Sari la conținut

BUCURESTI, intalnire ANULATA


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

As vrea sa inteleg mai bine: nu sunt bani pentru organizare sau nu are cine sa se ocupe de organizare?

In varianta A de cati bani ar fi nevoie? Ca poate mai exista companii interesate pentru a face o o sponsorizare modica: un Pepsi, o Coca-Cola, un Standard Nutricia, nu mai vorbim de aia cu alcoale gen Ursus, Tuborg si altii. In situatia in care te mentii in niste limite modeste (adica fara concerte Iris si figuri) s-ar putea gasi poate bani.

In varianta B avem o problema: adica din toti smecherasii de prin cublurile moto bucurestene nu s-o gasi' nici unul care sa ia putin problema in mana si sa gaseasca o locatie (chiar mai modesta), cativa sponsori cu sume mai mititele si un program cat de cat + sa nu uit, autorizatie pentru parada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 93
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

As vrea sa inteleg mai bine: nu sunt bani pentru organizare sau nu are cine sa se ocupe de organizare?

In varianta A de cati bani ar fi nevoie? Ca poate mai exista companii interesate pentru a face o o sponsorizare modica: un Pepsi, o Coca-Cola, un Standard Nutricia, nu mai vorbim de aia cu alcoale gen Ursus, Tuborg si altii. In situatia in care te mentii in niste limite modeste (adica fara concerte Iris si figuri) s-ar putea gasi poate bani.

In varianta B avem o problema: adica din toti smecherasii de prin cublurile moto bucurestene nu s-o gasi' nici unul care sa ia putin problema in mana si sa gaseasca o locatie (chiar mai modesta), cativa sponsori cu sume mai mititele si un program cat de cat + sa nu uit, autorizatie pentru parada?

230040[/snapback]

 

Nu fac parte din nici un club moto din motive lesne de inteles. :rusinica:

Este rusinos faptul ca motociclisti din Buc. nu sunt in stare sa-si organizeze o intilnire o data pe an. Haide-ti sa ne vedem cu totii acolo pe datele fixate si sa organizam o parada cu sau fara autorizatie :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am mai scris nu mai pot merge nici la Brasov, nici la Targoviste :unsure:

da' la Snagov nu lipsesc, nene!!!

 

Deci, o facem lata acolo!? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bineanteles ca venim,atat doar ca una-i una si alta-i alta

231092[/snapback]

 

Haide-ti sa fixam o ora pentru simbata, ne vom sponsoriza din surse proprii :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haide-ti sa fixam o ora pentru simbata, ne vom sponsoriza din surse proprii  :crack:

231588[/snapback]

Dar cat ar trebui pentru sponsorizare? Poate am o idee...serioasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

Pentru cine are ochi de citit si vrea sa vada:

 

Eu, Kali, voi fi la Snagov atunci cand ar trebui sa se tina intrunirea. Ma duc pentru relaxare si pentru a fi cu prietenii. Concerte pot vedea/auzi oriunde, mici si bere poti cumpara pana si din cea mai infecta spelunca.

 

Vreau sa fiu cu prietenii mei. II vad rar, mai ales pe cei din tara, pentru ca muncesc mult. Cine vrea sa vina, este asteptat cu bratele deschise. Chiar daca sunt din Bucuresti, imi voi lua cortul si voi sta in aceeasi locatie ca anul trecut. Cu gratar, bere, muzica si distractie pe cinste.

 

Oricati bani ai avea, nu poti cumpara fericirea pe care ti-o daruiesc prietenii. Imi vreau prietenii aproape, pt ca ei sunt cea mai mare bogatie a mea. Si va rog sa ma credeti ca sunt bogata, din punctul asta de vedere.

 

Love U, my friends..  :crack:

228629[/snapback]

 

CE FRUMOS!!! :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vin si eu.E prima mea participare la o intrunire :crack: .Pe cea de la Brasov am ratato.Pe aceeasta nu o voi rata,chiar daca ar fi sa fiu decat eu si FZR-eul meu. Asa ca va vog venitii.Macar ca e prima mea participare.

As vrea mai multe detali, unde se tine (locul precis), cand se pleaca din Bucuresti....si ce mai e de stiut.

Asfalt uscat!

Editat de chelie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Uneori pasiunea nu e suficienta pt a face anumeite lucruri, cum ar fi o "gramada"(ca sa zic asa :friends: ) de munca sa organizezi o intrunire. Adica eu inteleg si faza cu profitul, oarecum, atata timp cat nu urmarin sa ne luam busa noua si bmw seria 5 dupa ce suntem organizatori pt o intrunire.

 

2. Ce nu inteleg e cum se face ca in capitala cu (c mare :lol: ) nu avem intrunire? Chiar asa, face Mizilul si VOI nu? Timisoara a facut 2 :friends:

P.S. na ca am zis-o si pe asta! :crack: :moron: :crack: :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So...concluzii vreau sa aud. Se tine ceva, nu se tine? Nu de alta dar vreau sa stiu si eu cand ajung in Bucuresti unde sa ma prezint... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum zicea cineva de pe aici,eu sint convins ca nu e vorba de lipsa sponsorilor,ci de proasta organizare....asta banuind ca nu sint la mijloc alte chestii mai mult sau mai putin materiale...

adica voi vreti sa spuneti ca la ditamai capitala nu se gasesc firme strong care sa isi promoveze imaginea??

asta poate o inghite nenea ciobanul din miez de munte.....

ia sa vedem...cite marci de bere or fi prin zona?ori telefonie mobila?ori bauturi racoritoare....ori importatori de motoristi pe 2 roti,ekipamente,consumabile,magazine second cu specific moto...si astea mi-au venit in cap doar in 60 secunde...

hai sa fim seriosi...mai bine spuneati ca nu mai vreti bataie de cap...ma refer la organizatori....si gata...era mai credibil

toate cele bune...daca se poate spune asa

stef

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa facem un fel de lista cu cei care mergem la Snagov, sa punem si niste detalii cu locatia (pentru cei care nu au mai fost), sa ne gandim la ce ne trebuie (corturi, gratare etc.)... :crack:

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Uneori pasiunea nu e suficienta pt a face anumeite lucruri, cum ar fi o "gramada"(ca sa zic asa :friends: ) de munca sa organizezi o intrunire. Adica eu inteleg si faza cu profitul, oarecum, atata timp cat nu urmarin sa ne luam busa noua si bmw seria 5 dupa ce suntem organizatori pt o intrunire.

 

2. Ce nu inteleg e cum se face ca in capitala cu (c mare :lol:  ) nu avem intrunire? Chiar asa, face Mizilul si VOI nu? Timisoara a facut 2 :friends:

  P.S. na ca am zis-o si pe asta!  :crack:  :moron:  :crack:  :wink:

232153[/snapback]

Pei a fost intrunire si la Pecica si e un orasel mic,si in TOT Bucurestiul nu se gaseste un sponsor?Firmele care sponsorizeaza anumite evenimente sunt scutite de impozit la nush ce suma,deci pana la urma si firma aia iasa in profit.Asa ca nu vad cum nu s-a gasit un sponsor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Sngovul e o locatie destul de potrivita. Am fost si anul trecut acolo , dar , din pacate cu masina (motive financiare). Anul asta voiam sa fac drumul asta si prezenta pe motocicleta impreuna cu altii de aici si cand-colo...ciuciu. "Pro-bike" si-au tinut intotdeauna intalnirile cand a fost randul lor:crack: (nu fac reclama celor de la Pro-bike, e o parere personala), iar de ceilalti ...:crack:"no coment"

Asa ca, daca puneti de o intalnire si gasiti o locatie, faceti-o publica pana joi cel tarziu, sa stim si noi din tara, ca suntem care am vrea sa venim. Sunt si eu de acord cu Kali, si ma bate gandul sa fac prezenta la Snagov...

Editat de Lonerider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt libera miercuri de la ziar. Dau o fuga la Snagov (daca nu fac rost de un nr de tel, ca sa ma scutesc de o bucata de DN1 - care sux!) si vad despre ce e vba. Haideti, copii, hai sa radem si sa ne veselim... :crack: :crack: :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic:

@ Kali, si tu lucrezi, mama, la ziar??? :crack:

 

Da, trebuie vazut ce si cum pe acolo, daca putem pune corturi, daca ne putem strange mai multi cu motoare... Ca sa nu ne trezim dup-aia ca suntem kicked out! :crack:

 

Si cand e strangerea? Vineri seara sau sambata dimineata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum si cand vreti voi, noi venim. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi problema a fost si la Iasi anu trecut cind firma care trebuia sa organizeze intrunirea ne-a lasat balta cu o saptamina inainte (dupa ce a luat un avans). Dar a iesit frumos si cu mp3 -uri si binenteles un dozator de bere care a fuctionat nonstop. Eu cred ca atmosfera (oamenii care vin ) + berea :crack: sint mai importante decit tonetele cu pufuleti sau o scena ...

AAAAAAA si intrarea a fost GRATIS asa ca poate apare unu la Bucuresti sa ceara bani ca :crack:

Asa ca bafta la organizare ca sigur o sa ne adunam ... important e doar cind si unde ...

 

Idei de organizare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Topi: la Iasi anul trecut a fost fain. DAR NU INTELEGI CA LA OAMENII ASTIA NU LE IES BANII? (ma refer profit la greu)

 

Majoritatea intrunirilor sunt 100% comerciale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are mare dreptate Baiazidu' cand zice 'profit la greu'.

O intrunire decenta(adica loc de desfasurare/campare,scena cu o sonorizare bunicica, asigurarea utilitaztilor, ceva premii pentru concursuri etc.) se poate face fara probleme din banii pe care ii iei la intrare.

De standuri cu bere,mici&stuff ce sa mai vorbim ca aia dau bani buni ca sa fie prezenti.

Ma rog, organizarea unei intruniri cere timp personal sacrificat, si poate unii considera ca nu ies suficienti bani si nu merita.

La chestia cu sponsorii zambesc, nu e obligatoriu sa existe ca sa poti organiza ceva. Anul asta in Cluj s-a umblat o gramada dupa sponsori(Galen stie :crack: ) si dejaba. Si tot ne-am descurcat in final si au mai ramas si ceva bani de gaz dupa. Dar iarna nu-i ca vara si Clujul nu e Bucurestiul dpdv al banilor ce se invart si mi-e greu sa cred ca daca te ocupi serios nu reusesti sa gasesti niste sponsori.

In fine, reusita unei intruniri nu e data neaparat de bugetul alocat ei. Cum spunea Kali, prietenii si atmosfera sunt cei care conteaza asa ca daca singurul motiv al anularii intruniri este lipsa sponsorilo...shame :crack: :moron: .

 

P.S. Legat de cei care forjeaza noaptea motoare si merg bauti cu motorul printre corturi, cred ca totul tine de organizare. Adica sa stai si sa-i tragi de maneca pe fiecare care sare calu. Pana la urma omul intelege si se potoleste.

 

Edit: litere si cuvinte mancate

Editat de Coffe Man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cineva care merge de viner? Sau ne strangem sambata dimineata la Arc?

 

Acolo se poate face focul langa cort?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...