Sari la conținut

Plimbare 02 August


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Daca plecati din Bucuresti in jur de ora 09:00, in grup destul de numeros din ce vad, este practic imposibil sa ajungeti la parada motoarelor, la ora 12:00. Sunt mai bine de 200 km mergand pe ruta Bucuresti - Targoviste - Paduchiosu - Sinaia - Brasov - Prejmer, drumul pana la Targoviste este perfect, dar dupa se inrautateste, sunt multe curbe, veti merge destul de incet. Parerea mea daca vreti sa ajungeti totusi la Brasov, in timp util pt parada, sa o luati pe DN1, daca nu, ramaneti la ce v-ati propus, cota 1000 Paduchiosu, e f fain acolo. Eventual sa coborati in Sinaia, mai sunt doar 10 km.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cit de mare ar fi deranjul sa ajungem direct la Brasov?,... sambata la 12.00 este parada de motoare, apoi spectacol de cascadorii cu Kilo si Trancaniciu si o groaza de concursuri pentru toti ,...

Mai exact unde e benzinaria aia,.. repere mai simple decit nume de strazi ?

e simplu. de la gara de nord, calea grivitei, tot inainte, basarab, podul grant, se termina calea grivitei si exact in intersectia de la chibrit (ion mihalache, fosta 1, mai cu calea grivitei e agipul. daca se pleaca la 9 din buc nu se va prinde parada de la 12.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai exact unde e benzinaria aia,.. repere mai simple decit nume de strazi ?

 

aprox 200 m inainte de podul constanta, vis a vis de supermarket la fourmi

 

dar sincer nu inteleg ce reper poate fi mai simplu decat intersectia grivita cu ion mihalache :D - cauti o harta a bucurestiului (eventual aia de pe pmb.ro) si imedait gasesti.

Editat de Goldbug
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, noi abia acum am citit despre plimbare...eu si prietenul meu am vrea sa mergem dar din cate vad din poze cam multe vitezane... e loc si de un marauder 800? ;) prietenul meu este incepator, eu pasagera, daca nu se merge peste 100 la drum drept cred ca e ok...sper..dar am vrea sa mergem mai departe la brasov...din cei care merg stiti careva de vreo cazare....cam cat? :D

 

Nu se merge mai mult de 100 sunt si incepatori asa ca o sa se mearga incet, si nu prea ai unde sa-i dai ca sunt sate si dupa viraje asa ca hade-ti nu mai stati, Dintre noi o sa mai plece cineva la Brasov asa ca aveti cu cine sa va duceti mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma primiti si pe mine maine ca vroiam sa plec pe undeva si nu stiam unde si cu cine asa ca daca sunteti b de acord vin si eu cu viroaga mea .

Deci maine dim la 9 la agipul de lpe grivita intersectie cu 1 mai sau nu am inteles eu calumea ? .

Dati-mi si mie pe pm un nr de telefon de la cineva care sigur merge . eu 95 % sunt acolo maine dim

Editat de iacomia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu am mai iesit niciodata la plimbari....stiti cam cat ne-ar costa toata plimbarea daca mergem si la brasov mai departe? pentru un motor care consuma 6-7L/100km in oras(....plinu 14L 50 RON)+ cazare....daca a mai fost cineva si stie sa ne spuna, sa nu ramanem in pana de bani pe-acolo....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as baga si eu la plimbarica (posibilitate 75%), nu prea cunosc pe nimeni dintre cei care se anunta participanti...dar nu-i bai :D !!!

 

Eu cunosc trei tot dintr-o plimbare anterioara asa ca nu mai sta pe ganduri si hai !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, maine o sa fiu si eu prezent. Nici eu nu cunosc pe nimeni dar nu e nici o problema. Vin cu un supermoto.

0728 17 00 86 Radu.

 

Ar fi bine sa lasati un telefon de contact de la cineva care merge sigur sa il putem anunta daca apar ceva probleme.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cit de mare ar fi deranjul sa ajungem direct la Brasov?,... sambata la 12.00 este parada de motoare, apoi spectacol de cascadorii cu Kilo si Trancaniciu si o groaza de concursuri pentru toti ,...

Mai exact unde e benzinaria aia,.. repere mai simple decit nume de strazi ?

 

Biggy eu cu prietena ne ducem spre intrunire...am zis sa nu ne grabim sa ajungem si acasa...si fiind intrunirea acolo e super tare ca ne luam cortul si dormim acolo. Duminica ne vom intoarce pe celalalt drum - Rucar-Bran sa vedem cum este. DAR nu le vom alerga sa ajungem strict la o anumita ora...in plimbarica ca e mai misto asa.

 

Buna, noi abia acum am citit despre plimbare...eu si prietenul meu am vrea sa mergem dar din cate vad din poze cam multe vitezane... e loc si de un marauder 800? ;) prietenul meu este incepator, eu pasagera, daca nu se merge peste 100 la drum drept cred ca e ok...sper..dar am vrea sa mergem mai departe la brasov...din cei care merg stiti careva de vreo cazare....cam cat? :D

 

Se poate, prietena mea are un Kawasaki ER-5 - Chiar daca eu am vitezana, vom merge normal, ca intr-o plimbare. Apropos si ea este incepatoare, d-aia nu ma grabesc. Cazare, nu stiu...noi ne vom lua cortul si vom dormi in camping la Prejmer unde se tine si intrunirea de la brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca as veni si eu cu un 125 cc credeti ca as face fata?

Care o sa fie viteza de croaziera?

Cunosc drumul destul de bine, am fost de foarte multe ori cu masina...

 

Nu stiu...pana la Targoviste, 120-140...dupa aia mai incet...daca te incadrezi eu zic sa vii...oricum cu viteza am pus-o putin mai mult ca deh...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri cand ne-am intalnit am stabilit ca viteza de grup va fi undeva in jur de 100 km/h. cre ca in functie de cel mai incet

pana ieri nu stiam nici eu pe nimeni ;)

daca e fro pb dati un semn poate va descos eu cumva :)

0720025747 Stefan

 

ps: nu dati anonime noaptea :)

 

:D

Editat de GingiuMingiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, maine o sa fiu si eu prezent. Nici eu nu cunosc pe nimeni dar nu e nici o problema. Vin cu un supermoto.

0728 17 00 86 Radu.

 

Ar fi bine sa lasati un telefon de contact de la cineva care merge sigur sa il putem anunta daca apar ceva probleme.

Bafta!

 

ok, ne vedem maine. 0749 158 068 Florin

 

Daca as veni si eu cu un 125 cc credeti ca as face fata?

Care o sa fie viteza de croaziera?

Cunosc drumul destul de bine, am fost de foarte multe ori cu masina...

 

Te incadrezi , nu se merge mai mult decat poate a ta pentru ca nu ai pe unde. O singura portiune ai de drum drept si aia scurta de 3-4 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

Eu sunt din Targoviste... mai aveti un loc si pentru mine in formatie in drumul vostru spre Brasov?

Sa imi spuneti cam pe la ce ora sunteti pe aici.

Nr. meu : 0762.392.433 - Petre

Multam!

Editat de Fuhrer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, ne vedem maine. 0749 158 068 Florin

 

 

 

Te incadrezi , nu se merge mai mult decat poate a ta pentru ca nu ai pe unde. O singura portiune ai de drum drept si aia scurta de 3-4 km

 

 

Nu prea ma incadrez tinand cont de faptul ca de abia am iesit din rodaj si inca nu sar de 7000 rpm.

Poate data viitoare!

 

Asfalt uscat si drum liber! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am notat toate nr de telefoane, inclusiv Targoviste (te sunam sa stii cind te arestam :D), am sa incerc sa ne gasim cu totii mai e un grup de 10 motoare care pleaca la 9 de la diham, va sun eu pe voi de la P-ta Chibrit sa vedem cum facem, Bafta Tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fost foarte fain. Citisem ca vor sa mearga multi, dar am zis ca pana nu vad nu cred...si au fost peste 20 motoare (faina trupa). Un singur regret am...ca nu am vazut din timp plecarea la Ruse din urma cu cateva saptamani, ca tare mi-ar fi placut sa particip. Cateva poze:

post-694-1217688219_thumb.jpg

post-694-1217688241_thumb.jpg

post-694-1217688247_thumb.jpg

post-694-1217688270_thumb.jpg

post-694-1217688303_thumb.jpg

post-694-1217688334_thumb.jpg

Editat de robias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fost foarte fain. Citisem ca vor sa mearga multi, dar am zis ca pana nu vad nu cred...si au fost peste 20 motoare (faina trupa). Un singur regret am...ca nu am vazut din timp plecarea la Ruse din urma cu cateva saptamani, ca tare mi-ar fi placut sa particip. Cateva poze:

Salve,

super faina plimbarica, multumim pentru poze shi bineinteles asteptam urmatoarea deplasare...ceva de genul Vulcanii Noroioshi...sper sa ne strangem la fel de multi...

O seara excelenta tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve,

super faina plimbarica, multumim pentru poze shi bineinteles asteptam urmatoarea deplasare...ceva de genul Vulcanii Noroioshi...sper sa ne strangem la fel de multi...

O seara excelenta tuturor.

 

 

Daaa...si eu as vrea sa punem la cale de o alta plimbarica :D

A fost foarte frumos...acum asteptam mai multe poze ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...