Sari la conținut

In Papuci - Hai Sa O Fac Lata


SLV
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Eram aseara in Ploiesti la un semafor in mijlocul orasului, si cand apare in fata mea, un tip cu un CBR F3, plin de protectii: tricou cu vedere la bicepsi, pantaloni scurti, si cizme cu vedere la degete=papuci. II zic prietenului meu cu care eram, "uite-l si pe ala in papuci".

Eh, pleaca omu de la stop si ce se gandeste, ca tot e pe circuit, hai sa fac niste wheely-uri, sa ma vada fanii cat de tare sunt, si dupa vreo 2 incercari esuate, in final ii iese un wheely de toata frumusetea, impastiindu-se pe asfalt, acompaniat de scanteile de rigoare. Ma opresc langa el, cu alt tip, il ajutam sa ridice motocicleta - el plin de julituri, bolborosea ceva ca i s-a blocat nu stiu ce si de aia nu i-a iesit faza :cheers:).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si in Bucuresti in fata la Marriott era joi un mini Rossi de genu in bermude de baie pe un motor galben cu patratelele race-flag aferente. Cu ocazia montarii gardurilor de protectie pentru cursa Bucharest-Ring probabil omu a crezut ca e sansa lui sa vada cum e s-o dai in parapeti "race-style". Facea dute-vino pe langa casa poporului de numa' si se apleca pe fata de mi-ra teama sa nu i se blocheze capu sub parbriz acolo

 

Sa ne traiasca toti papucarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si yo aseara la max 5-7 min dupa ce a venit gramada...tipu sta pe marasesti...ce sa zik?!mereu umbla in acelasi ``echipament`...si eram intr`o zi cu prietena mea si i`am zis:asta cat de curand o sa se tavaleasca...si aseara s`a intamplat `minunea`...sincer era de asteptat la cum mergea...ata ete...poate s`o mai linistii desi nu cred :)

Editat de dmt_ctl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce ar trebui sa pateasca asta ma rog? Fiecare umbla cum vrea imbracat. Nu e grija voastra cum iese x-ulescu din casa.

asta e unu dintre cele mai bune reply-uri ale tale...

 

ce-si face omu cu mana lui....e sfant :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu patesc la fel toti cei care umbla in slapi+tricou+bermude.

In loc sa zici si tu sa-i fereasca Dumnezeu sa pateasca ceva....tu spui pacat ca nu patesc....sti cum e....cand doresti rau altuia....ti se cam intoarce:D:D....eu una pe caldurile astea merg fara protectii....tricou si pantaloni....daca va fi sa patesc ceva, atunci voi spune : "mi-am facut-o cu mana mea"....dar pana atunci,nu inteleg de ce tre' sa apara cate unu sa se dea el important....ba mai rau, sa le (ne) doreasca sa cadem:) se pare ca sunteti mai rau ca femeile, numai sa muscati stiti!!!!!

Editat de Adena
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Eram aseara in Ploiesti la un semafor in mijlocul orasului, si cand apare in fata mea, un tip cu un CBR F3, plin de protectii: tricou cu vedere la bicepsi, pantaloni scurti, si cizme cu vedere la degete=papuci. II zic prietenului meu cu care eram, "uite-l si pe ala in papuci".

Eh, pleaca omu de la stop si ce se gandeste, ca tot e pe circuit, hai sa fac niste wheely-uri, sa ma vada fanii cat de tare sunt, si dupa vreo 2 incercari esuate, in final ii iese un wheely de toata frumusetea, impastiindu-se pe asfalt, acompaniat de scanteile de rigoare. Ma opresc langa el, cu alt tip, il ajutam sa ridice motocicleta - el plin de julituri, bolborosea ceva ca i s-a blocat nu stiu ce si de aia nu i-a iesit faza :)).

 

Wheely a vrut, wheely a facut :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intreb, oare in curand o sa fie moda 'in cucu gol pe 2 roti'? nu m ar mira...

 

lol, adu-mi aminte sa-ti dau o poza luni cand ajung la birou...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu patesc la fel toti cei care umbla in slapi+tricou+bermude.

 

Pacat ca nu gandesti ceea ce spui...sa vrei raul unui om nu este prea frumos...sau poate ai vrut doar sa subliniezi ca tu mergi mereu echipat si cat de corect esti ...cei care merg fara echipament, merg pe barba lor, nu te intereseaza pe tine, nu e pielea ta; eventual poti sa le dai un sfat, nu sa le doresti moartea! Poate unora le e rau de la caldura cu atata echipament pe ei, sunt tot felul de situatii, poate te duci la servici cu motocicleta si nu poti intra in birou robocop...etc...etc...hai sa aratam cat de bengosi suntem noi cei care mergem cu echipament fata de cei care merg fara si sa le dorim moartea sau sa-si rupa m.u.i.a :)

 

Chestia cu slapii si mie mi se pare de tot ra.ha.tul , dar daca atat il duce mintea pe om, asta e, oricum astia nu merg pe motocicleta decat sa impresioneze pitipoancele, nu ca se dau neaparat in vant dupa mobre si e pasiunea vietii lor...astia sunt motociclisti de sezon...care se lasa ori pt ca nu a reusit sa impresioneze destul mizde, ori ca si-a spart m.u.i.a, ori ca a trebuit sa se intoarca la cules de capsuni in Spania. Cum am mai spus, fiecare cu treaba lui, nu mie imi face rau daca merge in slapi, eu le doresc doar sa le vina mintea la cap fara sa-si rupa nimic pt asta ! :blink:

Editat de tiptil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea nu era de ce ne doare cum se imbraca x-ulescul pe mobra. ci e bine de stiut, pentru incepatori, pentru cei care citesc, ca echipamentul este important si ca NOI, ca si comunitate INCURAJAM purtarea echipamentului... E SFANT. cei care au protectii si nu le pun, pentru ca este cald, pentru ca... pentru ca... o vor pati atunci cand se asteapta mai putin. si o vor pati GRAV.

slapi, bermude si tricou este ceea ce motociclistii ar trebui sa poarte la plaja cand ies din casa pana la magazin sau cand se duc sa-si lustruiasca mobra, nu cand sunt calare si merg prin oras.

stiu caz recent al unui prieten cu foarte mare experienta care a imprumutat niste cizme sa se dea prin oras. a fost accidentat de o masina care l-a lovit intr-o parte la 40 km/h. daca nu avea cizmele in picioare, piciorul care a ajuns intre masina si moto il avea praf.

turnati-va apa-n cap daca va este cald, dar imbracati-va adecvat mersului pe moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

eu una pe caldurile astea merg fara protectii....tricou si pantaloni....daca va fi sa patesc ceva, atunci voi spune : "mi-am facut-o cu mana mea"....dar pana atunci,nu inteleg de ce tre' sa apara cate unu sa se dea el important
...

 

Sunt de parere ca atunci cand, dintr-un motiv sau altul, mergi fara echipment, trebuie sa fii constient ca esti neprotejat si sa te comporti ca atare in trafic.

Una e sa mergi, incet, precaut caci n-ai echipamentul complet, si alta e sa o si cauti cu lumanarea in aceleasi conditii.

 

...

eventual poti sa le dai un sfat, nu sa le doresti moartea! Poate unora le e rau de la caldura cu atata echipament pe ei, sunt tot felul de situatii, poate te duci la servici cu motocicleta si nu poti intra in birou robocop...etc...etc
...

 

Aici te sustin. Nu consider corect sa-i doresti raul cuiva.

Eu plec numai echipat, iar la birou ajung robocop. Asta e, si eu mor de cald, dar mi-e teama sa merg fara.

Eu chiar nu vreau sa-mi asum nici un risc aiurea, si-asa m-am aruncat din prima pe ZX6R.

Ei sa ramana cu rasul, ca sunt robocop, iar eu sa ma ridic de jos daca e sa cad. Conteaza numai pielea ta, daca e sa faci buf.

 

Fiecare raspunde de actiunile sale.Nu este nimeni in masura sa judece pe altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg nimic...

 

 

Mie personal imi este mai rau (pe canicula asta) in pantaloni scurti si tricou, dogoare motorul...si ma arde aerul cand merg....asa ca mai bine ma imbrac, asa ca nu inteleg cum dracu pe canicula astia pot sa mearga in bermude si tricou....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...