Sari la conținut

Dobitoc Cu Hayabusa


Caspiano
 Share

Postări Recomandate

pt motociclisti eu zic ca e mai importanta siguranta decat caldura pe care o suporti;) poti sa iesi si in tricou dar sa ai protectie pt coloana cotiere manusi tibiere genunchiere ghete nu in slapi cu tricou dolce banana si bermude!!!

 

 

:crack: :laugh: :laugh: :lol: :lol:

cate specimene de astea cu slapi+tricou dolce banana+bermude+OCHELARI DE SOARE am vazut....si pe supersporturi..si le dadea nu gluma...dar fiecare cum isi asterne asa doarme :D

 

Nu putea oricum sa-l ridice, pentru ca dl Caspiano are cativa anisori si 30 de kg :crack:) Eu zic norocu' tau ca n-ai iesit ala sa te intrebe de ce cotcodacesti pe la poarta, sa-si verse nervii pe tine... :D

 

Apropo...poate te prinde ala si-ti da doua castane pentru cata inspiratie ai avut cand ai inceput topicul :crack:

 

Domne..nu inteleg..ce-i cu ironiile si cu glumele astea proaste..de fiecare data cand face cineva un topic ca unu a cazut sau nush ce-a mai facut incepeti si dati in ala care l-a deschis...lasati omu in pace...indiferent ca nu-i pasa lu ala care e acum cu mana julita etc..invatati din greselile altora...

 

motociclistii se impart in 2 categorii

cei care au cazut si cei care or sa cada

acum il faci dobitoc pe om,dar te uiti in jurul tau sa vezi cati motociclisti si cati scuteristi au altceva pe ei inafara de casac si manusi

eu cred ca era un om cerebral daca il vedeai cu 100 la ora ziceam sa te iei de el,dar omul a avut ghinion sa o tavaleasca la la 10 la ora

crezi ca daca era cu altceva consecintele erau altele?

eu cred ca suferi rau

 

inca un exemplu de rautati...fantastic

 

Hai, bah, dati-o dreakului.., trebe sa fii sadomatokist sa mai porti echipamentul pe canicula asta, eu sunt maniac in privinta echipamentullui..,dar sa nu exageram..,pt 3-4 km de mers cu 50km/h prin infectia asta de oras.., nu vad rostul!

 

Stii cati tampiti iti pot face rau in 3-4 km de mers in oras..cati betivi si conservari de Duminica. :10:

Editat de the-doctor_46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stie cineva sau a vazut cineva azi un destept fara echipament de protectie pe o Hayabusa pe Str. Stoian Militaru??? Cea de langa P-ta Progresu !!! Tampitu nu avea nimic in fata dar nush ce a facut ca a cazut dp motor la vreo 10 km/h si sa julit tot pe mana si pe spate !!! Piciorul cred ca si la rupt ca la prins sub motor !!! nr de inmatriculare nu avea dar motorul era Negru cu Alb !!!

 

 

norocul meu ca in perioada cand era mobra mea in reparatzii si mai dadeam cate o tura cu ea decarenata si fara nr., coditza etc nu m-am intalnit cu tine...sau nu am cazut si nu m-ai vazut...riscam o palma 2 dupa ceafa si-o mustrare buna, nu?

 

dl. vigilent, stai de-acu' incolo atent dupa perdea, poa mai vezi vre-unu' fara casca sa cobori rpd sa-i faci mustrarea mult asteptata...

 

 

:crack: (ah de cand ma uitam la michael asta....)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne..nu inteleg..ce-i cu ironiile si cu glumele astea proaste..de fiecare data cand face cineva un topic ca unu a cazut sau nush ce-a mai facut incepeti si dati in ala care l-a deschis...lasati omu in pace...indiferent ca nu-i pasa lu ala care e acum cu mana julita etc..invatati din greselile altora...

 

daca nu intelegi straduieste-te mai mult!

 

PS: poate ne cunoastem cu dl caspiano si ne permitem ce sa vezi ?!?!

 

PPS: na treaba sa vezi ce aiurea sunt si eu :crack:) m-am uniformizat

Editat de Grimmjow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad zi de zi asa ceva.Ce ar insemna sa deschid cate un topic de genul asta de fiecare data.Fiecare face ce crede si cat il ajuta capul si conteaza mai mult sau mai putin ce moto calaresti.Faptul ca este un posesor d ehayabus apt mine nu inseamna nimic.Poate doar pt cel ce a deschis pt ca o considera o megasuper moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sustin ideea " capu' face capu' trage ".Daca tot vedem ca semnalele de alarma si campaniile de avertizare n-au nici efect propun sa ne cautam fiecare de grija si sa nu dam sfaturi utile altora inainte sa ni le dam noua.

Respect si asfalt uscat.

Editat de exores
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, bah, dati-o dreakului.., trebe sa fii sadomatokist sa mai porti echipamentul pe canicula asta, eu sunt maniac in privinta echipamentullui..,dar sa nu exageram..,pt 3-4 km de mers cu 50km/h prin infectia asta de oras.., nu vad rostul!

 

<---- cel mai s&m atunci?

 

Io unu...azi sunt la munca cu motorul. Chestie la care am cam renuntat in favoarea metroului din cauza caldurii, fiindca nu ies fara echipament. Dar cand ies, am tot pe mine. Si n-am armura. In schimb, geaca de piele, tot tacamul.

 

Si de la munca pana acasa o sa fac vreo 35-40 minute, in conditiile in care nu ma bag aiurea printre masini, si o sa fierb urat. Dar na, asta e. Nu mor.

 

 

Ma rog, fiecare face cum vrea.

 

Eu unu nu pot sa disociez motocicleta de echipament complet, nici daca vreau. Asa m-oi fi conditionat io mental, dar nu concep altfel, cald, frig, cum o fi. E mai sigur asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piciorul cred ca si la rupt ca la prins sub motor !!! nr de inmatriculare nu avea dar motorul era Negru cu Alb !!!

 

Pai daca este alb cu negru nu-ti trebuie numar...

Pana una-alta parca citisem ca n-ai carnet si nici motor asa ca ia-te cu drumul si vorbeste frumos macar pana le obtii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vina lui! A avut ghinion! Ceasul rau!

 

Busa se conduce in slapi, pantaloni de pijama, maiou, casca pe varful capului sau pe cot.

 

Stati si voi pe langa masteri sa vedeti cum se merge. Nu uitati sa luati niste lamaie la voi... Cred ii trece cacarea si le vine sa vomita (dupa cum merg cand se dau jos de pe motor si dupa expresia fetei).

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din prima as zice ca dobitoc e ala care a deschis topicul. du-te tata si ia-ti macar un moped de un cal si apoi vino si deschide topicuri pe aici. sa ne auzim sanatosi cand ai motoreta, pana atunci, ciocu mic si joc de glezne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din prima as zice ca dobitoc e ala care a deschis topicul. du-te tata si ia-ti macar un moped de un cal si apoi vino si deschide topicuri pe aici. sa ne auzim sanatosi cand ai motoreta, pana atunci, ciocu mic si joc de glezne.

 

Da asa e. Nu ai voie sa postezi pana nu iti iei motor! Chiar daca ai vazut ceva care poate fi foarte bine dat ca exemplu negativ, in nici un caz nu intri pe forum. Iti iei frumos un caiet dictando (sau cu patratzele) si scrii tot ce te framanta, si cand iti iei primul motor .... constati ca s-a desfiintat forumul si nu mai ai unde sa scrii ce ai in caiet(-ul dictando) .

 

 

Adica ... frate daca esti carpa_in_fund , spre exemplu esti doctor rezident sau profesor, si nu ai bani sa iti iei motoare ca noi , nici sa nu te gandesit sa postezi. Esti, acum te privesc de sus si am un aer superior, un nimeni ...

Editat de cristian78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din prima as zice ca dobitoc e ala care a deschis topicul. du-te tata si ia-ti macar un moped de un cal si apoi vino si deschide topicuri pe aici. sa ne auzim sanatosi cand ai motoreta, pana atunci, ciocu mic si joc de glezne.

 

 

asta nu este un argument pentru a posta sau nu pe forum..

sunt multi care isi vand moto si asteapta un sezon sa isi ia altceva.

 

sunt multi care au carnet cu mult inainte ca monsterul sa se fabrice si au fost perioade cand nu au avut moto. si alora tot sa isi ia moped le zici aplicand acelasi algoritm ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da asa e. Nu ai voie sa postezi pana nu iti iei motor! Chiar daca ai vazut ceva care poate fi foarte bine dat ca exemplu negativ, in nici un caz nu intri pe forum. Iti iei frumos un caiet dictando (sau cu patratzele) si scrii tot ce te framanta, si cand iti iei primul motor .... constati ca s-a desfiintat forumul si nu mai ai unde sa scrii ce ai in caiet(-ul dictando) .

Adica ... frate daca esti carpa_in_fund , spre exemplu esti doctor rezident sau profesor, si nu ai bani sa iti iei motoare ca noi , nici sa nu te gandesit sa postezi. Esti, acum te privesc de sus si am un aer superior, un nimeni ...

 

Este buna ironia ta ,dar fara folos.

Chiar ti se pare normal ca unul care nu are A si motor sa-l numeasca pe unul care "mestereste" cum stie el mai bine un motor,dobitoc ?

Mai era una care spunea despre niste instructori de la Bacau ca sunt "idioti" c-o trimit acasa ca nu stie sa mearga nici pe bicicleta...

Mie nu mi se pare normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este buna ironia ta ,dar fara folos.

Chiar ti se pare normal ca unul care nu are A si motor sa-l numeasca pe unul care "mestereste" cum stie el mai bine un motor,dobitoc ?

Mai era una care spunea despre niste instructori de la Bacau ca sunt "idioti" c-o trimit acasa ca nu stie sa mearga nici pe bicicleta...

Mie nu mi se pare normal.

 

Nu e corect cum s-a exprimat. Ar fi putut sa atraga atentia mai mult asupra utilitatii echipamentului. Probabil cel care a cazut si s-a "harjit" sigur si-a dat seama cu durere ce inseamna echipamentul.

 

 

Si mai e ceva: Daca nu purtati echipament cand mergeti incet , degeaba il purtati cand mergeti foarte tare ca nu va salveaza ... ci doar impiedica imprastierea (la propriu) pe sosea. Oricum nu va va mai interesa daca sunteti o bucata sau mai multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ca a mai murit unu de grija altuia.Ce paula mea va doare pe voi de ce merg eu sau altu fara echipament.Toti oligofrenii si onanistii de au pauza la laba mai baga un comentariu pe forum ca merge lumea fara echipament, pana se gaseste unu sa va dea o palma dupa ceafa sa va sara mucii pe viziera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ca a mai murit unu de grija altuia.Ce paula mea va doare pe voi de ce merg eu sau altu fara echipament.Toti oligofrenii si onanistii de au pauza la laba mai baga un comentariu pe forum ca merge lumea fara echipament, pana se gaseste unu sa va dea o palma dupa ceafa sa va sara mucii pe viziera.

 

...daca are. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e corect cum s-a exprimat. Ar fi putut sa atraga atentia mai mult asupra utilitatii echipamentului. Probabil cel care a cazut si s-a "harjit" sigur si-a dat seama cu durere ce inseamna echipamentul.

 

 

Si mai e ceva: Daca nu purtati echipament cand mergeti incet , degeaba il purtati cand mergeti foarte tare ca nu va salveaza ... ci doar impiedica imprastierea (la propriu) pe sosea. Oricum nu va va mai interesa daca sunteti o bucata sau mai multe!

Disconfortul e un pericol mult mai mare de cat sa nu porti un echipament. La ce sa merg blindat de schipament si sa fiu fleasca, sa imi curga transpiratia in ochii sa nu mai vad, sa alerg ca disperatul sa ajung acasa si sa am sansele cele mai mari sa ma infig?

p.s. de ce nu va imbracati in echipament si la fotbal ca in vit. max. cred ca luati apox. 25 km/h

Editat de icv45
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Disconfortul e un pericol mult mai mare de cat sa nu porti un echipament. La ce sa merg blindat de schipament si sa fiu fleasca, sa imi curga transpiratia in ochii sa nu mai vad, sa alerg ca disperatul sa ajung acasa si sa am sansele cele mai mari sa ma infig?

p.s. de ce nu va imbracati in echipament si la fotbal ca in vit. max. cred ca luati apox. 25 km/h

 

tie cine ti-a zis-o p'asta frantz? serios acu`? disconfortul e pericol mai mare... nu pe bune, tu ai citit ce-ai scris?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tie cine ti-a zis-o p'asta frantz? serios acu`? disconfortul e pericol mai mare... nu pe bune, tu ai citit ce-ai scris?

cati km ai tu pe motor? 2000 ? de ma intrebi pe mine ? ai ca iti mai explic mai clar ca sa intelegi si tu.

Mai important de cat echipamentul este sa mergi preventiv si atent daca esti un om care transpira abundent si supoti mai greu caldura atunci ai probleme daca te dai full echipat si ma refer strict la mersul in aglomeratie (oras) unde viteza medie e undeva la 30 km/h, stai la semafoare de iti sar capacele, la temperaturi de 50 grade la nivelul asfaltului, cu nasu in tevile de esapament si asa incepi sa se sufoci sa iti curga transpiratia in ochii sa te sinucizi cu depasiri la limita sau sa mai chiupesti un galben spre rosu sa nu te mai asiguri ca lumea etc.

P.S. cine nu are probleme de genu poate sa mearga cu echipament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mi-a placut titlul. de asta m-am bagat in seama. consider ca nu trebuie sa te superi cand te face cineva dobitoc, cand tocmai tu esti cel care deschizi un topic ce contine titulatura de dobitoc. dinte pentru dinte, dobitoc pentru dobitoc. si oricum, cel mai mare dobitoc din astia doi de aici, acuzator si acuzat, tot primul e, deoarece nu are mobra, poate nici permis, se trezeste el sa-si faca cont pe motoretism sa imparta cu dobitoci in stanga si in dreapta. voi asta nu sesizati, nu costa nimic sa ai conte pe motoretism, pe cand a avea o busa intre craci e alta mancare de peste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au aparut anul asta o gramada de indivizi si individe ,care si-au luat carnet de nici nu s-a uscat scrisul pe el,basca unii fara,care tin prelegeri,emit judecati si dau sentinte!Le citesti profilul(sa stii cu cine stai de vb) si ori nu scrie nimic ori vezi motoare de 600-1000 ,musai SS si fitze si prt-uri cat cuprinde.

La toti acesti indivizi le transmit:Poti sa ai mama si tata echipamentului daca nu te ajuta capul degeaba.Motorul nu se conduce cu mana si nici cu piciorul ci numai cu creierul.

A devenit o moda sa apara cate unul si altul si sa infiereze pe cei care nu poarta echipament(excludem casca).Cati poarta la Paris sau Roma echipament?

Va urez la toti sa va folositi capul si nu echipamentul!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...