motocicleta fara nr. de inmatriculare. Si pt. cei care nu pot intelege de ce unii isi iau 'busa, ei bine eu nu am luat-o pt. puterea imensa care nu o folosesc ,,aproape" niciodata :unsure: , sau pt. agatat ,,pasarici"(pt. ca o pot face si fara), ci pt. faptul ca ma simt bine pe ea la cele 100 kg. ale mele, pt. ca am probleme cu spatele iar pe ea ma simt confortabil in turele lungi pe care le mai fac uneori si nu in ultimul rand pt. ca este frumoasa. :)

P.S. Pentru cei care nu cunosc nimic despre acest motor, pot sa va spun ca este mult mai usoara si mai manevrabila( pana in 6000 de turatii), decat multe motoare inferioare ca si capacitate sau putere.

:crack: Bine le zice baiatul asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Pentru cei care nu cunosc nimic despre acest motor, pot sa va spun ca este mult mai usoara si mai manevrabila( pana in 6000 de turatii), decat multe motoare inferioare ca si capacitate sau putere.

 

iar cei care cunosc acest motor rad cu lacrimi cand citesc asemenea aberatii :unsure:)

intorci mai usor un troleibuz pe o strada cu sens unic decat busa :))

 

am calarit de curand hayabusa si adevar graiesti, nici nu am simtit cand am ridicat-o de pe cric, usoara fata de multe alte motorete, chiar daca e mare si grea per total

 

da, fulg nu alta. efectiv mai usoara cu 50 de kile decat un cbr sau un gsxr. sau era invers?

tu cand ai spus ca era "usoara fata de multe alte motociclete" la care motociclete te refereai? la chopperele custom de pe discovery? sau la care?

Editat de Colonelu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar cei care cunosc acest motor rad cu lacrimi cand citesc asemenea aberatii :unsure:)

intorci mai usor un troleibuz pe o strada cu sens unic decat busa :))

 

 

 

da, fulg nu alta. efectiv mai usoara cu 50 de kile decat un cbr sau un gsxr. sau era invers?

tu cand ai spus ca era "usoara fata de multe alte motociclete" la care motociclete te refereai? la chopperele custom de pe discovery? sau la care?

 

NOTA 2 ! Stai jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topic inutil... :unsure: Nu va mai plangeti de greutate ca pixdele...Robert a zis super bine ce a zis :)

 

nimeni nu s-a plans de greutate. are exact cat trebuie pentru un troilebuz ca sa fie stabil :)

e si asta un avantaj, e ca si cum ai merge cu pasager pe o motocicleta normala, ai mai multa stabilitate, nu te deranjeaza vantul...

 

anul trecut am avut 4 motoare cu care m-am dat si totusi n-am venit pe aici sa laud unul sau altul dar cand vad ce ineptii posteaza "expertii" de mai sus ma apuca rasul/plansul. cum sa zici de hayabusa ca e usoara sau ca e usor de manevrat sau ca e agila? sau macar sa specifici in comparatie CU CE este atat de buna/usoara... poate in comparatie cu un tramvai nu cu alte motocilete...

 

 

NOTA 2 ! Stai jos...

 

ma bucur ca ti-ai rupt din timpul pretios si ti-ai argumentat atat de mult interventia pe acest topic.

e de apreciat si modul in care ai argumentat afirmatia de mai sus, cat de explicit ai fost cand ne-ai luminat pe toti cu ce am gresit eu.

ma rog, unii nu pot mai mult, e scuzabil

bafta la urmatorul post, sigur scoti mai mult de 10 litere din tine, poate faci chiar si o fraza, un enunt, ceva :crack:

 

ps: ca sa nu mai vad replici d-astea imberbe (offtopic la offtopic) am atasat poza cu motocicletele pe care le-am avut anul trecut. intre timp au fost vandute toate, noii proprietari sunt useri aici, pot confirma.

ii rog pe cei care nu au condus mai mult de 1 motocicleta in viata lor sa nu mai vina sa ne spuna noua cat de tare e motocicleta AIA si cat de bine se misca pe asfalt cu ea, ceva de speriat nu alta!

post-3133-1216823666_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni nu s-a plans de greutate. are exact cat trebuie pentru un troilebuz ca sa fie stabil :unsure:

e si asta un avantaj, e ca si cum ai merge cu pasager pe o motocicleta normala, ai mai multa stabilitate, nu te deranjeaza vantul...

 

anul trecut am avut 4 motoare cu care m-am dat si totusi n-am venit pe aici sa laud unul sau altul dar cand vad ce ineptii posteaza "expertii" de mai sus ma apuca rasul/plansul. cum sa zici de hayabusa ca e usoara sau ca e usor de manevrat sau ca e agila? sau macar sa specifici in comparatie CU CE este atat de buna/usoara... poate in comparatie cu un tramvai nu cu alte motocilete...

 

 

 

 

ma bucur ca ti-ai rupt din timpul pretios si ti-ai argumentat atat de mult interventia pe acest topic.

e de apreciat si modul in care ai argumentat afirmatia de mai sus, cat de explicit ai fost cand ne-ai luminat pe toti cu ce am gresit eu.

ma rog, unii nu pot mai mult, e scuzabil

bafta la urmatorul post, sigur scoti mai mult de 10 litere din tine, poate faci chiar si o fraza, un enunt, ceva :)

 

ps: ca sa nu mai vad replici d-astea imberbe (offtopic la offtopic) am atasat poza cu motocicletele pe care le-am avut anul trecut. intre timp au fost vandute toate, noii proprietari sunt useri aici, pot confirma.

ii rog pe cei care nu au condus mai mult de 1 motocicleta in viata lor sa nu mai vina sa ne spuna noua cat de tare e motocicleta AIA si cat de bine se misca pe asfalt cu ea, ceva de speriat nu alta!

vorbesc si ei din povestiri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...