Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut,

Eu tocmai ce am comandat de la ei, astept cu nerabdare coletul. Am platit cu cardul, + 15 euro transport in RO, au fost foarte cooperanti, mi-au dat numar de tracking pentru pachet, totul, pana acum, ok. Sa vad si daca continutul pachetului ajunge ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Eu tocmai ce am comandat de la ei, astept cu nerabdare coletul. Am platit cu cardul, + 15 euro transport in RO, au fost foarte cooperanti, mi-au dat numar de tracking pentru pachet, totul, pana acum, ok. Sa vad si daca continutul pachetului ajunge ok.

 

 

Multumesc de raspuns!

Cit ti-au dat termen de livrare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt neseriosi...am comandat de ceva vreme si mult timp nici nu au raspuns la mail-uri...abia de curind mi-au trimis o parte din comanda si ptr altele mi-au dat termene nesimtite de 2-3 luni...fuck him...acu am comandat de la touratech...astept sa vad ce e branza si cu astia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, n-as zice neseriozitate maxima, doar ca doua lucruri din ce comandasem nu au venit. Sunt in "backorder" si imi imaginez ca atunci cand vor veni - daca - va trebui sa platesc shipping-ul separat. Ar fi fost frumos sa avertizeze ce nu au pe stoc. In rest, lucrurile sunt ok, bine impachetate, au ajuns cam intr-o saptamana dupa ce mi-au tras banii de pe card.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Wunderlich este necesara o convorbire prealabila cu ei, cu punctarea precisa a articolelor si confirmarea de stoc.

Numai email si/sau formularul de comanda de pe site, nu stiu de ce, nu este suficient daca vrei o livrare prompta.

Este verificata "calea de abordare":

Site, comanda pe site, telefon de confirmare cu ei.

 

Parerea mea.

 

BTW, nu va speriati de site, vorbesc si engleza :lol:

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-au sunat doar ca sa ma intrebe de nu-mi pot trage banii de pe card pentru lucrurile care ramasesera in backorder. Cand le-au trimis, nu m-au mai incarcat in plus pentru shipping, cum credeam eu, deci am fost chiar placut surprins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut!

 

Aduce cineva, voi cum (v-)ati procurat de la ei?

Sunt interesat de ceva articole, iar cel mai aproape magazin ... e la Budapesta!

 

 

Multumesc,

 

Aurelian

 

 

De la 15 Septembrie intra in vigoare statutul nostru de importator pentru Romania. Pentru cei care nu se bucura sa lucreze cu romanii, mai e o sansa sa comande direct in Germania, pana atunci. Glumeam, se pot prelua comenzi si pana atunci insa optimizarea pretului de transport nu e garantata (in sensul ca in cel mai rau caz, pretul transportului va fi in cel mai rau caz egal cu cel al Wunderlich de pana acum. Pretul componentei in sine va fi cel de catalog)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la 15 Septembrie intra in vigoare statutul nostru de importator pentru Romania. Pentru cei care nu se bucura sa lucreze cu romanii, mai e o sansa sa comande direct in Germania, pana atunci. Glumeam, se pot prelua comenzi si pana atunci insa optimizarea pretului de transport nu e garantata (in sensul ca in cel mai rau caz, pretul transportului va fi in cel mai rau caz egal cu cel al Wunderlich de pana acum. Pretul componentei in sine va fi cel de catalog)

 

 

Salut...la pret am inteles ca va fi ca in nemtia(asta am inteles) + transportul,ca si cum ar veni de acolo...(asta nu am inteles)

dar cu termenul de livrare...? asta puteti optimiza la nevoile clientului...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...la pret am inteles ca va fi ca in nemtia(asta am inteles) + transportul,ca si cum ar veni de acolo...(asta nu am inteles)

dar cu termenul de livrare...? asta puteti optimiza la nevoile clientului...?

 

 

Eu am spus ca transportul va fi in cel mai rau caz ca si cum ar veni de acolo si asta doar in cazul in care te grabesti si nu mai astepti sa vina transportul planificat, caz in care cer livrare separata si imediata si evident ca atunci pretul.. e ala nemtesc..

In cazul in care astepti transportul comun cu celelalte comenzi evident ca pretul va fi distribuit pe mai multe piese si va fi mai mic decat daca ti-ar livra neamtul direct.

Cu alte cuvinte ori astept un pic mai mult dar iei mai ieftin, sau alegi sa primesti rapid si te costa posta normala din Germania.

 

Ce-am scris mai sus se aplica in cazul in care si neamtul are marfa pe stoc si n-o lanseaza atunci in productie...

 

Noi vrem oricum sa cream, dupa rulajul de proba pana la sfarsitul anului, un stoc de piese comandate frecvent , mai ales consumabile. Asta inseamna livrare instant.

 

Despre timpul de livrare care sa satisfaca nevoile clientului, il stiu de la mine... Eu cand vad ceva care-mi place, il vreau pe motor ... de ieri. Si cum multi sunt ca mine, o sa avem viata grea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Eu baiat mai fin decat domnul Dan (adv75) nu am mai intalnit prin romanica. Nu credeam sa mai gasesc asa om. Am comandat (pe incredere, din partea lui!) un crash bar de la wunderlich. Mi-a zis ca mi-l aduce cam pe 14 septembrie, mi l-a adus mai devreme. I-am zis ca nu am acum banutii, ca abia pe 14 iau salariul, el imi zice ca nu-i problema, ca pot sa ma duc sa il iau, pt. ca are incredere...

 

eeee?

 

Unde mai gasesti asa ceva intr-o tara plina de tzepari? Sa comanzi fara avans si sa iti vina si mai repede?

 

Toata stima si respectul pentru Dan, raman dator cu sute de beri!

 

Acum, nu urmati exemplul meu, cu avansul lipsa si sa luati piesa fara bani (eu oricum nu ma duc sa o iau pana nu iau banu sa il dau, pentru ca mi-e efectiv jena), pentru ca, banuiesc, omul trebuie sa faca si el o afacere. Desi...Pretul de catalog plus transportul. Asta e tot ce mi-a cerut. Adica fara adaos!

 

Brava lui. Sper sa se mai trezeasca si alti oameni de calibrul lui ca asa se fac afacerile. Pentru ca, eu unul, daca sunt multumit, nu mai schimb sursa. E ca si cu brandul de tigari de il fumezi. Iti place un brand, il fumezi ani in sir. Asa ca, je sunt client fidel. O sa imi mai iau probabil de la el un windshield de touring in curand.

 

nah, cam atat. ca sa stiti cu cine aveti de a face!

 

tot respectul, inca o data!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu baiat mai fin decat domnul Dan (adv75) nu am mai intalnit prin romanica. Nu credeam sa mai gasesc asa om. Am comandat (pe incredere, din partea lui!) un crash bar de la wunderlich. Mi-a zis ca mi-l aduce cam pe 14 septembrie, mi l-a adus mai devreme. I-am zis ca nu am acum banutii, ca abia pe 14 iau salariul, el imi zice ca nu-i problema, ca pot sa ma duc sa il iau, pt. ca are incredere...

 

eeee?

 

Unde mai gasesti asa ceva intr-o tara plina de tzepari? Sa comanzi fara avans si sa iti vina si mai repede?

 

Toata stima si respectul pentru Dan, raman dator cu sute de beri!

 

Acum, nu urmati exemplul meu, cu avansul lipsa si sa luati piesa fara bani (eu oricum nu ma duc sa o iau pana nu iau banu sa il dau, pentru ca mi-e efectiv jena), pentru ca, banuiesc, omul trebuie sa faca si el o afacere. Desi...Pretul de catalog plus transportul. Asta e tot ce mi-a cerut. Adica fara adaos!

 

Brava lui. Sper sa se mai trezeasca si alti oameni de calibrul lui ca asa se fac afacerile. Pentru ca, eu unul, daca sunt multumit, nu mai schimb sursa. E ca si cu brandul de tigari de il fumezi. Iti place un brand, il fumezi ani in sir. Asa ca, je sunt client fidel. O sa imi mai iau probabil de la el un windshield de touring in curand.

 

nah, cam atat. ca sa stiti cu cine aveti de a face!

 

tot respectul, inca o data!

 

 

Merci, pentru aprecieri. Inca savurez momentul aprecierilor pozitive ca sa am energie si pentru cele negative (care sper eu totusi, nu vor veni).

 

Ca sa venim in sprijinul celor care conduc sau macar iubesc BMW ca si noi dar care nu prea au timp sa inoate in magazinele on-line si care nici n-au o mare pasiune pentru limba germana, o sa facem o trecere in revista, in episoade, a ofertei Wunderlich. Ca sa nu incarc topicul cu informatii tehnice si comerciale o sa dau aici doar link-ul

 

/index.php?showtopic=265117

 

Daca linkul deranjeaza, o sa avem grija sa nu-l mai punem aici pentru episoadele viitoare. Daca e interesant o sa continuam si asteptam intrebarile voastre la adresa din semnatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Aduce cineva, voi cum (v-)ati procurat de la ei?

Sunt interesat de ceva articole, iar cel mai aproape magazin ... e la Budapesta!

 

 

Multumesc,

 

Aurelian

 

salut....eu am pus multe chestii wunderlich pe motor de la budapesta......tot ce am comandat a fost ok.........fiind din arad.......sunt aproape........ma intzeleg ft bine cu seful de la euromotor

si am pus destule de vreo 2500 euro .........am cumparat motoru de la budapesta.........din start mi l-au dat cu evacuare sport si toba sebring twister titan....plus prima transa wunderlich CARE INCLUDEA SAUA LOW ERGO si alte protectzii...........ulterior dupa prima revizie am pus axele cu came,culbutorii usori ,filtrul albastru si unitatea motronic PERFORMANCE CONTROLLER............oglinzile ,parbrizul,grilajul pt far,etc....................poza este de la budapesta de la a doua revizie.,..............

daca vrei itzi dau numarul de telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un client multumit de cei de la wunderlich romania!

 

Am comandat piesele doar pe pm, la Dan, pe la 1 dimineata, a doua zi am primit un e-mail de la firma prin care am confirmat comanda, am primit termenul de livrare si la data stabilita am primit ceea ce comandasem, prin curier rapid.

 

Si in cazul meu mi s-au trimis piesele fara a plati nici un fel de avans, plata am facut-o ramburs la curier.

 

Concluzia?

 

Apelati cu incredere la ei, sint SUPER OK!

 

Multumesc inca o data ADV75, si ce am vorbit ramine valabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...